Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Obama parashikon Krishtlindje kurnace pėr SHBA

  SHBA- Presidenti Barak Obama paralajmėron Krishtlindje kurnace pėr amerikanėt kėtė vit nėse demokratėt dhe republikanėt nuk arrijnė njė marrėveshje pėr tė rinovuar lehtėsitė fiskale pėr shtresėn e mesme.

  Duke folur gjatė njė vizite nė njė fabrikė lodrash nė Pensilvani, Obama tha se tė dyja palėt duhet tė bashkėpunojnė pėr njė marrėveshje mbi tė ashtuquajturin “shkėmbi fiskal”.

  Ky i fundit ėshtė njė term qė i referohet efektit ekonomik nė SHBA nga njė grup ligjesh qė nėse nuk ndryshohen mund tė sjellin rritje taksash dhe reduktim shpenzimesh qė nė fillim tė vitit tė ardhshėm. Me pak fjalė shfuqizimi i ligjeve aktuale pas datės 1 janar mund t’i kthejė Shtetet e Bashkuara sėrish nė reēension ekonomik. Por kreu i dhomės sė pėrfaqėsuesve, republikani John Boehner tha se bisedimet me Shtėpinė e Bardhė pėr momentin janė nė rrugė qorre. Sipas tij plani i presidentit Obama pėr tė rritur nė 1,6 trilion dollarė tė ardhurat pėr 10 vitet e ardhshme nuk ėshtė aspak njė propozim serioz.

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,750
  Faleminderit
  68
  191 falenderime nė 177 postime
  Do shkurtohet buxheti,me fjale te tjera shpenzimet nga shtetet.
  Do behen shkurtime ne buxhetin e mbrojtjes dhe ne medicare.
  Do ulet financimi per 1000 programe qeveritare.Disa prej tyre
  do eleminohen per te ulur shpenzimet.
  Do rriten pak taksat dhe keto do ndikojne pozitivisht ne uljen e borxhit.
  Ndikimi ne ekonomi do jete modest.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Obama parashikon Krishtlindje kurnace pėr SHBA

  Citim Postuar mė parė nga benseven11 Lexo Postimin
  Do shkurtohet buxheti,me fjale te tjera shpenzimet nga shtetet.
  Do behen shkurtime ne buxhetin e mbrojtjes dhe ne medicare.
  Do ulet financimi per 1000 programe qeveritare.Disa prej tyre
  do eleminohen per te ulur shpenzimet.
  Do rriten pak taksat dhe keto do ndikojne pozitivisht ne uljen e borxhit.
  Ndikimi ne ekonomi do jete modest.
  E ke akoma kete bindje ?

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •