Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
 1. #1
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767

  Question Sa kushton dogana?

  Pershnetje!

  Me duhet te di sa kushton dogana ne Shqiperi per automjetin me t'dhenat e meposhtme:


  Marka: LAND ROVER LM AMC 014 (Fuoristrade)

  Modeli: RANGE ROVER SP

  Viti i prodhimit: 2005

  Tipi i karburantit: Nafte

  Cilindrata cm³: 2926

  Kuaj fuqi: 153

  Perdorimi: Privat  Ju falenderoj paraprakisht.
  Skenderi.

  (Po bashkangjis edhe nje kopje te librezes t'qarkullimit.)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 2. #2
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  nderime Z.Skender.
  nje sugjerim per ju do t'ishte te kontaktonit autoritetet doganore shqiptare, e te mos niseni me fjalet e dikujt qe nuk eshte kompetent.
  mund te vizitoni linkun

  http://www.dogana.gov.al/
  What goes around---comes around

 3. #3
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  O Nero, po ke harru ēmimin. Te pakten sa e kuoton 4Ruote. Nuk mund te llogarisesh doganen pa pas ēmimin te cilit i referohesh.
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 4. #4
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767
  Sorkadhe ke t'drejt,

  por me duhet te krijoj nje ide,

  nuk desha t'bezdis njerez andej per pune makinash.....

  .
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 5. #5
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  nderime Z.Skender.
  nje sugjerim per ju do t'ishte te kontaktonit autoritetet doganore shqiptare, e te mos niseni me fjalet e dikujt qe nuk eshte kompetent.
  mund te vizitoni linkun

  http://www.dogana.gov.al/


  Drenushe, Neri po pyet kastile qe te mos ja fusin autoritetet. Te pakten ka nje ide sa vertitet pagesa qe duhet te beje.

  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 6. #6
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,226
  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Pershnetje!

  Me duhet te di sa kushton dogana ne Shqiperi per automjetin me t'dhenat e meposhtme:


  Marka: LAND ROVER LM AMC 014 (Fuoristrade)

  Modeli: RANGE ROVER SP

  Viti i prodhimit: 2005

  Tipi i karburantit: Nafte

  Cilindrata cm³: 2926

  Kuaj fuqi: 153

  Perdorimi: Privat  Ju falenderoj paraprakisht.
  Skenderi.

  (Po bashkangjis edhe nje kopje te librezes t'qarkullimit.)

  lol fute si scrap se ashtu paguan shume pak. keshtu e benti njeri ne shqiperi. Ne faqen e doganes ka nje formule qe duhet te ndjekesh edhe nxjerr nje shume per afersisht. kerko formulen edhe e gjen lehte.
  I LOVE GOD

  j&g

 7. #7
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
  Drenushe, Neri po pyet kastile qe te mos ja fusin autoritetet. Te pakten ka nje ide sa vertitet pagesa qe duhet te beje.


  nderime BB. Pse ne kohen e Nanos jemi akoma?? s'ma do mendja se e bej veten per nje Land Rover 2005. apo e bejn? ncncn sa gjynaf ne te shkretet qe gjithmone frigojme "mos na e fusin autoritetet" ahhh Shqiperi e mjere...
  What goes around---comes around

 8. #8
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767
  Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
  O Nero, po ke harru ēmimin. Te pakten sa e kuoton 4Ruote. Nuk mund te llogarisesh doganen pa pas ēmimin te cilit i referohesh.
  Ke te drejt!

  Nuk e di sa esht vlersimi te quattroruote, por vlera e tregut esht nga 15.000,00€ +
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 9. #9
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,226
  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  nderime BB. Pse ne kohen e Nanos jemi akoma?? s'ma do mendja se e bej veten per nje Land Rover 2005. apo e bejn? ncncn sa gjynaf ne te shkretet qe gjithmone frigojme "mos na e fusin autoritetet" ahhh Shqiperi e mjere...
  ta fusin edhe ska nje e dy lol. per te shkuar tek syri i kalter kishte tarife per cdo automjet makina $1, suv $2, fugone $3, autobuz $5 etc. polici i komunes kerkonte $2 per makinat sepse shenja nukreflektonte tarifat aktuale. Na e mori $2 lol. Imagjino cfare mund te bejne ne dogane.
  I LOVE GOD

  j&g

 10. #10
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
  ta fusin edhe ska nje e dy lol. per te shkuar tek syri i kalter kishte tarife per cdo automjet makina $1, suv $2, fugone $3, autobuz $5 etc. polici i komunes kerkonte $2 per makinat sepse shenja nukreflektonte tarifat aktuale. Na e mori $2 lol. Imagjino cfare mund te bejne ne dogane.

  mos ishte ai xhaxhi me rrobat e ish-oficerit dhe me patllake ke brezi?? se edhe mu ashtu m'tha
  What goes around---comes around

 11. #11
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,226
  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  mos ishte ai xhaxhi me rrobat e ish-oficerit dhe me patllake ke brezi?? se edhe mu ashtu m'tha
  yessssssssssss. dmth e paske ngrene edhe ti lol. mjere ne thuaj.
  I LOVE GOD

  j&g

 12. #12
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767
  Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
  lol fute si scrap se ashtu paguan shume pak. keshtu e benti njeri ne shqiperi. Ne faqen e doganes ka nje formule qe duhet te ndjekesh edhe nxjerr nje shume per afersisht. kerko formulen edhe e gjen lehte.
  Un du ta paguj doganen, por du te di nese ja vlen per nje automjet t'atill...

  Para 10 vjetesh i pata cu babes nje mjet t'perdorur, dhe pagujtem ne dogane nje shume diku tek 300.000-400.000 leke te reja

  Pata degju se esht ul detyrimi doganor per mjetet me pak vite jete.


  .
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 13. #13
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767
  Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
  yessssssssssss. dmth e paske ngrene edhe ti lol. mjere ne thuaj.
  Qe thua ti,

  ki polici i sirit t'kalter ka kushrojnin te daganat....

  pranej duhet me ju rujt ktine, se ta fajsin, or ti....  .
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 14. #14
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Qe thua ti,

  ki polici i sirit t'kalter ka kushrojnin te daganat....

  pranej duhet me ju rujt ktine, se ta fajsin, or ti....  .
  osht heq dogana e vjeter mer Ner

 15. #15
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  osht heq dogana e vjeter mer Ner
  Dogane e re, hajduter t'vjeter ..

  .
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 16. #16
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Dogane e re, hajduter t'vjeter ..

  .
  do pagush 10% te asaj qe ke pagu perpara

 17. #17
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  do pagush 10% te asaj qe ke pagu perpara
  Kshu kam degju edhe un, por si than edhe me siper llogaritja e doganes behet n'baze t'dhenave t'automjetit, dhe diku n'furum e kam pare ate formule, por nuk e gjej dot.


  .
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e erriii
  Anėtarėsuar
  15-04-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  me ligjet e reja i bie qe te paguash 20 % te vleres se makines e cila merret ne nje baze cmimi te caktuar nga tregu
  pra kur te shkosh atje te dogani do te thote ai doganjeri qe makina jote ne baze te ketyre cmimeve qe jane sot ne treg vlen x lek dhe duhet te paguaj x dogane
  pra ata i vendosin nje cmim sipas qefit te vet makines dhe marrin 20 % te vleres qe vleresohet makina
  pastaj sec jane edhe ca letra te tjera po jo te kushtueshme
  per kete makine qe do te zhdoganosh ti besoj se do te shkoje rreth 3 apo 4 mije euro dogana

 19. #19
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar mė parė nga erriii Lexo Postimin
  me ligjet e reja i bie qe te paguash 20 % te vleres se makines e cila merret ne nje baze cmimi te caktuar nga tregu
  pra kur te shkosh atje te dogani do te thote ai doganjeri qe makina jote ne baze te ketyre cmimeve qe jane sot ne treg vlen x lek dhe duhet te paguaj x dogane
  pra ata i vendosin nje cmim sipas qefit te vet makines dhe marrin 20 % te vleres qe vleresohet makina
  pastaj sec jane edhe ca letra te tjera po jo te kushtueshme
  per kete makine qe do te zhdoganosh ti besoj se do te shkoje rreth 3 apo 4 mije euro dogana
  shko pi ilacet ti shoku.

  4 mije euro kushtonte perpara

  jeni bo te gjith si kompetenta

 20. #20
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767
  Citim Postuar mė parė nga erriii Lexo Postimin
  me ligjet e reja i bie qe te paguash 20 % te vleres se makines e cila merret ne nje baze cmimi te caktuar nga tregu
  pra kur te shkosh atje te dogani do te thote ai doganjeri qe makina jote ne baze te ketyre cmimeve qe jane sot ne treg vlen x lek dhe duhet te paguaj x dogane
  pra ata i vendosin nje cmim sipas qefit te vet makines dhe marrin 20 % te vleres qe vleresohet makina
  pastaj sec jane edhe ca letra te tjera po jo te kushtueshme
  per kete makine qe do te zhdoganosh ti besoj se do te shkoje rreth 3 apo 4 mije euro dogana


  Ehe, dmth prap ja pasken lan nje shteg hajdutve....

  Nese esht ajo shifer qe thu ti, mendoj se s'ja vlen...


  .
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •