Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 84 prej 84
 1. #81
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,760
  Faleminderit
  201
  284 falenderime n 216 postime

  Pr: Lutje te astit.

  ZOT jepi gjithsecilit ate qe meriton!!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 2. #82
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Antarsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,068
  Faleminderit
  2
  40 falenderime n 35 postime

  Pr: Lutje te astit.

  O At. Mos i shiko mekatet tona por deshiren tone per te qene me ty pergjithmone. Mos u largo prej nesh edhe kur neve largohemi prej teje. Na meshiro o Zot dhe na forco qe te mos biem. Amen.
  La verita' ti rendera' libero!

 3. #83
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Lutje te astit.

  A me mire me ardhe dikush me te thene se Jezusi, apostolli Pal nuk kane jetuar kurre ne kete bote apo se jane shpikje e Kishes Katolike rreth shek. 5-6 dhe se Zoti nuk egziston dhe se kemi ardhur nga asgjeja apo se kemi prejardhjen nga majmuni apo nga milingonat apo me te thene se Jezusi nuk ishte katolik, mysliman apo protestant keshtu qe duhej te ishte muslimon (nga njerez qe pretendojne se kane lexuar Biblen hiq me pak se 3 here) apo me i leju me u radikalizu me islamizem me u kthy kunder amerikes e perendimit?! Nuk e di as pse hyjsha ne forum vetem me vinte nje ndjenje me i paralajmeru bashkombasit e mi. Sa fyerjet une i kom perdore vetem e vetem te me perjashtojne moderatoret. A mendoni se une me qef hijsha ketu me me sha njerezit e me me kercenu me vdekje sikur me kercenonte ai forumisti Ceni1 e une tu pas deshire me shiku punen time. Por asnje gje nuk ndodhe pa arsye, ndersa per hoxhallaret nese cdo gje eshte e shkruar qe te ndodhe atehere ju do te duhej te me perkrahnit e asesi te me luftonit. Zoterinje me i dergu njerezit drejt vdekjes me indoktrinim nuk mund te lejonim. Mos i mirrni miq te krishteret kreacioniste qe te thone perdoreni trurin, merreni mik Muhamedin (alehji ue selem) qe te genjen dhe ta fut qepn dhe te thote se nese vret njerez Zoti ka me te qu ne xhenet.
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesia4ever : 24-02-2020 m 10:35

 4. #84
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Antarsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,068
  Faleminderit
  2
  40 falenderime n 35 postime

  Pr: Lutje te astit.

  O At i mire, o At qe na jep jeten falas dhe pa asnje merite prej nesh
  por thjeshte sepse dashuia jote deshi ekzistencen tone.
  O At i bute me ne mekataret dhe krahapur sa here pendohemi dhe
  duam te ndryshojme, te falenderoj pafund. Thote mire psalmi;
  Aq larg sa eshte qielli nga toka aq e madhe eshte meshira jote ndaj nesh.
  Na shiko me meshire o At dhe ndaloje kete virus qe te kemi mundesi
  ndryshojme dhe permiresohemi. Nese ky virus vazhdon, ne do fillojme
  te nxjerrim me te keqen prej nesh se nuk jemi te pergatitur por te hutuar.
  Nese kete prove duhet ta kalojme patjeter edhe per disa kohe
  atehere na ndrico, qe sjellja jone te jete e pelqyeshme ne syte e tu.
  Amen.
  La verita' ti rendera' libero!

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •