Close

Rezultati i Sondazhit: Do nderronit fene apo kombesine?

Votues
53. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Do nderroja kombesine per te ruajtur fene

  15 28.30%
 • Do nderroja fene per te ruajtur kombesine

  38 71.70%
Faqja 1 prej 16 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 312
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime

  Do nderronit fene apo kombesine?

  Nese do viheshit ne kushtet qe do ju duhej te nderronit fene ose kombesine cdo te benit?
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 2. #2
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  fene .

  ashtu kshu e kisha bo n'men

 3. #3
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga shitesi Lexo Postimin
  Nese do viheshit ne kushtet qe do ju duhej te nderronit fene ose kombesine cdo te benit?
  Ahahahah, po kombesia ajo qe ke ajo te mbetet . Ti mund ta mohosh, por ta nderrosh eshte pak e veshtire. Eshte si te thuash qe do te nderrosh ngjyren e lekures si Majkelli, i cili edhe pse u zbardh, prape i thonin zezak. Po ata qe nuk kane fe, si t'i pergjigjen ketij sonazhi?

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  06-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime
  Kjo kerkese nuk ka kuptim, sepse sa me mire i bindem fese time, aq me shqiptare e mire e besnike do te jem.....

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Diella1 pėr postimin:

  G.S.Vangjeli (01-02-2014)

 6. #5
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Kombesin je i lindur i/e tille kurreeeeeee nuk do e mohoja. Per besimin fetar eshte cfare beson nuk eshte se je i lindur i/e tille.
  I LOVE GOD

  j&g

 7. #6
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga shitesi Lexo Postimin
  Nese do viheshit ne kushtet qe do ju duhej te nderronit fene ose kombesine cdo te benit?
  kombėsia nuk ndėrrohet edhe po deshe. me dhunė mund tė tė shtyjnė tė thuash se jam njė kombėsi tjetėr, por brumi nuk ndryshohet.
  feja ėshtė dicka tjetėr. me dėshirė e merr ose lind. mund tė jesh i pafe, por jo i pakombėsi ( qoftė edhe nėse je i gjetur nė ndonjė kontejner bėrlloku).
  e rėndėsishme ėshtė tė jesh jeri i mirė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 04-12-2012 mė 12:20
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 8. #7
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga Selita80 Lexo Postimin
  Ahahahah, po kombesia ajo qe ke ajo te mbetet . Ti mund ta mohosh, por ta nderrosh eshte pak e veshtire. Eshte si te thuash qe do te nderrosh ngjyren e lekures si Majkelli, i cili edhe pse u zbardh, prape i thonin zezak. Po ata qe nuk kane fe, si t'i pergjigjen ketij sonazhi?
  Hmm
  Ne greqine e sotme pothuajse gjysma e popullsise eshte Shqiptare por shume prej tyre kan zgjedhur te jene grek.
  Per kete nderrim kombesie e kam fjalen qe ka ardhur si pasoje e politikes greke qe thoshte ortodokset jane greke.
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 9. #8
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime
  Dhe dicka harruat censusin???
  U pyeten njerezit per kombesine dhe ne varesi te asaj qe ndiheshe ate dite jepje pergjigjen .\
  Per ta sqaruar me sakt.
  Mora shkas nga historia e konvertimit te Shqiptareve ne Mysliman para me shume se 100 vjetesh dhe nga historia e diteve te sotme e kthimit te Shqiptareve ne grek (ki parasysh gjithe te ashtuquajturit vorioepiriot).
  Dhe mendimi im eshte qe Shqiptaret qe u bene mysliman u bene per ta perdorur si mase mbrojtjeje kundrejt asimilimit kurse "vorioepiriotet" e sotem e quajne veten grek pervec faktorit ekonomik me se shumti duke u nisur nga feja.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shitesi : 04-12-2012 mė 12:54
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 10. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Postime
  1,291
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga shitesi Lexo Postimin
  Hmm
  Ne greqine e sotme pothuajse gjysma e popullsise eshte Shqiptare.
  e shpjegon pak me mire kete?

 11. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-11-2012
  Vendndodhja
  Vojnovc Shtime
  Postime
  412
  Faleminderit
  23
  10 falenderime nė 10 postime
  Kombsia nuk ndrrohet edhe nese deshiron ta besh nje gje te till ,kombsin naj ka imponu Zoti dhe smundemi me ndryshu ,nuk na ka pyt nders fen e ka len ne doren ton qe ne te vendosim vet ,por na ka dhen mendjen qe ta kuptojm te verteten dhe na ka dergu udhezusin me plot argumente shkencore qe vertetojn se cila eshte rruga e drejt

 12. #11
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga BLEDI_SH Lexo Postimin
  e shpjegon pak me mire kete?
  http://vimeo.com/39153372#at=0
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 13. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Postime
  1,291
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga shitesi Lexo Postimin
  ma mori mendja se diku kjetu do dilshe :-),por ajo qe the me lart nuk qendron dua te them qe paralelizimi nuk eshte njelloj,sepse rrethanat nuk jane te njejta dhe nuk mund ti shoshes gjerat me te njejtin sy si sot si ne 1821,pastaj mos harro dhe dicka qe arvanitet u detyruan te harronin gjithcka ckishte te beje me Shqiperine dhe gjuhen shqipe,atyre iu ndalua cdo perpjekje per te mbajtur gjalle shqipen,nuk i mlejonin te kishin gazeta ne shqip,nuk u lejohes te flisnin shqip jashte dhe ne shkolle,nubd te flisin vetem ne shtepi,keta nuk i them un por i thojn vete arvanitet qe kane akoma shpirt shqiptari,pra ata me zor u detyruan te asimilohen.

 14. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Postime
  1,291
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga shitesi Lexo Postimin
  ma mori mendja se diku kjetu do dilshe :-),por ajo qe the me lart nuk qendron dua te them qe paralelizimi nuk eshte njelloj,sepse rrethanat nuk jane te njejta dhe nuk mund ti shohesh gjerat me te njejtin sy si sot si ne 1821,pastaj mos harro dhe dicka qe arvanitet u detyruan te harronin gjithcka ckishte te beje me Shqiperine dhe gjuhen shqipe,atyre iu ndalua cdo perpjekje per te mbajtur gjalle shqipen,nuk i lejonin te kishin gazeta ne shqip,nuk u lejohej te flisnin shqip jashte dhe ne shkolle,mund te flisin vetem ne shtepi,keta nuk i them un por i thojn vete arvanitet qe kane akoma shpirt shqiptari,pra ata me zor u detyruan te asimilohen..nje video interesante...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BLEDI_SH : 04-12-2012 mė 13:15

 15. #14
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga BLEDI_SH Lexo Postimin
  ..nje video interesante...
  Faleminderit.
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 16. #15
  .................... Maska e iktuus
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  1,280
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  I nderuar Shites!
  Uroj qe te jeni nje shites i mire, nje shites zarzavatesh qe di te jete kryelart ne punen e tij. Ti me siguri ke nevoj te shesesh sepse je nje shites. Ke specifiken tende ne ate qe bene dhe ate qe bene e bene mire "DI TE SHESESH ZARZAVATE" pranaj mos ec ketu e te na shesesh aburditete.
  Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

 17. #16
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga iktuus Lexo Postimin
  I nderuar Shites!
  Uroj qe te jeni nje shites i mire, nje shites zarzavatesh qe di te jete kryelart ne punen e tij. Ti me siguri ke nevoj te shesesh sepse je nje shites. Ke specifiken tende ne ate qe bene dhe ate qe bene e bene mire "DI TE SHESESH ZARZAVATE" pranaj mos ec ketu e te na shesesh aburditete.
  E para une shes diamante dhe jo kushdo mund ti blej dhe e dyta une e kam hequr tabelen ku shkruhet qe klienti ka gjithmon te drejte(qoft ky edhe 100 vjec)ndaj po ste pelqeu kalo te dyqani(tema)tjeter.
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar shitesi pėr postimin:

  user010 (17-08-2014)

 19. #17
  i/e regjistruar Maska e Konstantin
  Anėtarėsuar
  11-12-2010
  Postime
  468
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Tybe stik fa, feja mbi te gjitha, nuk jemi popull qafirash ne

 20. #18
  .................... Maska e iktuus
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  1,280
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga shitesi Lexo Postimin
  E para une shes diamante dhe jo kushdo mund ti blej dhe e dyta une e kam hequr tabelen ku shkruhet qe klienti ka gjithmon te drejte(qoft ky edhe 100 vjec)ndaj po ste pelqeu kalo te dyqani(tema)tjeter.
  Shitesi akoma nuk e ke kuptuar se dyqani eshte nje aktivitet privat por nje vend publik. Prandaj respekt dhe konsideracion edhe per ate qe nuk i pelqen zarzavatet e tua, kritikat nuk jane vetem impulsi kontradiktor por edhe keshilla te ngrohta miqesore
  Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

 21. #19
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  .......................

 22. #20
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Po ne qe jemi pa fe i bie te behemi me fe? Hajde sondazh me mendjen e Enverit
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

Faqja 1 prej 16 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •