Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    13-06-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    456

    Ullinjtë forcojnë dëshirën seksuale të meshkujve

    Për ereksion më të gjatë dhe të mirë nevojiten yndyrat e mira që gjenden në vajin e ullirit, kikirikë dhe avokado. Hulumtimi më i ri i publikuar në revistën “Journal of Applied Physiology” ka treguar që yndyrat e mira ndikojnë pozitivisht në dëshirën seksuale të meshkujve.

    Hulumtimet e zhvilluara kanë dëshmuar që ullinjtë dhe vaji i ullirit mund të përmirësojnë konsiderueshëm raportin në mes yndyrave të mira dhe të këqija në gjak, dhe në këtë mënyrë i kontribuojnë qarkullimit më të mirë, tranmeton Koha.

    Të dhënat janë të rëndësishme, nëse përballen me faktin që gjithnjë e më shumë meshkuj modern kanë probleme me ereksionin, ndërsa 40 për qind e tyre mbi të dyzetat rregullisht kanë probleme me ereksion.

  2. #2
    Besoj se po,sepse ulliri dhe vaji i ullirit kane vlera te mbedha ushqimore,dhe jo me kot jane baza e guzhines mesdhetare.Persa i perket te dhenave, pervec ushqimeve qe ndikojne ne problemet e ereksionit,jane edhe nje sere e madhe tjeter problemesh qe ndikojne,psh stresi,menyra moderne e jeteses,alkooli etj

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •