Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 232 prej 232

Tema: Endrrat...

  1. #221
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    kush eshte frojdi i forumit?

  2. #222
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: Endrrat...

    Tek,lista e antareve e ke,...lol

    Ose fredi shqip...
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  3. #223

    Pėr: Endrrat...

    Te pyesesh Freudin per trurin eshte si te pyeses astrologun per parashikimin e motit!
    'Who is John Galt?'
    To say 'I love you' one must first be able to say the 'I' - Ayn Rand

  4. #224
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    Tek,lista e antareve e ke,...lol

    Ose fredi shqip...
    ah po ...

  5. #225
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: Endrrat...

    Ėndrrat mė tė ēuditshme? Gjatė gjumit tė thellė

    22 Shtator 2014 | : Kuriozitete | Autor: Gazeta Shqip
    4

    endrratĖndrrat mė tė ēuditshme dhe mė tė frikshme shihen kur jemi nė gjumė tė thellė ose nė orė e para tė mėngjesit. Ky ėshtė pėrfundimi i njė studimi interesant tė sjellė nga revista ‘Time’.

    Nj grup shkencėtarėsh tė udhėhequr nga Josie Malinowski, docent i psikologjisė konjitive nė Universitetin e Bedfordshire, nė Britaninė e Madhe kanė monitoruar gjumin e 16 personave pėrgjatė dy netėve. Nė momentin qė valėt e trurit dhe lėvizjet e qepallave tregonin se subjektet pjesė e eksperimentit ndodhshin nė gjumė tė thellė, ata zgjoheshin (prej studiuesve) pėr tė treguar se ēfarė po ėndėrronin.

    Ēdo person u zgjua 4 herė gjatė natės dhe mėngjesin pasardhės i ėshtė pėrgjigjur njė pyetėsori lidhur me ėndrrat qė ka parė. Nga pėrgjigjet mbledhura doli se doza emocionale dhe ēuditshnme tek ėndrrat intensifikohej me kalimin e orėve nė gjumė.

    Nė orėt e para tė mėngjesit u vunė re ėndrra qė ishin tė lidhura me lajme qė vullnetarėt kishin konsumuar nė media gjatė ditės. Ndėrkohė qė sa mė shumė orė kalonin nga gjumi, shiheshin ėndrra gjithnjė e mė tė ēuditshme e tė pamundura. Edhe ėndrrat qė i referohen jetės personale gjithashtu janė hasur gjatė gjumit tė thellė.

    “Ėndrrat janė njė mister mė vete. Njerėzit shpesh distancohen prej tyre sikur mos tė ishin ata qė i kanė gjeneruar pasi janė tepėr tė ēuditshme. E megjithatė, ėndrra ėshtė mėnyra mė e ndershme pėr tė njohur vetveten”, thotė Malinowski.

    22 shtator 2014 (gazeta-Shqip.com)
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  6. #226
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2015
    Postime
    3

    Pėr: Endrrat...

    Te besoj gjithcka qe ke thene por me duhet te shtoj edhe dicka tjeter ne lidhje me kete. ��
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Blana : 20-06-2015 mė 09:43

  7. #227
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2015
    Postime
    3

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Tipiku Lexo Postimin
    Flm Shume Per Shpjegimin Serioze
    Mendoni qe njerzit qe te Shpjegojn Endrrat Mundohen te Pyesin per Jeten Tuaj Private para se ti shpjegojn ato apo Fallxhoret si i thone ?

    Athere po ju tregoj Histori tjeter.
    Para shume Vitesh Jetoja ne Emigrim Dhe Nje Dite te Bukur Vere
    Ne Vendin Ku jetoja Kishte Shume Refugjat.
    Aty Fola me Dike Nga Afganistani me ate pak Anglishte te Lodhur qe ishte Bashkmoshatari im.
    Dhe ai ishte ,qe kaq vjet ne Emigrim dhe ishte i Merzitur Per Familjen
    Ne Muhabet e Siper ai me Ofroi te Konsumonim Opium per tu Larguar nga Dhimbja e Momentit dhe Mungesa e Familjes.
    Pas Ksaj Une U Mbydha ne Dhomen Time Dhe Me Zuri Gjumi.
    Ishte Hera e Pare qe Konsumoja Droge.
    Ne Gjum Mu Shfaqen Shume Vegime si tip Fragmentesh dhe fotografi apo Castesh Sdi si ta Shpjegoj.
    Nga Ai Moment Kujtoj Shume Por Shumica e Atyre Fragmente me Kane Ndodhur Me Te Vertet.

    Per Arsye Private po ju shfaq vetem disa:

    Ne Njerin Nga Vegimet Pash veten time duke Qare Nga Nje Dhimbje e Tmershme qe ishte Thyerja e Kembes
    Kjo Ndodhi Kur u ktheva ne Shqiperi.

    Nje Tjter ishte une me 2 Persona te tjere qe Udhetonim me Nje Furgon Qe isha une Shoferi
    Dhe Perplaseshim
    Prape Kjo Ndodhi pas shume Vitesh me Furgonin e Punes ku punoja dhe saktesisht ishin dhe 2 personat ne Makine.

    Kame Pare Vllain Tim qe do te Gezohej nga Lindja e Nje Femije e Cila ishte Goce,Ne Ate kohe Vllai im nuk ishte as i Martuar


    Kam Pare edhe shume gjera te tjera qe jane gjera Private dhe nuk mund ti ndaj me ju.
    Bile edhe Vdekjen time edhe Sa Fmi do te kem etj etj.

    Nga Ajo mendoj Une Them qe ne Trurin e njeriut Ekziston nje Qender Funksionale qe mund te Aktivizohet Vetem nje here ne Jete dhe Nepermjet saj mund te Shohesh te Ardhmen Tende.Mendoj qe Asgje nuk mund te jete e pashpjegushme perderisa Ekziton Energjia dhe Ne jemi Pjese e Saj ne kte Univers.
    Me fal un mendoj qe je i pushtuar nga bota e Xhineve. Pervec Zotit dhe melekeve te Zotit jane Xhinet ata qe e dine nje pjese te ardhmes duke e rembyer lajmin e Zotit nga meleket. Gjithcka qe ke shkruar e besoj por ka sherim kjo. Thjesht ne qoftese nuk mbahesh mendje lart do ta kisha preferuar ta provosh nje Rukje. Rukje eshte sherim me Kuran. Lexim Kurani ajete dhe sure te vecanta per kete lloj semundje. Kete e sheron vetem Kurani dhe asgje tjeter. Me mirkuptim, tpershendes.

  8. #228
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-09-2016
    Postime
    1

    Pėr: Endrrat...

    Pershendetje! Kam pare ne enderr sikur isha ne nje ceremoni gezim me njerez dhe me shoqeri te babait aty ndodhej dhe nje djale qe jemi takuar per pune fejese bashke me te ishte dhe babai i tij, un e shoqeruar nga familja ime po rrinim nje tavoline me te shikoheshim gjate gjithe kohes, kur ai u ngrit ne kembe te takte gotat kur e takoi goten me mu mtha me shum gezim dhe deshir ne fejesen tende! Te lutem a mund te ma shpjegoni sepse dua tja di kuptimin faleminderit!

  9. #229
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Pėr: Endrrat...

    kjo enderr nuk eshte e veshtire per tu kuptuar edhe vete por frika ndaj zotit nuk te len ta kuptosh domethenien e saj spontane. ti ne jetet e meparshme ke arritur te kesh lidhur miqesi me dike vertet special per ty i cili te premton se do takohemi prape spo te mbarojme ritet apo taksat e zoti dhe fejesa eshte nje simbol i riteve te merzitshme te zotit. ai te ofron fejese ne kod frike dmth karriere apo jete te ardhshme se bashku...

    nese arrin te enderrosh fuqishem dhe te mos kthehesh kurre ne bote, e ke mundur Hyjin djallezor!

  10. #230
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-03-2020
    Postime
    4

    Pėr: Endrrat...

    Sdi ca te them per endrrat se shoh kaq shume saqe i mbaj mend ne mengjes kjo ndodh gati cdo dite ! Te ju them qe kam pare gjigand jo nje por shume te tille ,dinosaure,endrra me bomba berthamore ,endrra me skenare hollivudi po ju them. Endrra me hapesiren e pafund te universit ! Ne disa endrra jam kaq koshient qe po shoh enderr saqe ju them dhe atyre qe kam prane "kuptohet" atyre ne enderr ORE JEMI NE ENDERR ! Jane nje univers paralel me tonin. Ky eshte mendimi im per endrrat,ky perfundim ngaqe psh shoh shpesh sikur kam harruar ku kam parkuar makinen e kerkoj dhe nuk e gjej dot ,disa here bej aksident me te dhe prape te nesermen e kam makinen ne rregull ,kuptohet ne endrren sucesive ! Prandaj them qe endrrat jane Realiteti i brendshem dhe i jashtem pertej kufijve te fizikes! Ose thene ndryshe "Te shohesh dhe ndiesh me WiFi"

  11. #231
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-08-2021
    Postime
    1

    Pėr: Endrrat...

    Pershendejte! Para 1 viti me ka vdekur gjyshja ime dhe e vuajta shum kete gje sepse isha shum e lidhur me te , mirpo sa her qe sho endrra me te me dalin shum te turbullta , dhe heren e fundit qe pash ate ne enderr ishte shum qarte , ishte sikur po dilja jasht dhe shoh pak larg nje plake me shami por spo e njiha mir kush ishte , sapo afrohem afrohem shoh fyryen e gjyshes time fytyra e saj ishte me kok poshte dhe shum e merzitur , pastaj me doli gjumi , ju lutem kush me tregon cfar do te thot dhe cfar shpjegimi ka ... ??? Faleminderit! )))

  12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Jonida31 pėr postimin:

    Neteorm (04-08-2021)

  13. #232
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anėtarėsuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokė
    Postime
    669

    Pėr: Endrrat...

    Sa herė shikoja veten qė po bija nga njė lartėsi,shikoja ndryshime nė karakter edhe nė jetėn profesionale .

Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •