Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-06-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    456

    Sa e lehte eshte te jesh shkrimtar ?

    Ne pergjithsi e kam fjalen nga krijimtaria si lodhje mendore e deri te e ndenjura ulur me dhimbje mesi apo lodhje te syve

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Ne fakt nuk ka asnje lloj veprimtarie pa lodhje. Vullneti, deshira, pasioni e bejne veprimtarine me te kendshme dhe te ben ta harrosh lodhjen.
    Feelings change - memories don't.

  3. #3
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga [Asteroid] Lexo Postimin
    Ne pergjithsi e kam fjalen nga krijimtaria si lodhje mendore e deri te e ndenjura ulur me dhimbje mesi apo lodhje te syve
    C'eshte Kjo pyetje naive kshu?!! lol. Shkrimtari shkruan kur frymezohet. Kur e kap delli I krijimtarise. Jane disa faktore qe luajne ne kete pike, Por Jo ato qe ke permendur ti si lodhje mesi e mendereje, apo lodhje sysh. Ka kush e editon shkrimin pastaj. Quhen editore.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Mr.Dashuria
    Anėtarėsuar
    23-11-2006
    Postime
    138
    Te jesh shkrimtar eshte shume e thjeshte !
    Mjetet qe te duhen jane nje sirtar i mbushur me
    Endrra,zhgenjime,lufte shpirterore,pak qetesi ,ca pika loti,shume piktura dhe pak genjeshtra.
    If the sky is red dont cry the sky already cried for you

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Sa e lehte eshte te jesh shkrimtar ?

    kam vene re se shume jane bere shkrimtar ne shqiperi, por shumica e shkrimeve per mendimin tim personal zevendesojne fare mire letren higjenike...cudia me e madhe eshte se keta shkrimtaruce jane te bindur ne krijimtarine e tyre absurde dhe optimizmi i tyre s'ka kufij. do te deshiroja qe nje shkrimtar me pervoje te jap ndonje mendim me te qarte rreth shkrimit, krijimtarise artistike dhe ndonje keshille qe keta lloj shkrimtarucesh te kuptojne ato qe do t'ju duhet te shkruajne ne te ardhmen. ideja me lindi pas debatit per Kadarene qe e sulmojne shume vete me ose pa te drejte, kurse shkrimtarucat po bejne me "perparim" se vete Kadareja. Ne se une kam diskutuar per Kadarene kjo s'do te thote qe i mohoj vlerat, perkundrazi per kohen kishte shume talent gje qe me pas per disa ka filluar te zvenitet sepse vete koha ka ndryshuar, por disa vepra te tij e ruajne vleren aktualisht. Si ka mundesi qe me vetem nje shkrim te thjeshte te trumbetosh qe je SHKRIMTAR???? me falni se pyetjet e mija u bene ca si shume, por pervoja le te thote te sajen qe te sherbeje si edukim (edhe per vete mua) per brezat e rinj....

    p.s. meqe e gjeta kete teme evitova hapjen e nje te reje...
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •