Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 18 prej 18
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2008
  Postime
  1,283
  Faleminderit
  3
  4 falenderime n 3 postime

  Pse prjashtoni antar ?

  T nderuar moderator t FSH,

  I nderuar Albo,


  Nuk dua shum t moralizoj,por dua t protestoj pr praksn e prjashtimit t disa antarve shum t zellshm t ktij Forumi...

  Prkundr ashprsis s fjalorit,shprehjeve shpesh shum vullgare dhe banaliteteve nga m t ndryshmet, q hasen jo rrallher n shum tema,kujtoj se praktika e prjashtimit,n rastet kur nuk shkelen parimet themelore t FSH,si jan nxitja e prarjeve krahinore,dialektore,fetare e racore ndr neve e pr ne, sht shum e dmshme.
  N rastet e divergjencave n pikpamje ideologjike,politike e kulturore e t kundrshtive tjera,nuk do t duhej aplikuar kjo mas ekstreme ndshkimi....
  Konsideroj se prjashtimi i antarit me nofken "Brari" e ka varfruar shum prmbajtjen e shum prej nnforumeve t FSH dhe n prgjithsi nivelin e debatit.

  Prandaj,lus Albon q t rishikoj edhe nj her rastet dhe sa m par t lejohet kontributi i atyre antarve q e pasurojn kt dritare t shqiptarve kudo q jan.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime n 30 postime
  Asnjehere nuk duhet perdorur metoda e perjashtimit.
  Nuk do kishte asnje vlere debati pa kundershti qofte edhe sikur ato ndonjehere te kalojne ne "fyerje".Ka temperamente te ndryshme qe ashtu ata i konceptojne kundershtite e tyre.Por ne rastin "Brari",qe tani po e mesoj qe eshte perjashtuar,i bej thirrje Albos qe ta ktheje ne forum.Brari eshte nje njeri me kulture te gjere dhe nje mik i madh per ata qe e kane mik dhe e njohin.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e teta
  Antarsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  35 falenderime n 29 postime
  edhe une jam pro brarit!

  mesohuni te degjoni edhe anen tjeter te mdaljes,edhe kur ajo nuk ju pelqen

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  kur tju shaj nan e bab e farefis dhe juve treve athere hajdi ktu
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Bajraku
  Antarsuar
  29-02-2012
  Postime
  499
  Faleminderit
  4
  6 falenderime n 6 postime
  ketu duhet me pase regulla,nuk duhet me qene si qeveria e shqiperise dhe kosoves.

 6. #6
  E dua letrsin Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Antarsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime n 118 postime
  c'jane keto perjashtime, pash Zotin. a nuk paskeni mesuar akoma qe opinioni i tjetrit nuk gjykohet por pranohet ashtu si eshte? me vjen shume shume keq qe trashegojme te tilla dukuri si "heqja qafe" e njerezve qe nuk mendojne si ne... Jo vetem Brari, qe eshte njeri me nivel, por nese ka edhe te tjere qe jane perjashtuar, mendoj se duhen rikthyer...
  What goes around---comes around

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga Guri i Kuq Lexo Postimin
  T nderuar moderator t FSH,

  I nderuar Albo,


  Nuk dua shum t moralizoj,por dua t protestoj pr praksn e prjashtimit t disa antarve shum t zellshm t ktij Forumi...

  Prkundr ashprsis s fjalorit,shprehjeve shpesh shum vullgare dhe banaliteteve nga m t ndryshmet, q hasen jo rrallher n shum tema,kujtoj se praktika e prjashtimit,n rastet kur nuk shkelen parimet themelore t FSH,si jan nxitja e prarjeve krahinore,dialektore,fetare e racore ndr neve e pr ne, sht shum e dmshme.
  N rastet e divergjencave n pikpamje ideologjike,politike e kulturore e t kundrshtive tjera,nuk do t duhej aplikuar kjo mas ekstreme ndshkimi....
  Konsideroj se prjashtimi i antarit me nofken "Brari" e ka varfruar shum prmbajtjen e shum prej nnforumeve t FSH dhe n prgjithsi nivelin e debatit.

  Prandaj,lus Albon q t rishikoj edhe nj her rastet dhe sa m par t lejohet kontributi i atyre antarve q e pasurojn kt dritare t shqiptarve kudo q jan.
  Kjo me duket si ato iniciativat ne kohe te Enverit qe beheshin me orientim nga lart e me propozim nga posht .
  Brari nuk la njeri pa fyer.
  Nuk e gjykoi ndokush per opinionet, por fyerjet s'ja patem borxh.
  Madje ka plot te tjere qe fyejne me stil por keta te pakten tregojne nje nivel intelekti, por te fyesh si rugac duke mos ditur se cili/a eshte tjetri/a, per mua kjo eshte e palejueshme. Aq me teper kur behet rutine.
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 8. #8
  Perjashtuar
  Antarsuar
  30-08-2007
  Postime
  2,535
  Faleminderit
  346
  102 falenderime n 73 postime
  Citim Postuar m par nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  c'jane keto perjashtime, pash Zotin. a nuk paskeni mesuar akoma qe opinioni i tjetrit nuk gjykohet por pranohet ashtu si eshte? me vjen shume shume keq qe trashegojme te tilla dukuri si "heqja qafe" e njerezve qe nuk mendojne si ne... Jo vetem Brari, qe eshte njeri me nivel, por nese ka edhe te tjere qe jane perjashtuar, mendoj se duhen rikthyer...
  Asnjehere s'kam pas me te voglen replike,sepse s'jam inkuadruar ne shkrime ku lind perballja me te,por duhet te dini se kish marr paralajmerime shumene lidhje me ofendimet qe kryente drejt antareve vetem e vetem se s'adhuronin forcen politike qe ai mbeshteste.

  Pse duhet ta bente gjithmone dicka te tille,sikurse thote derjansi shante nene e bab e farefis?

  Ishin me shume se teper ofenimet e tij ne disa raste,edhe ne kohen qe iu dha debim isha pikerisht ketu duke lexuar shkrimet e tij.
  Nqs ka nje rregullore,edhe s'eshte han permbaju.

  Moderatore ofron fundi i vitit edhe amnistine Brarit,por jo ne mbikqyrje per te shpreh opinionet,por ne mbikqyrje per te sharat e dhena.
  Askush s'ka oreks te lexoje fjalor te percart,jo vetem te tijin,por te gjithekujt!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime n 116 postime
  Citim Postuar m par nga Besoja Lexo Postimin
  Asnjehere nuk duhet perdorur metoda e perjashtimit.
  Nuk do kishte asnje vlere debati pa kundershti qofte edhe sikur ato ndonjehere te kalojne ne "fyerje".Ka temperamente te ndryshme qe ashtu ata i konceptojne kundershtite e tyre.Por ne rastin "Brari",qe tani po e mesoj qe eshte perjashtuar,i bej thirrje Albos qe ta ktheje ne forum.Brari eshte nje njeri me kulture te gjere dhe nje mik i madh per ata qe e kane mik dhe e njohin.
  Fyerjet qe i bejne "Brari" dhe disa tjere ne kete forum, edhe pse ne parim jam kunder perjashtimeve, e tejkalojne cdo norme per forume te tilla...
  Ky forum, sipas mendimit tim, eshte teper "liberal". Ne kuptimin se lejon edhe gjera te patolerueshme, te cilat ne forume te ngjashme gjermane, ne Gjermani, Zvicer etj., do te shpienin edhe deri te bllokimi i tij.
  Perndryshe, nuk kam asgje kunder "Brari" dhe kunder asnje anetari tjeter. Pavaresisht diferencave dhe sjelljes se secilit ne forum...

 10. #10
  abc Maska e POKO
  Antarsuar
  05-03-2009
  Postime
  1,630
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  brari s'ka sha kend direkt e sharje personale,qoft dike nga antaret e forumit apo familjet e tyre...e keni marr vet personale,se e keni ndi vetvehten te sham,ku brari fliste per ex politikan e per zorraxhi shoqeriet...mundohuni ta dalloni ate gje pak,e mos i merrni personale debatet e fjalet e randa,qe shpesh ndodhe te thuhen e shkruhen dhe kur bahesh me "nerva"

  po sa asht sha e kercenu Brari prej te tjereve ketu,ate gje a e peshoni ju ndopak ???

  turp ti mbeteni ne qafe nje burri qe tash sa vite shkruan ketu,e biles shume gjera kan dal simbas asaj qe ka than perpara,por s'ju ka lan sedra inatcore te ia pranoni.
  Njerezit qe kafshojne doren e atij qe i ushqen,zakonisht lepijne kepucet e atyre qe i godasin.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime n 45 postime
  Per Brarin dhe un jom dakort qe ai te rikthehet ne forum. Ai nuk ofendo njeri , ndoshta eshte pak i rendomte me pergjigje direkte por une se kom pa ndonjeher te ofendoj njeri.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Antarsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime n 7 postime
  Mendoj qe ai qe eshte perjashtuar e ka bere boze se nuk jane Moderatoret Kot ktu.
  Ja shikoni mua Tip Negativ
  Me kane terhequr 3 here vemendjen per fjalor te pahijshem dhe mire kane bere se e kam merituar sa per autokritik
  Ne Chat Ip ime e ka RReptesisht TE NDALUAR (GLINE AKILL ZLINE BAN SUPERBAN) te Futet se Shperthen Bomba Atomike por prape se prape
  Jam ktu midis jush prej vitesh per te debatuar dhe shkruar mendimet dhe pikpamjet e mija fetare letrate dhe politike.
  Mendoj se Goxhda Ngulet ne Patkua apo Drase.
  E Njerez qe ofendojn nga familja stafin e ktij forumit nuk e kane vendin ktu, por tek cerdhet e vogla forumore gabele qe te mesojn etiken dhe edukaten e te folurit SHQIP.

  Stjerner er dom som lyser i Mrke

 13. #13
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Edhe mua shpesh here me vijne MP me ftesa per ne nje forum tjeter, biles me kane ftuar edhe per t'u bere MOD.

  Per sa i perket perjashtimit te Brarit mendoj se eshte nje vendim i duhur, por Brari ka qene nje nga antaret me te vjeter dhe me aktiv te ketij forumi. Besoj se e ka merituar antaresin e perjetshme dhe forma me ekstreme qe mund t'i aplikohet eshte pezullimi i perkohshem. Megjithate ky eshte vetem mendimi im, adminet dhe smod e dine me mire se si duhet te veprohet.
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  normal ju duket brari mo qe na i dilni zot
  edhe kur pshurrte lopa ne azi enveri e kish fajin apo edvin rucoja
  skeni turp skeni
  sdi tjem shar me njeri vec me te

  ai te ben nene lavire vetem se te lexon te shkruash nje mendim personal
  po ai s eshte mashkull se mashkulli e tregon vendbanimin e tij
  JO SEKS PARA MARTESE

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Antarsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  ai brari deri ne privat me kishte share njehere se nuk i pelqenin komentet e mia mbi temen.
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
  Antarsuar
  04-04-2010
  Postime
  810
  Faleminderit
  1
  30 falenderime n 18 postime
  Citim Postuar m par nga POKO Lexo Postimin
  brari s'ka sha kend direkt e sharje personale,qoft dike nga antaret e forumit apo familjet e tyre...e keni marr vet personale,se e keni ndi vetvehten te sham,ku brari fliste per ex politikan e per zorraxhi shoqeriet...mundohuni ta dalloni ate gje pak,e mos i merrni personale debatet e fjalet e randa,qe shpesh ndodhe te thuhen e shkruhen dhe kur bahesh me "nerva"

  po sa asht sha e kercenu Brari prej te tjereve ketu,ate gje a e peshoni ju ndopak ???

  turp ti mbeteni ne qafe nje burri qe tash sa vite shkruan ketu,e biles shume gjera kan dal simbas asaj qe ka than perpara,por s'ju ka lan sedra inatcore te ia pranoni.
  O POKO,dhe shume anetare te tjere qe shkruajne Kunder perjashtimeve.
  Nqs nuk keni koncepte se cfare eshte nje forum,pavaresisht numrit te shkrimeve qe postohet nga anetaret,apo sa i vjeter eshte anetari ne forum,forumi mendoj se nuk mund te jete nje TALLJE B**he,sa here ti ngrefet njerit apo tjetrit,dhe te thote plot traplleqe pa asnje lidhje.
  Nqs Brari apo te tjere jane perjashtuar,kjo do te thote qe e kane kaluar kufirin e fyerjeve,dhe mendoj se rregullat e Forumit mund dhe te ashpersohen dhe me ne lidhje me perjashtimet.

 17. #17
  Hierark i lart Maska e Uriel
  Antarsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime n 33 postime
  Eshte sqaruar me dhjetra here, qe perjashtimet e antareve te caktuar jane vendim i stafit dhe temat qe kerkojne llogari nuk marrin pergjigje.

  Gjith te mirat!
  relata refero

 18. #18
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,128
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime
  Perjashtimi i brarit ishte me vend pasi ishte perjashtuar per ofendime te perseritura ndaj anetareve te forumit me te cilet diskutonte ne tema. Nuk eshte hera e pare qe perjashtohet nga forumi. Ajo qe nuk ishte e drejte ishte perjashtimi permanent i brarit nga forumi. Perjashtimi duhej te ishte i perkohshem dhe kjo u korrigjua. Brari eshte i lire te rikthehet ne forum.

  Perjashtimet behen atehere kur anetaret ne menyre te perseritur dhe me vetedije shkelin rregulloren e forumit dhe vetem pasi jane paralajmeruar nga moderatoret e forumit per shkeljet e tyre. 90% e te gjitha perjashtimeve jane te perkohshme, qe kane per qellim qe anetaret e perjashtuar te reflektojne jashte forumit per shkeljet e tyre dhe kur te rikthehen ne forum te ndryshojne qendrim. Vetem 10% e perjashtimeve jane permanente dhe keto kane te bejne me anetare qe ose jane futur per te reklamuar, ofenduar apo propaganduar ne forum.

  Albo

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •