Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 84
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e user010
  Anėtarėsuar
  21-05-2010
  Mosha
  40
  Postime
  1,221
  Faleminderit
  132
  49 falenderime nė 44 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  Zoti Jezu Krisht nuk ja dal dot me fuqit e mia... me jep ndihm!

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Jezus, o Zoteria i shpirtit tim, te faleminderoj per gjithcka.
  Te falenderoj qe mu afrove dhe bere te mundur qe une te te njoh, o Biri i Atit dhe Mbret i Qiellit e i Tokes. Nuk rri dot pa te falenderuar per privilegjin qe me ke bere me takimin me ty, sepse cdo njeri qe takon Ty, e kupton qe Ti ishe ajo gjeja qe kerkonin por nuk dinin se cfare konkretisht.
  Kam kuptuar shume gjera keto vite o Zot dhe mahnitem sa te thjeshta e te thella jane. Te faleminderit qe nuk na le vetem ne mallkimin tone por pranove Kryqin per ne dhe u bere ure kontakti me Atin duke rikthyer komunikimin fillestar te Adamit dhe Eves me Atin. Sot fale teje Atit une mund ti them At.
  Eshte ngushellimi me i madh per ne ringjallja jote o Krisht. Eshte vula e vertetesise se fjaleve te Tua. Kush mund te dyshoje fjalet e dikujt qe ringjall te tjeret dhe veten? Rrite besimin tim tek Ti o Zot dhe orientoje jeten time sipas deshires Tende. Ne duart e Tua braktis jeten time, trupin tim dhe shpirtin tim sepse Ti e din me mire se une cfare eshte me e mira. Amen
  La verita' ti rendera' libero!

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  07-03-2011
  Postime
  1,168
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
  O Jezus, o Zoteria i shpirtit tim, te faleminderoj per gjithcka.
  Te falenderoj qe mu afrove dhe bere te mundur qe une te te njoh, o Biri i Atit dhe Mbret i Qiellit e i Tokes. Nuk rri dot pa te falenderuar per privilegjin qe me ke bere me takimin me ty, sepse cdo njeri qe takon Ty, e kupton qe Ti ishe ajo gjeja qe kerkonin por nuk dinin se cfare konkretisht.
  Kam kuptuar shume gjera keto vite o Zot dhe mahnitem sa te thjeshta e te thella jane. Te faleminderit qe nuk na le vetem ne mallkimin tone por pranove Kryqin per ne dhe u bere ure kontakti me Atin duke rikthyer komunikimin fillestar te Adamit dhe Eves me Atin. Sot fale teje Atit une mund ti them At.
  Eshte ngushellimi me i madh per ne ringjallja jote o Krisht. Eshte vula e vertetesise se fjaleve te Tua. Kush mund te dyshoje fjalet e dikujt qe ringjall te tjeret dhe veten? Rrite besimin tim tek Ti o Zot dhe orientoje jeten time sipas deshires Tende. Ne duart e Tua braktis jeten time, trupin tim dhe shpirtin tim sepse Ti e din me mire se une cfare eshte me e mira. Amen
  Volsiv, ky nuk eshte stili yt i te shkruarit, te njoh mire dhe ti nuk shprehesh ne kete menyre normalisht, eshte shume koncize per te qene ti, qe normalisht jepesh me shume pas shpirterores.....Atyre qe e kane perpiluar i them, sa e lehte eshte te flasesh e jo te besh!!!! Jezusi fundi fare, nuk erdhi ne toke te testoje te vuajturin e te shtypurin, por krejt e kunderta: per t'i zgjatur doren e Tij te Meshirshme atyre qe kane rene e s'dine se si te ngrihen(m.gj.s ky nuk eshte rasti im - mua me kane mbyllur deren pikerisht per besimin tim te patundur ne Zot, po s'ka gje, se sa me e veshtire aq me interesante eshte. Sa e merzitshme eshte complacency!!!!! - WITH THE WORLD, I insist towards the True dull and the boring, hence the impure and the impious!!!!). Te parin rast qe pershkruajta, e bejne dhe eshte 'zanat' vetem dhe eksluzivisht i farisejve....


  Pershendetje Shqipni, nga Une, ZOTI, (na ruj o Zot, se do kujtojne me te vertete pastaj....). Keq e me me keq eshte, e mire e me mire e ben Zoti, vuajtjet e Tij jane menyra me e mire per te 'shijuar' jeten. Edhe nje here, te fala!!!!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Diella1 : 19-06-2015 mė 08:00

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  Diella lutja eshte e imja. Nuk te kuptova tamam cfare doje te thoje.
  La verita' ti rendera' libero!

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O At, nese shpetimi vjen nqs eci ne rrugen e drejte dhe te ngushte, me ndrico rrugen qe duhet te ndjek dhe me jep forcen qe ta mbaj veten ne kete rruge.
  Nese lumturia vjen nqs une ndjek Krishtin ne gjithcka atehere me be mua nje ndjekes te mire te Krishtit.
  Nese miqesia ime me ty rritet kur une lutem e flas me ty atehere me ndihmo te te lutem dhe te
  jetoj ne prezencen tende cdo cast te jetes.
  Nese e keqja mundet me perultesi, dashuri dhe vetmohim atehere mi fal keto virtyte o At qe edhe une si nje ushtar i drites kunder se keqes ti kem keto arme.
  Amen
  La verita' ti rendera' libero!

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Jezus, me ndihmo t'ja dal veshtiresive te jetes. Ti e din fort mire si ndihem ne keto momente prandaj mos me qendro larg, kam nevoje per ty. U befte deshira jote. Amen.
  La verita' ti rendera' libero!

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Trini e Shenjte, o Zot, kaq prane dhe kaq i mistershem me krijesen tende, rrite besimin tone tek Ti.
  O zot kur degjoj dike qe thote kam qene besimtar por tani nuk jam, me vjen te qesh.
  Si mund ta harrosh driten pasi e ke pare njehere, o Zot? Kush eshte ai qe sheh driten dhe rrin ne erresire? Kush eshte ai qe shkon ne drejtim te kundert? Kush eshte ai qe bie ne erresire dhe nuk kujtohet per driten qe ka pare? Une nuk besoj se e kane pare driten o Zot.
  La verita' ti rendera' libero!

 8. #48
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,652
  Faleminderit
  633
  179 falenderime nė 161 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  Mos me dil perpara funderrine e ndyre qe te kane epituar zot!
  Te vras....................flluske.
  Cfar mban bota

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O At, kush ka Ty asgje nuk i mungon dhe kush s'te ka Ty asgje nuk e mbush. Zbrazetia eshte aq e madhe ne keto raste sa ajo mund te gelltise gjithcka, perfshire jeten e personit. Mos me ler kurre ne ate nate o At, nuk dua ta perjetoj ate ferr.
  La verita' ti rendera' libero!

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O At, mos lejo qe te harroj kush je dhe cfare mund te besh. Nese nuk do ta harroj madheshtine tende dhe dashurine tende si Krijues kundrejt krijeses, me shume mundesi nuk do largohem prej teje.
  La verita' ti rendera' libero!

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Shen Mari, nena Zotit dhe nena jone. Ti bere ne toke gjithcka deshi Ati dhe tani Ati ben per ty ne qiell gjithcka ti i lutesh. Lutu per ne o Nene qe te jemi gjithmone tempuj te Shpirtit te Shenjte. Amen
  La verita' ti rendera' libero!

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O At, ne keto momente po mendoj sa here me ke falur, sa here me ke nxjerre nga erresira, sa here me ke larguar nga shkaterrimi, sa here me ke shpetuar nga gabimi. Mendoj gjithashtu sa here te kam qene besnik, sa here te kam nderuar, sa here kam qene i mire, sa here te tjeret i kam ndihmuar. Bej kete rezyme dhe fiton Ti o At, me ke falur jashte mase shume sa nuk arrij dot te ti kthej. Dhe perseri kerkoj falje per dobesite e mia sepse dua paqen Tende o At. Edhe pse me ke falur shume nuk kam ca bej vecse te te premtoj qe do jem me i kujdesshem. Me fal edhe kete here o At dhe Shpirti i Shenjte le te me udheheqe ne cdo cast. Amen
  La verita' ti rendera' libero!

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  A ka largues te veshtiresive vec Perendise? Thuaj lavdi Perendise ,Ai eshte Perendia...te gjithe ne jemi sherbetoret e tij dhe rrime nen urdheresen e tij!

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Krijues, be qe te te dua me gjithe shpirt, me gjithe zemer dhe me gjithe mendjen time. Vetem atehere do arrij ta dua realisht veten time dhe cdo krijese te kesaj bote. Be o At te te dua me dashurine e Shenjtoreve si Shen Francesku dhe Shen Antonio. Be o Zot te dehem nga kjo dashuri dhe le te me quajne te cmendur pastaj, nuk me intereson. Amen.
  La verita' ti rendera' libero!

 15. #55
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,806
  Faleminderit
  200
  284 falenderime nė 216 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Zot,
  u beft vullneti yt!!!

  Tek TI shpresat!!!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar skender76 pėr postimin:

  pranvera bica (25-08-2015)

 17. #56
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O At, ndihmoje birin tend dhe mos e braktis. Ne pritje jepi durimin dhe rrite besimin e tij tek Ti. Amen.
  La verita' ti rendera' libero!

 18. #57
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Zot i gjithpushtetshem, Zot i jetes dhe i dashurise, po te lutem ki meshire per popullin e Sirise dhe vecanerisht per femijet e emigranteve. Mbroji o Zot nga rreziqet e rrugetimit dhe be qe sa me shpejt te gjejne shplodhjen dhe paqen. Amen
  La verita' ti rendera' libero!

 19. #58
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O At, asnjere nuk do jem i denje te rri para teje sepse mekatar do te jem. Rrite besimin tim te Ty qe tundimet mos te me shkaterrojne. Ne duart e Tua braktisem o At i mire.
  La verita' ti rendera' libero!

 20. #59
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Jezus, Biri Atit dhe Zotria e Shpirtit tim, ne ty besoj. E di qe gaboj nganjehere kur dorezohem para tundimeve te vogla. Harroj qe duke humbur betejat e vogla mund te humbas edhe ato te medhate. Nuk e di sa i forte do te jem ne vazhdim por di qe forca ime vjen nga Ti, prandaj jam i qete. Ti ke pushtet pafund o Zot si mbret qiellor dhe une qe jam thjeshte ushtari yt me duhet te besoj. Ti me udhehiq dhe me drejto, be qe te kem shume besim ne Ty dhe e di fort mire qe ashtu si ata qe besuan ne Ty do te shperblehem. Lavdi te qofte Ty o Krisht. Amen
  La verita' ti rendera' libero!

 21. #60
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,077
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime

  Pėr: Lutje te ēastit.

  O Shpirt i Shenjte eja ne mua, krijesen tende. Me zbraz nga frikerat dhe kotesite dhe me mbush me prezencen tende. Atehere parajse do te kete ne shpirtin tim dhe i lumtur do te jem o Zot. O Fuqi jeteberese ne ty braktisem. Lavdi ty o Zot. Amen
  La verita' ti rendera' libero!

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •