Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 51
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Te emigrosh ne kontinentin Amerikan ?

  Sa e veshtire eshte te emigrosh sot ne kontinentin Amerikan si ne USA apo Canada ? Kam deshire te di menyren per te vajtur atje dhe per te jetuar ne menyre permanente. A ka menyre per te mare vizen ne ambasadat perkatese ose viza " nen dore " kundrejt pageses ?

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Sikur hallet te mbaronin vetem me vajtjen andej s'do ishte keq, xhanem. Per ca vuajtjet kane filluar sapo kane shkel aty. Me nje fjale ilegalisht mos u mundo te shkosh andej nese nuk ke perkrahje te forte nga dikush qe eshte kapur mire andej.
  Feelings change - memories don't.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Sikur hallet te mbaronin vetem me vajtjen andej s'do ishte keq, xhanem. Per ca vuajtjet kane filluar sapo kane shkel aty. Me nje fjale ilegalisht mos u mundo te shkosh andej nese nuk ke perkrahje te forte nga dikush qe eshte kapur mire andej.
  robt po jetojne ilegalish edhe ne greqi jo me ne amerike.
  po te kesh mend ketu ben hajer, nuk kane rendesi dokumentat.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ziti Lexo Postimin
  robt po jetojne ilegalish edhe ne greqi jo me ne amerike.
  po te kesh mend ketu ben hajer, nuk kane rendesi dokumentat.
  Mend? Duhet te kesh dhe dicka tjeter them une. Durim te forte, vullnet te hekurt, te dish mire Anglisht, te jesh i shendetshme, te jesh i zoti ne dicka, dhe te vish me nje dore te mire lekesh. Ndryshe mos u nis, ....ilegalisht. Po them si te jetosh normal dhe jo thjesht te hash buke.
  Feelings change - memories don't.

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ne fakt pyetja ka te beje me menyren per te vajtur atje dhe jo se si tja bej hallit atje. Per kete kam menduar. Po se si te shkoj nuk po e gjej menyren.

  p.s

  Kam njerez qe me presin dhe kan harxhuar disa here mijra dollar me sekser mashtrues dhe nuk ja kemi dal qellimit per te vajtur une atje

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Asteroid] Lexo Postimin
  Ne fakt pyetja ka te beje me menyren per te vajtur atje dhe jo se si tja bej hallit atje. Per kete kam menduar. Po se si te shkoj nuk po e gjej menyren.

  p.s

  Kam njerez qe me presin dhe kan harxhuar disa here mijra dollar me sekser mashtrues dhe nuk ja kemi dal qellimit per te vajtur une atje
  bjeri ne kembe nga meksika
  ose me skaf nga kuba

 7. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ziti Lexo Postimin
  bjeri ne kembe nga meksika
  ose me skaf nga kuba
  Po te isha ne Ameriken e jugut mire do ishte keshtu si thua ti

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2005
  Postime
  105
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Sipas mendimit tim nuk ki ndonje vend tjeter qe mun te i realizosh endrrimet tua si ne Shba,por sikurse gjdo gje ne fillim esht peksi e veshtir ne te gjitha aspektet,por ne menyr graduale i adptohesh ambientit,ketu dyrt e sukseseve jan te hapura,ndersa per arritjen e tyre mvaret vetem nga afsit tua.1- te kesh dike per ne fillim qe te suporton dhe orinton ne rrugen e sukseseve 2-duhet te kesh nje ngritje profesionale 3 -te jesh i sinqert ndaj rrethit ku jeton qe te jen dhe ata per ty 4-mundohu te perqendrohesh ne periferi te Ny ku ekonomija esht me stabile,sepse ne shba nuk esht ne gjdo vend njesoi,te deshiroi suksese.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga l-island Lexo Postimin
  Sipas mendimit tim nuk ki ndonje vend tjeter qe mun te i realizosh endrrimet tua si ne Shba,por sikurse gjdo gje ne fillim esht peksi e veshtir ne te gjitha aspektet,por ne menyr graduale i adptohesh ambientit,ketu dyrt e sukseseve jan te hapura,ndersa per arritjen e tyre mvaret vetem nga afsit tua.1- te kesh dike per ne fillim qe te suporton dhe orinton ne rrugen e sukseseve 2-duhet te kesh nje ngritje profesionale 3 -te jesh i sinqert ndaj rrethit ku jeton qe te jen dhe ata per ty 4-mundohu te perqendrohesh ne periferi te Ny ku ekonomija esht me stabile,sepse ne shba nuk esht ne gjdo vend njesoi,te deshiroi suksese.
  Decumentat jane kryesore ,pa mir po i thua per keto te tjerat ...Te pakten ne Mi dhe Ca ku jane 2 distenacionet e mija nuk ha dot buk pa dekumenta ,ne shkolle pa nr pune nuk behet fjale ,kryesorja nuk merr dot patenten te levizesh ,po nuk pate makin nuk ke kembe ketej ....Do punosh under the table do te thuash ti ,nuk eshte si me pare eshte veshtire shume ...Une pa dekumenta nuk ja uroj asnjehere te vijne ne usa se do beheni pishman ,leke te humbura kot per mendimin tim.Nuk eshte usa qe ka qene 15 -20 vjet me pare .......

  robt po jetojne ilegalish edhe ne greqi jo me ne amerike.
  po te kesh mend ketu ben hajer, nuk kane rendesi dokumentat.
  Ne cilin shtet jeton ti qe paska plas paraja dhe puna sheshit ????!!

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Me sa shoh nuk me keni kuptuar ! Une dua te di nese ka ndonje menyre per te vajtur atje. Me vize dhe pa vize. Me letra dhe pa letra nuk me intereson. Dua vetem menyren se si te iki. Varjantin...

  Kaq

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Te kuptuam, por meqe nuk te ndihmojme dot
  me rrugen, se vet kemi ardh me dokumenta te rregullta, po te japim ca keshilla te tjera ta kesh idene c'te pret. Ka njerez qe nuk jane shume realist kur te flasin per jeten andej. Nisen vetem nga eksperienca personale Me fjale goje mos u nis se do zhgenjehesh shume. Nese nuk ke familje moter, vella, prinder mundesisht qe ta kene kapur veten eshte veshtire. Askush tjeter nuk te ndihmon dot.
  Feelings change - memories don't.

 12. #12
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Asteroid] Lexo Postimin
  Me sa shoh nuk me keni kuptuar ! Une dua te di nese ka ndonje menyre per te vajtur atje. Me vize dhe pa vize. Me letra dhe pa letra nuk me intereson. Dua vetem menyren se si te iki. Varjantin...

  Kaq

  asteroid
  menyra me e mir te hysh ne amerik eshte nga meksika por duhet te gjesh njeri te besuar edhe njerz qe din hyrjet mir qe andej
  menyra tjeter eshte Cuba

  per sa i takon do ja dalesh apo jo ne usa kjo varet nga ty
  Usa ka qen edhe do jet vendi ku endrat behen realitet

  mos i pri shpresat edhe gjej menyr shiko njehere nga meksika
  Partizoni

 13. #13
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Nuk ja vlen me ardh. Nuk eshte gje! Ikin dritat dhe ketu!!
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 14. #14
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Mend? Duhet te kesh dhe dicka tjeter them une. Durim te forte, vullnet te hekurt, te dish mire Anglisht, te jesh i shendetshme, te jesh i zoti ne dicka, dhe te vish me nje dore te mire lekesh. Ndryshe mos u nis, ....ilegalisht. Po them si te jetosh normal dhe jo thjesht te hash buke.
  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Te kuptuam, por meqe nuk te ndihmojme dot
  me rrugen, se vet kemi ardh me dokumenta te rregullta, po te japim ca keshilla te tjera ta kesh idene c'te pret. Ka njerez qe nuk jane shume realist kur te flasin per jeten andej. Nisen vetem nga eksperienca personale Me fjale goje mos u nis se do zhgenjehesh shume. Nese nuk ke familje moter, vella, prinder mundesisht qe ta kene kapur veten eshte veshtire. Askush tjeter nuk te ndihmon dot.
  Po ata qe skane pasur njerez si ja kane bere?  Po dite te ja dalesh ne jete skane rendesi te tjerat :-)

 15. #15
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Asteroid] Lexo Postimin
  Sa e veshtire eshte te emigrosh sot ne kontinentin Amerikan si ne USA apo Canada ? Kam deshire te di menyren per te vajtur atje dhe per te jetuar ne menyre permanente. A ka menyre per te mare vizen ne ambasadat perkatese ose viza " nen dore " kundrejt pageses ?
  ne USA shume e veshtire per ne kanada me kane thene qe eshte me e lehte. Menyra me e lehte eshte me llotari, pune fati. ose bashkim familjare me shtetas. ne vende te ftohta ne kanada thone qe japin shume viza pune. per me teper interesohu ne ambasaden kanadeze.
  I LOVE GOD

  j&g

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
  Po ata qe skane pasur njerez si ja kane bere?  Po dite te ja dalesh ne jete skane rendesi te tjerat :-)
  Me te keq.Ca ja kane dale e shumica vuajne akoma. Po flas per ata pa letra.
  Feelings change - memories don't.

 17. #17
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Me te keq.Ca ja kane dale e shumica vuajne akoma. Po flas per ata pa letra.
  Me dokumenta ose ilegal perseri eshte shume veshtire. Nje cift shqiptare qe erdhen ketu pas 97 kane qendruar ne hotel per 1 muaj edhe shkonin vetem ne mcdonalds deri sa rastesisht takuan nje shqiptare qe punonte ne mcdonalds. As regjistrim tek ss nuk kishin bere asgje. Mire qe nuk kishin edhe femije se te semurohej femija psh etc. Eshte shume veshtire te shkosh ne nje vend pa njohur njeri. Une tmerrohem kur shkoj ne shqiperi imagjino te shkoj ne nje vend per te filluar jeten. Per pushime shkoj, por pergjithmone me frike e kam nuk ma mban.
  I LOVE GOD

  j&g

 18. #18
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Pale te te ikin dhe dritat dhe optimum service mos punoj. Sdi ku te ankohesh- se all you get eshte nje komp I programuar qe te perserit; we apologize po per arsye high volume phone calls and emails we can't respond right way. Nuk eshte gje ketej, sja vlen! Kot nuk flas une! lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Pale te te ikin dhe dritat dhe optimum service mos punoj. Sdi ku te ankohesh- se all you get eshte nje komp I programuar qe te perserit; we apologize po per arsye high volume phone calls and emails we can't respond right way. Nuk eshte gje ketej, sja vlen! Kot nuk flas une! lol
  uh uh sa qonke revoltu per ato drita o pink
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Asteroid po i pate 25000 euro me pagu vjen rahat ne menyr ilegale
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •