Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  456

  Impotenca, n Shqipri vuajn 150 mij meshkuj

  Nga: ERMELINDA HOXHAJ


  Impotenca pr mjekt androlog sht nj smundje e zakonshme, si diabeti, hipertensioni apo ndonj smundje tjetr q kurohet dhe duhet t kurohet. T dhnat pr Shqiprin flasin se nj ndr dhjet meshkuj vuajn nga impotenca. "Problemet e organeve seksuale te meshkujt, sigurisht q jan t veanta; ato konsiderohen nga kushdo jet private dhe sekrete. do pacient ka nj far ngurrimi pr ta trajtuar problemin e tij te mjeku androlog", - sqaron mjeku androlog Evi Dani. Pavarsisht se numri i personave, t cilt shkojn tek mjeku pr nj pamundsi seksuale sht i vogl, mendohet se n Shqipri vuajn nga impotenca seksuale 150 mij meshkuj.

  "Gjat viteve t fundit sht br nj ndrgjegjsim i popullats dhe ksaj kategorie pacientsh, por duhet nj pun e madhe e mjeksis, e medias pr t larguar kt tabu, e cila nuk sht vetm n vendin ton", ka nnvizuar mjeku Dani. Ai sqaron se nse pacientt nuk mjekohen, fillojn problemet n ift, stresi, problemet e tjera n familje q shum her mund t'i ojn deri tek divorcet. do mashkull mbi t 50-at sht i rriskuar pr t'u prekur nga smundja e prostats. Kto probleme mund t shfaqen m hert, t ndikuara nga nj ser faktorsh si: stresi, konsumi i alkoolit dhe i duhanit, ashtu edhe nga probleme t tjera shndetsore q lidhen me to.
  (intervisten e plote me mjekun mund ta lexoni sot ne Gazeta Shqiptare)

 2. #2
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Antarsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,360
  ....dikush vuan nga impotenca e dikush nga hiperpotenca, vuajtja pjese e pa ndare e njeriut,

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •