Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 90
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Antarsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime n 13 postime

  Kryepeshkopi Anastas: Nga ateizmi i dhunshm n kapitalizmin pa vlera njerzore

  BERAT- Katedralja e Shn Dhimitrit n Berat ku ka qen pr t kremtuar ditn e shenjtit me t njjtin emr, kreu i Kishs Ortodokse Autoqefale Shqiptare, Anastas Janullats ka lshuar deklarata t forta n drejtim t shoqris shqiptare dhe qndrimit t autoriteteve shtetrore ndaj kishs ortodokse n vite.

  N fjaln e tij, Janullatos tha se n vitin 1994 autoritetet shtetrore nuk ishin shum pozitiv ndaj kishs ortodokse, duke penguar kshtu edhe prparimine saj n Shqipri, ndrsa sot si theksoi ai, shoqria shqiptare po shkon drejt nj iluzioni tjetr, at t kapitalizmit, q nuk ka besim dhe fe brenda tij.

  Shpresojm q t mos vij n vend rrebeshi i persekucionit, t cilin e kemi jetuar ktu para shum vitesh. Ishte nj trmet shum i madh q i shkatrroi, i shprbhu q t gjitha gjrat, por ka edhe lkundje t tjera t vogla q na mundojn. Shoqria pas iluzionit t madh q kishte jetuar rreth t mirave t shoqris ateiste komuniste, po shkon drejt nj iluzioni tjetr t kapitalizmit q nuk ka besim e fe brenda dhe kryesisht gjendet pa vlera, tha Janullatus.

  Kto deklarata ai i bri nga katedralja e Shn Dhimitrit n Berat, nj katedrale kjo q ka qen e shkatrruar deri n vitin 1991, ndrsa sht rikonstrktuar totalisht vetm katr vite m par.
  (ma.ar/News24/BalkanWeb)

  http://www.balkanweb.com/TV/index.ph...ansalive=16949
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime n 26 postime
  Pse si kujton Janallatosi qe Shqiperia te udhehiqet nga feja ortodokse sikur te ishte Greqi. Shqiperia eshte nje vend laik ku te gjithe qytetaret e vet respektojne fen e njeri-tjetrit.
  Do ishte me mire qe ai te largohej andej nga ka ardhur.

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  22-08-2011
  Vendndodhja
  Among virtual idiots
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Akili-A Lexo Postimin
  feja nuk eshte vetem aparence apo vetedeklarim. feja ka zakone,norma, pikpamje jete, feja eshte menyre te menduari dhe te jetuari.
  nuk jane kaq te thjeshta gjerat.

  shumica e zakoneve popullore dhe psikologjia kombetare ka background fetar.
  pikerisht pra se feja ke rite, norma e zakone, ke nje pakice te paperfillshme qe ndjek keto rite,
  as 2 % e shqiptareve nuk falen 5 here ne dite, po kaq mbajne ramazan.

  dasmat shqiptari i ben me muzike, vallzim, raki, birra, vere, mish derri, te gjitha te ndaluara nga islami, shto dhe mos ndjekja e riteve fetare, ateher nga e gjen shumicen muslimane ti, tek shifrat e zogut.
  menyra e jeteses nuk eshte ajo islame, kaq te veshtire e ke te ta thithe truri kete???

  hajd te te jap une ato te enverit se eshte me afer ne kohe. 100% ateiste.

  une them te jemi realiste, jo te fluturosh me presh sic ben ti.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Antarsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime n 13 postime
  O vllazen po komentoni pa influencen e perkatesise fetare......un ver vedi u habita me kapaidajllekun e ketij armiku te betuar te Shqiperise, guximin dhe fodullekun qe tregon kur na tregon se sa keq qenkemi treguar ndaj KISHES SE VET DREJTUAR TE SHQIPERISE. Ky eshte kulmi.
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 5. #5
  Perjashtuar
  Antarsuar
  22-08-2011
  Vendndodhja
  Among virtual idiots
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Akili-A Lexo Postimin
  shumica e zakoneve popullore dhe psikologjia kombetare ka background fetar.
  background-i im eshte te themi ortodoks, cfar kam une ortodokse???? asgjeeeeeeeeeeee. zero

  c'me rruhet mua ca besimi ka pasur gjyshi apo stergjyshi im, stergjyshi im ishte analfabet, une nuk besoj ne traplleqe, s'ndjek asnje rit ortodoks.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Antarsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga shofer Lexo Postimin
  pikerisht pra se feja ke rite, norma e zakone, ke nje pakice te paperfillshme qe ndjek keto rite,
  as 2 % e shqiptareve nuk falen 5 here ne dite, po kaq mbajne ramazan.

  dasmat shqiptari i ben me muzike, vallzim, raki, birra, vere, mish derri, te gjitha te ndaluara nga islami, shto dhe mos ndjekja e riteve fetare, ateher nga e gjen shumicen muslimane ti, tek shifrat e zogut.
  menyra e jeteses nuk eshte ajo islame, kaq te veshtire e ke te ta thithe truri kete???

  hajd te te jap une ato te enverit se eshte me afer ne kohe. 100% ateiste.

  une them te jemi realiste, jo te fluturosh me presh sic ben ti.
  po ti e ke kaq te veshtire te kuptosh qe pervec atyre riteve qe permend ka edhe norma ne sjellje dhe ne mentalitet???? dhe qe jane me te rendesishme se gastronomia dhe dasmat???

  menyra se si sillen me shtetin.
  menyra se si perpiqen te arrijne qellimet e tyre.
  menyra se si sillen me grate dhe femijet.
  menyra se si e konceptojne lirine.
  menyra se si psikologjisin fenomenet.
  menyra se si perqasen me shkencen.
  menyra se si e ushtrojne pushtetin.
  menyra se si flasin.
  menyra se si respektojne.
  etj, etj, etj.

  KETO PERBEJNE MENTALITETIN E KOMBIT DHE JO DASMAT, MISHI APO RAKIA.
  E TE GJITHA KETO NORMA QE TE PERMENDA, KANE SFOND FETAR.
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 7. #7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  22-08-2011
  Vendndodhja
  Among virtual idiots
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Akili-A Lexo Postimin
  po ti e ke kaq te veshtire te kuptosh qe pervec atyre riteve qe permend ka edhe norma ne sjellje dhe ne mentalitet???? dhe qe jane me te rendesishme se gastronomia dhe dasmat???

  menyra se si sillen me shtetin.
  menyra se si perpiqen te arrijne qellimet e tyre.
  menyra se si sillen me grate dhe femijet.
  menyra se si e konceptojne lirine.
  menyra se si psikologjisin fenomenet.
  menyra se si perqasen me shkencen.
  menyra se si e ushtrojne pushtetin.
  menyra se si flasin.
  menyra se si respektojne.
  etj, etj, etj.

  KETO PERBEJNE MENTALITETIN E KOMBIT DHE JO DASMAT, MISHI APO RAKIA.
  E TE GJITHA KETO NORMA QE TE PERMENDA, KANE SFOND FETAR.
  e shoh qe akoma s'po te thith truri mire.
  mentaliteti i shoqerise shqiptare eshte akoma tranzitiv, nga ai komunist ne ate kapitalist dhe perendimor, pra aspak fetar, shum po zgjat ky tranzicion i shqiperise.

  ti e ke kot qe shpreson qe mentaliteti shqiptar te kthehet si ai i dark ages, si i grekeve psh, shoqeri totalisht e falimentuar fetare dhe aspak kapitaliste, pra shoqeri fetaro-rumpallisto-hajdutisto-korrupsionist0- 400 miliard euroborxhiste
  ne shikojme nga perendimi, dhe pse s'kemi arritur akoma.

  pra hapi shqiptar eshte nga komunismi ne laicizmin perendimor, jo ne orthodoksizmin apo islamizmin jevgo barktharist.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Antarsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga shofer Lexo Postimin
  e shoh qe akoma s'po te thith truri mire.
  mentaliteti i shoqerise shqiptare eshte akoma tranzitiv, nga ai komunist ne ate kapitalist dhe perendimor, pra aspak fetar, shum po zgjat ky tranzicion i shqiperise.

  ti e ke kot qe shpreson qe mentaliteti shqiptar te kthehet si ai i dark ages, si i grekeve psh, shoqeri totalisht e falimentuar fetare dhe aspak kapitaliste, pra shoqeri fetaro-rumpallisto-hajdutisto-korrupsionist0- 400 miliard euroborxhiste
  ne shikojme nga perendimi, dhe pse s'kemi arritur akoma.

  pra hapi shqiptar eshte nga komunismi ne laicizmin perendimor, jo ne orthodoksizmin apo islamizmin jevgo barktharist.
  mentaliteti i nje shoqerie nuk krijohet kur lindin njerezit e nje brezi,
  ai i ka rrenjet thelle ne histori, qindra dhe mijera vjet.

  nuk linden normat kur lindi babai yt, apo kur linde ti, sepse shoqeria nuk ishte ne vakum normash qe ti krijonte komunizmi nga e para, perkundrazi komunizmi u zbatua ne shqiperi sipas mentalitetit lokal. edhe demokracia keshtu po praktikohet, sipas mentalitetit lokal, "qe ty te duket si tranzicion".

  vertet qe nga koha e Zogut njerezit kane vdekur, por ata edukuan femijet e tyre perpara se te vdisnin. dhe puna shkon zinxhir.
  vertet qe gjerat ndryshojne, por diferenca me boten qe duam te shkojme eshte shume e madhe, dhe ndryshimi jo ai qe pritet.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akili-A : 26-10-2012 m 19:46
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  22-08-2011
  Vendndodhja
  Among virtual idiots
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Akili-A Lexo Postimin
  clidhje kane keto qe po thua me bisedon e meparshme???
  une te vertetova qe ne shqiperi ka 70% muslimane aka "muhamedane".
  me ke e vertetove, me shifrat e zogut

  lere akil, s'te thith truri fare, eshte e pamundur llogjikisht.

  lidhja eshte pra, po te perforcoja tezen tende te ndikimit historik tek mentaliteti, dhe mora nje shembull ballkanik, pra fqinjiin tone, greqine e dashur me 400 miliarde dollare borxhe dhe me buzuqi.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e user010
  Antarsuar
  21-05-2010
  Mosha
  40
  Postime
  1,222
  Faleminderit
  132
  49 falenderime n 44 postime
  ..kreu i Kishs Ortodokse Autoqefale Shqiptare, Anastas Janullats

  Sa ironike pr Zotin??? Autoqefale me kok greke

  Dhe nuk mjafton q koka sht e greke por dhe vet fjala ekziston n gjuhn greke sot. Autokefale = Αυτοκέφαλος.. pra q ka kokn e vet!!! Ha ha

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Antarsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga user010 Lexo Postimin
  ..kreu i Kishs Ortodokse Autoqefale Shqiptare, Anastas Janullats

  Sa ironike pr Zotin??? Autoqefale me kok greke

  Dhe nuk mjafton q koka sht e greke por dhe vet fjala ekziston n gjuhn greke sot. Autokefale = Αυτοκέφαλος.. pra q ka kokn e vet!!! Ha ha
  Nuk e paske idene e kishes ortodokse me duket.

  Autoqefale, ne ortodoksi nenkupton veteadministrim te kesaj feje (peshkopate) brenda nje territori te caktuar gjeografik.
  kurse Dogma dhe Filozofia ortodokse varet nga Patriarku i Kostandinopojes dhe keshilli i kryepeshkopeve.
  pas 90-tes, pas 40 vjet ateizem, Patriarku dhe keshilli ekumenik kishte te drejten ligjore te caktonte nje kryepeshkop ne shqiperi, me kriterin PRIMAR te saj qe eshte Dogma Ortodokse. dhe asnje shqiptar nuk e plotesonte kete kriter.
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 12. #12
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime n 64 postime
  Citim Postuar m par nga cool_shqype Lexo Postimin
  BERAT- Katedralja e Shn Dhimitrit n Berat ku ka qen pr t kremtuar ditn e shenjtit me t njjtin emr, kreu i Kishs Ortodokse Autoqefale Shqiptare, Anastas Janullats ka lshuar deklarata t forta n drejtim t shoqris shqiptare dhe qndrimit t autoriteteve shtetrore ndaj kishs ortodokse n vite.

  N fjaln e tij, Janullatos tha se n vitin 1994 autoritetet shtetrore nuk ishin shum pozitiv ndaj kishs ortodokse, duke penguar kshtu edhe prparimine saj n Shqipri, ndrsa sot si theksoi ai, shoqria shqiptare po shkon drejt nj iluzioni tjetr, at t kapitalizmit, q nuk ka besim dhe fe brenda tij.

  “Shpresojm q t mos vij n vend rrebeshi i persekucionit, t cilin e kemi jetuar ktu para shum vitesh. Ishte nj trmet shum i madh q i shkatrroi, i shprbhu q t gjitha gjrat, por ka edhe lkundje t tjera t vogla q na mundojn. Shoqria pas iluzionit t madh q kishte jetuar rreth t mirave t shoqris ateiste komuniste, po shkon drejt nj iluzioni tjetr t kapitalizmit q nuk ka besim e fe brenda dhe kryesisht gjendet pa vlera”, tha Janullatus.

  Kto deklarata ai i bri nga katedralja e Shn Dhimitrit n Berat, nj katedrale kjo q ka qen e shkatrruar deri n vitin 1991, ndrsa sht rikonstrktuar totalisht vetm katr vite m par.
  (ma.ar/News24/BalkanWeb)

  http://www.balkanweb.com/TV/index.ph...ansalive=16949
  Ta kishin penguar "janullatosin" do kishin bere mire edhe shqiperia do ishte a better place. btw ka qene janullatosi edhe cdo greke qe kane penguar kishen ortodokse shqiptare edhe ortodokset shqiptare qe i kane luftuar me shekuj. kisha ortodokse greke & ortodokset shqiptare te vertet gjithmone jane luftuar nga greqia. Janullatosit nuk i intereson kisha & feja por intereson shkaterrimi i shqiperise and pushtimi. Cdo shqiptare qe bie dakort me janullatosin eshte ARMIKU I SHQIPERISE!
  I LOVE GOD

  j&g

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e user010
  Antarsuar
  21-05-2010
  Mosha
  40
  Postime
  1,222
  Faleminderit
  132
  49 falenderime n 44 postime
  Ashtu sht nuk i di gjrat me detaje, ligjet fiks, ato pr patriarkun etj i di, kemi bn dhe shum gjra n shkoll, por nuk ishte thelbi tek kjo. Po t ishin gjrat ndryshe jo grek po dhe kongolez t kishim n krye nuk m interesonte fare!

  E keqja sht se ajo e kok (besim tim) o do jet greke ose e bindur tek greku dhe n t ardhmen!

 14. #14
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime
  Citim Postuar m par nga cool_shqype Lexo Postimin
  BERAT- Katedralja e Shn Dhimitrit n Berat ku ka qen pr t kremtuar ditn e shenjtit me t njjtin emr, kreu i Kishs Ortodokse Autoqefale Shqiptare, Anastas Janullats ka lshuar deklarata t forta n drejtim t shoqris shqiptare dhe qndrimit t autoriteteve shtetrore ndaj kishs ortodokse n vite.

  N fjaln e tij, Janullatos tha se n vitin 1994 autoritetet shtetrore nuk ishin shum pozitiv ndaj kishs ortodokse, duke penguar kshtu edhe prparimine saj n Shqipri, ndrsa sot si theksoi ai, shoqria shqiptare po shkon drejt nj iluzioni tjetr, at t kapitalizmit, q nuk ka besim dhe fe brenda tij.

  “Shpresojm q t mos vij n vend rrebeshi i persekucionit, t cilin e kemi jetuar ktu para shum vitesh. Ishte nj trmet shum i madh q i shkatrroi, i shprbhu q t gjitha gjrat, por ka edhe lkundje t tjera t vogla q na mundojn. Shoqria pas iluzionit t madh q kishte jetuar rreth t mirave t shoqris ateiste komuniste, po shkon drejt nj iluzioni tjetr t kapitalizmit q nuk ka besim e fe brenda dhe kryesisht gjendet pa vlera”, tha Janullatus.

  Kto deklarata ai i bri nga katedralja e Shn Dhimitrit n Berat, nj katedrale kjo q ka qen e shkatrruar deri n vitin 1991, ndrsa sht rikonstrktuar totalisht vetm katr vite m par.
  (ma.ar/News24/BalkanWeb)

  http://www.balkanweb.com/TV/index.ph...ansalive=16949
  mire ka fol Janullatos. ndoshta eshte hera e pare qe e perkrah mendimin e tij. Por e verteta eshte e vertete dhe nuk mund te genjejme veten pavaresisht nese besojme ne Zot, nese jemi ateiste,myslimane apo te krishtere.

 15. #15
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime
  Citim Postuar m par nga cool_shqype Lexo Postimin
  BERAT- Katedralja e Shn Dhimitrit n Berat ku ka qen pr t kremtuar ditn e shenjtit me t njjtin emr, kreu i Kishs Ortodokse Autoqefale Shqiptare, Anastas Janullats ka lshuar deklarata t forta n drejtim t shoqris shqiptare dhe qndrimit t autoriteteve shtetrore ndaj kishs ortodokse n vite.

  N fjaln e tij, Janullatos tha se n vitin 1994 autoritetet shtetrore nuk ishin shum pozitiv ndaj kishs ortodokse, duke penguar kshtu edhe prparimine saj n Shqipri, ndrsa sot si theksoi ai, shoqria shqiptare po shkon drejt nj iluzioni tjetr, at t kapitalizmit, q nuk ka besim dhe fe brenda tij.

  Shpresojm q t mos vij n vend rrebeshi i persekucionit, t cilin e kemi jetuar ktu para shum vitesh. Ishte nj trmet shum i madh q i shkatrroi, i shprbhu q t gjitha gjrat, por ka edhe lkundje t tjera t vogla q na mundojn. Shoqria pas iluzionit t madh q kishte jetuar rreth t mirave t shoqris ateiste komuniste, po shkon drejt nj iluzioni tjetr t kapitalizmit q nuk ka besim e fe brenda dhe kryesisht gjendet pa vlera, tha Janullatus.

  Kto deklarata ai i bri nga katedralja e Shn Dhimitrit n Berat, nj katedrale kjo q ka qen e shkatrruar deri n vitin 1991, ndrsa sht rikonstrktuar totalisht vetm katr vite m par.
  (ma.ar/News24/BalkanWeb)

  http://www.balkanweb.com/TV/index.ph...ansalive=16949
  Ne vitet 90` jo vetem qe nuk ka patur qendrim dashamires ndaj Kishes Orthodhokse, per deshen edhe ta debonin fare Kryepiskopin nga Shqiperia, gje qe te kujton persekutimin komunist.
  Ndersa sot degjenirimi i shoqerise ka arritur kulmin dhe as fe dhe as gje s`i ka mbetur me shoqerise shqiptare,...eshte real shqetesimi i Kryepiskopit per rikthimin e persekucionit//
  Duaje te afermin tend si veten

 16. #16
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  Ne vitet 90` jo vetem qe nuk ka patur qendrim dashamires ndaj Kishes Orthodhokse, per deshen edhe ta debonin fare Kryepiskopin nga Shqiperia, gje qe te kujton persekutimin komunist.
  Ndersa sot degjenirimi i shoqerise ka arritur kulmin dhe as fe dhe as gje s`i ka mbetur me shoqerise shqiptare,...eshte real shqetesimi i Kryepiskopit per rikthimin e persekucionit//
  Sa here qe ka ekzistu brishtesia ne Shqiperi te paret qe kane shfrytezuar rastin kane qene greket. Dy rastet e fundit ishin futja e Kalit te Trojes - Janulles - ne Shqiperi, ne vitin 1990, dhe tentimi per nderhyrjen me trupa ushtarake ne vitin 1997.

  Shoqeria shqiptare eshte shoqeri shume me e shendoshe se ajo nga e cila vjen Janulla. Paniku i Janulles ka te bej me mosgatishmerine e shqiptareve per te pranuar vazhdimesine e tij ne keto troje dhe me krizen qe e ka kaplu vendlindjen e tij e rrjeshimisht mungesen e fondeve per zbatimin e projektit per krijimin e minoritetit artificial ne Shqiperi.

  Nese eshte kaq i zhgenjyer pse nuk e the qafen andej nga ka ardhur, ne shoqerine e tij te "shendoshe"?!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Antarsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga illyrian rex Lexo Postimin
  E tani, 22 vite me vone, a ka ndonje shqiptar qe e ploteson ate kriter?
  kete e di vetem kisha ortodokse. por edhe sikur te kete, kryepeshkopi me rregull
  kanonik nuk hiqet sepse e ka mandatin deri ne vdekje.
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 18. #18
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga Akili-A Lexo Postimin
  kete e di vetem kisha ortodokse. por edhe sikur te kete, kryepeshkopi me rregull
  kanonik nuk hiqet sepse e ka mandatin deri ne vdekje.
  Ky na ka ngel ne dere por do ti vie fundi nje dite, si gjithe te tjereve. Cka mepastaj? Kush do ta trashegoj poziten tij?

  A do te jete kryepeshkopi i ardhshem shqiptar?

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Antarsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga illyrian rex Lexo Postimin
  Ky na ka ngel ne dere por do ti vie fundi nje dite, si gjithe te tjereve. Cka mepastaj? Kush do ta trashegoj poziten tij?

  A do te jete kryepeshkopi i ardhshem shqiptar?
  besoj se shqiptar do jete.
  me duket se kane piketuar ate te korces Joan Pelushin.

  ky ka qene mysliman i konvertuar ne ortodoks. sipas mendimit tim, ndoshta e kane zgjedhur
  per tu dhene mesazhin e konvertimit muslimaneve.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akili-A : 27-10-2012 m 12:06
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 20. #20
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime
  Kisha Orthodhokse eshte Nje, e Shenjte, Katholike dhe Apostolike.
  Se cili eshte Kryepiskopi dhe cfare kombesie ka ai, kjo nuk ka asnje rendesi....
  Do te veme ne kryet tone cilin te na duket me i pershtacmi.....
  Njehere kemi kete Anastasin dhe e vleresojme shume,.dhe do te rroje 100 vjet e me shume, me kembe e me dore e me mendje te shendoshe///

  kjo teme kot hapet, sepse nuk e ka vendin ketu,....
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 27-10-2012 m 13:50
  Duaje te afermin tend si veten

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •