Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 47
 1. #21
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,360
  ......me njeriun qe duheni dhe kuptoheni, duke pasur mendime te peraferta ne ceshtjet thelbesore te jetes ne pergjithesi,

 2. #22
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Anėtarėsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,763
  Une them te martohemi me komshiun sepse e njohim me mire.

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  martohuni me burrin me mire dhe lerini te tjeret .
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 4. #24
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,782
  Une mendoj me mire mos te martohemi,nje jet kemi pse ta ndajm per gjys me tjeterkend.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Elonesaa
  Anėtarėsuar
  10-09-2012
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  29
  Postime
  1,465
  Une gjithashtu mendoj se duhet ndjekur instiktin dhe zmeren per te ta caktuar njeriun e duahur, mirpo pa lene anash edhe arsyen
  A lady should be able to make a man smile with her clothes on...

 6. #26
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,144
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Lexova nje studim qe ishte bere nga nje studiuse, e cila konsideronte si shume te rendesishem instiktin per martesen. Sipas saj, ata qe mendojne para marteses se jane me njeriun e duhur kane gjasa qe te kalojne nje jete te lumtur, ne kundershtim me ata qe kane frike dhe dyshime para marteses. Si mendoni? Eshte e vertete kjo?

  Ja dhe artikulli i plote:  Burimi: Radio Club FM
  Studimi eshte vetem per femrat, jo per meshkujt. Eshte e qarte kjo pasi perben nje fare vetesimulimi. Edhe sikur pas marteses te kesh kontradikta te medha, parapergatitja dhe siguria qe kishe para marteses te ben qe tia falesh te gjitha partnerit, cfaredo qe te beje ai.
  Une personalisht mendoj se kjo eshte e vertete edhe per meshkujt, cift ideal eshte ai kur si femra dhe mashkulli, martohen pa peng ne zemrat e tyre....,
  por realisht raste te tilla jane shume te rralla ne ditet e sotme,....
  Duaje te afermin tend si veten

 7. #27
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Une mendoj me mire mos te martohemi,nje jet kemi pse ta ndajm per gjys me tjeterkend.
  sepse kur je i lumtur prane nje personi, ke deshire te qendrosh gjithmone prane tij dhe lumturia eshte nder ato pak gjera ne jete qe kur e ndan me te tjeter shumefishohet

 8. #28
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,782
  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  sepse kur je i lumtur prane nje personi, ke deshire te qendrosh gjithmone prane tij dhe lumturia eshte nder ato pak gjera ne jete qe kur e ndan me te tjeter shumefishohet
  Ndoshta kurr dashuria eshte reciproke,
  Por nuk me kujtohet nje fjal qe thuhet,na dojn ata qe si duam i duam ata qe nuk na dojn e martohemi??? Nuk e di nejse e bera lemsh .
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,689
  Citim Postuar mė parė nga Ksanthi Lexo Postimin
  Une them te martohemi me komshiun sepse e njohim me mire.
  hahahah e vertet eshte

 10. #30
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Ndoshta kurr dashuria eshte reciproke,
  Por nuk me kujtohet nje fjal qe thuhet,na dojn ata qe si duam i duam ata qe nuk na dojn e martohemi??? Nuk e di nejse e bera lemsh .
  e ka thene shakespeari kete, por mbase e ka thene ne nje moment kur ka qene disi i trishtuar ose i hidheruar...ama dashuria vec dashuri mund te sjelle

 11. #31
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767
  Nuk ka rendsi me ke martohet,

  rendsi ka te mos me harroj numrin...

  ( )


  .
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 12. #32
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,360
  Postuar mė parė nga Xhenet.M.S.
  Une mendoj me mire mos te martohemi,nje jet kemi pse ta ndajm per gjys me tjeterkend.


  ...dashuria nuk duhet paragjykuar por te mirret ashtu si vjen dhe si ndihet. Nese ke deshire ta kurorezosh ateher bere, por nese jo ateher lere mos e bere fare, e vetmja gje qe nuk guxon te anashkalohet eshte degjimi i zerit te zemres.

 13. #33
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767
  Citim Postuar mė parė nga prishtina75 Lexo Postimin
  ...dashuria nuk duhet paragjykuar por te mirret ashtu si vjen dhe si ndihet. Nese ke deshire ta kurorezosh ateher bere, por nese jo ateher lere mos e bere fare, e vetmja gje qe nuk guxon te anashkalohet eshte degjimi i zerit te zemres.
  zemra t'merr n'qaf or ti,

  ma mir degjo komitetin qendror...

  .
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e toni54
  Anėtarėsuar
  25-02-2010
  Postime
  3,777
  po me u martua me te bukuren nfa fjalet ..te bukuren nga zemra...te bukurne nga pamja ...te bukuren me moral ....hahahahah te bukuren te sinqert ....a thu more ku gjindet kjo.....

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,689
  Citim Postuar mė parė nga toni54 Lexo Postimin
  po me u martua me te bukuren nfa fjalet ..te bukuren nga zemra...te bukurne nga pamja ...te bukuren me moral ....hahahahah te bukuren te sinqert ....a thu more ku gjindet kjo.....
  Lype se e gjen hahahahahaa

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e toni54
  Anėtarėsuar
  25-02-2010
  Postime
  3,777
  Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
  Lype se e gjen hahahahahaa
  more nashta gjindet kun po une tani nuk jam keshtu kesaj qka me i ba se hahahahahahahha

 17. #37
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Une mendoj me mire mos te martohemi,nje jet kemi pse ta ndajm per gjys me tjeterkend.
  XHeni mos u bej kėrrnace...kush jep me njė dore ,merr me dy...nese ti e ndan jetėn me 1 person pra tė martohesh me tė ...nga kjo mund tė vij nė jet njė fėmijė,i cili mund t'a ketė vlerėn mė shumė se gjysma e jetės tėnde
  Nėse kerkon besimin tim, Mė jep sinqeritetin tėnd...

 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,262
  Me ate qe na sjell fati
  Jetė e rėndė.......!!!

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e silentgirl
  Anėtarėsuar
  19-11-2011
  Postime
  1,985
  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Nuk ka rendsi me ke martohet,

  rendsi ka te mos me harroj numrin...

  ( )


  .
  Ose qe te jesh nr i fundit..,te pakten

 20. #40
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308
  Citim Postuar mė parė nga Serioze Lexo Postimin
  XHeni mos u bej kėrrnace...kush jep me njė dore ,merr me dy...nese ti e ndan jetėn me 1 person pra tė martohesh me tė ...nga kjo mund tė vij nė jet njė fėmijė,i cili mund t'a ketė vlerėn mė shumė se gjysma e jetės tėnde
  Femija behet dhe pa martese
  Femija ka me shume vlere se nena

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •