Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 84
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069
    O At, be qe sa me shume njerez te kuptojne qellimin e jetes. Be qe te mos humbasim ne deshirat, zakonet dhe qellimet e botes e cila sa vjen dhe largohet prej teje. Nuk dua o At te jem pjese e kesaj bote qe nuk din ca ben dhe si turme e cmendur shkon nga fryn era. Ne duart e tua braktisem. Amen.
    La verita' ti rendera' libero!

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Ndreqje gabimi
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ane : 30-11-2012 mė 16:57

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069
    O At, Krishti na mesoi se ti do na falesh ashtu si ne falim te tjeret. Na fal o At, sipas drejtesise tende me te njejten mase qe ne falim te tjeret. Amen
    La verita' ti rendera' libero!

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069

    Pėr: Lutje te ēastit.

    O Zot i shpirtit tim. Mos lejo qe te bie ne tundimet e djallit. Mos lejo qe ta degjoj ate ndersa me fton ne mekat per te perfituar disa kenaqesi te trupit. Nuk dua te humbas miqesine tende o e Mira e pafund. Amen.
    La verita' ti rendera' libero!

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069

    Pėr: Lutje te ēastit.

    O Jezu Krisht, shpesh degjojme te thone "ku eshte Zoti" nderkohe qe po kuptoj se ti e bere te mundur kete gje kur ishe midis nesh.
    Si mund ta shohin njerezit Zotin nese Zoti nuk behet i dukshem per syte e tyre? A mund ta shohin vertete njerezit me sy prej mishi pamje e plote te Zotit? Sigurisht qe nuk munden. Dhe ja ti u bere i dukshem per ta me trup prej mishi si vete ata dhe per kete profetet te quajten (Emanuel - Zoti nder ne). Dhe kur te kerkuan dishepujt na trego Atin ti i the: "Kush me sheh mua ka pare Atin sepse une dhe ai jemi nje".
    Dhe jo vetem qe u bere prej mishi si ata, qe ata te te shihnin por edhe te te njihnin me shume Ty dhe ate qe te dergoi, Atin. Dhe nuk u ndale ketu por i hape rrugen qe duhet te ndiqnin per tek Ati, ku ne piedestal vure dashurine. Je vertete per tu lavderuar per lartesine tende o Krijues. Amen.
    La verita' ti rendera' libero!

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Alpha_Virginis
    Anėtarėsuar
    09-07-2008
    Vendndodhja
    Freie Hansestadt Hamburg
    Postime
    157

    Pėr: Lutje te ēastit.

    O zot i plotfuqishem ti e di cdo gje me mire, prandaj vetem vullneti yt u befte dhe i askujt tjeter.
    Amin!

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e C.Jack Sparrow
    Anėtarėsuar
    07-12-2012
    Vendndodhja
    Everywhere
    Postime
    199

    Pėr: Lutje te ēastit.

    Pershendetjet i takojne vetem All-llahut si dhe lutjet dhe fjalet e mira.
    Paqja qofte mbi ty o lajmetar si dhe meshira dhe begatite e All-llahut .
    Paqja qofte mbi ne dhe mbi te gjithe roberit e mire te All-llahut.
    Deshmoj se ska zot tjeter pervec All-llahut dhe se Muhamedi eshte rob dhe i derguar i tij.

    Lutja Kuranore:

    Zoti im, zoti yne na jep te mira ne kete bote dhe ne boten tjeter dhe na ruaj nga denimi ne zjarr.
    Zoti yne, me fal mua,prinderit e mi dhe gjith besimtaret diten kur do te japim llogari.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069

    Pėr: Lutje te ēastit.

    O At, qendro me ne.
    Le te jete shpirti im tempulli yt dhe asgje tjeter nuk dua. Kishte te drejte Krishti kur thoshte: Kush ka Zotin asgje nuk i mungon.
    La verita' ti rendera' libero!

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Pėr: Lutje te ēastit.

    Zot i madh te lutem na lėr keshtu sic jemi.
    "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

  10. #30

    Pėr: Lutje te ēastit.

    Citim Postuar mė parė nga Prudence Lexo Postimin
    Zot i madh te lutem na lėr keshtu sic jemi.
    d.m.th me vdek
    Revolution 1848

  11. #31
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043

    Pėr: Lutje te ēastit.

    zot flm per buken qe na jep

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069

    Pėr: Lutje te ēastit.

    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    zot flm per buken qe na jep
    Drague me behet qefi qe po te shoh.
    La verita' ti rendera' libero!

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069

    Pėr: Lutje te ēastit.

    Nese nuk do te merrja seriozisht ekzistencen tende o At nuk do dija si te shpjegoja universin. Por edhe sikur ta beja kete nuk do dija si te shpjegoja veten time. Gjithcka qe ke krijuar eshte deshmitare e fuqise dhe shkences qe ti zoteron. Cdo krijese eshte nje objekt plot me lavdine tende. Ligjet e universit jane deshmi e inteligjences tende. Dashuria qe ne ndjejme eshte maksimumi i krijimit tend. Dhe une per kete te falenderoj me shume. Faleminderit qe na ke krijuar te tille qe mund te dashurojme sepse ajo eshte ekuivalenti i vete jetes. Be qe te te dua me gjithe shpirt o At. Amen.
    La verita' ti rendera' libero!

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069

    Pėr: Lutje te ēastit.

    O At, kam kuptuar qe larg teje nuk ka as jete dhe as lumturi por vetem vdekje dhe trishtim. Me ndihmo qe te te jem prane me vendimet dhe veprimet qe bej ne jete. Por edhe ti te lutem me mbush me Shpirtin e se Vertetes, qe Krishti na premtoi pas kthimit tek ti. Ne duart e tua braktisem o At. Te lutem kujdesu per shpirtin tim sepse nuk dua qe kur te largohem nga ketu te mos kem mundesine te te shijoj Ty ne plotesi. Amen.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga VOLSIV : 20-04-2013 mė 19:56
    La verita' ti rendera' libero!

  15. #35
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907

    Pėr: Lutje te ēastit.

    O Zot, te vrasesh gjithe tradhtaret e kombit!
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069

    Pėr: Lutje te ēastit.

    O At, kam ca kohe qe nuk lutem sic lutesha dikur dhe nuk po komunikoj me ty sic komunikoja dikur. Kjo ka ndikuar tek une. Kam humbur shume beteja me te Keqen. Kam kuptuar rendesine e lutjes dhe po shfrytezoj momentin per tu lutur. Kam kuptuar se kur lutesh eshte nje xhest qe te jep lavdi Ty. Kur lutemi pervec komunikimit pranojme ekzistencen tende qe eshte hapi i pare dhe me i rendesishem ne mardhenien me Ty. Pa nje lutje dhe nje bisede te vazhdueshme gjate jetes me Ty, eshte sikur te dish rrugen por mos te shfrytezosh edhe hartat qe te tregojne rrugen e sakte apo te jesh i forte per beteja por te mos armatosesh mire gjer ne dhembe. Ki meshire per mua mendjemadhin dhe te pakujdesshmin o At dhe te lutem me qendro prane. Amen.
    La verita' ti rendera' libero!

  17. #37
    Updating.... Maska e Wordless
    Anėtarėsuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Pėr: Lutje te ēastit.

    Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
    O At, kam ca kohe qe nuk lutem sic lutesha dikur dhe nuk po komunikoj me ty sic komunikoja dikur. Kjo ka ndikuar tek une. Kam humbur shume beteja me te Keqen. Kam kuptuar rendesine e lutjes dhe po shfrytezoj momentin per tu lutur. Kam kuptuar se kur lutesh eshte nje xhest qe te jep lavdi Ty. Kur lutemi pervec komunikimit pranojme ekzistencen tende qe eshte hapi i pare dhe me i rendesishem ne mardhenien me Ty. Pa nje lutje dhe nje bisede te vazhdueshme gjate jetes me Ty, eshte sikur te dish rrugen por mos te shfrytezosh edhe hartat qe te tregojne rrugen e sakte apo te jesh i forte per beteja por te mos armatosesh mire gjer ne dhembe. Ki meshire per mua mendjemadhin dhe te pakujdesshmin o At dhe te lutem me qendro prane. Amen.


    Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069

    Pėr: Lutje te ēastit.

    O At, midis shume pikpyetjeve dhe dilemave me ne fund me erdhi nje mesazh prej teje nepermjet nje njeriu per te cilin jam lutur shume. Mu duk sikur me dha oksigjen ne kete situate qe jam. Mesazhi ishte i qarte: "Beso".
    Nese pergjigja prej teje vonon e ka nje arsye. Eshte prove besimi. Te falenderoj o At. Lavdi te qofte. Amen.
    La verita' ti rendera' libero!

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1

    Pėr: Lutje te ēastit.

    A ka largues te veshtiresive pervec Perendise? Thuaj :- Lavdi Perendise! Ai eshte Perendia e ne te gjithe jemi sherbetoret e tij!

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069

    Pėr: Lutje te ēastit.

    O Zot, sot po te lutem si Shen Pietri i cili pasi kishte ecur mbi uje per pak sekonda si Ty, nga besimi i pamjaftueshem qe mund t'ja dilte deri ne fund, desh u mbyt dhe tha duke zgjatur doren: ''O Zot me ndihmo, po mbytem''.
    Ashtu po ndihem dhe une o Zot i shpirtit tim, si Pietri. Nga nje situate e gezueshme pasi ''kam ecur mbi uje'' tani po rrezikoj ''te mbytem''. Rrite besimin tim o Jezus qe pa e shkeputur shikimin tim nga Ti, te vazhdoj te eci ne rrugen tende, te mos trembem nga ererat e forta dhe te mos impresionohem nga thellesite e ujrave mbi te cilat eci. Rrite besimin tim ne fjalen tende o Jezus sepse kush besoi ne fjalen tende u shperblye. Amen.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga VOLSIV : 09-03-2015 mė 18:20
    La verita' ti rendera' libero!

  21. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar VOLSIV pėr postimin:

    Diella1 (15-03-2015)

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •