Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 83
 1. #61
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime nė 215 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O ZOT!!

  Hakmerru mbi ato qe keqperdorin emrin tend!
  Qe kerkojn lavdi nen emrin tend!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 2. #62
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,884
  Faleminderit
  313
  181 falenderime nė 148 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Zot!Ma nxirr me sukses nenen time nga operacioni neseeeer!

 3. #63
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,570
  Faleminderit
  43
  60 falenderime nė 52 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
  O Zot!Ma nxirr me sukses nenen time nga operacioni neseeeer!
  Amin IShalla te del mire
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Jezus, na ndihmo te meditojme ngjalljen tende. Sepse eshte pikerisht ngjallja jote qe na ben te besojme ne Ty. Na ndihmo te mos harrojme se Ti je Zot i jetes qe tregon se jeten e ke ne dore duke e rimarr jeten e trupit perseri edhe kur ta marrin krijesat e tua. Zot qe tregon fuqine e tij me gjene me te fuqishme ne kete bote, vdekjen. Zot i dashurise qe tregon dashurine duke dhene gjene me me vlere ne kete bote jeten. Zot besnik qe rikthehet tek miqte e tij dhe i dhuron ate cka eshte me e larta per njerezit dhe me e shtrenjta per Ty, Shpirtin e Shenjte. I mistershem je o Zot ne miresine tende dhe e mistershme eshte historia jote me ne. Na ndihmo te besojme ne Ty dhe fjalet e tua. Amen
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga VOLSIV : 30-04-2016 mė 20:15
  La verita' ti rendera' libero!

 5. #65
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,652
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
  O Jezus, na ndihmo te meditojme ngjalljen tende. Sepse eshte pikerisht ngjallja jote qe na ben te besojme ne Ty. Na ndihmo te mos harrojme se Ti je Zot i jetes qe tregon se jeten e ke ne dore duke e rimarr jeten e trupit perseri edhe kur ta marrin krijesat e tua. Zot qe tregon fuqine e tij me gjene me te fuqishme ne kete bote, vdekjen. Zot i dashurise qe tregon dashurine duke dhene gjene me me vlere ne kete bote jeten. Zot besnik qe rikthehet tek miqte e tij dhe i dhuron ate cka eshte me e larta per njerezit dhe me e shtrenjta per Ty, Shpirtin e Shenjte. I mistershem je o Zot ne miresine tende dhe e mistershme eshte historia jote me ne. Na ndihmo te besojme ne Ty dhe fjalet e tua. Amen
  Ekzistenca e krijuesit te gjithesise, qe krijoi te MARRET eshte thjesht qeshtje besimi.
  http://arxiv.org/abs/1308.4526
  Amen

 6. #66
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Zot ndihmoji prifterinjt e Tu qe te mos e humbin driten. Ndihmoji te mos kerkojne rrespektin dhe vleresimin e botes, te mos jene konformist, te mos jene mondan.
  Ndihmoji i Zot ata qe Ti vet i zgjodhe qe te jene barinj te denje te popullit tend. Ndihmoji qe te mos humbasin dhe frymezoji me Shpirtin e Shenjte. Kemi nevoje per barinj te shenjte o Zot dhe jo per publicist te sukseshem, per prifterinj te bukur dhe as per nje kishe te pasur. Mos e braktis kishen tende o Zot.
  La verita' ti rendera' libero!

 7. #67
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  06-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  Volsiv, lutje e bukur, por "jo konformist" e "jo mondan" ne keto dite qe jetojme mendoj qe nuk perputhen me njera tjetren, sepse bota po vuan per pak "mondanitet" nga modernizimi I shfrenuar i jetes ne shoqeri, nese kuptoj qe me "mondanitet" ke nenkuptuar dicka qe i perket se vjetres.....Lutem per Prifter te Shpirtit te Zotit, qe na mesojne per te Verteten qe nuk e shohim (pervec se me besim ne kete jete), e qe shpresojme te arrijme kur te vdesim...Kjo do zbuste shume gjakera te terbuar e do sillte shume Paqe qe te vertete kesaj bote i mungon shume e me shume.....Te pershendes!!!!

 8. #68
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  Mondanitet eshte forme jetese qe dashuron luksin, menyre jetese e atyre qe bejne pjese ne shoqerine e larte. Mondanitet eshte edhe forma e jetes e dhene totalisht ndaj jetes tokesore duke ju kundervene spiritualitetit.

  http://dizionari.corriere.it/diziona...ondanita.shtml
  La verita' ti rendera' libero!

 9. #69
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Zot ki meshire per prifterinjte e kishes tende. Jepu atyre frymezimin qe te jene ne lartesine e duhur per ate cka ti i thirre. Sot ka shume prifterinj qe nuk sillen si barinj por si asistente social apo psikolog. Nese bariu duhet te mbaje grigjen brenda vathes sot barinjt nuk po kane me gardhe ne vathet tyre. Nese bariu duhet ti afroje afer zjarrit ku ka drite, delet sot me shume po rrine ne pyll dhe ne erresire. Ujku nuk mundohet ti tremb aspak qe ato te turren tek bariu por qetesisht po mbyt perdite nga nje. Na ruaj o Krisht, o Bariu i Mire, qe te mos largohemi prej teje. Amen
  La verita' ti rendera' libero!

 10. #70
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O At, po shoh nje ftohje besimi te forte tek prifterinjte e tu. Gjysma e tyre nuk marrin seriozisht mekatin. Duket sikur kane rene ne plogeshti dhe nuk rrezatojne gezimin qe lind tek njeriu ku ka zene vend fara e Jetes. Po jetojne shume keq jeten e tyre dhe me shume mundesi do drejtojne keq dhe shume besimtare. Te lutem At ndihmoi sa me shume ata. Mos lejo te humbasin ata qe jane barinjte dhe mesuesit tane. O Shen Mari, Mbretereshe e Engjeve dhe e Shenjtereve, mbroi nen mantelin tend ata qe Biri yt i thirri. O At lavdi te qofte. Amen
  La verita' ti rendera' libero!

 11. #71
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Shen Tereza e Kalkutes, lutu per ne. Lutu per popullin shqipetar. Ji mbrojtesja e ketij populli nga armiqte e tij. Ndermjeteso per ne tek Ati, qe meshira e tij ndaj nesh te jete e madhe. Lutu per shpirterat tane o Nene Tereze qe te mos largojme kurre shikimin nga Drita e Vertete. Amen
  La verita' ti rendera' libero!

 12. #72
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O At i gjithpushtetshem, te falenderoj per gjithēka por mbi te gjitha qe me lejove te jem i krishtere. Nuk e di o At sesi do isha po te mos kisha njohur Ty. Thjeshte mund te imagjinoj nje qenie te dobet, te pa kenaqur kurre, melankolik, te ndjeshem ndaj cdo fjale, i frikesuar nga vdekja dhe e ardhmja, i zhytyr ne epsh. Por Ti me bere te lire o At nga ankthet, frikerat dhe skllaveria e mekatit prandaj te falenderoj. Mos u largo kurre prej meje o At, edhe kur une largohem prej Teje. PaTy une nuk e njoh me veten dhe jam ne erresire si nje i verber qe endet ne kotesi. Me fal o Zot qe guxoj te te ofendoj me veprimet e mia, fale mendjemadhesine time dhe me jep gezimin tend. Ne duart e Tua braktisem o At. Amen
  La verita' ti rendera' libero!

 13. #73
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O At, kete fund viti po te falenderoj per dhuratat qe me ke bere kete vit. Dhurata te medha qe falenderimet e mia jane te pamjaftueshme edhe pse po te falenderoj publikisht. Be te pakten o At qe une te bej nje jete te mire dhe mos te zhytem ne mekat si shenje falenderimi per dhuratat qe ti me bere. Mos me mba meri o At kur gaboj por kujtohu per vogelsine time dhe me meshiro. Amen.

 14. #74
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Jezus, o Zotria im sa mister ka ne mardhenien tone? Te njoh dhe s'te njoh. Te njoh se drita jote eshte me mua por nuk te njoh se akoma di shume pak per ty. Ti me fole nderkohe qe lexoja cfare Ti kishe thene dhe fjalet e Tua zune vend ne mua. Shpirti im ishte i etur per ato fjale jete. Nuk e mbaj mend sesi dhe kur tamam fillova te shohe me syte e shpirtit por kujtoj etjen me te cilen degjoja fjalet e Tua. Ato fjale sollen ne mua jete saqe vdekja nuk ka pushtet ne mua. Vdekja u kthye nga nje cast fatal ku gjithcka perfundon ne nje cast ku gjithcka e mire fillon. E shkaterrove vertet vdekjen o Jezus saqe vdekja u be e embel per shenjtoret e tu. I mistershem je o Zot. Ndihmona te te njohim dhe te kemi besim ne Ty o Mbret i Jetes. Amen.
  La verita' ti rendera' libero!

 15. #75
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,286
  Faleminderit
  173
  118 falenderime nė 104 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  Shpresoj qe cdo dite te jete me e mire per keto! Amen.
  Silence is golden.

 16. #76
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Zoti im, gjithcka e mire qe kam, mos u largo prej meje edhe kur une largohem prej teje. Jam i dobet dhe verber ndonjere sa harroj cfare me jep jete dhe cfare me ēon ne vdekje. Nuk dua te jetoj pa miqesine tende ose me mire nuk do jetoja dot pa te, prandaj me fal o Zot i Mire. E di qe me ke falur pafund por dobesia ime eshte e madhe dhe nuk kam rruge dalje vec te shpresoj qe do gjej meshire ne syte e ty o At. Me jep force te mos bie me dhe qendro me mua sepse Ti je forca ime. Amen
  La verita' ti rendera' libero!

 17. #77
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Zot i mire e i meshirshem mos na ler vetem sepse pa ty ne jemi si ene bosh. Eja o Shpirt i Shenjte e na mbush. Zbrazi zemrat tona nga gjerat e kota e mbushi me prezencen tende. Le te jete trupi dhe shpirti yne tempulli yt dhe te lumtur do te jemi pergjithmone. Te dua o Zot, mos u largo prej meje. Amen
  La verita' ti rendera' libero!

 18. #78
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Jezus, po te lutem per miqte e mi qe nuk te kane kuptuar akoma. Po te lutem ndihmoi qe edhe ata te kene driten e mjaftueshme per tu takuar me Ty. Tregohu zemer bute me ne o Zot. Amen
  La verita' ti rendera' libero!

 19. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar VOLSIV pėr postimin:

  toni77_toni (13-07-2018)

 20. #79
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Zot, e di qe duhet te te jemi besnik si ne gjerat e medha ashtu edhe ne gjerat e vogla. Betejat e perditshme me gjerat e vogla i kemi dhe edhe me keto duhet te dalim fitimtar. Me ndihmo qe te jem i kujdesshem dhe te mos neglizhoj duke mekatuar me leshime ndaj trupit sepse nuk dua ta humbas paqen dhe miqesine tende. Ti qe sheh zemren o Zot na fal dhe na jep forcen qe te jemi te paster ne syte e tu. Amen.
  La verita' ti rendera' libero!

 21. #80
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O At, po te lutem Ty qe njeh sekretet e cdo zemre, degjoje lutjen time. Ti e din para se te lutemi se cfare don secila zemer prandaj po te lutem na e jep ate cka zemra kerkon. Por le te behet ashtu si ty te pelqen o Krijues sepse Ti je At i te gjitheve dhe te gjithe jane femijet e Tu. Amen.
  La verita' ti rendera' libero!

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •