Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 51 prej 51
  1. #41
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-06-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    456
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    What's the rush ???! Po vdes per buke?!! Ja do vish e do shohesh te gjithe Jane duke te prit Ty! fiksimi eshte gje e keqe! lol
    pink si e ke hallin ? Nuk te kerkoj njeri se si jetohet dhe a jetohet ne usa apo canada. Une pyetjen e kam ber te qarte per ata qe nuk duan ti kthejne temat ne chitchat si puna jote.

    Ka ndonje sektor qe ti nuk i fut hundet ?

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga [Asteroid] Lexo Postimin
    Ja nje pershembull qe ishte publikuar sot

    linku
    po athere prit per vizen o eurostar lol e vje rahat rahat. megjithse aty thot do i ndryshojn lol a do ebojn proceduren ma te leht a ma te veshtir ato e din
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  3. #43
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-06-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    456
    Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
    po athere prit per vizen o eurostar lol e vje rahat rahat. megjithse aty thot do i ndryshojn lol a do ebojn proceduren ma te leht a ma te veshtir ato e din
    Me avjon se treni eurostar nuk ecen mbi det per ne Usa, ne Angli po ndermjet linjes hekurudhore te lamanshit

    Po une aty e kam hallin si te nxjerr vize

  4. #44
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga [Asteroid] Lexo Postimin
    pink si e ke hallin ? Nuk te kerkoj njeri se si jetohet dhe a jetohet ne usa apo canada. Une pyetjen e kam ber te qarte per ata qe nuk duan ti kthejne temat ne chitchat si puna jote.

    Ka ndonje sektor qe ti nuk i fut hundet ?
    Ti te ishe realist do beje mire te na falenderosh, sepse po te tregojme realitetin ketu. Mgjth te uroj good luck e ta shohesh vete. Make sure sje I martuar; se ndryshe ngele pa pare femijet dhe gruan per nje kohe te gjate, ndahesh per se gjalli, e te rrofte USA ! edhe pergatitu te punosh per shitty jobs!
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga [Asteroid] Lexo Postimin
    Me avjon se treni eurostar nuk ecen mbi det per ne Usa, ne Angli po ndermjet linjes hekurudhore te lamanshit

    Po une aty e kam hallin si te nxjerr vize
    hec eurostari hec

    meqe the se ke njerez ktu per viz te duhet ni garanci prej tyne athere apliko ne ambasade per vize turistike. ne rast se ke leviz neper europe dhe je kthy prap ne shqipni mrena afateve si dhe po te kesh pasuni te patundshme ose ni pun te mir ne administrat 70% ta japin vizen ne rast se jo asht pothujse e pamundme.
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  6. #46
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-06-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    456
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Ti te ishe realist do beje mire te na falenderosh, sepse po te tregojme realitetin ketu. Mgjth te uroj good luck e ta shohesh vete. Make sure sje I martuar; se ndryshe ngele pa pare femijet dhe gruan per nje kohe te gjate, ndahesh per se gjalli, e te rrofte USA ! edhe pergatitu te punosh per shitty jobs!
    Ok do ta kem parasysh

    thnx

  7. #47
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-06-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    456
    Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
    hec eurostari hec

    meqe the se ke njerez ktu per viz te duhet ni garanci prej tyne athere apliko ne ambasade per vize turistike. ne rast se ke leviz neper europe dhe je kthy prap ne shqipni mrena afateve si dhe po te kesh pasuni te patundshme ose ni pun te mir ne administrat 70% ta japin vizen ne rast se jo asht pothujse e pamundme.
    Meqe e thua ti qe ecen mbi det ashtu do jete.. po qy

    Ti kisha ato kushte qe kerkon ambasada nuk vija andej une. btw thnx per infot

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2013
    Postime
    6

    Pėr: Te emigrosh ne kontinentin Amerikan ?

    ndonje menyre konkrete me ardh ?

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e Dolce_Angelo
    Anėtarėsuar
    25-11-2010
    Vendndodhja
    Long Island NY
    Postime
    256

    Pėr: Te emigrosh ne kontinentin Amerikan ?

    Behu i Zoti i vetes se ktu kush nuk te ndihmon, edhe i juaji t'behet i huaj.

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-05-2012
    Postime
    50

    Pėr: Te emigrosh ne kontinentin Amerikan ?

    Sa kushton te blesh nje vize amerikane nen dore me te drejte pune dhe me ke mund te lidhem per kete gje?

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anėtarėsuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Pėr: Te emigrosh ne kontinentin Amerikan ?

    Mos beni nmend me ardh per pune te thjeshta se jo vetem qe seshte e thjeshte po nuk mund ta llogarisni.
    Jeta eshte tjeter shume me ftohte dhe eger se evropes. Kushtet jane te krijuara per ata me shkolle sepse do paguash per cdo gje dhe jetesa mesatare e mirfillte eshte llogarritur mbi 50000 vjetore per person Ne punet e rendomta do konkuroni me meksikanet dhe mbeturinat e tjera. Ja keshilloj ameriken atyre qe duan te sakrifikojne per ndonje investim shkollor ndryshe eshte kohe e humbur.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 12-07-2016 mė 09:40

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •