Close
Faqja 0 prej 19 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 365

Tema: FC Barcelona

  1. #1
    Barcelona
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Vendndodhja
    n'KS !
    Postime
    741

    FC Barcelona

    Més que un club

    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga no name : 05-11-2012 mė 21:27

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Barcelona ma i madhi n'ven

    -Ekipi me kryesimin me te mire nga "top kampionatet" me te forta ne Europe.

    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga no name : 08-11-2012 mė 00:36
    #VamosArgentina

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Ndeshja e radhes:

    Celtic - FC Barcelona

    Date: Wednesday, 11/07/2012 20:45
    Competition: Champions League
    City: Glasgow
    Stadium: Celtic Park
    Capacity: 60.837
    Referee: Björn Kuipers



    Lista e lojtareve te cilet jane grumbulluar nga Vilanova per kete ndeshje:

    Valdes, Pinto, Oier, Alves, Pique, Bartra, Montoya, Alba, Song, Mascherano, Sergi Roberto, Jonathan Dos Santos, Cesc, Xavi, Villa, Iniesta, Alexis, Messi, Pedro & Tello.

    -Lajmi mire eshte rikthimi i Pique, stafi mjeksor me ne fund i ka dhene driten e gjelbert per te luajtur. Te shohim se cfare do te vendos Vilanova, nese do ta luaj nga fillimi, apo do ti jap vetem nje minutazh te shkurter, per te mos rrezikuar.




    Vilanova pasi u be trajneri me startin me te mire ne histori te klubit ne kampionat, tani kerkon edhe nje rekord tjeter, ate te Liges se Kampioneve.

    Nq se Barcelona arrin te fitoj sonte ndaj Celtic, atehere Vilanova do te barazohet me Van Gaal i cili ne sezonin 2002/03 ka arritur te fitoj ne 4 ndeshjet e para te grupit, qe eshte edhe trajneri me startin me te mire ne histori te klubit.


    Vamos Barēa!
    #VamosArgentina

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Humbja e pare per kete sezon. Ta mbajme me shendet.

    Edhe ky edicion iku, rekordi i Van Gaal mbeti i pa prekur. Vilanova te shtrengohet sezonin tjeter

    #VamosArgentina

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e roni_s
    Anėtarėsuar
    29-07-2006
    Postime
    639
    no name falemderit per informtat qe na sjell....
    All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

  6. #6
    Barcelona
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Vendndodhja
    n'KS !
    Postime
    741
    Rikthehet Puyol

    Carles Puyol sot ėshtė kthyer pėr tu bashkuar me grupin nė stėrvitje pas lėndimit nė brrylin e tij tė djatht nė ndeshjen kunder Benficas.

    Rikthimi i tij ėshtė lajm i mir pėr trajnerin Vilanova pasi qė Puyol mundė te luaj ne ket fundjav kunder Mallorcas,dit mė par nga dėmtimi ėshtė kthyer edhe Piques,kurse Thiago Alcantara vazhdon te stėrvitet veēmas jashtė grupit

    WOW eshte i jashtzakonshem Kapiteni per nje koh kaq te shkurtet u rikthy ! Pak nga pak po rikthehen lojtaret nga lendimet.

    Tito me gjith keto lendime ja ka arrit te jete ne krye ne gjitha fronte .

  7. #7
    Barcelona
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Vendndodhja
    n'KS !
    Postime
    741
    Plus 3.

    Plani B i tito vilanoves te godasim jasht zones rezultoi me sukses 3 gola jasht zones u shenun sonte.

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Me kend luajm ndeshjen e rradhes?
    Jetė e rėndė.......!!!

  9. #9
    Barcelona
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Vendndodhja
    n'KS !
    Postime
    741
    Kunder zaragozes te shtunen ora 20:00

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Ne kete loj messi si mos shenon dy gola spaku asgje ska be! Patjeter te fitojm se tani luajm me levanten jasht dhe dy atleticot do jen veshtir te fitojm gjitha ndshjet qe te lem pas realin -8!
    Jetė e rėndė.......!!!

  11. #11
    Barcelona
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Vendndodhja
    n'KS !
    Postime
    741
    LA Liga shpall me te mirit pėr sezonin 2011-2012!

    Lionel Mesi fitoi ēmimin e futbollistit dhe tė sulmuesit mė tė mirė tė La Ligas!


    Pep Guardiola u shpall trajneri mė i mirė


    Marc Bartra u shpall mbrojtėsi i ri mė i mirė i Segunda Divizion.

  12. #12
    Barcelona
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Vendndodhja
    n'KS !
    Postime
    741
    Andres Iniestėn vlersohet si mesfushori i avancuar mė i mirė


    Carles Puyol shpallet futbollisti mė korrekt ( Fair Play)


    VIDEO

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Kto te Realit askund sqenka ore
    Jetė e rėndė.......!!!

  14. #14
    Barcelona
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Vendndodhja
    n'KS !
    Postime
    741
    Jane jane po une vetem te barces i kom postu

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Nuk ben ashtu duhet me i postu edhe cmimet qe kan fitu ato se gjunah,ronaldo lajti i shkreti!
    Jetė e rėndė.......!!!

  16. #16
    Barcelona
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Vendndodhja
    n'KS !
    Postime
    741
    Plus tri


    Vazhdojm

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Ska tndalme,rrafshojm cfardo qe del para me atletico madrid nese s'humbim skemi per te humb prej askuj tjeter!
    Jetė e rėndė.......!!!

  18. #18
    Barcelona
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Vendndodhja
    n'KS !
    Postime
    741


    Zbulohet fjalimi i pare qe mbajti Pep Guardiola per futbollistat e tij !

    Gazetari Britanik Guillem Balagué ka botuar dicka te shkurter per Pep Guardiolen ne gazeten 'The Telegraph'.

    I ardhur nga akademia e Barcelones,pa pervoje trajnimi ne eliten e futbollit,gjeti nje grup lojtaresh te uritur per fitore,pas nje sezoni te komplikuar me Frank Rijkaard.Ja se cfare tha ai ne takimin e pare me futbollistat :

    "Zotėrinj,mirmengjesi.Ju mund ta imagjinoni motivin e madh qe kam une,
    tani qe jam trajner ketu.Eshte nje nder shum i madh.Mbi te gjitha une e dua kete klub.Dhe kurre nuk do te marr vendime qe demtojne klubin e Barcelones.Cdo gje qe do te bej eshte e bazuar ne dashurine qe une kam per Barcelonen.Ne kemi nevoje per njeri-tjetrin dhe duam rregull dhe disiplinė."

    "Ekipi ka kaluar shum periudha ku jo gjithkush ishte futbollist profesionist,ku me te vertete e meritonte per te qen i tille.Eshte koha per te kandiduar dhe per te dhen gjithēka.Une kam qen pjese e ekipit dhe jam i vetedijshem per gabimet qe jane bere ne te kaluaren.Une do ta mbroj kete embelem deri ne vdekje,por dua te kene te gjithe futbollistat qellimin qe kam une"

    "Une nuk kerkoj me cdo kusht rezultatet,por dua perfomancen e mire.Une nuk do ti pranoj ata qe tallen mbi performancen e nje tjetri.Ky eshte klub zotėrinj dhe performanca do te krijohet nga ne.Ne duhet te japim gjithēka.Nje lojtar i vertete ka gjithmone nevoje per ndihmen e shokut te tij"

    "Shum prej jush nuk me njohin mua,keshtu qe ne ditet e ardhshme une do te perdor nje menyre qe te behemi nje grup me i bashkuar ose nje familje qe dim gjithcka per njeri-tjetrin.Nese dikush ka nje problem,une jam gjithmone ne dispozicion.Jo vetem ne sport edhe ne jeten e tij personale do te perpiqem ta ndihmoj,nese ai deshiron.Ne jemi ketu per te ndihmuar njeri tjetrin dhe duhet te jemi te siguruar qe cdo futbollist eshte i qete ne mendjen e tij dhe nuk ndjen aspak tension apo percarje.Ne jemi nje.Ne nuk duhet te mbajm gje fshehur,sepse nese nje lojtar nuk eshte mire,demton nje ekip te tere"

    "Futbollistat qe kam ne dispozicion per momentin,jane shum te mire.Nese ne nuk fitojme asgje,atehere eshte faji yn.Ne duhet te jemi sebashku ne kohet e veshtira.Nuk duhet te genjhemi per gjerat qe thote shtypi.Nuk dua te kem asnje futbollist qe lufton me shum per veten e tij.Le te jemi te bashkuar.Une kerkoj qe te keni besim tek aftesit e mija.Si nje ish futbollist,une kam qen ne vendin tuaj dhe e di shum mire se cfare momentesh kalon nje lojtar futbolli"

    "Stili i ekipiteshte i percaktuar nga historia e klubit dhe ne do ti qendrojme besnik ndaj tij.Kur kemi topin,nuk duhet ta humbasim.Nese kjo ndodh,atehere duhet te ktheheni per te rregulluar gabimin.Kjo eshte e gjitha"

  19. #19
    Barcelona
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Vendndodhja
    n'KS !
    Postime
    741
    R O N A L D I N H O < 19 NENTOR 2005 >


  20. #20
    Barcelona
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Vendndodhja
    n'KS !
    Postime
    741
    Emri:  1353445875730.jpg

Shikime: 2425

Madhėsia:  27.2 KB

    Vazhdojm!

Faqja 0 prej 19 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •