Close

Rezultati i Sondazhit: Do nderronit fene apo kombesine?

Votues
53. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Do nderroja kombesine per te ruajtur fene

  15 28.30%
 • Do nderroja fene per te ruajtur kombesine

  38 71.70%
Faqja 16 prej 16 FillimFillim ... 6141516
Duke shfaqur rezultatin 301 deri 312 prej 312
 1. #301
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga referi_1 Lexo Postimin
  Mos u mėrzitni se huriet janė vetėm pėr muslimanėt.Kurse pėr juve janė unreal.Kjo ėshtė thjesht punė besimi sepse ju thjesht BESONi se ska hurie,kurse edhe neve thjeshtė besojmė se ka hurie sepse argument e kemi fjalėn e Allahut,kurse ju skeni asnji argument dhe nuk mundet ta demantoni.
  Po si skemi, ne Ungjill regjistrohet Jezusi qe thote se ne parajse nuk ka martese. Nese nuk e beson kete varg atehere ska menyre tjeter qe ta dijme se ka hyrija apo qe nuk ka. Por vertete sic e pershkruan Islami parajsen eshte pak e mundshme qe te ekzistoje ne realitet, pasi eshte vend i imoralitetit, ti si mysliman do te besh seks me hyrijat por ato nuk do ta humbin virgjerine. Kjo eshte gje e pa mundur sepse sipas islamit Allahu i ka krijuar ato trupa fizike. Dhe imagjino kush jane pretendente te shkojne aty, njerez si Bin Ladeni. Kjo eshte nje shpifje e ulet qe fatkeqesisht ju e besoni. Cili perendi iu jep 72 gra njerezve qe t'i meritojne ato kane vrare shume njerez?! Sa me shpejt qe ta kuptoni se kjo eshte nje kontradikte do te ishte me mire, sa me vone aq me keq per te gjithe. Shpresoj qe te gjithe shqiptaret te heqin dore nga keto besime, teori te rreme.
  Destroyer of falsehood :)

 2. #302
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime nė 21 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga referi_1 Lexo Postimin
  Mos u mėrzitni se huriet janė vetėm pėr muslimanėt.Kurse pėr juve janė unreal.Kjo ėshtė thjesht punė besimi sepse ju thjesht BESONi se ska hurie,kurse edhe neve thjeshtė besojmė se ka hurie sepse argument e kemi fjalėn e Allahut,kurse ju skeni asnji argument dhe nuk mundet ta demantoni.
  refer, shum mie e ke thane, e tash me trego se grat qe jan besimtare dhe shkojne ne xhehnet a shpeblehen edhe ato me me mashkuj apo vetem kan me I ujit lulet?

 3. #303
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime nė 21 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Po si skemi, ne Ungjill regjistrohet Jezusi qe thote se ne parajse nuk ka martese. Nese nuk e beson kete varg atehere ska menyre tjeter qe ta dijme se ka hyrija apo qe nuk ka. Por vertete sic e pershkruan Islami parajsen eshte pak e mundshme qe te ekzistoje ne realitet, pasi eshte vend i imoralitetit, ti si mysliman do te besh seks me hyrijat por ato nuk do ta humbin virgjerine. Kjo eshte gje e pa mundur sepse sipas islamit Allahu i ka krijuar ato trupa fizike. Dhe imagjino kush jane pretendente te shkojne aty, njerez si Bin Ladeni. Kjo eshte nje shpifje e ulet qe fatkeqesisht ju e besoni. Cili perendi iu jep 72 gra njerezve qe t'i meritojne ato kane vrare shume njerez?! Sa me shpejt qe ta kuptoni se kjo eshte nje kontradikte do te ishte me mire, sa me vone aq me keq per te gjithe. Shpresoj qe te gjithe shqiptaret te heqin dore nga keto besime, teori te rreme.
  natyisht se jezusi ishte kunder marteses,ai ter jeten e kalonte me meshkuj

 4. #304
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-01-2014
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Asnje nga te dy variantet...

  Kombesia dhe filozofia e jetes per mua perputhen plotesisht.

 5. #305
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-10-2012
  Postime
  98
  Faleminderit
  19
  5 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Besimi esht i mcefet,sekret,dijshem apo pavetdijshem,kombesia esht jo e mcefet,e shpallur.....sa pare bejn llafet....te dukshme e shpesh here rrenacake

 6. #306
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  242 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Pyetje pa lidhje ..kombesine nuk mund ta ndrrosh edhe sikur te duash ndersa fene sa here te duash .
  Mund te jetosh nje jete te tere ne Itali ,apo Gjermani ,te marresh shtetesine por nuk behesh dot as italian e as gjerman ,perhere do te te quajne italian apo gjerman me origjine shqiptare .
  There is a special place in hell for women who don't help other women.
  Madeleine Albright

 7. #307
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  Pyetje pa lidhje ..kombesine nuk mund ta ndrrosh edhe sikur te duash ndersa fene sa here te duash .
  Mund te jetosh nje jete te tere ne Itali ,apo Gjermani ,te marresh shtetesine por nuk behesh dot as italian e as gjerman ,perhere do te te quajne italian apo gjerman me origjine shqiptare .

  ku ndryshon fjala KOMBESI nga fjala PREJARDHJE...
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 8. #308
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  242 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga Elian70 Lexo Postimin
  ku ndryshon fjala KOMBESI nga fjala PREJARDHJE...
  CKa ka lidhje kjo me ate qe thashe me larte?
  There is a special place in hell for women who don't help other women.
  Madeleine Albright

 9. #309
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2009
  Postime
  1,470
  Faleminderit
  170
  183 falenderime nė 149 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Asnjeren,sepse po te behesha musliman,duhet ta nderroj gjuhen ngase gjuhen e Arberoreve nuk e njeh allahu(hoxhet predikonin se gjuha e Arberoreve kaurr,eshte gjuhe e te pa feve),mandej, une gjuhen arabe a turke nuk e njoh e ngelem keq pastaj,hehe..Po ta nderronja kombesine,perseri une"nuk njoh"gjuhe tjeter perpos gjuhes Arberore,prandaj perseri nuk mund te behesha me kombesi tjeter....

 10. #310
  ......... Dukat ......... Maska e G.S.Vangjeli
  Anėtarėsuar
  14-04-2010
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  357
  Faleminderit
  5
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Citim Postuar mė parė nga shitesi Lexo Postimin
  Nese do viheshit ne kushtet qe do ju duhej te nderronit fene ose kombesine cdo te benit?
  Fenė... do bėhem i krishter!!
  Gjithmonė jap atė qė mė japin tė tjerėt

 11. #311
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 12. #312
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  976
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Do nderronit fene apo kombesine?

  Do nderroja kombet dhe koken.

Faqja 16 prej 16 FillimFillim ... 6141516

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •