Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 39
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e daniel00
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Vendndodhja
    tr
    Postime
    2,836

    Çfarë ka bërë ky engjëll për të merituar këtë vdekje?

    Një vogëlushe vetëm pesë vjeç vdiq në spital pasi babai i saj e kishte rrahur me kamxhik dhe metal të nxehtë.

    Ngjarja e rëndë ndodhi në kryeqytetin e Arabisë Saudite.

    Vogëlushja Lamaa vdiq pas muajsh vuajtje. Ajo kishte krahë e kafkë të thyer si dhe nxirje në kokë.

    Al Arabiya raporton se fëmija ishte torturuar nga babai dhe njerka e saj.

    Raportohet se babai i saj ishte një studiues fetar, që predikonte për fenë në kanalet televizive satelitore.

    Nëna e vogëlushes tha se fëmija është abuzuar prej tetë muajsh. Ajo bëri apel publik që ish- burri i saj dhe gruaja e tij e re të ekzekutohen për këtë që ka bërë.

    Disa media thonë se babai i vajzës kishte qenë dikur i varur nga droga. Më pas nisi të predikonte.







    http://www.gazetatema.net/web/2012/1...-vdekje-video/


    Predikues i islamit ne kanale satelitore dhe vret femijen e vet ? Deri ku do shkoje hipokrizia dhe kriminaliteti i fetareve ?
    Ngjeshur me brezin e se vertetës,parzmoren e drejtësisë,mburojën e besimit dhe shpatën e Frymës.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e daniel00
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Vendndodhja
    tr
    Postime
    2,836
    Nje video 2 minutëshe tregon vajzën e vogël të shtrirë në kujdesin intensiv në një spital në Riad dhe doktorët thanë se bënë të pamundurën për ta shpëtuar jetën e saj por prapë pa garanci se do ishte normale.

    Gazeta e përditshme në gjuhën arabe që zotëronte filmin, e identifikoi Sheikun si Faihan al-Gameri dhe duke e përshkruar atë si një mësues i njohur në media për një kohë të gjatë duke mësuar mirësi dhe mëshirë.

    Ky Sheik që ka predikuar gjithmonë për mëshirë, mirësjellje dhe dashamirësi është i njëjti njeri që ka përdorur të gjitha mjetet e torturës kundër vetë vajzës së vet, duke e çuar atë në koma që i mori edhe jetën e saj të pafajshme.

    Për sa i përket jetës martesore me Sheikun, mamaja e Lamaa tha se kishte qenë një ferr sepse ai nuk ndalonte duke e rrahur dhe duke e sharë pa ndonjë arsye.

    Ajo më në fund kërkoi divorc por ai refuzoi, duke e detyruar atë që të shkojë në gjyq, ku ju dha divorci.

    Ajo u kthye në shtëpi në portin e Dammam me vajzën e saj të vogël ndërsa babait iu lejua që të shohë vajzën për tre orë çdo muaj, kur ajo u bë pesë vjeç iu lejua 12 orë.

    "Një herë ai më kërkoi që ta mbante vajzën për ca ditë dhe unë pranova... kur shumë ditë kaluan dhe unë nuk mora asnjë lajm, isha e merakosur," tha ajo.


    " Një ditë mora një telefonatë nga policia e Riadit... ata më thanë se se vajza ime ishta shtruar në reanimacion... nxitova për tek ajo dhe u trondita kur e pashë në atë gjendje... U trondita edhe më shumë kur më thanë se ishte vetë babai i saj që ja kishte bërë këtë," tha ajo;


    " Ai ja bëri këtë fëmijës tim në të njëjtën kohë kur ai urdhëron njerëzit të jenë të sjellshëm e të kenë frikë Allahun... ai është i njejtin njeri që përdor shkopa, hekur të nxehtë dhe kamzhikë për të torturuar një vajzë jo më shumë se pesë vjeç...


    http://www.emirates247.com/news/regi...05-01-1.456522
    Ngjeshur me brezin e se vertetës,parzmoren e drejtësisë,mburojën e besimit dhe shpatën e Frymës.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anëtarësuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Sigurisht qe nje lajm i tille ehste i tmerrshem. Ndersa vepra e ketij psikopati eshte edhe me e tmerrshme. Pa dyshim se ky njeri meriton denimin edhe me te tmerrshem qe mund te ekzistoj. Por ajo qe e arrin kulminacionin e tmerresise eshe se ti/psikopat islamofob kete lajm/ veper te ketij psikopati e perdore si pretekst, per te vjellur vrer e qka ma keq kunder Fese/Besimit Islam. Pra, per mendimin tim ti tenton me kete pretekst te "vrasish" me qindra e mijra te tjere. Besoj qe nuk do te kesh sukses kurre. Kot e ke.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e daniel00
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Vendndodhja
    tr
    Postime
    2,836
    Sa kohe u rrah e ema e kesaj femije askush nuk u merakos, sepse eshte fare normale qe te rrihet femra ne nje shoqeri te udhehequr nga sheriati. Por ja që fajet e prinderve bien edhe mbi femijet .

    Dhe kush me siguron qe nje femije nuk rrihet ashtu si rrihet nje grua ne fene arabe ?

    Injoranca bashke me ligesine dhe urrejtjen shkaktojne viktima perdite ne çdo shoqeri te islamizuar . Ku eshte mbrojtja per te dobtin ne shoqerite fetare islame ?

    Edhe vete rasti i vendit tone e tregon nivelin e dhunes ne familje dhe te kriminalitetit.

    Tradita e dhunshme shqiptare e ka te lejuar dhunen ndaj femres e ndaj femijes duke çuar ne mjaft raste edhe ne vdekje . Por kete rast e solla si kulminant i hipokrizise se nje Sheiku qe meson te tjeret per fe e vete eshte perbindesh , e sa per akuzat ndaj meje , shko e kerko nje njeri qe kam dhunuar une e pastaj flit .
    Ndryshuar për herë të fundit nga daniel00 : 14-11-2012 më 05:17
    Ngjeshur me brezin e se vertetës,parzmoren e drejtësisë,mburojën e besimit dhe shpatën e Frymës.

  5. #5
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar më parë nga daniel00 Lexo Postimin
    Sa kohe u rrah e ema e kesaj femije askush nuk u merakos, sepse eshte fare normale qe te rrihet femra ne nje shoqeri te udhehequr nga sheriati. Por ja që fajet e prinderve bien edhe mbi femijet .

    Dhe kush me siguron qe nje femije nuk rrihet ashtu si rrihet nje grua ne fene arabe ?

    Injoranca bashke me ligesine dhe urrejtjen shkaktojne viktima perdite ne çdo shoqeri te islamizuar . Ku eshte mbrojtja per te dobtin ne shoqerite fetare islame ?

    Edhe vete rasti i vendit tone e tregon nivelin e dhunes ne familje dhe te kriminalitetit.

    Tradita e dhunshme shqiptare e ka te lejuar dhunen ndaj femres e ndaj femijes duke çuar ne mjaft raste edhe ne vdekje . Por kete rast e solla si kulminant i hipokrizise se nje Sheiku qe meson te tjeret per fe e vete eshte perbindesh , e sa per akuzat ndaj meje , shko e kerko nje njeri qe kam dhunuar une e pastaj flit .
    Ti shkruan se

    "Sa kohe u rrah e ema e kesaj femije askush nuk u merakos, sepse eshte fare normale qe te rrihet femra ne nje shoqeri te udhehequr nga sheriati. Por ja që fajet e prinderve bien edhe mbi femijet"

    dhe

    "Për sa i përket jetës martesore me Sheikun, mamaja e Lamaa tha se kishte qenë një ferr sepse ai nuk ndalonte duke e rrahur dhe duke e sharë pa ndonjë arsye.

    Ajo më në fund kërkoi divorc por ai refuzoi, duke e detyruar atë që të shkojë në gjyq, ku ju dha divorci."


    Pra, njeriu te cilin TI e ke dhunuar, je perzonalisht TI.....e kape, apo ish kjo tash shume subtile ???

    tungi
    albanish by nature

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    daniel,

    ti ose je naiv ose je fort shpirtkeq. Jo kaq sa ky burri jam e sigurte, se ky qenka perbindesh fare. Por i mbushur urrejtje je edhe ti. Tani te vie ajo nga naiviteti a shpirteligesia une smun te te gjykoj.

    E ke sjelle vet artikullin. Iu ke referu nje agjensie arabe te lajmeve, dtth arabet e kane denu kete aktin zotrote. Pse pergjitheson?. Per me teper nena e paska fitu gjyqin per te marre te bijen( nga nje gjyq me siguri arab se sia kane dhene te drejten e femijes gjyqet e Evropes asaj). DHe ti thua u rrah nena e kesaj femije dhe askush nuk u merakos....
    Te prishni nervat ju te indoktrinuarit e fese....... A sdo te ishte me mire ta mbani besimin tuaj vetem per vete? Keshtu sdo tiu denonte as zoti per urrejtjen qe villni ne cdo teme....
    AUTOCHTHONOUS

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e daniel00
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Vendndodhja
    tr
    Postime
    2,836
    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Ti shkruan se

    "Sa kohe u rrah e ema e kesaj femije askush nuk u merakos, sepse eshte fare normale qe te rrihet femra ne nje shoqeri te udhehequr nga sheriati. Por ja që fajet e prinderve bien edhe mbi femijet"

    dhe

    "Për sa i përket jetës martesore me Sheikun, mamaja e Lamaa tha se kishte qenë një ferr sepse ai nuk ndalonte duke e rrahur dhe duke e sharë pa ndonjë arsye.

    Ajo më në fund kërkoi divorc por ai refuzoi, duke e detyruar atë që të shkojë në gjyq, ku ju dha divorci."


    Pra, njeriu te cilin TI e ke dhunuar, je perzonalisht TI.....e kape, apo ish kjo tash shume subtile ???

    tungi
    Po pse ore aq ta rrok mendja sa te te duket denim divorci ?

    Ate po them, duke mos e denuar ne ushtrimin sistematik te dhunes ndaj gruas , ky Sheik shkon deri ne vrasje te femijes, pra dhuna e pandeshkuar eshte nje dhune e pershkallezuar deri sa nuk mban me dhe pastaj eshte vone kur ta pesojne te pafajshmit e te numerohen viktimat.

    Por ku jane autoritet fetare apo juridike qe te mbrojne te pafajshmit dhe te dobtit .

    Ky tolerim i dhunes duket mjaft qarte edhe ne shoqerine shqiptare prej tradites qe siç e thote edhe shprehja druri ka dale nga xheneti , e kjo ka sjell mjaft viktima.

    Kush me thote a lejohet te rrihet femija siç rrihet gruaja ne fe ?

    E perserita pyetjen

    Sa here ushtrohet dhuna si mjet ndeshkimi dhe pse eshte e pranuar si kaq e natyrshme nga feja , ne kundershtim me ate perendim ne te cilin ke emigruar e qe kujdeset per çdo njeri te keqtrajtuar.
    Ngjeshur me brezin e se vertetës,parzmoren e drejtësisë,mburojën e besimit dhe shpatën e Frymës.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e daniel00
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Vendndodhja
    tr
    Postime
    2,836
    Citim Postuar më parë nga anita340 Lexo Postimin
    daniel,

    ti ose je naiv ose je fort shpirtkeq. Jo kaq sa ky burri jam e sigurte, se ky qenka perbindesh fare. Por i mbushur urrejtje je edhe ti. Tani te vie ajo nga naiviteti a shpirteligesia une smun te te gjykoj.

    E ke sjelle vet artikullin. Iu ke referu nje agjensie arabe te lajmeve, dtth arabet e kane denu kete aktin zotrote. Pse pergjitheson?. Per me teper nena e paska fitu gjyqin per te marre te bijen( nga nje gjyq me siguri arab se sia kane dhene te drejten e femijes gjyqet e Evropes asaj). DHe ti thua u rrah nena e kesaj femije dhe askush nuk u merakos....
    Te prishni nervat ju te indoktrinuarit e fese....... A sdo te ishte me mire ta mbani besimin tuaj vetem per vete? Keshtu sdo tiu denonte as zoti per urrejtjen qe villni ne cdo teme....
    Jo jo , le te dalin edhe viktimat e dhunes se fetareve hipokrit dhe kriminel , mos te degjojme pikerisht propagande mengjes dreke darke, kurse krimet t'i fshehin nen rrogoz.

    Besimin tim une nuk e kam permendur ne tema ku flitet per krimet e fetareve por kam te drejten te flas me ate sens drejtesie qe kam, le te jem fajtor per ty ne kete gje .

    Ama perpara realitetit une nuk i mbyll syte dhe as genjej veten me hipokrizi , me genjeshtra te bukura qe thone njerezit dhe me nje moral te dyfishte e te ndotur.

    Shoqeria njerezore do ishte shume mire nese problemet dhe keqberesit e saj do i denonte dhe kjo mungese drejtesie qe ti e shpreh me ate termin na ler rehat , sjell vrasje e prerje perdite brenda familjes per te mos llogaritur dhunen e cila eshte si buka qe hane .

    Nje shqiptar i Presheves ne emigrim madje me rrefeu se niperit e tij rriheshin ne fundjave ne menyre qe te kene kohe te sherohen apo t'u zhduken shenjat deri te henen kur duhet te shkojne ne shkolle.

    Dhe ne syte e te tjereve te gjithe keta hiqen sikur jane njerez familjar e te ndershem e fetar . Por sa raste ka keshtu ? Eshte nje mentaliteti i tere i kalbur dhe pervers . Burrat rrahin me te drejte qiellore nga Allahu kush t'i dali perpara ne familje.
    Ngjeshur me brezin e se vertetës,parzmoren e drejtësisë,mburojën e besimit dhe shpatën e Frymës.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e aadili
    Anëtarësuar
    21-09-2006
    Vendndodhja
    Zürich
    Postime
    295
    Citim Postuar më parë nga daniel00 Lexo Postimin
    Një vogëlushe vetëm pesë vjeç vdiq në spital pasi babai i saj e kishte rrahur me kamxhik dhe metal të nxehtë.

    Ngjarja e rëndë ndodhi në kryeqytetin e Arabisë Saudite.

    Vogëlushja Lamaa vdiq pas muajsh vuajtje. Ajo kishte krahë e kafkë të thyer si dhe nxirje në kokë.

    Al Arabiya raporton se fëmija ishte torturuar nga babai dhe njerka e saj.

    Raportohet se babai i saj ishte një studiues fetar, që predikonte për fenë në kanalet televizive satelitore.

    Nëna e vogëlushes tha se fëmija është abuzuar prej tetë muajsh. Ajo bëri apel publik që ish- burri i saj dhe gruaja e tij e re të ekzekutohen për këtë që ka bërë.

    Disa media thonë se babai i vajzës kishte qenë dikur i varur nga droga. Më pas nisi të predikonte.

    http://www.youtube.com/watch?v=rNlxdNFn7fU





    http://www.gazetatema.net/web/2012/1...-vdekje-video/


    Predikues i islamit ne kanale satelitore dhe vret femijen e vet ? Deri ku do shkoje hipokrizia dhe kriminaliteti i fetareve ?
    Sështë edhe aqë tragjike... Tragjike është dhunimi i fëmijve të vegjël nëpër kisha,nëpër çerdhe fëmijshë dhe shkolla. dhunohen fëmijtë edhe nga prindrit e vet, raste të tilla ke në çdo shtet të krishter.Kishat janë qendrat më të mdhaja të abuzimeve me fëmij.
    Ndryshuar për herë të fundit nga aadili : 14-11-2012 më 08:21

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga aadili Lexo Postimin
    Sështë edhe aqë tragjike... Tragjike është dhunimi i fëmijve të vegjël nëpër kisha,nëpër çerdhe fëmijshë dhe shkolla. dhunohen fëmijtë edhe nga prindrit e vet, raste të tilla ke në çdo shtet të krishter.Kishat janë qendrat më të mdhaja të abuzimeve me fëmij.
    E ke idene cfare shkruan?
    Cfare eshte me tragjike? Ta vrasesh femijen me duart e tua nuk qenka dhe aq tragjike? Vrasja eshte vrasje pavaresisht kush e ben e ndaj kujt. Po te vrasesh femijet eshte akoma me kafsheri sidomos krijesen tende qe ta ka bere dhurate Zoti, padrejtesisht. Zoti duhet te jete me i kujdesshem kur vendos kush meriton te jete prind. Shume tragjedira do ishin shmangur apo jo? Si i bente zemra dhe i vinte dhe ne spital pale, gjoja i dhimbsej! Si nuk e arestuan ne vend, por dhe e lejuan ta vizitonte?! Ajo perkeqesohej rrezik sa here shikonte fytyren e babait vrases. Tmerr!
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 14-11-2012 më 10:48
    Feelings change - memories don't.

  11. #11
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anëtarësuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338
    Booooh ..........ska ç'te shtoj ....vertet tmerr

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-06-2010
    Postime
    365
    Citim Postuar më parë nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Sigurisht qe nje lajm i tille ehste i tmerrshem. Ndersa vepra e ketij psikopati eshte edhe me e tmerrshme. Pa dyshim se ky njeri meriton denimin edhe me te tmerrshem qe mund te ekzistoj. Por ajo qe e arrin kulminacionin e tmerresise eshe se ti/psikopat islamofob kete lajm/ veper te ketij psikopati e perdore si pretekst, per te vjellur vrer e qka ma keq kunder Fese/Besimit Islam. Pra, per mendimin tim ti tenton me kete pretekst te "vrasish" me qindra e mijra te tjere. Besoj qe nuk do te kesh sukses kurre. Kot e ke.
    Pse na kenka e tmerrshme me sijell lajmin ? A thue se vetem ky postuesi ketu e paska pase dijte, se mos te kish publikue ky, do te mbeste e fshehte dhe nuk do te turperohej sheiku yt i pereferuer. Ky na qenka psikopate dhe ka arrijt kulmin vetem pse ka shkruejt nje prej shume rasteve te ngjajshme qe ndodhin, jo vetem ne islam, po edhe ne tjeret popuj. Po ju a shkrueni ndonje gja edhe te pa vertetueme, se kjo bare na kenka ballafaqe ?

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-06-2010
    Postime
    365
    Citim Postuar më parë nga daniel00 Lexo Postimin
    Sa kohe u rrah e ema e kesaj femije askush nuk u merakos, sepse eshte fare normale qe te rrihet femra ne nje shoqeri te udhehequr nga sheriati. Por ja që fajet e prinderve bien edhe mbi femijet .

    Dhe kush me siguron qe nje femije nuk rrihet ashtu si rrihet nje grua ne fene arabe ?

    Injoranca bashke me ligesine dhe urrejtjen shkaktojne viktima perdite ne çdo shoqeri te islamizuar . Ku eshte mbrojtja per te dobtin ne shoqerite fetare islame ?

    Edhe vete rasti i vendit tone e tregon nivelin e dhunes ne familje dhe te kriminalitetit.

    Tradita e dhunshme shqiptare e ka te lejuar dhunen ndaj femres e ndaj femijes duke çuar ne mjaft raste edhe ne vdekje . Por kete rast e solla si kulminant i hipokrizise se nje Sheiku qe meson te tjeret per fe e vete eshte perbindesh , e sa per akuzat ndaj meje , shko e kerko nje njeri qe kam dhunuar une e pastaj flit .
    Sa per rrahjen e femres, ajo asht e lejueshme, hoxha thot rrahe gruen qe ta edukosh, sepse ajo ne tjeter menyre nuk kupton, por vetem ruej mos i msho ne fytyr, shenja nuk guxohet ti bajsh. Edhe ne kuranin e "madherishem" shkruen : grueja asht ara jote, d.m.th. prona jote dhe mund t'a perdorish si te duesh vet.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anëtarësuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Citim Postuar më parë nga Gjyka Lexo Postimin
    Pse na kenka e tmerrshme me sijell lajmin ? A thue se vetem ky postuesi ketu e paska pase dijte, se mos te kish publikue ky, do te mbeste e fshehte dhe nuk do te turperohej sheiku yt i pereferuer. Ky na qenka psikopate dhe ka arrijt kulmin vetem pse ka shkruejt nje prej shume rasteve te ngjajshme qe ndodhin, jo vetem ne islam, po edhe ne tjeret popuj. Po ju a shkrueni ndonje gja edhe te pa vertetueme, se kjo bare na kenka ballafaqe ?
    Paska tmerr edhe me te tmerrshem...si duket tmerri spaska fund (nuk e kam dijt)...haha...

    Ti kur ke mesuar te lexosh, a te ka thene ndokush ndonjehere se duhet edhe ta kuptosh ate qe lexon?

  15. #15
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anëtarësuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338
    Citim Postuar më parë nga Gjyka Lexo Postimin
    Sa per rrahjen e femres, ajo asht e lejueshme, hoxha thot rrahe gruen qe ta edukosh, sepse ajo ne tjeter menyre nuk kupton, por vetem ruej mos i msho ne fytyr, shenja nuk guxohet ti bajsh. Edhe ne kuranin e "madherishem" shkruen : grueja asht ara jote, d.m.th. prona jote dhe mund t'a perdorish si te duesh vet.
    ......

  16. #16
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Si rrahet femija, disa myslimane jane njerez te pakuptueshem.

  17. #17
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anëtarësuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Dhuna ndaj femijeve ne boten muslimane,hmm ...c`te thuhet,ndoshta kjo:

    ""Urdhëroni fëmijët tuaj të falen kur të arrijnë moshën shtatë vjeç dhe rrihni ata (për neglizhimin e të falurit) kur të arrijnë moshën dhjetë vjeç, dhe ndani ata nga njëri-tjetri në krevat ""...transmetohen fjalet e Muhamedit.Hadithi eshte sahin !!!
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  18. #18
    Citim Postuar më parë nga qeveriablu Lexo Postimin
    Dhuna ndaj femijeve ne boten muslimane,hmm ...c`te thuhet,ndoshta kjo:

    ""Urdhëroni fëmijët tuaj të falen kur të arrijnë moshën shtatë vjeç dhe rrihni ata (për neglizhimin e të falurit) kur të arrijnë moshën dhjetë vjeç, dhe ndani ata nga njëri-tjetri në krevat ""...transmetohen fjalet e Muhamedit.Hadithi eshte sahin !!!
    Rrahja e femijeve ne islam eshte mjet i fundit edukativ,dhe kjo rrahje nuk esht si me heret ne shkollat tona pra me kompas,shuplaka ose shqelma,por thjesht nji rrahje e lehte me rregulla sikur jane :
    -Ndalohet rreptesisht ne fytyre,dhe ne koke dhe pjeset tjera te ndieshme,
    -Rrahja behet me thuper,por pozita e dores eshte e ngjitur anash ne ije ose mbi bel
    -Nuk i jepet hovkrahut por vetem shuplakes nga vendi pra 45 shkall lart posht.
    -Qellimi nuk esht demtimi por edukimi.

    Islami parandalon te keqen dhe rruget qe çojn deri re e keqja dhe denimine la si mase te fundit edhe ky denim perdoret si parandlim.Kurse demokracia ti hap tere rruget e keqia dhe ne fund vetem denon.,sepse demokracia esht ligj i shejtnit i ardhur per te keqen e njerzimit dhe shkaterrimin e tin.
    Fitorja e vërtetë i takon Allahut dhe besimtarëve por qafirat këtë nuk e kuptojnë.

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-07-2009
    Vendndodhja
    Gjakove
    Postime
    72
    a pe tregon pra dikush qa ka lidhje qeky lajm me tolerance fetare

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-06-2010
    Postime
    365
    Citim Postuar më parë nga referi_1 Lexo Postimin
    Rrahja e femijeve ne islam eshte mjet i fundit edukativ,dhe kjo rrahje nuk esht si me heret ne shkollat tona pra me kompas,shuplaka ose shqelma,por thjesht nji rrahje e lehte me rregulla sikur jane :
    -Ndalohet rreptesisht ne fytyre,dhe ne koke dhe pjeset tjera te ndieshme,
    -Rrahja behet me thuper,por pozita e dores eshte e ngjitur anash ne ije ose mbi bel
    -Nuk i jepet hovkrahut por vetem shuplakes nga vendi pra 45 shkall lart posht.
    -Qellimi nuk esht demtimi por edukimi.

    Islami parandalon te keqen dhe rruget qe çojn deri re e keqja dhe denimine la si mase te fundit edhe ky denim perdoret si parandlim.Kurse demokracia ti hap tere rruget e keqia dhe ne fund vetem denon.,sepse demokracia esht ligj i shejtnit i ardhur per te keqen e njerzimit dhe shkaterrimin e tin.
    Po po, ska, islami fe e paqes.....

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •