Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4

Tema: Lorelei

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e inez
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne fantazi.
  Postime
  1,779

  Smile Lorelei

  Gjithnje me ka intriguar kjo figure e cila eshte sa e bukur aq edhe mistike.

  Ka legjenda qe thone se Lorelei ka qene nje zane qe dilte mbi lumin Ren, bukuria e se ciles hutonte varketaret qe kalonin aty pari e per pasoje perfundonin te mbytur a aksidentuar nga perplasja e barkes me shkembin.
  Iu dedikuan mjaft vepra muzikore e letrare, me te famshmet te te cilave permendet Lorelei e Herman Hesse.

  Ajo per te cilen shpesh kam pyetur veten, eshte se sikur te supozonim ne nje moment qe legjenda eshte e vertete, a ndihej valle ndonjehere Lorelei fajtore per fatkeqesite qe shkaktonte bukuria e saj ?!

  Do doja te dija mendimin tuaj lidhur me kete personazh, ose dhe ndonje version tjeter legjende.

 2. #2
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095

  Pėr: Lorelei

  ndoshta edhe ndihej fajtore... por ajo ishte natyra e saj, nuk e mposhte dot si duket...


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga broken_smile : 10-10-2013 mė 10:44

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  978

  Pėr: Lorelei

  Ajo ka qene k..rv e madhe djajsh e cila me vone u zgjodh mbretereshe dhe nuk pyeste per zotin.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  978

  Pėr: Lorelei

  Citim Postuar mė parė nga Ciarli Lexo Postimin
  Ajo ka qene k..rv e madhe djajsh e cila me vone u zgjodh mbretereshe dhe nuk pyeste per zotin.
  Lorelei ka qene nje shtrige djajsh varrosur nga djajte ne dimensionet e abiseve te harruara, prane nje k..ve te madhe qe e kujtojne shpesh neper tubimet e tyre dritehenore. Riti per te ringjallur Lorelain duket si nje poezi te marri por ne fakt eshte liturgji djajsh dhe kerkon ate qe eshte prane.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •