Pershendetje,
jetoj ne Itali me familje prej 11 vite (errdha 9 vjeē) dhem tani jam ti marr edhe pashaporten italiane, por Italia ma ka merzit krejt, esht be vend kot, pun gjehet me zor, po shkove ne universitet nuk ke hic siguri se me ate diplom do gjesh nje pun te mire, njerzit jane shum racista e shum te tjera...
Andrra jeme mebeten SHBA, jo se shpresoj te shkoj atje dhe te behem miljoner, por thjesht atje mund te punoj shum dhe puna e mire shperblehet jo si na Itali.
Tje kam veē nje kushrire te babit dhe nje shok te familjes.
Kam apliku per loterine, por ajo esht nje shpres e kote, ēfare menurash tjera mund te ndjeki per arritur atje? madje edhe deri ne 10,000 $ i kishe harxhu per te marr nje green card!
Kam menduar te vazhoj atje universitetin por kam degju se duhen 20,000$ ne vit dhe skam ku ti marr!
ēdo keshille esht e mirepritur!