Close

Rezultati i Sondazhit: Orthodoks, keni deshire te bashkohemi ne nje shtet te vetem?

Votues
35. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Jam PRO, por kam frike se do te ishim ne rrezik!

    3 8.57%
  • Jam PRO, mendoj se do mbizoteronte toleranca!

    21 60.00%
  • Jam Kunder, do te ishte ne rrezik komuniteti yne!

    6 17.14%
  • Jam Kunder, thjesht nuk dua!

    5 14.29%
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 126 prej 126
  1. #121
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Çuna !!!


    Mendoj se kjo teme eshte konsumuar gjate ketyre 6 faqeve diskutimesh. Kush jane kunder bashkimit e pame. Nuk jane shqiptaret ortodokse, por greket. Eshte e kote te vazhdoni t'i bini patkoit po ne te njejten pike. Kundershtuesit do te jene gjithmone greket. Dhe per kauzen tone madhore, mendimi i tyre eshte me i vogel se zero ...
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  2. #122
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,456
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga BlueBaron Lexo Postimin
    Çuna !!!


    Mendoj se kjo teme eshte konsumuar gjate ketyre 6 faqeve diskutimesh. Kush jane kunder bashkimit e pame. Nuk jane shqiptaret ortodokse, por greket. Eshte e kote te vazhdoni t'i bini patkoit po ne te njejten pike. Kundershtuesit do te jene gjithmone greket. Dhe per kauzen tone madhore, mendimi i tyre eshte me i vogel se zero ...
    Sipas teje 35,7 % e orthodhokseve jane greke,..ndersa ata 53 % une them se nuk jane fare orthodhokse
    Duaje te afermin tend si veten

  3. #123
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    Sipas teje 35,7 % e orthodhokseve jane greke,..ndersa ata 53 % une them se nuk jane fare orthodhokse


    Gabohesh ne llogarite e tua z.Spiro !!! Vetem 20.28% e ortodokseve nuk jane shqiptare (12.88% greke; 4.44% arumune; 2.96% maqedonas), ne baze te te dhenave te censusit te fundit.

    Nuk ka rendesi fare se çfare thua dhe mendon ti !!!
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  4. #124
    Gjak Shqiptari Maska e Illyri
    Anëtarësuar
    05-05-2011
    Vendndodhja
    Në tokën shqiptare Dardani
    Postime
    145
    Citim Postuar më parë nga kacauni Lexo Postimin
    Prandj I digjni Kishat Ortodokse . Edhe turqit s'e benin ate . Ndertuan xhamia mbi kisha por s'i dogjen . Ju jeni me te ligj .
    Degjo, pik se pari kam mbetur i shokuar, nuk jam ndier mir nga ai akt dhe nuk kam degjuar ndonjeri ti kete ardhur mir bile as nga turqelijt te cilen ju ndoshta dyshoni! ka qene nje komplot i organizuar nga shteti serb besoj qe te prish imazhin dhe tolerancen fetare ne kosove.... dhe arsyeja hovit ne djegjen e kishave serbe nga shqiptaret eshte se ne ato kisha jane strehuar kriminelet serb nga peshkopet e tyre dhe me ate ujin e shejte hyxhym burra me masakrue shqiptar! dhe besoj skane pasur faje shqipet duke ditur sa familjeve u mungon ndonje anetar!... po ju nuk kuptoni pasi jeni te verbuar nga besimi ne janullatos.
    Gegërishtja! Dialekti i të parëve tanë ILIR!

  5. #125
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,456
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga Illyri Lexo Postimin
    Degjo, pik se pari kam mbetur i shokuar, nuk jam ndier mir nga ai akt dhe nuk kam degjuar ndonjeri ti kete ardhur mir bile as nga turqelijt te cilen ju ndoshta dyshoni! ka qene nje komplot i organizuar nga shteti serb besoj qe te prish imazhin dhe tolerancen fetare ne kosove.... dhe arsyeja hovit ne djegjen e kishave serbe nga shqiptaret eshte se ne ato kisha jane strehuar kriminelet serb nga peshkopet e tyre dhe me ate ujin e shejte hyxhym burra me masakrue shqiptar! dhe besoj skane pasur faje shqipet duke ditur sa familjeve u mungon ndonje anetar!... po ju nuk kuptoni pasi jeni te verbuar nga besimi ne janullatos.
    Sipas teje gjithmone, justifikohet djegja e Kishave Orthodhokse, me cfaredo lloj pretendimi,...nje gje duhet te kuptoni, se nese dikush hyn ne nje Kishe Orthodhokse, ai gjen mikpritje dhe mbrojtje, pavaresisht se cili eshte dhe se cfare ka bere...,.
    Keshtu qe djegja e Kishave eshte nje sakrilegj i pamatshem, dhe Kosova do ta vuaje kete sakrilegj, te cilin jo vetem e kane kryer, por e ndjejne veten krenar per kete.....

    Gabohesh ne llogarite e tua z.Spiro !!! Vetem 20.28% e ortodokseve nuk jane shqiptare (12.88% greke; 4.44% arumune; 2.96% maqedonas), ne baze te te dhenave te censusit te fundit.

    Nuk ka rendesi fare se çfare thua dhe mendon ti !!!
    Pavaresisht paragjykimit tend (une nuk kam patur qellim ndarjen etnike, pasi kete e hodhe ti...),
    qellimi im eshte dhe do te jete gjithmone ruajtja e paqes...),...mosha me imponon te te toleroj me shume ty dhe djemte e tjere,...respektoj absolutisht bindjet e tua dhe te gjithe mendimet e tjera te kunderta,..., kurre ndonjehere nuk e kam vleresuar tjetrin prej bindjeve te tij fetare, krahinore, etnike (shoket e mi jane orthodhokse, myslimane, came, tiranas...etj.. etj...) i shoh me neveri dhe pakenaqesi te theksuar dhe me dhimbje te gjithe paragjykimet dhe fyerjet ketu ne forum dhe jashte tij...,..., mund te jepet mendimi per problemin dhe jo te pergojoset personi qe shkruan,...(na falni se po marr pozicion administratori)...
    Kam paraqitur ketu rrezikun qei vjen vendit nga nacionalizmi, si semundje e rrezikshme,...e cila po te zuri, nuk ka ndalim, por si nje ortek...do te kthehet ne helm,..ne fund ne nje prirje egocentrike ndoshta edhe urrejtje ndaj te gjitheve,...pra edhe lufta kunder "nacionalizmit" si teori e tille ka qene nje nder qellimet e postimeve,... ka qene kjo qe ka cuar ne 2 luftra boterore dhe po rrezikon te treten (si justifikim shpirteror)...
    Po e mbyll me kete teme....., ju faleminderit
    Ndryshuar për herë të fundit nga ilia spiro : 19-12-2012 më 04:10
    Duaje te afermin tend si veten

  6. #126
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    A egziston mundesia qe nje person te jete ne te njejten kohe Shqiptar, jo fetar dhe kunder bashkimit?

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •