Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Obama parashikon Krishtlindje kurnace pr SHBA

  SHBA- Presidenti Barak Obama paralajmron Krishtlindje kurnace pr amerikant kt vit nse demokratt dhe republikant nuk arrijn nj marrveshje pr t rinovuar lehtsit fiskale pr shtresn e mesme.

  Duke folur gjat nj vizite n nj fabrik lodrash n Pensilvani, Obama tha se t dyja palt duhet t bashkpunojn pr nj marrveshje mbi t ashtuquajturin shkmbi fiskal.

  Ky i fundit sht nj term q i referohet efektit ekonomik n SHBA nga nj grup ligjesh q nse nuk ndryshohen mund t sjellin rritje taksash dhe reduktim shpenzimesh q n fillim t vitit t ardhshm. Me pak fjal shfuqizimi i ligjeve aktuale pas dats 1 janar mund ti kthej Shtetet e Bashkuara srish n reension ekonomik. Por kreu i dhoms s prfaqsuesve, republikani John Boehner tha se bisedimet me Shtpin e Bardh pr momentin jan n rrug qorre. Sipas tij plani i presidentit Obama pr t rritur n 1,6 trilion dollar t ardhurat pr 10 vitet e ardhshme nuk sht aspak nj propozim serioz.

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,750
  Faleminderit
  68
  191 falenderime n 177 postime
  Do shkurtohet buxheti,me fjale te tjera shpenzimet nga shtetet.
  Do behen shkurtime ne buxhetin e mbrojtjes dhe ne medicare.
  Do ulet financimi per 1000 programe qeveritare.Disa prej tyre
  do eleminohen per te ulur shpenzimet.
  Do rriten pak taksat dhe keto do ndikojne pozitivisht ne uljen e borxhit.
  Ndikimi ne ekonomi do jete modest.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Obama parashikon Krishtlindje kurnace pr SHBA

  Citim Postuar m par nga benseven11 Lexo Postimin
  Do shkurtohet buxheti,me fjale te tjera shpenzimet nga shtetet.
  Do behen shkurtime ne buxhetin e mbrojtjes dhe ne medicare.
  Do ulet financimi per 1000 programe qeveritare.Disa prej tyre
  do eleminohen per te ulur shpenzimet.
  Do rriten pak taksat dhe keto do ndikojne pozitivisht ne uljen e borxhit.
  Ndikimi ne ekonomi do jete modest.
  E ke akoma kete bindje ?

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •