Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  456

  Ullinjt forcojn dshirn seksuale t meshkujve

  Pr ereksion m t gjat dhe t mir nevojiten yndyrat e mira q gjenden n vajin e ullirit, kikirik dhe avokado. Hulumtimi m i ri i publikuar n revistn Journal of Applied Physiology ka treguar q yndyrat e mira ndikojn pozitivisht n dshirn seksuale t meshkujve.

  Hulumtimet e zhvilluara kan dshmuar q ullinjt dhe vaji i ullirit mund t prmirsojn konsiderueshm raportin n mes yndyrave t mira dhe t kqija n gjak, dhe n kt mnyr i kontribuojn qarkullimit m t mir, tranmeton Koha.

  T dhnat jan t rndsishme, nse prballen me faktin q gjithnj e m shum meshkuj modern kan probleme me ereksionin, ndrsa 40 pr qind e tyre mbi t dyzetat rregullisht kan probleme me ereksion.

 2. #2
  Besoj se po,sepse ulliri dhe vaji i ullirit kane vlera te mbedha ushqimore,dhe jo me kot jane baza e guzhines mesdhetare.Persa i perket te dhenave, pervec ushqimeve qe ndikojne ne problemet e ereksionit,jane edhe nje sere e madhe tjeter problemesh qe ndikojne,psh stresi,menyra moderne e jeteses,alkooli etj

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •