Close
Faqja 1 prej 19 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 364

Tema: FC Barcelona

 1. #1
  Barcelona
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  n'KS !
  Postime
  743
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  FC Barcelona

  Més que un club

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga no name : 05-11-2012 mė 21:27

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Barcelona ma i madhi n'ven

  -Ekipi me kryesimin me te mire nga "top kampionatet" me te forta ne Europe.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga no name : 08-11-2012 mė 00:36
  #VamosArgentina

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Ndeshja e radhes:

  Celtic - FC Barcelona

  Date: Wednesday, 11/07/2012 20:45
  Competition: Champions League
  City: Glasgow
  Stadium: Celtic Park
  Capacity: 60.837
  Referee: Björn Kuipers  Lista e lojtareve te cilet jane grumbulluar nga Vilanova per kete ndeshje:

  Valdes, Pinto, Oier, Alves, Pique, Bartra, Montoya, Alba, Song, Mascherano, Sergi Roberto, Jonathan Dos Santos, Cesc, Xavi, Villa, Iniesta, Alexis, Messi, Pedro & Tello.

  -Lajmi mire eshte rikthimi i Pique, stafi mjeksor me ne fund i ka dhene driten e gjelbert per te luajtur. Te shohim se cfare do te vendos Vilanova, nese do ta luaj nga fillimi, apo do ti jap vetem nje minutazh te shkurter, per te mos rrezikuar.
  Vilanova pasi u be trajneri me startin me te mire ne histori te klubit ne kampionat, tani kerkon edhe nje rekord tjeter, ate te Liges se Kampioneve.

  Nq se Barcelona arrin te fitoj sonte ndaj Celtic, atehere Vilanova do te barazohet me Van Gaal i cili ne sezonin 2002/03 ka arritur te fitoj ne 4 ndeshjet e para te grupit, qe eshte edhe trajneri me startin me te mire ne histori te klubit.


  Vamos Barēa!
  #VamosArgentina

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Humbja e pare per kete sezon. Ta mbajme me shendet.

  Edhe ky edicion iku, rekordi i Van Gaal mbeti i pa prekur. Vilanova te shtrengohet sezonin tjeter

  #VamosArgentina

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Postime
  643
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 12 postime
  no name falemderit per informtat qe na sjell....
  All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

 6. #6
  Barcelona
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  n'KS !
  Postime
  743
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Rikthehet Puyol

  Carles Puyol sot ėshtė kthyer pėr tu bashkuar me grupin nė stėrvitje pas lėndimit nė brrylin e tij tė djatht nė ndeshjen kunder Benficas.

  Rikthimi i tij ėshtė lajm i mir pėr trajnerin Vilanova pasi qė Puyol mundė te luaj ne ket fundjav kunder Mallorcas,dit mė par nga dėmtimi ėshtė kthyer edhe Piques,kurse Thiago Alcantara vazhdon te stėrvitet veēmas jashtė grupit

  WOW eshte i jashtzakonshem Kapiteni per nje koh kaq te shkurtet u rikthy ! Pak nga pak po rikthehen lojtaret nga lendimet.

  Tito me gjith keto lendime ja ka arrit te jete ne krye ne gjitha fronte .

 7. #7
  Barcelona
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  n'KS !
  Postime
  743
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Plus 3.

  Plani B i tito vilanoves te godasim jasht zones rezultoi me sukses 3 gola jasht zones u shenun sonte.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime
  Me kend luajm ndeshjen e rradhes?
  Jetė e rėndė.......!!!

 9. #9
  Barcelona
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  n'KS !
  Postime
  743
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kunder zaragozes te shtunen ora 20:00

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime
  Ne kete loj messi si mos shenon dy gola spaku asgje ska be! Patjeter te fitojm se tani luajm me levanten jasht dhe dy atleticot do jen veshtir te fitojm gjitha ndshjet qe te lem pas realin -8!
  Jetė e rėndė.......!!!

 11. #11
  Barcelona
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  n'KS !
  Postime
  743
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  LA Liga shpall me te mirit pėr sezonin 2011-2012!

  Lionel Mesi fitoi ēmimin e futbollistit dhe tė sulmuesit mė tė mirė tė La Ligas!


  Pep Guardiola u shpall trajneri mė i mirė


  Marc Bartra u shpall mbrojtėsi i ri mė i mirė i Segunda Divizion.

 12. #12
  Barcelona
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  n'KS !
  Postime
  743
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Andres Iniestėn vlersohet si mesfushori i avancuar mė i mirė


  Carles Puyol shpallet futbollisti mė korrekt ( Fair Play)


  VIDEO

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime
  Kto te Realit askund sqenka ore
  Jetė e rėndė.......!!!

 14. #14
  Barcelona
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  n'KS !
  Postime
  743
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Jane jane po une vetem te barces i kom postu

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime
  Nuk ben ashtu duhet me i postu edhe cmimet qe kan fitu ato se gjunah,ronaldo lajti i shkreti!
  Jetė e rėndė.......!!!

 16. #16
  Barcelona
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  n'KS !
  Postime
  743
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Plus tri


  Vazhdojm

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime
  Ska tndalme,rrafshojm cfardo qe del para me atletico madrid nese s'humbim skemi per te humb prej askuj tjeter!
  Jetė e rėndė.......!!!

 18. #18
  Barcelona
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  n'KS !
  Postime
  743
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime


  Zbulohet fjalimi i pare qe mbajti Pep Guardiola per futbollistat e tij !

  Gazetari Britanik Guillem Balagué ka botuar dicka te shkurter per Pep Guardiolen ne gazeten 'The Telegraph'.

  I ardhur nga akademia e Barcelones,pa pervoje trajnimi ne eliten e futbollit,gjeti nje grup lojtaresh te uritur per fitore,pas nje sezoni te komplikuar me Frank Rijkaard.Ja se cfare tha ai ne takimin e pare me futbollistat :

  "Zotėrinj,mirmengjesi.Ju mund ta imagjinoni motivin e madh qe kam une,
  tani qe jam trajner ketu.Eshte nje nder shum i madh.Mbi te gjitha une e dua kete klub.Dhe kurre nuk do te marr vendime qe demtojne klubin e Barcelones.Cdo gje qe do te bej eshte e bazuar ne dashurine qe une kam per Barcelonen.Ne kemi nevoje per njeri-tjetrin dhe duam rregull dhe disiplinė."

  "Ekipi ka kaluar shum periudha ku jo gjithkush ishte futbollist profesionist,ku me te vertete e meritonte per te qen i tille.Eshte koha per te kandiduar dhe per te dhen gjithēka.Une kam qen pjese e ekipit dhe jam i vetedijshem per gabimet qe jane bere ne te kaluaren.Une do ta mbroj kete embelem deri ne vdekje,por dua te kene te gjithe futbollistat qellimin qe kam une"

  "Une nuk kerkoj me cdo kusht rezultatet,por dua perfomancen e mire.Une nuk do ti pranoj ata qe tallen mbi performancen e nje tjetri.Ky eshte klub zotėrinj dhe performanca do te krijohet nga ne.Ne duhet te japim gjithēka.Nje lojtar i vertete ka gjithmone nevoje per ndihmen e shokut te tij"

  "Shum prej jush nuk me njohin mua,keshtu qe ne ditet e ardhshme une do te perdor nje menyre qe te behemi nje grup me i bashkuar ose nje familje qe dim gjithcka per njeri-tjetrin.Nese dikush ka nje problem,une jam gjithmone ne dispozicion.Jo vetem ne sport edhe ne jeten e tij personale do te perpiqem ta ndihmoj,nese ai deshiron.Ne jemi ketu per te ndihmuar njeri tjetrin dhe duhet te jemi te siguruar qe cdo futbollist eshte i qete ne mendjen e tij dhe nuk ndjen aspak tension apo percarje.Ne jemi nje.Ne nuk duhet te mbajm gje fshehur,sepse nese nje lojtar nuk eshte mire,demton nje ekip te tere"

  "Futbollistat qe kam ne dispozicion per momentin,jane shum te mire.Nese ne nuk fitojme asgje,atehere eshte faji yn.Ne duhet te jemi sebashku ne kohet e veshtira.Nuk duhet te genjhemi per gjerat qe thote shtypi.Nuk dua te kem asnje futbollist qe lufton me shum per veten e tij.Le te jemi te bashkuar.Une kerkoj qe te keni besim tek aftesit e mija.Si nje ish futbollist,une kam qen ne vendin tuaj dhe e di shum mire se cfare momentesh kalon nje lojtar futbolli"

  "Stili i ekipiteshte i percaktuar nga historia e klubit dhe ne do ti qendrojme besnik ndaj tij.Kur kemi topin,nuk duhet ta humbasim.Nese kjo ndodh,atehere duhet te ktheheni per te rregulluar gabimin.Kjo eshte e gjitha"

 19. #19
  Barcelona
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  n'KS !
  Postime
  743
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  R O N A L D I N H O < 19 NENTOR 2005 >


 20. #20
  Barcelona
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  n'KS !
  Postime
  743
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Emri: 1353445875730.jpg

Shikime: 464

Madhėsia: 27.2 KB

  Vazhdojm!

Faqja 1 prej 19 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •