SHKUP- Njė student shqiptar nga Studeniēani i Shkupit dje pasdite ėshtė rrahur brutalisht nga huliganė maqedonas nė lagjen "Draēevė" tė Shkupit.

Emri:  61187.jpg

Shikime: 526

Madhėsia:  24.3 KB

Ai ėshtė Nehat Rexhepi, 20 -vjeēar, student i Fakultetit tė Bujqėsisė nė Shkup, i cili ka rrėfyer pėr agjencinė maqedonase tė lajmeve INA tmerrin dhe brutalitetin e pėrjetuar nga grupi i huliganėve maqedonas, njė pjesė e tė cilėve dyshohet se janė nxėnės tė shkollės sė mesme nė lagjen Draēevė.

“Sapo kam zbritur nga autobusi nr.41 nė lagjen "Draēevė", njė grup tė rinjsh mė kanė sulmuar dhe mė kanė rrahur deri nė alivanosje. Kanė rastisur disa pleq qė kanė ndėrhyrė pėr tė larguar huliganėt.

Edhe pse aty shpesh herė ka policė, u detyrova qė rastin ta paraqes nė MPB dhe mė pas kanė ardhur policėt e stacionit policor tė Draēevės qė janė njoftuar pėr incidentin”, - theksoi pėr INA, 20-vjeēari Rexhepi, i cili menjėherė pas rrahjes brutale i ėshtė nėnshtruar trajtimit mjekėsor nė klinikėn mjekėsore tė Shkupit.