Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,430

  Mos harroni te luteni per popullin e Sirise

  Siria do percaktoje shume ceshtje rreth gjendjes se muslimaneve ne bote.Lutuni per sirine sepse ajo do i jape frymemarrje ymetit musliman.O Zot ndihmoji mulimanet ne Siri dhe shkatarroje diktatorin Beshar esed bashke e ate qe e mbeshtesin ate.Amin

  Ketu eshte nje raportazh si u zhvilluar revolucioni Sirian nga al jazera

  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,430
  85. Buruxh
  1. Pasha qiellin me plot yje,
  2. Pasha ditėn e premtuar,
  3. Pasha atė qė dėshmon dhe atė qė dėshmohet!
  4. Mallkuar qofshin ata tė zotėt e hendeqeve,
  5. Tė zjarrit me plot lėndė djegėse,
  6. Kur ata rrinin ulur rreth tij,
  7. Dhe dėshmonin atė qė bėnin me besimtarėt.
  8. E nuk patėn pse t'i urrejnė, pėrveē qė e besuan All-llahun, ngadhėnjyesin, tė lavdėruarin,

  9. Tė cilit i takon sundimi i qiejve e i tokės; e All-llahu ėshtė dėshmitar i ēdo sendi.
  10. Ėshtė e sigurt se ata qė i sprovuan besimtarėt dhe besimtaret dhe nuk u penduan, ata kanė dėnimin e xhehennemit dhe dėnimin e djegies.
  11. Ata qė besuan dhe bėnė vepra tė mira, ata kanė xhennete nėn tė cilėt burojnė lumenj, e ai ėshtė suksesi mė i madh.
  12. Ėshtė e vėrtetė se goditja e Zotit tėnd ėshtė e fortė.

  13. Nė tė vėrtetė, Ai ėshtė qė e fillon (krijimin) dhe e rikthen.
  14. Ai ėshtė qė falė mėkatet, ėshtė i dashur.
  15. Ėshtė i zoti i Arshit tė madhėruar!
  16. E punon atė qė dėshiron.
  17. A tė ka ardhur ty lajmi i ushtrive,
  18. Tė faraonit dhe tė Themudit?
  19. Por, kėta qė mohuan (idhujtarėt), vazhdojnė me gėnjeshtėr.
  20. Po All-llahu ata i ka rrethuar (nuk mund t'i shpėtojnė)!
  21. Pėrkundrazi, (ata qė gėnjejnė), ai ėshtė Kur'an i famshėm.
  22. Nė njė pllakė tė ruajtur mirė (nė Levhi Mahfudhė).


  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,430
  Pikerisht pse jemi shqiptare duhet me ulut se e pame cna beri diktatori enver hoxha keshtu qe dhe ato duan liri nga nje diktator vrases prandaj mbas lutjeve per shqiperine pse mos lutemi dhe per nje popull qe do lirine.
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,430
  Citim Postuar mė parė nga Xhemis Lexo Postimin
  Pikerisht pse jemi shqiptare duhet me ulut se e pame cna beri diktatori enver hoxha keshtu qe dhe ato duan liri nga nje diktator vrases prandaj mbas lutjeve per shqiperine pse mos lutemi dhe per nje popull qe do lirine.
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,430
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Gentian_gr
  Anėtarėsuar
  30-08-2007
  Postime
  2,520
  O popull Sirian!
  Po e bej edhe une nje lutje per ty,por ne heshtje,sepse degjohet me mire.

  Dergoni femijte tuaj ne shkolla qe te arsimohen,edhe jepuni frymen qe nepermjet arsimit nje popull arrin mireqenien,lirine,begatine,suksesin.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga angmokio : 25-11-2012 mė 12:28 Arsyeja: Lexo me teper per zotin e muslimaneve perpara se ta gjykosh sikur gjykon nje njeri.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,430
  Regjimi Sirian ka bombarduar mė shumė se 100 shkolla nė Damask

  E shtune 24 Nėntore 2012 12:51

  Dezerton kreu i Zyrės sė Studimeve dhe Planifikimit nė Ministrinė e Punėve tė Brendshme

  Sipas "Sana Thevre" bombardimet e regjimit Sirian kishin nė shėnjestėr mė shumė se 100 shkolla fillore katėr vjeqare, tetė vjeqare dhe shkollat e mesme nė Damask dhe nė rrethinėn e tij, ku disa prej tyre u shėndrruan nė kazerma ushtarake, e cila ēoi nė ndėrprerjen e shkollimit.

  http://www.mesazhi.com/artikuj/regji...olla-ne-damask
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 8. #8
  O ZOT
  Ndihmoji kristianet dhe myslimanet ne Siri nga terrori i diktatorit ditepak. Jepi paqen dhe demokracine!
  Amin!
  Paqe!

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-11-2012
  Vendndodhja
  Vojnovc Shtime
  Postime
  412
  O Zot krijus i gjdo gjeje ,ndihmoj sirianet dhe gjith njerzit anemban botes qe luftojn per liri e per drejtesi,

  O Zot fali injoranta se nuk din
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Shtimjanii : 25-11-2012 mė 11:05

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Xhemis
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  1,430
  http://www.top-channel.tv/artikull.php?id=247691

  uke folur pėr ABC News, Barack Obama ka thėnė se koalicioni ėshtė tashmė gjithpėrfshirės, reflektues dhe mjaftueshėm pėrfaqėsues pėr SHBA-tė, pėr tė ndėrmarrė kėtė “hap tė madh”.

  Britania, Franca, Turqia dhe shtetet e Gjirit e kanė njohur tashmė koalicionin opozitar tė Sirisė.

  Aktivistėt kanė thėnė se rreth 40 mijė njerėz kanė ndėrruar jetė gjatė mė shumė se 18 muajve tė fundit, nga lufta kundėr presidentit Bashar al-Assad.

  Mė shumė se gjysmė milioni njerėz i janė shmangur konfliktit nė Siri, duke udhėtuar drejt vendeve fqinje, sipas agjencisė sė refugjatėve tė OKB-sė.

  Obama tha se koalicioni i ri nė zhvillim ka fituar tė drejtėn pėr tė pėrfaqėsuar popullin sirian, por ka lėshuar gjithashtu edhe njė notė paralajmėruese.

  “Siē dihet, me njohjen e kėtij koalicioni vijnė edhe pėrgjegjėsitė”, tha Obama. “Pėr tė qenė tė sigurt se ata organizohen nė mėnyrė efektive, qė ata janė pėrfaqėsues tė tė gjitha palėve, dhe qė angazhohen pėr njė tranzicion politik, i cili respekton tė drejtat e grave dhe tė minoriteteve”.
  Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

 11. #11
  Pasi kan marr hov me rrezimin e busteve,pse nuk i rrezojne edhe bustin s skenderbeut,njerkes tereze,hasan ky dhe ai..
  Pra mos folni pa te drejte ashtu si u konvenon

 12. #12
  Allahu i udhezofte popullin e sirise sepse e kane veshtire sepse pervoja ka treguar tjeter gje.Nga rrezimi i tagutit dhe faraonit Asad kan shanca tebien nenndikimin e faraonit amerikan.

 13. #13

  Pėr: Mos harroni te luteni per popullin e Sirise

  Mallkuar qofte koketrashi Asad. C'faj ka kjo foshnje?
  Paqe!

 14. #14

  Pėr: Mos harroni te luteni per popullin e Sirise

  O Zot ruaje Shqiperine nga teveqelat
  Revolution 1848

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •