Close

Rezultati i Sondazhit: Do nderronit fene apo kombesine?

Votues
53. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Do nderroja kombesine per te ruajtur fene

  15 28.30%
 • Do nderroja fene per te ruajtur kombesine

  38 71.70%
Faqja 8 prej 16 FillimFillim ... 678910 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 312
 1. #141
  i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
  Anėtarėsuar
  01-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  880
  Faleminderit
  14
  7 falenderime nė 7 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  cfare njerezish mban ky forum. turp te lexosh gjera te tilla. turp.

  propozohet asimilimi, eleminimi i gjuhes shqipe, mohohet ekzistenca e kombit shqiptar etj etj.

  jeni ne vehte o moderatore? si ore lejoni gjera te tilla ne nje forum me kete emer?

  p.s. gordon freeman. shume e bukur fotoja e profilit. "albanesi tutti appesi" thonin ata qe valevisnin ate flamur.
  Nuk jane ide te mirefillta keto, kinse per qellime te mira, per te cilat ide flasin disa ketu.

  Lexo me poshte: po e postoj vetem nje pjese te nje dokumentari, meqe i tere dokumentari eshte igjate...

  Agjenturat Greke dhe Sigurimi i fshehte i shtetit Shqiptare
  FloartPress

  Ish-oficeri i Sigurimit tė Shtetit, Bekim Budo, nė librin e
  tij "Shėrbimi i fshehtė" pasqyron njė dosje interesante tė njė
  agjentit grek me pseudonim Papastrati, arrestuar nga shėrbimi i
  fshehtė shqiptar nė vitin 1971. Sipas librit tė Budos, interesant
  ėshtė fakti se nė vazhdimėsi agjentura greke zhvillonte veprimtarinė
  e saj nė Shqipėrinė e Jugut dhe kishte nė dispozicion informatorė
  potentė, tejet tė pėrgatitur. Nė vitet “70-tė, Sigurimi i Shtetit
  Shqiptar kishte rėnė nė gjurmėt e kėsaj veprimtarie dhe arrin tė
  kapė, falė njė kombinacioni tė pėrsosur, Papastratin, pėrgatitur nė
  shkollėn e spiunazhit tė vendit fqinj, i cili tregon pėrpara hetuesve
  se si ishte vėnė nė shėrbim tė grekėve. Kontaktet e tij tė para,
  thuhet nė libėr, ishin bėrė me gjeneralin grek, Vasil Mellaj, qė
  kishte qenė komandant divizioni i trupave greke nė Gjirokastėr, e me
  tė e kishte njohur patrioti i tij nga Derviēani, V. Shahini, i cili
  kishte studiuar me kohė. Gjenerali drejtonte dhe njė zyrė tė
  shėrbimit tė fshehtė tė zbulimit ushtarak grek "Alfa�Dhio".....

  ....


  ...
  konsulli i
  Janinės, Xhemal Frashėri, i cili midis tė tjerave theksonte: "Shkolla
  e Vellasit, e cila dirizhohet nga dhespoti i Janinės, Spiridhoni, njė
  armik i rreptė i Shqipėrisė, ėshtė ngritur vetėm e vetėm pėr tė
  pėrgatitur me kulturė dhe me ndjenja greke rininė e fshatrave
  grekofonė tė Prefekturės sė Gjirokastrės, me anė tė propagandės
  helmuese pėr tė arritur qėllimin kryesor satanik, i cili ėshtė
  bashkimi i tė ashtuquajturit Vorio-Epir me Epirin. Po nuk morėm masa
  tė rrepta, them me bindje se shkolla Vellas do tė jetė varri i
  Gjirokastrės". Nga materialet e tjera tė hulumtuara ėshtė mjaft afėr
  realitetit tė ngjarjeve qė bėn tė mundur krijimin dhe pompimin
  e "Megalli Idesė", apo idesė sė madhe, njė rrėfim i njė agjenti
  potent grek me pseudonimin Papastrati, i cili pėrfaqėson tipikisht nė
  mėnyrė tė koncentruar njė veprimtari sa armiqėsore ndaj vendit tonė,
  aq edhe pėrbuzėse ndaj Shqipėrisė. Nė letrėn informative tė
  Ministrisė sė Arsimit shkruhet: "Ėshtė interesante tė theksojmė se ky
  rrėfim ėshtė edhe njė sintezė e njė veprimtarie pėr mė shumė se njė
  shekull e shovenėve, pėrfaqėsues ekstremistė tė njė nacionalizmi
  absurd nė dėm tė njė vendi tepėr paqėsor e miqėsor, i cili
  historikisht ka dhėnė njė ndihmesė tė madhe me anė tė komunitetit
  shqiptar nė Greqi, arvanitasve, si Kollokotroni, Karaiskaqis,
  Bubulina e Boēari, tė cilėt ishin edhe protagonistė kryesorė tė
  revolucionit grek tė vitit 1821, gjė qė edhe nė historinė moderne tė
  kėtij vendi ky kontribut mohohet padrejtėsisht. Kundėr kėtij vendi
  autokton fqinj prej mijėra vjetėsh, pas fitimit tė pavarėsisė, qarqe
  tė caktuara shovene, megalomane dhe aventuriere, nė vitin 1867,
  krijuan organizatėn "Vllazėria Qendrore Kulturore", si dhe
  klubin "Sillogun vorio-epirot", tė cilat, shkallė�shkallė, do tė
  pėrbėnin bazėn e organizatės famėkeqe QEVA (Komiteti Qendror i
  Pėrpjekjeve Vorio-Epirote), duke marrė dhe pėlqimin e Patriarkanės sė
  Stambollit. Nė krye tė kėsaj organizate do tė vendosej lunxhioti,
  Kristaq Zografi. Mė 6 qershor 1888 krijohet nė Greqi nga Dhimitėr
  Boēari, shoqėria "I vllamidhes Allvani Vllamet" �"Vėllezėrit
  shqiptarė" me njė platformė antikombit shqiptar pėr pengimin e gjuhės
  sė shkruar shqipe nė alfabetin latin mbi bazėn e njė strategjie, qė
  kishte qėllim kryesor helenizimin e popullsisė sė Shqipėrisė sė Jugut
  dhe mė gjerė me njė propagandė qė mbivlerėsonte dukshėm kulturėn
  greke, duke nėnēmuar kulturėn shqiptare".

  ...

 2. #142
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  Cfare gjuhe na qenka shqipja pra nese jo gjuhe indoevropiane?!!
  Nuk e di veq emri ILIRI veq ne gjuhen e tanishme shqipe nuk ka kuptim ne asnje gjuhe tjeter .
  Nuk e shkrova qe nuk eshte gjuhe indoevropiane por klasifikohet per shkak te influences se madhe latine edhe kjo eshte me se e vertete. Latinja eshte gjuhe ne vete qe nuk rrjedh nga asnje gjuhe tjeter. Emri "Illyricym" /Illyrian nuk do thote I Lire (ne kuptimin e te qenit) sepse nese do ishte ashtu do perkthehej ne te gjitha gjuhet si "Ilire" ! Por eshte unike !

  Shqiptaret vine si nje produkt i diktatures komuniste, prakene formuar njeriun e ri me tipare ML
  Une mendoj se ne vijme si produkt i Konferences se Londres ,por c'ti besh un jetoj per ekzistence por jam dakort me te verteten sado e hidhur qe eshte

 3. #143
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  49
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
  Shqiptaret e Camerise/kosoves jane me shqiptar se ti. Cfare them edhe une, ku je shqiptar ti more.

  O grek alabak, parazit i kombit shqiptar.
  Ti dukesh cfare je, nga keto qe leh ketu.
  Origina ime nga te du prindit eshte siper drinit,katolik roman,nena ime eshte me Kurshumi(bjen te njejtin mbiemer te vendit e shqiperis etnike, mbesa e nje familje myslymane te sangjakut te Nishit(vilajet i Kosoves) te depertume nga serbet ne 1890.
  Sot fshati i origjines nenes time eshte posht serbis e quhet jo me kurshumi po kurshumlija .
  Jam shum larg prej grekve dhe akoma me larg races tende qe akoma sot vjen e investon leke per xhamit me kater minare ,per 100 besimtar e aty je dhe ti!!!
  Per te mbajtur influencen qe ka lene e qe ju jeni perfaqsoni fare mire fare tyre je.
  Ju jeni pjese e nje canceri te lig ne vendin tone qe keni zene vend nen krahet e tij e se leni me mar fluturimin.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga altint71 : 22-04-2013 mė 14:20

 4. #144
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Alternative tjeter ne sondazh nuk ka pervec atyre te dyjave se nuk e gjej veten ne asnje prej tyre.
  Feelings change - memories don't.

 5. #145
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Anėtarėsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,665
  Faleminderit
  23
  14 falenderime nė 14 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
  Nuk jane ide te mirefillta keto, kinse per qellime te mira, per te cilat ide flasin disa ketu.

  Lexo me poshte: po e postoj vetem nje pjese te nje dokumentari, meqe i tere dokumentari eshte igjate...

  Agjenturat Greke dhe Sigurimi i fshehte i shtetit Shqiptare
  FloartPress
  Ndegjo ketu,mos u merr me te tilla trillime.Sigurimi i shtetit dhe strukturat e policise te viteve 45-40 te cilet priten dhe greket qe u futen ne Shqiperi nga lufta civile, bashke me to dhe came , ishin injorante , nga ato te luftes NC.Ato cdo grek qe dinte gjuhe te huaj e cilesuan spiun, agjent dhe poliagjent.Ka shume histori te tilla.Keto njerez perfynduan keq ne shqiperi.Keto ishin komunistet greke te grupit te Niko Belojanit dhe kampi i punetoreve ne Durres deri ne 84 ka mbajtur emrin e tije.Te gjthe keto greke u keq trajtuan neper kampe.Ato qe ishin me disa gjuhe te huaja i pushkatuan.Une kam njohur njerin prej tyre , e kam pase mesuae muzike, njeri i mrekullueshem, transformoi gjithe qyetin,hapi shkollen e muzikes, punonte me femijet ne shtepine e pionerit, jepte gjuhe te huaja , pasi dinte mire 23 gjuhe thote hetuesi, por te pakten nja 10 gjuhe.E denuan si poliagjent dhe vdiq ne burg.Nxenesit e tije , jane bere violiniste te orkestrave prestigios ne europe.Kemi bere dhe nje forum me emrin e tije.
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 6. #146
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Anėtarėsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,665
  Faleminderit
  23
  14 falenderime nė 14 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Alternative tjeter ne sondazh nuk ka pervec atyre te dyjave se nuk e gjej veten ne asnje prej tyre.
  Alternativa e trete eshte ajo qe kam shpreh une, bej si te jete me mire . pra mund dhe ti lesh te dyja.+ gjuhen ne anglisht.Ky versioni im eshte si paketa 3N1,tv+internet+telefon.Te jep privilegjin te mbash c'do lloj flamuri ne bote.Ku je ti, te behesh pjese e Britanise se Madhe , apo e SHBA-ve, vendeve nordike.Po jane dhe vendet e komuelthit http://en.wikipedia.org/wiki/Member_...lth_of_Nations
  Ndegjo ketu , shume prej ketyre patrioteve ketu e kane lane Shqipnin dhe flasin nga keto vende ku po hajne buke, ndersa une qe jam kundra, kam ngec ne Shqiperi dhe nuk po di se kush eshte patrioti.
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 7. #147
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Anėtarėsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,665
  Faleminderit
  23
  14 falenderime nė 14 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  [QUOTE=Diella1;3621629]
  Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin  Te paska djegur ty Anesti, se une nuk fola ne emra te pervecem, kjo tregon qe paskam patur te drejte. Keshtu qe, merri gjithe ato keshillat qe me ke dhene mua e aplikoi per vete se mbase te bejne mire e i ke nevoje, 'hiq me pare traun qe ke ne syrin tend, para se te heqesh qimen nga syri i tjetrit' - mbaji parasysh keto fjale, sepse nese predikon ne emer te tyre, aq me shume duhet te jesh i pari qe t'i vesh ne jete dhe te tregosh dashuri per te gjithe te tjeret. Me vjen keq, por me dukeni shume paragjykues dhe denigrues ndaj popullit shqiptar, tregoje veten nese don te me ndryshosh mendim. Dhe persa kohe shoh qe ti nuk ndryshon qendrim, kaq ishte bashkebisedimi me ty, dhe shpresoj qe nje moderator te filloje te beje punen e tij ne kete teme, te mbushur me disinformacion dhe urrejtje te papare.....
  Po ti je dhe katolike, si eshte e mundur ti qe nuk e kupton pyetjen Nr2. Te lesh besimin per te ruajtur kombesine
  Kjo do te thote se kane bere mire shqiptaret qe u konvertuan ne islam dhe se identiteti shqiptare u ruajat ,pikerishte prej islamit.Pra ashtu sic i tha ne debatin me Kim Mehmetin.Pra ne shqipatret qe ruajtem fene dhe identitetin shqipatre dhe te paret tone qe vuajten nen trysnine e ligjeve te Kalifit Omar dhe te takses se gjakut, Devshirmeia, na shkuan dam.Keshtu mendon ti si katolike?
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 8. #148
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  07-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  [QUOTE=Anesti_55;3621717]
  Citim Postuar mė parė nga Diella1 Lexo Postimin
  Po ti je dhe katolike, si eshte e mundur ti qe nuk e kupton pyetjen Nr2. Te lesh besimin per te ruajtur kombesine
  Kjo do te thote se kane bere mire shqiptaret qe u konvertuan ne islam dhe se identiteti shqiptare u ruajat ,pikerishte prej islamit.Pra ashtu sic i tha ne debatin me Kim Mehmetin.Pra ne shqipatret qe ruajtem fene dhe identitetin shqipatre dhe te paret tone qe vuajten nen trysnine e ligjeve te Kalifit Omar dhe te takses se gjakut, Devshirmeia, na shkuan dam.Keshtu mendon ti si katolike?


  Cfare flet more Anesti, ti duket qe je konfuz me besimin tend. Ti si i krishtere qe e mban veten, duhet t'a kuptosh qe te kesh besimin e vertete, do te thote te kesh e te ruash edhe kombesine tende. Pyetja 'te lesh besimin per te ruajtur kombesine' eshte e pa kuptimte dhe perban kontradikte ne vetvete, pra nuk eshte e sakte dhe as qe duhet te formulohet si pyetje, sepse keshtu sic e thua ti, nenkupton qe ato qe e lane besimin jane edhe shqiptare, dhe e verteta eshte qe shqiptari ka humbur shume, por ashtu me shpirt neper dhembe akoma vazhdon te ekzistoje. E cfare ben ti? Vjen e i hedh nje gur te madh qe t'a fundosesh krejt, ne vend qe me durim e perkushtim t'ia lehtesosh dhimbjen, e me fjale te dashura(e jo me denigrim) t'i tregosh rrugen e drejte. Nese ti nuk e ben kete, tregon qe edhe ti mbase nuk je ne rrugen e drejte e te duhet te korrigjosh veten para se te korrigjosh te tjeret......

 9. #149
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Anėtarėsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,665
  Faleminderit
  23
  14 falenderime nė 14 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  [QUOTE=Diella1;3621728]
  Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin  Cfare flet more Anesti, ti duket qe je konfuz me besimin tend. Ti si i krishtere qe e mban veten, duhet t'a kuptosh qe te kesh besimin e vertete, do te thote te kesh e te ruash edhe kombesine tende. Pyetja 'te lesh besimin per te ruajtur kombesine' eshte e pa kuptimte dhe perban kontradikte ne vetvete, pra nuk eshte e sakte dhe as qe duhet te formulohet si pyetje, sepse keshtu sic e thua ti, nenkupton qe ato qe e lane besimin jane edhe shqiptare, dhe e verteta eshte qe shqiptari ka humbur shume, por ashtu me shpirt neper dhembe akoma vazhdon te ekzistoje. E cfare ben ti? Vjen e i hedh nje gur te madh qe t'a fundosesh krejt, ne vend qe me durim e perkushtim t'ia lehtesosh dhimbjen, e me fjale te dashura(e jo me denigrim) t'i tregosh rrugen e drejte. Nese ti nuk e ben kete, tregon qe edhe ti mbase nuk je ne rrugen e drejte e te duhet te korrigjosh veten para se te korrigjosh te tjeret......
  Une nuk jam besimtar praktikant dhe natyrisht qe kam difekte, por si une eshte mbare Albania.Pra ne jemi produkt i formimit diktatorial, njeriu i ri me tiparet marksiste leniniste.Nuk e di se sa vjece je ti dhe a e ke njehur ate kohe, por ne na kane mesuar me gris kuran dhe bibel.Ti e ke pare qe une propogandoj krishtrimin pa dallim , pra do te thote se une po ndryshoj.Kalo tek tema e identitetit kombetare.
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 10. #150
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga Korca 123 Lexo Postimin
  E mor altin,kete po te mos jesh ne nje mendje te bejne o grek o serb,e kane gjetur mire menyren per te diskretituar tjetrin.
  Korca, ste ben njeri grek/serb se i perket fese Krishtere. Tjetri te ben Grek/Serb kur flet kundra Shqiperise dhe pro ketyre vende.
  Te ben tjetri Serb/Grek kur mbeshtet Genocidet e ketyreve ndaj Shqiptareve.

  Ju i beni Myslimant Turq/Arab por kur te kthehen ne njejten menyre juve ju djeg

 11. #151
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Anėtarėsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,665
  Faleminderit
  23
  14 falenderime nė 14 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Pyetjen Nr2. Te lesh besimin per te ruajtur kombesine
  Kjo do te thote se kane bere mire shqiptaret qe u konvertuan ne islam dhe se identiteti shqiptare u ruajat ,pikerishte prej islamit.Pra ashtu sic i tha ne debatin me Kim Mehmetin.Pra ne shqipatret qe ruajtem fene dhe identitetin shqipatre dhe te paret tone qe vuajten nen trysnine e ligjeve te Kalifit Omar dhe te takses se gjakut, Devshirmeia, na shkuan dam.


  Kushdo qe synon se duke ju kundervuar ideve te mija liberale, pretendon se kontribon ne ndergjegjen kombetare gabon rende , sepse une jam nje individ ndersa po te shikoni votuesit kunder ideve te mija jane 63%, pra jane shumice.
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 12. #152
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Anėtarėsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,830
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga Diella1 Lexo Postimin
  Une nuk e kuptoj se si e quajne veten shqiptar shumica e atyre qe po shkruajne ne kete teme, idete e hedhura kalojne cakun e tolerimit dhe jane totalisht kundra cdo gjeje per te cilen shqiptaret kane aspiruar e luftuar gjate gjithe historise se tyre. Se ku jane moderatoret ketu, nuk e di.
  + 1.
  Vertet cdo njeri ka idete e tij, por s'mund te marresh per ide lloj-lloj perversiteti e t'a shpalosesh hapur gjithe kohen, duke marre shkas se nuk ka bashkebisedues qe t'a kundershtojne.
  Znj.Diella - e c`ka ti pergjigjet njeriu multi-kulteve kozmopolit te tipit Anesti.Ata nuk ta pranojne fare kombin ne teresin e tij,sepse kane kompleksin qe kombi eshte nje bashkesi e lidhur me ane te GJAKUT ....Keta kozmopolit lugat te dalur nga komunizmi duan te na definojne si nje mori njerezish,si nje mase amorfe qe i bashkon vetem qeverija.Apo ne nje territor te cunguar shqiptar (Shqiperija) ta formojne kombin e tyre privat ! Ndersa pjesen tjeter te kombit ti fusin nje shqelm dhe ti hudhin ne krahet e fqinjeve,pa emer pa gjuhe.
  Tere keto jashteqitje kane qellimin primar dhe cakun final ne fjalen e tyre magjike qe quhet ASIMILIM, dhe kane per qellim te formojne kombin multietnik.Keta tipa duan vetem nje gje - te zhdukin nga faqja e dheut popujt e vjeter (Shqiptaret) dhe duan te krijojne popuj te rinje,e kur te arrihet kjo atehere vie argumenti i parapergaditur - "Meqenese jeni te rinj,nuk keni te drejta historike per hapesiren qe e banoni."

  Qellojeni cilat kuzhina e pergatisin kete gjelle ne rastin tone ?
  Pergjigja: Serbo - Greko medhenjt !
  Kjo eshte loja qe luan ky forumist.

  Injorimi eshte metoda me efikase kunder tyre,sepse mospergjigja i frustron sikur ai Qeni kur tenton ta kap bishtin e tij !

  C`do te mire !
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 13. #153
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  225
  Faleminderit
  3
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  asnjeren sdo e ndroja per asigjo jam puro-katolike shqiptare-kosovare krenare

 14. #154
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga essie Lexo Postimin
  asnjeren sdo e ndroja per asigjo jam puro-katolike shqiptare-kosovare krenare
  wow
  thuaje edhe njehere


  Sipas kesaj qe the ska mundesi

  Sipas chatit te gjithe kosovaret jane mysliman
  dhe cdo mysliman shqiptar eshte turk.

  Pse po na genjen ? Turkeshe vogel

 15. #155
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  225
  Faleminderit
  3
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
  wow
  thuaje edhe njehere


  Sipas kesaj qe the ska mundesi

  Sipas chatit te gjithe kosovaret jane mysliman
  dhe cdo mysliman shqiptar eshte turk.

  Pse po na genjen ? Turkeshe vogel
  Shqipetaret (une) nuk ofendohen, sepse nuk jam turqe, por jam shqipetare, perkundrazi do to te kemi nje zemrim, ndaj turqis qe na ka pushtuar 500 vjet e na ka deformuar historin e traditen tone ...

  ps. asnjeren sdo e ndroja per asigjo jam puro-katolike shqiptare-kosovare krenare

 16. #156
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga essie Lexo Postimin
  Shqipetaret (une) nuk ofendohen, sepse nuk jam turqe, por jam shqipetare, perkundrazi do to te kemi nje zemrim, ndaj turqis qe na ka pushtuar 500 vjet e na ka deformuar historin e traditen tone ...

  ps. asnjeren sdo e ndroja per asigjo jam puro-katolike shqiptare-kosovare krenare : D
  edhe njehere po me e eger kesaj radhe hahahahhahaha


  Te pelqen ste pelqen, ketu ne forumin Shqiptar keshtu eshte :P


  shaka :-)

 17. #157
  Moderator Maska e Archon
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,294
  Faleminderit
  33
  92 falenderime nė 79 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
  Korca, ste ben njeri grek/serb se i perket fese Krishtere. Tjetri te ben Grek/Serb kur flet kundra Shqiperise dhe pro ketyre vende.
  Te ben tjetri Serb/Grek kur mbeshtet Genocidet e ketyreve ndaj Shqiptareve.

  Ju i beni Myslimant Turq/Arab por kur te kthehen ne njejten menyre juve ju djeg
  Nuk e kisha vetem me ty o Plaku,po egziston nje fare mendimi qe po kritikove shqiptaret,nuk je i tille.Une mendoj se ne si shqiptare kemi edhe shume gjera negative qe duhen kritikuar,ne menyre qe me vone ti ndryshojme.Sigurisht,ndonjeri ketu e tepron ne disa raste,sic mund ta teproj edhe une ne ndonje rast po me mire ti heqim keto etiketime grek,serb,turk se me shume percahemi me njeri-tjetrin.
  Nje fjale e urte thote,nje pyll eshte me i bukur kur ka lloje te ndryshme pemesh dhe jo vetem nje lloj.
  Respekte...

 18. #158
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga Korca 123 Lexo Postimin
  Nuk e kisha vetem me ty o Plaku,po egziston nje fare mendimi qe po kritikove shqiptaret,nuk je i tille.Une mendoj se ne si shqiptare kemi edhe shume gjera negative qe duhen kritikuar,ne menyre qe me vone ti ndryshojme.Sigurisht,ndonjeri ketu e tepron ne disa raste,sic mund ta teproj edhe une ne ndonje rast po me mire ti heqim keto etiketime grek,serb,turk se me shume percahemi me njeri-tjetrin.
  Nje fjale e urte thote,nje pyll eshte me i bukur kur ka lloje te ndryshme pemesh dhe jo vetem nje lloj.
  Respekte...
  Po me budallalliqet qe sheh ketu cfare pret tjeter?


  Tjetri thote le te vdesi gjuha shqipte dhe Shqiptaret te flasin Anglisht. Je dakort ti me kete? Qe shqiptaret mos te flasin gjuhen e tyre?


  Kritikat jane te mirepritura, po brenda lllogjikes.

 19. #159
  Moderator Maska e Archon
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,294
  Faleminderit
  33
  92 falenderime nė 79 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
  Po me budallalliqet qe sheh ketu cfare pret tjeter?


  Tjetri thote le te vdesi gjuha shqipte dhe Shqiptaret te flasin Anglisht. Je dakort ti me kete? Qe shqiptaret mos te flasin gjuhen e tyre?


  Kritikat jane te mirepritura, po brenda lllogjikes.
  Sigurisht qe nuk jam dakord,por prape une e respektoj mendimin e tij,sidoqofte nuk do te thote se po tha Anesti ashtu dhe ajo do behet realitet.
  Anesti e tepron po ai ka mendimin e tij dhe ne duhet ta respektojme...

 20. #160
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga Korca 123 Lexo Postimin
  Sigurisht qe nuk jam dakord,por prape une e respektoj mendimin e tij,sidoqofte nuk do te thote se po tha Anesti ashtu dhe ajo do behet realitet.
  Anesti e tepron po ai ka mendimin e tij dhe ne duhet ta respektojme...
  Nuk eshte ndonje mendim per tu respektuar. Mendime te tilla duhen shuar, jo respektuar.

Faqja 8 prej 16 FillimFillim ... 678910 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •