Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 53 prej 53
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,516
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime
  jarigas;
  edhe une jam pezulluar dy here nga forumi per ēeshtje kokefortesie !!Rregullat jane nje per te gjithe
  ja dhe hera e trete e mbetur ne tentative
  Epo, i duhet nje bari lopesh ketij forumi, prandaj jam akoma ketu!!
  MOS I NDY TEMAT no name

 2. #42
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Faleminderit
  112
  65 falenderime nė 59 postime
  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  jarigas;


  ja dhe hera e trete e mbetur ne tentative
  bo nji kerkes per smod. se me duket albo eshte me juven

 3. #43
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638
  Faleminderit
  12
  68 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tori Lexo Postimin
  Malsoro ska nevoj me u bo interesant pa qen nevoja. Ky eshte kendi i ankesave dhe cdokush thot ate qe ja ndje me thon mire apo keq. Ju malsoret e keni llaf te modh me fol ne emer te femrave te familjes tjetrit dhe po ju malsoret jeni ato qe i ngacmoni te tjeret nga femrat e familjes.m
  ca lidhje kishte gruaja e mitjuk ketu
  ?.
  me vjen keq qe flet pa e lexuar ate qe kam shkruar une..ose e ke lexuar por nuk e ke kuptuar..permendja e gruas nuk kishte asnje konotacion negativ por ti duket se nuk kupton fare thelbin e historise qe tregova..para se te flasesh mundohu ta kuptosh ate qka une shkrova ne shkrimin e kaluar..

  tori ti duket nuk i njeh dhe nuk i kupton malesoret..flas per malesoret tamam ..dhe ata qe jan tamam nuk flasin kurre per femrat e te tjereve dhe as i ngacmojne ato..per malsoret femra eshte e shenjte..

  tori..ne forum te gjithe kane te drejte te shprehin mendimet e tyre por mos harro se forumi nuk eshte privat dhe tja fusim me pjerdhe sa here te na vije..metjuk ka te drejte te shprehe mendimet dhe verejtjet e tij por duhet te rrespektoje rregullat e forumit..shikoje si shkruan ..katastrofe..nuk them vetem per drejtshkrimin megjithese kerkese e pare eshte gjuha shqipe letrare..shih permbajtjen..nje here i bie thumbit e tre here potkoit..pse duhet te hargjoje kohe me perralla pa kuptim..pse te ngarkohet forumi me budalliqe pa fund..duke shkruar keshtu behesh objekt kritike nga te tjeret..bile behesh edhe objekt tallje..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,516
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  bo nji kerkes per smod. se me duket albo eshte me juven
  Mua ashtu si dhe juve me ''pelqen'' te bej pjese te
  jarigas...Epo, i duhet nje bari lopet ketij forumi,
  nuk me pelqen te bej bariun....larg qofte humbet ndonje lope e ngelemi pa qumesht se me raki jemi mire zona ime shquhet per ''lengun cudiberes''
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga freeopen : 16-11-2012 mė 18:19
  MOS I NDY TEMAT no name

 5. #45
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 25 postime
  jarigas TE FALENDEROJ PER GJITHA ATO QE THUA,por une personalisht nuk jam kundra rregullores te jesh i bindur per kete ndryshej sdo isha ne kete forum si pjes e komunitetit shqiptar,Jarigas une kam vite te forumit ,une jam nga forumistat qe kam dhen kontributin tim per mirmbajtjen e chatit te Albasoul per 6 vite rradhazi,por per probleme familjare (FATKESIT)jam larguar nga forumi dhe chati totalisht,mund te ju them dhe nick timin KUSH__JE_TI ky eshte nick i imi,per 6 vite kam fitu rrespektin e shum bashke biseduesve ne kete virtualitet,Jorigas une kam plot 6 vite qe nuk shkruaj ne kete forum e ne as nje forum tjeter, kam 15 vite si rrefugjat dhe drejt shkrimi im ka kaluar ne plan te dyte per sa i perket verejtjeve te Malsorit per drejt shkrimin tim,dhe me kete rast dua ti them MALSORIT qe nese ndjehesh vertet malsor duhet te besh kujdes kur diskuto ne virtualitet,sepse nuk e kupto deri ne nje moment se me ken ke te besh ne te vertete sepse thjesht eshte virtualitet,dhe kuptoje qe njerzit sjane po kaq te sjellshem edhe ne takime Live siē mundohemi te jene ne virtualitet,dhe e fundit ne virtualiteti nuk fitohet burrnia me diskutime fyese ,njeriu duhet te gjej nje argument per ta kundershtuar mendimin e ēdo kujte,por pa u munduar per ta fyer ttjetrin familjarisht,kalofshi mire tegjithe
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mitjuk : 16-11-2012 mė 19:14

 6. #46
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,221
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tori Lexo Postimin
  Bibla te mson me u bo bariu familjes apo jo? Ruaj lopen qe ke ne shpi se ke plot TORO ne Itali
  Mos u nxeh shume, Tori prej Tirone, se une thashe bari "lopesh" e jo "derrash", prandaj ti kerkoje diku tjeter bariun tend!!
  Veshtire qe nje person qe lexon postimet e tua te kuptoje nga brendia e tyre se cili "virtyt" te shtyn te shkruash kaq "bukur harbutshe": te qenit "tirons", "qytetar", "drejtshkrues i shqipes","njohes i psikologjise feminore" apo thjesht te qenit "myslimon" pa rrenje qe perpiqet te krenohet se e ka shtepine "te varri i Baramit"!!!
  Te lutem, nese me citon akoma mua, merr perpara mundimin te lexosh ate qe shkruaj une e pastaj, nese ke nxenesine e duhur per te kuptuar, te pakten argumentoje pergjigjen tende!!
  Mospergjigja ime ndaj perpjekjeve te tua per te zhvendosur debatin ne sferen familjare, nuk eshte shenje dobesie, pasi per ironi e satire, je si mushkonja perpara ujkut, por, thjesht se une nuk mund te ulem ne nivelin tend te debatit!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga jarigas : 17-11-2012 mė 05:51
  Jarigas

 7. #47
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,221
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime
  Citim Postuar mė parė nga mitjuk Lexo Postimin
  jarigas TE FALENDEROJ PER GJITHA ATO QE THUA,por une personalisht nuk jam kundra rregullores te jesh i bindur per kete ...........,njeriu duhet te gjej nje argument per ta kundershtuar mendimin e ēdo kujte,por pa u munduar per ta fyer tjetrin familjarisht,kalofshi mire tegjithe
  Pikerisht kete thashe edhe une!! Nejse, njerez jemi e, edhe gabojme ndonjehere; rendesi ka te kuptojme ku kemi gabuar dhe te ndreqemi!
  Gjithe te mirat edhe ty i dashur!!
  Jarigas

 8. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  979
  Faleminderit
  115
  47 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Mos u nxeh shume, Tori prej Tirone, se une thashe bari "lopesh" e jo "derrash", prandaj ti kerkoje diku tjeter bariun tend!!
  Veshtire qe nje person qe lexon postimet e tua te kuptoje nga brendia e tyre se cili "virtyt" te shtyn te shkruash kaq "bukur": te qenit "tirons", "qytetar", "drejtshkrues i shqipes","njohes i psikologjise feminore" apo thjesht te qenit "myslimon" pa rrenje qe perpiqet te krenohet se e ka shtepine "te varri i Baramit"!!!
  Te lutem, nese me citon akoma mua, merr perpara mundimin te lexosh ate qe shkruaj une e pastaj, nese ke nxenesine e duhur per te kuptuar, te pakten argumentoje pergjigjen tende!!
  Mospergjigja ime ndaj perpjekjeve te tua per te zhvendosur debatin ne sferen familjare, nuk eshte shenje dobesie, pasi per ironi e satire, je si mushkonja perpara ujkut, por, thjesht se une nuk mund te ulem ne nivelin tend te debatit!!
  Nuk je aq i qytetrum ti sa me tregu ironi or "katunar peqini". Kur paska qen ajo here qe si ke kthy pergjigje ti postimeve t' mia?

  Ka bo vaki qe je vonu nje dit e ste ka zon gjumi duke menu se ca pergjigje me sjell por kurr ska bo vaki me mos me sjell pergjigje. Ja ku osht postimi ne fjal si argument

  Mu sme merr hic molli me te citu ty. Por fallciteti jot me ben me te kthy pergjigje edhe pse qytetaria e vorrit bomit do ishte me te lon si m*t pa te kthy pergjigje.

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e medaur
  Anėtarėsuar
  21-06-2006
  Postime
  865
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tori Lexo Postimin
  Nuk je aq i qytetrum ti sa me tregu ironi or "katunar peqini". Kur paska qen ajo here qe si ke kthy pergjigje ti postimeve t' mia?

  Ka bo vaki qe je vonu nje dit e ste ka zon gjumi duke menu se ca pergjigje me sjell por kurr ska bo vaki me mos me sjell pergjigje. Ja ku osht postimi ne fjal si argument

  Mu sme merr hic molli me te citu ty. Por fallciteti jot me ben me te kthy pergjigje edhe pse qytetaria e vorrit bomit do ishte me te lon si m*t pa te kthy pergjigje.
  Qytetaria e vorrit bomit...hhaaaa o Toro per menimin tim ktu e dhive..
  SHQIPERIA MBI TE GJITHA

 10. #50
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  67
  88 falenderime nė 81 postime
  Kam marr nje verejtje nga moderatori Ardi, kinse paskam ofenduar antarin Pa-doreza.

  Mendoj se ishte nje gabim i tij, pasi nuk kam fyer askend deri me sot dhe nuk kam perse ta beja kete.

  Ju flm.

 11. #51
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,813
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin

  Si ngahera, Goni jone i dashur fluturon me pras nen kembe.....!!

  Me mjaftoi te bej vetem nje kerkim te vogel per te kuptuar se pse eshte perjashtuar mitjuku jone i "pafajshem"!!
  Une nuk jam dhe aq kurreshtar qe te kontrolloj te gjitha historite e anetareve sikur ti o Jari.. Prandaj lexo shkrimin tim me vemendje, sepse shumica nuk e kishin kuptuar shkrimin e 'mitjuk' dhe une u mundova t'a bej pak me te qarte dhe me te kuptueshem shkrimin e tij. Une nuk e thashe nga vetja ate, por e perserita ate qe e tha anetari ne fjale...

 12. #52
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,221
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
  Une nuk jam dhe aq kurreshtar qe te kontrolloj te gjitha historite e anetareve sikur ti o Jari.. Prandaj lexo shkrimin tim me vemendje, sepse shumica nuk e kishin kuptuar shkrimin e 'mitjuk' dhe une u mundova t'a bej pak me te qarte dhe me te kuptueshem shkrimin e tij. Une nuk e thashe nga vetja ate, por e perserita ate qe e tha anetari ne fjale...
  Epo, nese ti pohon se : "perjashtimi i antarit mitjuk nga kryadministratori i forumit do te thote 'mos lejim i te shprehurit te mendimit personal'.. Sepse ky anetar nuk eshte shprehur me gjuhe banele ne forum asnjehere", pa kontrolluar nese eshte e vertete ajo qe thua, kesaj i themi "te fluturosh me pras ne....."!!Qarte apo te te bej nje vizatim qe ta kuptosh??!

 13. #53
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,283
  Faleminderit
  86
  827 falenderime nė 675 postime
  Arsyeja perse u perjashtove perkohesisht nga forumi eshte per dy arsye:

  1. Ofendim ndaj anetareve te forumit.
  2. Pjesemarrje ne forumin orthodhoks edhe pse nuk je besimtar i tille.

  Qe te marresh pjese ne kete forum, duhet te mesosh qe te respektosh lirite themelore te njeriut. Nese nuk i njeh keto liri, duhet ti mesosh. Liria themelore e njeriut eshte liria e besimit. Cdo njeri beson ashtu si ai zgjedh te besoje ne Zot. Nese ty nuk te pelqen besimi im apo kreret e komunitetit tim, ti je i lire te mos besos ne besimin tim por nuk ke te drejte te me ofendosh mua apo komunitetin tim fetar. Kjo vlen per te gjitha besimet qe shqiptaret besojne jo vetem nje besim te caktuar. Nje tjeter liri themelore eshte liria e mendimit e fjales se lire. Secili ka te drejte te mendoje e shprehi ate qe mendon ne liri te plote. Ne forum ne e stimulojme dhe mbrojme mendimin ndryshe, pasi kjo eshte bukuria dhe vlera reale e forumit. Sidomos kur kemi te bejme me nje popull si ai shqiptar qe per shekuj i jane mohuar keto liri themelore.

  Arsyeja tjeter qe ti ishe ne kundravajtje me rregulloren e forumit eshte se ekziston nje rregull ne forum, qe ne forumet fetare, lejohen te shkruajne vetem anetaret qe i perkasin atij komuniteti. Ti nuk je orthodhoks e nuk mund te shkruash ne forumin e komunitetit orthodhoks. Ne nje postim shkruaje se je besimtar katolik, mund te marresh pjese ne forumin e komunitetit tend katolik ne forum.

  Meso qe ti respektosh keto gjera nese deshiron te marresh pjese ne forum. Nese e ke te pamundur qe ti respektosh keto gjera, atehere une do te perjashtoj nga forumi.

  Albo

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •