Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
 1. #1
  i nenshtruar Maska e bani
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Postime
  2,764
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime

  Propozoj edhe nje nenforum te ri

  Se pari gezuar festen e 100 vjetorit te pamvaresise ,
  desha te propozoj me rastin e ndryshimeve ne opcionet e forumit edhe nje nenforum tek forumi fetar te cilin e shikoj shume te rendesishem ,
  duke marre shkak qe vura re ne internet qe ne disa forume te tjera ekziston nje nenforum me titullin: <<Bindje idesh lidhur mbi besimin>> desha te propozoj qe te krijohet nje nenforum i tille ku do te diskutohej ne lidhje me besimet dhe diskutimet qe lindin mes tyre(fese apo besimeve) si dhe parashtrimin e pikveshtrimeve te reja ne lidhje me fene ...pasi dihet qe ne nenforumet e tanishme nuk mund te diskutohet nje gje e tille dhe eshte marre nenforumi i "tolerances fetare" si objekt qe shrytezohet per kete qellim e qe funksioni i tij nuk ishte ky(kam pershtypjen)..ndersa nje nenforum ku do te diskutoheshin te gjitha mospajtimet apo pikveshtrimet e ndryshme ne lidhje me besimin do te hapte nje dritare te re ..pasi deri me tani askush nuk mund te paraqese nje pikveshtrim te ri , apo te tijin , pasi postimet menjehere do te fshihen nga moderatoret e nenforumeve perkatese qe nuk pranojne pikveshtrim tjeter pos te tyrin ,
  e shikoj te logjikshem dhe te rendesishem hapjen e nje nenforumi te tille edhe me qellimin qe "Toleranca fetare" te mos behet nenforumi i jo tolerances fetare , pasi nese dikush i hedh nje sy aty nuk do te shikoje tolerance , por ballafaqime nga me te egrat , per arsyen e mungeses se nje nenforumi qe te mirret me kete qellim ,
  Nenforumi i "ateizmit dhe agnostikes" administrohet nga moderatore qe e shikojne ateizmin si fe dhe per pasoje edhe ata nuk pranojne kendveshtrim tjeter pos te tyrin ..ngjashem me ate te fetareve te tjere...

  per ndryshimet ne opcionet e fundit ne forum , urime ..me pelqyen ...vetem kete kerkese pata .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bani : 28-11-2012 mė 10:31
  Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •