Close
Faqja 4 prej 8 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 153
 1. #61
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Mendoj se nuk eshte e nevojshme qe cdo postim i antarit te dali si link me vete tek postimet e reja .
  Mjafton linku i temes dhe postimi i fundit .

  Me duket e kendshme formati i ri , vecse ngjyra blu nuk shkon me logon e forumit , e cila eshte e kuqe
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 2. #62
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime
  Une deri sa te rikthehet dizajni i vjeter apo nje shume i ngjashem nuk do te postoj me ne kete forum.
  Anetare inaktiv do te mbetem edhe per nje kohe. Nese nuk ndryshohet dizajni do ta largohem perfundimisht.

  Per ta humbur kohen ne forume dhe platforma me dizajne absolutisht te paperdorshme, ka plot mundesi tjere ne internet.

  Tung

 3. #63
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime
  >>> Jo komod si ai i pari. Eshte shume e lodhshme te shfletosh postimet e reja. Duhet qe informacioni te jete ne nje rresht dhe te mos kete shume te dhena se te c'orienton.
  Nese ka mundesi ndryshimi afrohuni me shume tek filozofia e a tij te vjetrit.
  La verita' ti rendera' libero!

 4. #64
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga Antiproanti Lexo Postimin
  Une deri sa te rikthehet dizajni i vjeter apo nje shume i ngjashem nuk do te postoj me ne kete forum.
  Anetare inaktiv do te mbetem edhe per nje kohe. Nese nuk ndryshohet dizajni do ta largohem perfundimisht.

  Per ta humbur kohen ne forume dhe platforma me dizajne absolutisht te paperdorshme, ka plot mundesi tjere ne internet.

  Tung
  KAQ INOT E KE SALEN mer mik

 5. #65
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,140
  Faleminderit
  81
  792 falenderime nė 648 postime
  Se pari, faleminderit per pershtypjet qe jepni, pozitive apo negative. Nuk do ti komentojme te gjitha por do t'i lexojme te gjitha. Kerkesa e vetme qe kemi eshte mundohuni qe te jeni sa me konciz: a) cfare me pelqen b) cfare nuk me pelqen c) cfare do te sugjeroja te ndryshonit. Ne kete menyre ne e dime se cfare duhet adresuar.

  Se dyti, duhet paksa me shume durim. Edhe pse fytyra e forumit ka ndryshuar dhe versioni i ri eshte instaluar mbi te vjetrin, ka ende shume pune per te bere. Do te duhen dite dhe jave qe forumi t'i kthehet normalitetit. Do te duhet kohe si per ju edhe per ne qe te familjarizohemi me te gjitha funksionet e versionit te ri.

  Se treti, here pas here do t'i komunikojme ne kete teme dhe ne temen e problemeve me versionin e ri, ndryshimet qe jemi duke bere apo pergjigjet e shqetesimeve tuaja. Nuk do t'iu pergjigjemi dot te gjitha verejtjeve, por vetem ato qe ne mendojme se kane prioritetin me te larte, bazuar ne shqetesimin e shumices se anetareve.

  Ndryshimet me te fundit:

  - Kerkimi ishte i pezulluar per 10 ore pasi ishim duke rigjeneruar indeksin e kerkimit per postet ne forum. Procesi perfundoi me sukses e tani ju mund te beni perseri dy funksionet: a) kerkimi i nje teme ne forum b) Postimet e Reja. Postimet e reja mund ti shikoni duke klikuar mbi butonin "Forumi" ne krye te faqes se forumit dhe ne menunen horizontale qe iu shfaqet posht "Forumi" do te gjeni "Postimet e Reja". Ky funksion punon si me pare dhe ju nxjerr temat qe kane patur postime te reja qe nga hera e fundit qe ju ishit ne forum apo qe nga hera e fundit qe klikuat mbi "Postimet e Reja".

  - Veshja e forumit ka ndryshuar disa here dhe do te vazhdoje te ndryshoje. Per kete duhet pak durim pasi kerkon pune qe te rikrijojme te njejten veshje si versioni i vjeter. Objektivi jone eshte qe t'iu ofrojme ju nje mori veshjesh te ndryshme per forumin, ku secili prej jush mund te zgjedhi ate veshje qe i pelqen. Nuk do te jemi ne gjendje qe ti kenaqim te gjithe por pjesa derrmuese do te ngelet e kenaqur. Mund te ndryshoni veshjen e forumit ne ate kutine ne menune horizontale ne fund te faqes se forumit. Aktualisht ne kutine do te lexoni "Blu e hapur" qe eshte veshja kryesore per momentin. Po te klikoni mbi kutine, mund te shikoni edhe nje veshje tjeter me titullin "Albasoul". Zgjidhni ate qe ju pelqen me mire. Ne ditet ne vazhdim do te shtojme edhe veshje te tjera me ngjyra te tjera.

  - Butoni qe lexon "C'kemi ndonje te re?" ne krye te forumit ju nxjerr nje liste me ate qe po ngjet ne forum: gjithe aktivitetin e anetareve te forumit. Disa e pelqejne, disa jo. Ju kujtoj qe keni mundesine qe te filtroni listen e risive ne forum duke klikuar mbi ate butonin "Filtroji" qe e gjeni ne krye te listes ne krahun e djathte. Po te klikoni mbi te do te shikoni nje liste qe ju lejon te filtroni ate qe ju shfaqet. Atyre qe nuk u pelqen gjithe ai informacion, mund te filtroni qe te shikoni vetem ndryshimet ne temat e forumit: temat e reja te hapur dhe postimet e reja qe behen. Keshtu te gjithe ngelen te kenaqur dhe kane mundesine qe te personalizojne informacionin qe shohin. Dua te bej edhe nje sqarim tjeter: Te rejat e forumit nuk eshte e njejta gje me "Postimet e Reja". Butoni "Postimet e Reja" eshte vetem per temat e forumit qe jane rifreskuar, kurse "C'kemi ndonje te re" eshte per gjithe aktivitetin ne forum.

  - Ka shume fjale te huaja ne forum ne gjuhen angleze. Nuk eshte nevoja ti raportoni per momentin pasi do ti perkthejme vete me kalimin e kohes. Ndihma me e madhe qe mund te jepni ne kete moment eshte testimi i te gjitha funksioneve te forumit, funksionet e forumit te vjeter, dhe sigurohuni qe gjithcka punon sic duhet. Kur ju raportoni probleme, na lejon ne si staf qe te fokusojme kohen tone te limituar ne zgjidhjen e problemit dhe jo ne zbulimin e tij.

  Edhe njehere, beni me shume durim. Ne ditet ne vazhdim do te bejme publike edhe disa surpriza te kendshme per te gjithe ju ne forum qe do ta lehtesoje jashte mase pjesemarrjen dhe aktivizimin tuaj ne forum.

  Albo

 6. #66
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  06-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime
  Per mua me e rendesishme eshte qe temat e palexuara te dalin me bold te zi, ky eshte funksioni qe me mungon me shume. Pas kesaj, s'kam ndonje verejtje tjeter.

 7. #67
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,939
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime
  Ndryshimi i formatit te forumit mrekullisht paska bere ate qe sot te regjistrohet numri me i madh i anetareve ne forum

  Numri mė i madh i anėtarėve nė linjė ishte 1,789, 20-11-2012 mė 02:46.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 8. #68
  Perjashtuar Maska e Deni_Boy
  Anėtarėsuar
  19-10-2005
  Vendndodhja
  Milano
  Postime
  2,363
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 10 postime
  Per mendimin tim nuk eshte ndonje gje kush e di se cfare pasi shum usera te vjeter e te rinj kan ndejtur ktu pasi forumishqiptar ka pasur nje design te thjesht , te bukur dhe shum i thjesht per tu perdorur ne krahasim me shum forume te tjer... kjo eshte njera nga avantazhet qe shum usera kan ndejtur ktu... Pastaj se do i shtohet ndonje gje me shume forumit o ndonje update aq me mir... por un them per versionin e vjeter pasi eshte me praktik..


  Me respekt,

  Deni_Boy

 9. #69
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime
  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Se pari, faleminderit per pershtypjet qe jepni, pozitive apo negative. Nuk do ti komentojme te gjitha por do t'i lexojme te gjitha. Kerkesa e vetme qe kemi eshte mundohuni qe te jeni sa me konciz: a) cfare me pelqen b) cfare nuk me pelqen c) cfare do te sugjeroja te ndryshonit. Ne kete menyre ne e dime se cfare duhet adresuar.

  Se dyti, duhet paksa me shume durim. Edhe pse fytyra e forumit ka ndryshuar dhe versioni i ri eshte instaluar mbi te vjetrin, ka ende shume pune per te bere. Do te duhen dite dhe jave qe forumi t'i kthehet normalitetit. Do te duhet kohe si per ju edhe per ne qe te familjarizohemi me te gjitha funksionet e versionit te ri.

  Se treti, here pas here do t'i komunikojme ne kete teme dhe ne temen e problemeve me versionin e ri, ndryshimet qe jemi duke bere apo pergjigjet e shqetesimeve tuaja. Nuk do t'iu pergjigjemi dot te gjitha verejtjeve, por vetem ato qe ne mendojme se kane prioritetin me te larte, bazuar ne shqetesimin e shumices se anetareve.

  Ndryshimet me te fundit:

  - Kerkimi ishte i pezulluar per 10 ore pasi ishim duke rigjeneruar indeksin e kerkimit per postet ne forum. Procesi perfundoi me sukses e tani ju mund te beni perseri dy funksionet: a) kerkimi i nje teme ne forum b) Postimet e Reja. Postimet e reja mund ti shikoni duke klikuar mbi butonin "Forumi" ne krye te faqes se forumit dhe ne menunen horizontale qe iu shfaqet posht "Forumi" do te gjeni "Postimet e Reja". Ky funksion punon si me pare dhe ju nxjerr temat qe kane patur postime te reja qe nga hera e fundit qe ju ishit ne forum apo qe nga hera e fundit qe klikuat mbi "Postimet e Reja".

  - Veshja e forumit ka ndryshuar disa here dhe do te vazhdoje te ndryshoje. Per kete duhet pak durim pasi kerkon pune qe te rikrijojme te njejten veshje si versioni i vjeter. Objektivi jone eshte qe t'iu ofrojme ju nje mori veshjesh te ndryshme per forumin, ku secili prej jush mund te zgjedhi ate veshje qe i pelqen. Nuk do te jemi ne gjendje qe ti kenaqim te gjithe por pjesa derrmuese do te ngelet e kenaqur. Mund te ndryshoni veshjen e forumit ne ate kutine ne menune horizontale ne fund te faqes se forumit. Aktualisht ne kutine do te lexoni "Blu e hapur" qe eshte veshja kryesore per momentin. Po te klikoni mbi kutine, mund te shikoni edhe nje veshje tjeter me titullin "Albasoul". Zgjidhni ate qe ju pelqen me mire. Ne ditet ne vazhdim do te shtojme edhe veshje te tjera me ngjyra te tjera.

  - Butoni qe lexon "C'kemi ndonje te re?" ne krye te forumit ju nxjerr nje liste me ate qe po ngjet ne forum: gjithe aktivitetin e anetareve te forumit. Disa e pelqejne, disa jo. Ju kujtoj qe keni mundesine qe te filtroni listen e risive ne forum duke klikuar mbi ate butonin "Filtroji" qe e gjeni ne krye te listes ne krahun e djathte. Po te klikoni mbi te do te shikoni nje liste qe ju lejon te filtroni ate qe ju shfaqet. Atyre qe nuk u pelqen gjithe ai informacion, mund te filtroni qe te shikoni vetem ndryshimet ne temat e forumit: temat e reja te hapur dhe postimet e reja qe behen. Keshtu te gjithe ngelen te kenaqur dhe kane mundesine qe te personalizojne informacionin qe shohin. Dua te bej edhe nje sqarim tjeter: Te rejat e forumit nuk eshte e njejta gje me "Postimet e Reja". Butoni "Postimet e Reja" eshte vetem per temat e forumit qe jane rifreskuar, kurse "C'kemi ndonje te re" eshte per gjithe aktivitetin ne forum.

  - Ka shume fjale te huaja ne forum ne gjuhen angleze. Nuk eshte nevoja ti raportoni per momentin pasi do ti perkthejme vete me kalimin e kohes. Ndihma me e madhe qe mund te jepni ne kete moment eshte testimi i te gjitha funksioneve te forumit, funksionet e forumit te vjeter, dhe sigurohuni qe gjithcka punon sic duhet. Kur ju raportoni probleme, na lejon ne si staf qe te fokusojme kohen tone te limituar ne zgjidhjen e problemit dhe jo ne zbulimin e tij.

  Edhe njehere, beni me shume durim. Ne ditet ne vazhdim do te bejme publike edhe disa surpriza te kendshme per te gjithe ju ne forum qe do ta lehtesoje jashte mase pjesemarrjen dhe aktivizimin tuaj ne forum.

  Albo
  Disa ndryshime pozitive i paski bere...
  Tani duhet vetem te permiresohet dukshem ose t'zhduket plotesisht "C'kemi ndonje te re?"

  Gjithashtu eshte me rendesi absolute qe "veshja e forumit" sic e quan ti resp. veshja standarde te permiresohet sa me shume qe eshte e mundur. Veshjet opsionale jane te parendesishme. Shumica absolute e perdoruesve e perdorin standarden. Per forume serioze opsionet nuk jane aq te rendesishme. Shumica e anetearve te forumeve te tilla nuk jane aty per te provuar funksionet e mundshme te forumit, por per te diskutuar, per te lexuar postimet apo informatat dhe eventualisht per te shkembyer mesazhe private.

  Rubrika "C'kemi ndonje te re?", sipas mendimit tim eshte absolutisht e panevojshme. Nese duhet te jete patjeter, sepse dikush deshiron ashtu, atehere duhet se paku te ndryshohet dhe permiresohet (lehtesohet) dukshem. Ne te kunderten, shumca e lexuesve dhe vezhguesve te rastit por edhe e anetareve potencial do te largohen...

  Perndryshe, duket se keni bere disa ndryshime mjaft pozitive qe nga oret e para (para 7-8 oresh)...
  Prandaj, po e terheqi menjehere vendimin tim paraprak per te mos postuar, duke shpresuar se me kohe do ti beni edhe disa ndryshime tjera.
  Nje gje qe me ra ne sy eshte p.sh. dallueshmeria e kryetemave nga temat tjerat qe ishte ende e pamjaftueshem.

  Sidoqofte, kam qene deshmitar i zhdukjes se dy forumeve mjaft te njohura, te mira dhe serioze.
  Zhdukja pat filluar pikerisht me ndryshimin radikal te versionit dhe dizjanit te forumit...
  Prandaj, orientohuni ne konceptet si Google&Co sa i perket kesaj ceshtje, nese deshironi te mbijetoni dhe te jeni edhe ne te ardhmen te suksseshem.
  Perdoruesit nuk jane aq te durueshem, te meshirshem dhe besnik...

 10. #70
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  06-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime
  Dicka tjeter qe kisha te sugjeroj, eshte qe kur zoom in madhesia e shkronjave te rritet, por gjeresia e faqes te rrije e njejte, sepse keshtu sic eshte, faqja behet shume e madhe dhe me duhet t'a leviz nga e majta ne te djathte per t'a pare te teren.

 11. #71
  i/e regjistruar Maska e safinator
  Anėtarėsuar
  29-06-2011
  Postime
  726
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Opinioni im eshte shume pozitiv.
  Si nga ana estetike dhe praktike forumi ka pesuar upgrade.

 12. #72
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Nuk e di nese ishte shume e nevojshme nga ana teknike qe forumi te bente upgrade, por nga ana estetike le shume per te deshiruar. Madje eshte zbehur tejet mase dhe identiteti i tij i skalitur prej kohesh ne konturet e kuqe ne te cilat na ishte mesuar syri. Per mua duhet patjeter te kthehet versioni i vjeter nese nga ana funksionale s'prish pune.
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 13. #73
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime
  Pse ishte aq i nevojshem ndryshimi kur faremire ecte ai tjetri, nuk me pelqen varianti i ri ....
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 14. #74
  B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
  Anėtarėsuar
  04-01-2010
  Vendndodhja
  .............
  Postime
  4,350
  Faleminderit
  251
  159 falenderime nė 120 postime
  As mua nuk me pelqen , sidomos faqja ku shikoja " Postimet e reja" ndryshimi kesaj eshte se nuk po dime ku jane postet e reja dhe ato te pare para nje apo dy mintash
  plus shkrimet/mesazht ke profili nuk ka nevoje ti shohe i gjithe forumi perveē atyre qe shkojne dhe shikojne profilin qe duan apo per te diskutuar

 15. #75
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Nuk me pelqen aspak. E vetmja gje qe e ndryshonte nga mijra forume te tjere ishte skripti i vecante qe kishte

  E hoqet ngjren e kuqe me rastin e 100 vjetorit ?

 16. #76
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime
  s'me duket dhe aq keq. ca si shume i pispillosur nga c'ishte me perpara, por sa te mesohet syri...

 17. #77
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,437
  Faleminderit
  77
  124 falenderime nė 80 postime
  me ket version me late jashte forumit sot.e shumta qe kam lexuar ishte vetem tema e pershtypjeve, ku shumica mbeshtesin versionin e vjeter.Ckeni nder mend te beni ne vazhdim?Na thoni.
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 18. #78
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime
  E bete njesoj si me targat .Me sa shoh te gjitheve u ka pelqyer shume versioni ri mir e keni kshtu mbajeni.
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 19. #79
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Disi me mire tani qe ju nderruan ngjyrat. Po prape nuk i ka njesoj ngjyrat si i pari. Duhet pak me e forte . Shpresojme qe te vazhdoje edhe me shume permisimi deri ne nje ngjashmeri me te vjetrin. oh sa i bukur qe ishte ai qe kishim me pare. Tani po ja ndjejme mungesen. Nuk ja paskemi ditur vlerat

 20. #80
  i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
  Anėtarėsuar
  04-04-2010
  Postime
  810
  Faleminderit
  1
  30 falenderime nė 18 postime
  Versioni i vjeter ishte me FAMILJAR,as mua nuk me pelqen fare ky versioni i ri !

Faqja 4 prej 8 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •