Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 87 prej 87
 1. #81

  Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Miniaturat u hoqen fare dhe fotot dalin ne origjinal. Rrita edhe madhesine e lejuar te fotove ne forum deri ne 650x650. Rrita edhe madhesine e skedarit te fotove deri ne 200Kb. Pra fotot duhet te dalin ne rregull tani dhe pa problem. Nese nje foto ka permasa me te medha se 650x650 px, duhet qe ta editosh vete para se ta postosh ne forum, forumi nuk do te lejoje qe ta hedhesh ne forum. E njejta gje vlen edhe per madhesine e skedarit te fotos, po eshte mbi 200kb. Keto limite duhen pasi prishin mbarevajtjen e temave ne forum: fotoja prisht formatin e forumit po eshte me e madhe se sa duhet, dhe fotot me skedar te madh mezi u hapen atyre qe kane lidhje interneti te dobet.

  E kemi pezulluar e hequr fare ate veshje pasi formati i saj eshte komplet ndryshe nga formati e dezjani i veshjeve te tjera. Kjo e ben te veshtire menaxhimin e ketyre veshjeve kur ke te besh me dezajne komplet ndryshe nga njeri-tjetri. Ajo qe po bejme eshte mbajtja e nje dezajni per te gjitha veshjet ne forum, ku cdo veshje ka ngjyra te ndryshme. Po punojme per te nxjerre nje veshje te re me dezajnin e veshjeve ekzistuese por me ngjyrat e veshjes Albasoul ne versionin e vjeter. Kur te jete gati do t'iu njoftojme qe te filloni ta zgjidhni.

  Albo


  Me pelqen shume menyra se si postohen dhe se si shfaqen fotot

  Keni bere nje pune shume te mire.

  Veshja tashme eshte kompletuar dhe nuk ka mangesi qe do te na veshtirsonin perdorimin.

  Ju lumte
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga EuroStar1 : 25-02-2013 mė 18:30
  Revolution 1848

 2. #82
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662

  Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

  Keto reklamat e forumit. Po behen shume te bezdisura dhe acaruese. Nuk guxoj te futem, surf forumin me con ne iTunes Store ( se perdor iPhone per ta shfletuar forumin). Per te shkruar ndonje gje duhet disa here se ma le pergjysem se me con atje. Si ti bllokoj keto reklama se po me acaron nga nervat. Edhe po mu sos Durimi me iken dhe deshira per te shfletuar se behet shume e lodhshme. Dhe tani 5 here me hoqi nga kjo faqja. Mezi e mbarova 3 rreshta!
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 3. #83
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

  E njejta gje pink. Mezi shkruajta dhe kaq.
  Feelings change - memories don't.

 4. #84
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487

  Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

  Mire t'ju behet! Ne vend qe te merreni me femijet, rrini duke lexuar ne forum.

  Just kidding!
  Where does a thought go when it's forgotten?

 5. #85
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,314

  Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Keto reklamat e forumit. Po behen shume te bezdisura dhe acaruese. Nuk guxoj te futem, surf forumin me con ne iTunes Store ( se perdor iPhone per ta shfletuar forumin). Per te shkruar ndonje gje duhet disa here se ma le pergjysem se me con atje. Si ti bllokoj keto reklama se po me acaron nga nervat. Edhe po mu sos Durimi me iken dhe deshira per te shfletuar se behet shume e lodhshme. Dhe tani 5 here me hoqi nga kjo faqja. Mezi e mbarova 3 rreshta!
  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  E njejta gje pink. Mezi shkruajta dhe kaq.
  E njejta gje ndodh me te gjithe me reklamat, edhe me ata qe hyjne nga PC me Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, IExplorer, etj. Vtem se ne pc nuk te drejton tek faqet e tjera por duket sikur po behet refresh faqja e forumit. Mua ma shpifi se me dukej siku po me drejtonte diku tjeter. Ne pc ky problem zgjidhet duke instaluar addon e AdBlock per browserin qe perdor.

  Mesa pashe ekziston AdBlock edhe per iOS. Provo te kerkosh AdBlock for iPhone Pinki, download dhe instaloje e kur te hapesh forumin aktivizioje adblock per www.forumishqiptar.com

  Po ti mia@ ēfare browser apo smart phone perdor per te hyre ne forum?
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 6. #86
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834

  Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

  Pse jane zhdukur ikonat ne dritaren e "Pergjigje e shpejte" ?!

 7. #87
  i/e regjistruar Maska e kriskulli
  Anėtarėsuar
  16-08-2013
  Vendndodhja
  Europė
  Postime
  62

  Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

  Deri mė tani nuk kam ndonjė ankesė, pėrveēse ndaj fjalorit tė pėrdorur tek tuk. Sado qė ishin nė tema me humor, mendoj se tė gjithė anėtarėt meshkuj duhet tė "ruhen" pak nė ato qė shkruajnė, mua pėrfshirė. Sepse duhet tė pėrpiqemi qė ta mbajmė ambientin sa mė neutral. Sa mė pak seksist, nė mėnyrė qė femrat tė mos ndihen tė ndryjtura pėr tu futur nė debate. Kjo sepse opinioni i tyre ėshtė thelbėsor, sikundėr ėshtė edhe roli i femrės nė shoqėri.

  Ah, njė ankesė. Sado qė ēdo anėtar mund taė ndryshojė pėr veten e vet, do t'u kėshilloja administratorėve qė parjen e pėrgjigjeve ndaj temės ta kthenin edhe pėr vizitorėt e thjeshtė tė tipit: "mė tė rejat nė fillim." Unė pėr vete kėshtu e kam. Kjo sepse nė nėn forume si ai i shkencės, tė paktėn, nuk ėshtė mirė qė njė vizitor tė klikoj disa herė pėr tė parė postimet mė tė fundit.
  Nė republikėn e mediokritetit gjeniu ėshtė i rrezikshėm

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •