Close
Faqja 3 prej 12 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 232

Tema: Endrrat...

  1. #41
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Pėr: Endrrat...

    Une nje kohe kisha probleme me endrrat dhe me zinke makthi shpesh bilem njehere kam bertitur shumeee une se kam degju veten por baba po dhe ka ardh ka kqyr edhe ju tregova ne mengjes qe ish kane dada selime nje plake ne katund qe me ka kap per fyti e ma ka zan frymen. Tash edhe kur me zen makthi edhe pse jam ne gjume e di qe eshte enderr dhe vazhdoj ashtu duke e ditur qe do zgjohem prap shume ndjenje e mire eshte ;-) Por me se shumti e urrej kur mundohem me ik e s'mundem, mezi ngrihem ne kemb e me lshojn kembet prap, e prap mundohem me u ngrit e tamam dua te ngrihem prap me lshojn kembet...Uhhh kjo eshte tmerr.

    Hu kers in the end everithing is a driimm.

  2. #42

    Pėr: Endrrat...

    Ushqimi djegės shkakton ankthe

    Eshte vertetuar se kur para se te flejm hajme ushqime djegese,mund te shikojm endrra te cuditshme.Dr.Charles Bai,merret me crregullimin e gjumit ne kliniken Cleveland.Ai shpjegon se ushqimet djegese rrisin temperaturen dhe aktivitetin e organizmit.
    Ankthet ndodhin me shume gjate fazez Rem te gjumit,..dhe kur behet fjale per endrra me emocione negative ato shqetesojne gjumin e si pasoje i mbajm mend me lehte.
    Prandaj eshte e keshillueshme qe mos te konsumohen ushqime djegese para gjumit.
    Nėse kerkon besimin tim, Mė jep sinqeritetin tėnd...

  3. #43
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Une nje kohe kisha probleme me endrrat dhe me zinke makthi shpesh bilem njehere kam bertitur shumeee une se kam degju veten por baba po dhe ka ardh ka kqyr edhe ju tregova ne mengjes qe ish kane dada selime nje plake ne katund qe me ka kap per fyti e ma ka zan frymen. Tash edhe kur me zen makthi edhe pse jam ne gjume e di qe eshte enderr dhe vazhdoj ashtu duke e ditur qe do zgjohem prap shume ndjenje e mire eshte ;-) Por me se shumti e urrej kur mundohem me ik e s'mundem, mezi ngrihem ne kemb e me lshojn kembet prap, e prap mundohem me u ngrit e tamam dua te ngrihem prap me lshojn kembet...Uhhh kjo eshte tmerr.

    Hu kers in the end everithing is a driimm.

    Me ke bere me qesh qe ne mengjes!
    Where does a thought go when it's forgotten?

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    Pėr: Endrrat...

    une e kam nje enderr qe nga femijeria,dhe sa here jam e shqetesuar tej mase eshte e pashamngeshme mos ta shof ate;

    sikur jemi ne shtrat me motren time,ne mosh femijerore,dhe une po merdhi e i them asaj te ma ofroi edhe mua pak jogranin, dhe nga inati qe po e terheq joganin ajo e hudh me shpejtesi ,dhe ketu fillon mankth i vertet,shof se po vie drejt meje jorgani nga te gjitha anet dhe po mbulohem me te,,kam ndjenjen se kur te mbulohem nuk do kem ajr me.
    huh ,e pranoi frikesohem nga kjo enderr!

  5. #45
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485

    Pėr: Endrrat...

    endrrat halllusinative, ato jane te tmerrshme, se s'te ikin nga mendja me dite dhe jave, ndonjehere ndodh qe s'largohen kurre.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Serioze Lexo Postimin
    Ushqimi djegės shkakton ankthe

    Eshte vertetuar se kur para se te flejm hajme ushqime djegese,mund te shikojm endrra te cuditshme.Dr.Charles Bai,merret me crregullimin e gjumit ne kliniken Cleveland.Ai shpjegon se ushqimet djegese rrisin temperaturen dhe aktivitetin e organizmit.
    Ankthet ndodhin me shume gjate fazez Rem te gjumit,..dhe kur behet fjale per endrra me emocione negative ato shqetesojne gjumin e si pasoje i mbajm mend me lehte.
    Prandaj eshte e keshillueshme qe mos te konsumohen ushqime djegese para gjumit.
    Prandaj pashe allasoj endrrash naten une?! ufff!
    U qetesova tani.
    Feelings change - memories don't.

  7. #47
    Perjashtuar Maska e didii
    Anėtarėsuar
    14-04-2012
    Postime
    504

    Pėr: Endrrat...

    kam pare ne ender sikur kisha nje femije qe e kisha lindur une, ishte shum i bukur, me sy jeshil, e mbaja ne krahe dhe kendonte dhe kercente.
    Dicka nuk shkonte me kete femije sepse dukej sikur te tjeret nuk e dinin qe ekzistonte ai femije, dhe per me teper qe ta kisha une, ama kenqesia qe me jepte me bukurine, me syte ,me lezijet kenget me bente te mos "pyesja" per shqetesimin qe kete femije e kisha un dhe askush nuk ishte ne dijeni per te, dukej sikur jetoja momentin pavaresisht problemeve qe mund te me dilnin.

    me eshte bere fiksim kjo ender, mundet dikus te ma shpjegoje, ahhh... emrin e ksihte Dionis ( keshtu quhet edhe djali i xhaxhait tim, i vetmi ne fisin tim me sy jeshil, ndoshta prandaj behej dhe ky paralelizmi i emrave...)
    Faleminderit

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Endrrat...

    Didi, mbase do degjosh ndonjegje qe ka te beje me cunin e xhajes, dhe ndryshe nga ne ender do te te beje shume pershtypje. Kur ngela shtatezane me djalin ishte vertet e papritur per mua. Para se ta merrja vesh qe isha shtatezane pashe ne enderr sikur isha me nje shoqe femijerie ne treg mallrash. Nje shitese me akuzoi qe i vodha nje rrobe, dhe vertet ne cante kisha nje veshje foshnjeje. Shtanga. I kerkova falje dhe i thashe 'nuk e di si ndodhi. Le qe mua s'ka c'me duhet se nuk kam femije vet.' Ehh ne fakt kisha ngel shtatezane dhe nuk e dija. Plus qe dhe shoqja qe ishte me mua dhe ajo ngeli shtatezane ne te njejten kohe me mua, pas shume perpjekjeve per te ngel shtatezane. Si dalin ndonjehere endrrat! Shyqyr qe nuk dalin gjithmone, xhanem!
    Feelings change - memories don't.

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e inez
    Anėtarėsuar
    09-09-2012
    Vendndodhja
    Ne fantazi.
    Postime
    1,779

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
    kam pare ne ender sikur kisha nje femije qe e kisha lindur une, ishte shum i bukur, me sy jeshil, e mbaja ne krahe dhe kendonte dhe kercente.
    Dicka nuk shkonte me kete femije sepse dukej sikur te tjeret nuk e dinin qe ekzistonte ai femije, dhe per me teper qe ta kisha une, ama kenqesia qe me jepte me bukurine, me syte ,me lezijet kenget me bente te mos "pyesja" per shqetesimin qe kete femije e kisha un dhe askush nuk ishte ne dijeni per te, dukej sikur jetoja momentin pavaresisht problemeve qe mund te me dilnin.

    me eshte bere fiksim kjo ender, mundet dikus te ma shpjegoje, ahhh... emrin e ksihte Dionis ( keshtu quhet edhe djali i xhaxhait tim, i vetmi ne fisin tim me sy jeshil, ndoshta prandaj behej dhe ky paralelizmi i emrave...)
    Faleminderit
    kam pare edhe un nje enderr te tille kohet e fundit, sikur mbaja ne krahe nje femije qe e kisha lindur vete. Ishte brun, me sy te zinj shume te bukur dhe me buzeqeshte. Mjeku me thoshte se ishte kopja ime. Ato pak sekonda endrre kane qene sekondat me te lumtura te jetes sime, me ka ngelur ne mendje ndjesia e dashurise qe me kishte pushtuar, e papershkrueshme. Kur u zgjova ne mengjes ndjeja mall per foshnjen qe kisha pare ne enderr..

  10. #50
    Perjashtuar Maska e didii
    Anėtarėsuar
    14-04-2012
    Postime
    504

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Didi, mbase do degjosh ndonjegje qe ka te beje me cunin e xhajes, dhe ndryshe nga ne ender do te te beje shume pershtypje. Kur ngela shtatezane me djalin ishte vertet e papritur per mua. Para se ta merrja vesh qe isha shtatezane pashe ne enderr sikur isha me nje shoqe femijerie ne treg mallrash. Nje shitese me akuzoi qe i vodha nje rrobe, dhe vertet ne cante kisha nje veshje foshnjeje. Shtanga. I kerkova falje dhe i thashe 'nuk e di si ndodhi. Le qe mua s'ka c'me duhet se nuk kam femije vet.' Ehh ne fakt kisha ngel shtatezane dhe nuk e dija. Plus qe dhe shoqja qe ishte me mua dhe ajo ngeli shtatezane ne te njejten kohe me mua, pas shume perpjekjeve per te ngel shtatezane. Si dalin ndonjehere endrrat! Shyqyr qe nuk dalin gjithmone, xhanem!
    do me beje pershtypje cka mund ti ndodhi atij?
    e per mua qe e pash kte ender nuk do te thot asgje? as mire apo keq?

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e inez
    Anėtarėsuar
    09-09-2012
    Vendndodhja
    Ne fantazi.
    Postime
    1,779

    Pėr: Endrrat...

    me ate endrren time, cu be ? Spo meret njeri fare eee...

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e arba.t
    Anėtarėsuar
    27-06-2009
    Postime
    439

    Pėr: Endrrat...

    une nuk u besoj endrrave, madje as nuk i mbaj mend pasi i shoh.
    Let food be your medicine !

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anėtarėsuar
    29-02-2012
    Postime
    498

    Pėr: Endrrat...


  14. #54
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485

    Pėr: Endrrat...

    Nje pyetje per ekspertet:
    A ju ka ndodhur ndonjehere te shihni ne enderr njerez qe si njihni ne jeten e perditshme? Por mund ti kujtoni fare mire edhe pas endrres,tiparet,zerin dhe emrin?
    Si shpjegohet kjo?

  15. #55
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Bajraku Lexo Postimin
    Shenjat qė lidhen me skizofreninė (problemet mendore) janė shenjat introverse (Demi, Gaforrja, Virgjėresha, Akrepi, Bricjapi, Peshqit)

    Sipas ketij linku,e gjithe familja ime qenka skicofrene. Ajajaaaa...tmerr!

  16. #56
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Nje pyetje per ekspertet:
    A ju ka ndodhur ndonjehere te shihni ne enderr njerez qe si njihni ne jeten e perditshme? Por mund ti kujtoni fare mire edhe pas endrres,tiparet,zerin dhe emrin?
    Si shpjegohet kjo?
    une s'jam eksperte endrrash, por po pergjigjem meqe me ndodh edhe mua kjo. shpjegimi qe i jap eshte se ndoshta nuk jane fare te panjohur per ne keta njerez... i kemi pare diku, ne rruge, ne vendet ku kemi qene, por nuk u kemi dhene shume rendesi...truri yne ama i ka memorizuar ne menyre te pavetedijshme...ndoshta jane njerez qe kemi takuar/pare para moshes 3-4 vjecare dhe ne ate kohe na kane bere pershtypje per dicka, por njeriu e fiton memorjen permanente pas asaj moshe, ndaj nuk i mbajme mend...se pse na dalin ne enderr eshte nje nga misteret e shumta te trurit...

  17. #57
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    Edhe kafshėt shohin ėndrra: Nė njė studim tė realizuar mbi kafshė tė ndryshme ėshtė pare se edhe nė trurin e kafshėve krijohen dallgė tė trurit gjatė gjumit ashtu si tek njeriu. Kur shihni njė qen do tė vini re se do tė lėshojė zėra tė ndryshėm gjatė ėndrrės nė tė cilėn i ėshtė vėrsulur diēkaje.
    shume e vertete. e kam vene re shpesh te macja kete, kur bie ne gjume te thelle. leshon zera te ndryshem, leviz putrat sikur te jete duke vrapuar dhe nen kapaket e syve dallohet levizja e syve majtas-djathas...ne ate moment nese e therras, zgjohet si e hutuar

  18. #58
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    une s'jam eksperte endrrash, por po pergjigjem meqe me ndodh edhe mua kjo. shpjegimi qe i jap eshte se ndoshta nuk jane fare te panjohur per ne keta njerez... i kemi pare diku, ne rruge, ne vendet ku kemi qene, por nuk u kemi dhene shume rendesi...truri yne ama i ka memorizuar ne menyre te pavetedijshme...ndoshta jane njerez qe kemi takuar/pare para moshes 3-4 vjecare dhe ne ate kohe na kane bere pershtypje per dicka, por njeriu e fiton memorjen permanente pas asaj moshe, ndaj nuk i mbajme mend...se pse na dalin ne enderr eshte nje nga misteret e shumta te trurit...
    A ka mundesi te ma japesh nr e telefonit,se ti qenke per tu bere shoqe. Lol

    Thanks,Broken Smile!

  19. #59
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    haha

    nje enderr te keqe qe shoh shpesh eshte sikur me prishen/thyhen dhembet...s'ka gje me te keqe se zgjohem ne ankth sikur te kete ndodhur me te vertete.

  20. #60

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga inez Lexo Postimin
    me ate endrren time, cu be ? Spo meret njeri fare eee...
    kam pare edhe un nje enderr te tille kohet e fundit, sikur mbaja ne krahe nje femije qe e kisha lindur vete. Ishte brun, me sy te zinj shume te bukur dhe me buzeqeshte. Mjeku me thoshte se ishte kopja ime. Ato pak sekonda endrre kane qene sekondat me te lumtura te jetes sime, me ka ngelur ne mendje ndjesia e dashurise qe me kishte pushtuar, e papershkrueshme. Kur u zgjova ne mengjes ndjeja mall per foshnjen qe kisha pare ne enderr..
    inez
    Me sa kam degjuar,femijet e vegjel ne ender,r dhe pikerisht djemt, sjellin fat e mbaresi.
    Nese je shtatzene ne enderr, ke nje siklet ne te ardhmen,..por ne rastin tend ,ti e ke hequr kete siklet dhe te ka mbetur thjesht nje imazh i bukur ne mendje i cili te shfaqet ne forma te ndryshme ne enderr.
    Persh.1-Nese i ke pas floket e gjata dhe i ke prere,ndjehesh komode edhe me te shkurtera por ke mall edhe per floket e gjata.
    ose 2-Nese je fejuar ,ke mall per vajzerine . etj..
    Nėse kerkon besimin tim, Mė jep sinqeritetin tėnd...

Faqja 3 prej 12 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •