Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 51 prej 51
 1. #41
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  What's the rush ???! Po vdes per buke?!! Ja do vish e do shohesh te gjithe Jane duke te prit Ty! fiksimi eshte gje e keqe! lol
  pink si e ke hallin ? Nuk te kerkoj njeri se si jetohet dhe a jetohet ne usa apo canada. Une pyetjen e kam ber te qarte per ata qe nuk duan ti kthejne temat ne chitchat si puna jote.

  Ka ndonje sektor qe ti nuk i fut hundet ?

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Asteroid] Lexo Postimin
  Ja nje pershembull qe ishte publikuar sot

  linku
  po athere prit per vizen o eurostar lol e vje rahat rahat. megjithse aty thot do i ndryshojn lol a do ebojn proceduren ma te leht a ma te veshtir ato e din
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 3. #43
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  po athere prit per vizen o eurostar lol e vje rahat rahat. megjithse aty thot do i ndryshojn lol a do ebojn proceduren ma te leht a ma te veshtir ato e din
  Me avjon se treni eurostar nuk ecen mbi det per ne Usa, ne Angli po ndermjet linjes hekurudhore te lamanshit

  Po une aty e kam hallin si te nxjerr vize

 4. #44
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Asteroid] Lexo Postimin
  pink si e ke hallin ? Nuk te kerkoj njeri se si jetohet dhe a jetohet ne usa apo canada. Une pyetjen e kam ber te qarte per ata qe nuk duan ti kthejne temat ne chitchat si puna jote.

  Ka ndonje sektor qe ti nuk i fut hundet ?
  Ti te ishe realist do beje mire te na falenderosh, sepse po te tregojme realitetin ketu. Mgjth te uroj good luck e ta shohesh vete. Make sure sje I martuar; se ndryshe ngele pa pare femijet dhe gruan per nje kohe te gjate, ndahesh per se gjalli, e te rrofte USA ! edhe pergatitu te punosh per shitty jobs!
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Asteroid] Lexo Postimin
  Me avjon se treni eurostar nuk ecen mbi det per ne Usa, ne Angli po ndermjet linjes hekurudhore te lamanshit

  Po une aty e kam hallin si te nxjerr vize
  hec eurostari hec

  meqe the se ke njerez ktu per viz te duhet ni garanci prej tyne athere apliko ne ambasade per vize turistike. ne rast se ke leviz neper europe dhe je kthy prap ne shqipni mrena afateve si dhe po te kesh pasuni te patundshme ose ni pun te mir ne administrat 70% ta japin vizen ne rast se jo asht pothujse e pamundme.
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 6. #46
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Ti te ishe realist do beje mire te na falenderosh, sepse po te tregojme realitetin ketu. Mgjth te uroj good luck e ta shohesh vete. Make sure sje I martuar; se ndryshe ngele pa pare femijet dhe gruan per nje kohe te gjate, ndahesh per se gjalli, e te rrofte USA ! edhe pergatitu te punosh per shitty jobs!
  Ok do ta kem parasysh

  thnx

 7. #47
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  hec eurostari hec

  meqe the se ke njerez ktu per viz te duhet ni garanci prej tyne athere apliko ne ambasade per vize turistike. ne rast se ke leviz neper europe dhe je kthy prap ne shqipni mrena afateve si dhe po te kesh pasuni te patundshme ose ni pun te mir ne administrat 70% ta japin vizen ne rast se jo asht pothujse e pamundme.
  Meqe e thua ti qe ecen mbi det ashtu do jete.. po qy

  Ti kisha ato kushte qe kerkon ambasada nuk vija andej une. btw thnx per infot

 8. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-09-2013
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Te emigrosh ne kontinentin Amerikan ?

  ndonje menyre konkrete me ardh ?

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e Dolce_Angelo
  Anėtarėsuar
  25-11-2010
  Vendndodhja
  Long Island NY
  Mosha
  27
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Te emigrosh ne kontinentin Amerikan ?

  Behu i Zoti i vetes se ktu kush nuk te ndihmon, edhe i juaji t'behet i huaj.

 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-05-2012
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Te emigrosh ne kontinentin Amerikan ?

  Sa kushton te blesh nje vize amerikane nen dore me te drejte pune dhe me ke mund te lidhem per kete gje?

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Te emigrosh ne kontinentin Amerikan ?

  Mos beni nmend me ardh per pune te thjeshta se jo vetem qe seshte e thjeshte po nuk mund ta llogarisni.
  Jeta eshte tjeter shume me ftohte dhe eger se evropes. Kushtet jane te krijuara per ata me shkolle sepse do paguash per cdo gje dhe jetesa mesatare e mirfillte eshte llogarritur mbi 50000 vjetore per person Ne punet e rendomta do konkuroni me meksikanet dhe mbeturinat e tjera. Ja keshilloj ameriken atyre qe duan te sakrifikojne per ndonje investim shkollor ndryshe eshte kohe e humbur.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 12-07-2016 mė 09:40

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •