Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 114
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga Prudence Lexo Postimin
    ver merak per veten Ilia.
    Zot i madh po cuditemi edhe ne qe jetojme ketu, pale Bota kur i merr vesh keto krime.
    Cfare duhet te behet qe kjo gjakrrjedhje e kjo cmenduri e shqiptareve te ndaloje?
    Keshtu nuk shkohet me tutje.
    Parlamenti te vendose denime ekstreme deri ne marjen e jetes per keto krime. Ndryshe do shohim cudira edhe me te medha, te cilat ka mundesi te mos na cudisin me.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    yyyyy kafsh pre-historike!

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-02-2012
    Postime
    690
    Citim Postuar më parë nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Cfar po behet ?

    Ja kjo po behet deri sa te ket njerez si smth poetic qe ne vend te diskutojme per zgjidhje apo shkakun e ketyre ndodhive te shemtuara dhe te paprecedente, se si mund te parandalohen...ose te pakten te solidarizohen per fatkeqsin e ketyre njerezve qe bien pre e dhunes se njerezve me probleme mendore, nje e dy...ja "maloket " thote

    I kam thene smth peticut, mos ironizo me shprehje "maloket maloket" se do te bjeri per pjese nje dhenderr "malok" me dy pellemb mustaqe, 2 M i gjate, dhe do ta mbushe shtepin me "malok" te vegjel
    Eshte ferri qe ka mbjelle sali shpellari ne shqiperi,teorin e kaosit po e eksperimentojn
    shum bukur dhe mbikqyres eshte nji shpellar me i keq se bishat e egra.SALI BERJA.

  4. #24
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    ju tregoj nje ngjarje reale..e ndodhur ne rrethinat e durresit..eshte histori reale dhe jo alla fantashkence..

    para disa vitesh nje burre akuzohej nga vajza e tij se e kishte perdhunuar..vajza ishte rreth 13 vjeqe ne kete kohe..menjehere u mor e mireqene ngjarja dhe burri i shkrete perfundoi ne burg..vajza rritet dhe gjithnje e me shume kupton gabimin e bere dikur e shtyre nga mamaja e saj..nje dite nuk duron me dhe shkon dhe e tregon historine reale te manipulimit te saj nga mamaja..asnje media nuk shkruajti pasi nuk perbente lajm..burri i shkrete doli nga burgu me jeten dhe familjen e shkaterruar nga nje meri e gruas se tij...pak a shume e njejta gje ndodhi para nja 4 vitesh ne fshatin laknas te tiranes kur gruaja pas idhnimit me burrin per 40 mije lek e denoncoi si perdhunues te vajzes..ne kete rast fati ishte ne anen e burrit pasi askush nuk e besoj gruan dhe dhe pretendimin e saj pasi vajza ishte me e rritur dhe nuk pranoj te behen vegel e saj..

    i solla keto dy ngjarje per te ju thene se ka edhe raste kur behen manipulime..mundet qe dikush te abuzoje me nje femer mbi 12-13 vjeqe por dreq o pune si mundet te abuzoje me nje 8 vjeqe..dicka e pabesueshme..
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  5. #25
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    Citim Postuar më parë nga cincinati5 Lexo Postimin
    Eshte ferri qe ka mbjelle sali shpellari ne shqiperi,teorin e kaosit po e eksperimentojn
    shum bukur dhe mbikqyres eshte nji shpellar me i keq se bishat e egra.SALI BERJA.
    ah qeveri e poshter..pse nuk shkon saliu me ja ruajte vajzen kesaj debiles..
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anëtarësuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419
    Mamaja ka fajin e vet...por 47 vjecari perderisa ka ngacmuar kete cupen , dmth i shkon mendja maskarait per te tilla palacolleqe.... Ketu qendron problemi.pse meshkujt bejne gjera mostruoze?
    "Më e mira është armike e së mirës"

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga cincinati5 Lexo Postimin
    Eshte ferri qe ka mbjelle sali shpellari ne shqiperi,teorin e kaosit po e eksperimentojn
    shum bukur dhe mbikqyres eshte nji shpellar me i keq se bishat e egra.SALI BERJA.
    Ne fakt ti ke te drejte.
    KJO ESHTE TEORI E KAOSIT.
    Por nuk ka asnje qeveri ne Bote qe te doje kaos ne vendin e vet. E vetmja qe eshte e interesuar per KAOS eshte opozita kaotike e nje njeriu qe politiken e rruges, dhunes, vrasjeve dhe djegjeve e ka ne plan te pare.
    Gjithe keto ngjarje te njepasnjeshme te padegjuara ne dhjetra vjet, po ndodhin rradhe njera pas tjetres ne nje hark kaq te shkurter kohor dhe kushdo mund te hamendesoje per burimin e ketij KAOSI te papritur.
    Mjere ata qe ikin pa per Kaotiket edhe 300000 jane pak , vetem e vetem Sali shpellari te iki.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425
    ne kohen e komunizmit krime te tilla nuk denoheshin fare. pedofilia e shqiptareve ketu e ka origjinen

  9. #29
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    po, deri sa e ema nuk ka patur turp dhe mbante marredhenie jashte martesore me nje x person, qe nuk eshte i jati i se bijes, cfare pret tjeter te ndodhe...faj ka ne rradhe te pare e jema,..pastaj edhe perdhunuesi.... marrje...vazhdoni shfryni mllefin tani ju femra
    Se cfare ben e jema dhe se si e ben eshte histori tjeter.Na del ketu qe ajo
    ka patur ndonje lidhje jashtemartesore me ndonje burre tjeter dhe nuk eshte
    ndonje cudi,gjera te tilla ndodhin gjithmone.
    Qenka faj i nenes per kete rast???Po flet pa llogjike fare.
    Eshte faji i mostres qe duhet djegur me benzine
    ====
    Imagjinoje nje grua 30 vjec ben seks me cunin tend 14 vjec dhe ne kete rast si do themi ne ketu qe eshte faji jot sepse ti na paske lidhje jashtemartesore me nje grua tjeter????It doesn't make sense.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    Ndonje prononcim nga femrat e elites ne shqiperi kemi per kete qe po ndidh?
    apo e kane mendjen te koncertet
    JO SEKS PARA MARTESE

  11. #31
    Perjashtuar nga Mod.
    Anëtarësuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308
    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    Ndonje prononcim nga femrat e elites ne shqiperi kemi per kete qe po ndidh?
    apo e kane mendjen te koncertet
    Koncerete dhe politike, misids te tjerave.

  12. #32
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Ka ikur koha e fjaleve,keta burrec se burra nuk mund t'i quaj dot meritojne t'ua presin k0qet dhe tua rrasin mu ne b.yth qe mos t'i shkoje mendja askujt tjeter qe ta dredhin kamzhikun.Vetem duke instaluar friken ndaj ndeshkimit te shtetit keta monstra ulin koken,keshtu veprohet kur do te zbusesh dhe kafshet.
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Pajtohem me ilian kesaj radhe. Nena ka faj. Le tia preke nje fije floku dikush vajzes sime, e bej therime, therime per fare.......

    E paska denoncu ne polici?! I behet nje nder i tille dikuj qe te lendon femijen?!
    Ajshja skishte nene ta mbronte, po kjo...

    As kafshet sbejne keso gjerash...
    AUTOCHTHONOUS

  14. #34
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    ju tregoj nje ngjarje reale..e ndodhur ne rrethinat e durresit..eshte histori reale dhe jo alla fantashkence..

    para disa vitesh nje burre akuzohej nga vajza e tij se e kishte perdhunuar..vajza ishte rreth 13 vjeqe ne kete kohe..menjehere u mor e mireqene ngjarja dhe burri i shkrete perfundoi ne burg..vajza rritet dhe gjithnje e me shume kupton gabimin e bere dikur e shtyre nga mamaja e saj..nje dite nuk duron me dhe shkon dhe e tregon historine reale te manipulimit te saj nga mamaja..asnje media nuk shkruajti pasi nuk perbente lajm..burri i shkrete doli nga burgu me jeten dhe familjen e shkaterruar nga nje meri e gruas se tij...pak a shume e njejta gje ndodhi para nja 4 vitesh ne fshatin laknas te tiranes kur gruaja pas idhnimit me burrin per 40 mije lek e denoncoi si perdhunues te vajzes..ne kete rast fati ishte ne anen e burrit pasi askush nuk e besoj gruan dhe dhe pretendimin e saj pasi vajza ishte me e rritur dhe nuk pranoj te behen vegel e saj..

    i solla keto dy ngjarje per te ju thene se ka edhe raste kur behen manipulime..mundet qe dikush te abuzoje me nje femer mbi 12-13 vjeqe por dreq o pune si mundet te abuzoje me nje 8 vjeqe..dicka e pabesueshme..
    me fal, por nuk po dua te ve ne dyshim fjalet e tua ne lidhje me ngjarjen qe tregove.
    dmth babai qenka akuzuar padrejtesisht se paska perdhunuar vajzen 13 vjecare.
    kjo nuk paska qene e vertete dhe burri paska bere vite burg padrejtesisht.
    si ka mundesi???
    cdo gjinekolog arrin krejt thjeshte te kuptoje nese nje vajze 13 vjecare eshte perdhunuar (dhe natyrisht cvirgjeruar).
    apo mos valle nuk ka qene e virgjer kjo ne moshen 13 vjec?!?!
    Vasudhaiva Kutumbakam

  15. #35
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Jo gabohesh, por shume bile.
    Raste te tilla kane ndodh perhera e do vazhdojne per te ndodh jo vetem ne shqiperi por ne cdo shoqeri te botes, mbase aty ku i tredhen veglat private burrave edhe s'ndodh.

    Keto raste shume shume rralle here denoncohen e kjo gje eshte fatkeqesi ne fakt.
    Ndodhin kudo ne bote. Ne angli bile eshte kind of normal, sidomos kur femra behet adoleshente.
    Por cfare pret o njeri prej njerkut apo dashnores se nenes?
    Njerku, njerk mbetet.
    ''Mos rensh ne duart e njerkut e te njerkes''--i thone nje fjale.
    Ky problem nuk ka per tu zgjidh per sa kohe divorcet do ndodhin per nje fjale goje.
    te perdhunosh nje vajze 8 vjecare ka ndodhur perhere ne shqiperi?!?!?! po me le pa fjale...
    shpresoj ta kesh gabim.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  16. #36
    Perjashtuar nga Mod.
    Anëtarësuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308
    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    te perdhunosh nje vajze 8 vjecare ka ndodhur perhere ne shqiperi?!?!?! po me le pa fjale...
    shpresoj ta kesh gabim.
    asnje nuk mund te japi nje numer te sakt por qe kane ndodhur dhe do ndodhin gjera te tilla eshte e vertet.

  17. #37
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Autori, për abuzimin: Desha dhe e bëra

    Ekspertiza: Me të miturën është kryer marrëdhënie seksuale

    Autori, për abuzimin: Desha dhe e bëra

    PËRDHUNIMI

    DELVINE jë ngjarje tragjike ka ndodhur në Delvinë, ku një 47- vjeçar ka përdhunuar një 8- vjeçare, vajzën e gruas me të cilën bashkëjetonte. Ka qenë nëna e të miturës, ajo që ka denoncuar në polici abuzimin seksual që bashkëjetuesi i saj, shtetasi Pandeli Anagnosti ka kryer me vajzën vetëm 8vjeçe. Pas kallëzimit, Policia është vënë në ndjekje të autorit të krimit, dhe ka mundur ta vërë në pranga në orët e para të së dielës. Mësohet se nëna e dy fëmijëve, shtetasja me iniciale K. C., bashkëjetonte prej disa vitesh me Pandeli Anagnostin, por pa lidhur zyrtarisht kurorë. Rrëfimi tragjik i 8vjeçares për nënën e saj, ka bërë që kjo e fundit ta denoncojë 47- vjeçarin në Polici. Pas ekspertizës mbi të miturën, policia ka dalë në konkluzionin se me 8vjeçaren është kryer marrëdhënie seksuale. Sipas dëshmive të banorëve të zonës, autori i ngjarjes njihej edhe më parë për prirje seksuale ndaj të miturve dhe për sjellje jonormale.

    Vetëm 8 vjeçe, nxënëse në klasën e dytë të shkollës fillore në fshatin Krane, atëherë kur bisedat për të duhet të ishin librat dhe filmat vizatimorë, ka përjetuar makthin më të frikshëm të jetës së saj. Dy ditë më parë, e mitura i ka treguar së ëmës episodin e ' çuditshëm' që i kishte ndodhur me bashkëjetuesin e saj, kur ajo nuk ishte në shtëpi. " Xhaxhi Pandeliu më ka puthur e shtrënguar fort, pastaj u shtrimë të dy për të fjetur, por ai nuk më la të flija", - mësohet t'i ketë rrëfyer së ëmës, e mitura. Nisur nga këto fjalë, e ëma ka kuptuar abuzimin që kishte ndodhur me vajzën, dhe ka kërkuar nga burri, të dijë të vërtetën. Sipas dëshmisë së saj, 47- vjeçari pinte gjithmonë dhe ditën e shtunë ka shkuar sërish i dehur në shtëpi. Pasi e ka pyetur se çfarë kishte bërë me vajzën, ka marrë përgjigjen më të paturpshme nga ai. " Desha dhe e bëra", ka thënë 47vjeçari. Menjëherë gruaja ka lajmëruar policinë e Delvinës, e cila ka mbërritur në shtëpinë e saj, ku ka marrë edhe kallëzimin për përdhunimin e 8- vjeçares. Vajza ka qenë në gjendje tepër të rëndë psikologjike dhe e traumatizuar. Ajo gjithë kohën rrinte e mbyllur në dhomën e së ëmës. Ndërsa autori është larguar nga banesa ku jetonte, për t'u shpëtuar uniformave blu.

    HETIMI

    Pas ngritjes së postblloqeve, Policia ka mundur të arrestojë 47- vjeçarin, në orët 2: 00 të mëngjesit të së dielës, në fshatin Mesopotam të Delvinës. Ndërkohë që ekspertiza mjeko- ligjore ka konfirmuar përdhunimin e 8- vjeçares. Autori, pas marrjes në pyetje, ka pranuar për policinë se ka pasur marrëdhënie seksuale me vajzën e mitur. Nga ana e uniformave blu të Policisë së Sarandës, po vijojnë hetimet për të zbardhur rrethanat në të cilat është kryer krimi, nga 47- vjeçari Pandeli Anagnosti. Ky i fundit është dërguar në ambientet e paraburgimit të Policisë së Sarandës. Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë për ndjekje të mëtejshme, për veprën penale " Marrëdhënie seksuale me të mitur", parashikuar nga neni 100/ 1 i Kodit Penal.

    Gazeta Shqiptare
    22-10-2012
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  18. #38
    Perjashtuar nga Mod.
    Anëtarësuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308
    Po behem vrases ne mendje. Po perfytyroj per vrasjen e ketij njeriu.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Plaku me kostum : 22-10-2012 më 01:12

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Ekspertiza: Me të miturën është kryer marrëdhënie seksuale

    Autori, për abuzimin: Desha dhe e bëra

    PËRDHUNIMI

    DELVINE jë ngjarje tragjike ka ndodhur në Delvinë, ku një 47- vjeçar ka përdhunuar një 8- vjeçare, vajzën e gruas me të cilën bashkëjetonte. Ka qenë nëna e të miturës, ajo që ka denoncuar në polici abuzimin seksual që bashkëjetuesi i saj, shtetasi Pandeli Anagnosti ka kryer me vajzën vetëm 8vjeçe. Pas kallëzimit, Policia është vënë në ndjekje të autorit të krimit, dhe ka mundur ta vërë në pranga në orët e para të së dielës. Mësohet se nëna e dy fëmijëve, shtetasja me iniciale K. C., bashkëjetonte prej disa vitesh me Pandeli Anagnostin, por pa lidhur zyrtarisht kurorë. Rrëfimi tragjik i 8vjeçares për nënën e saj, ka bërë që kjo e fundit ta denoncojë 47- vjeçarin në Polici. Pas ekspertizës mbi të miturën, policia ka dalë në konkluzionin se me 8vjeçaren është kryer marrëdhënie seksuale. Sipas dëshmive të banorëve të zonës, autori i ngjarjes njihej edhe më parë për prirje seksuale ndaj të miturve dhe për sjellje jonormale.

    Vetëm 8 vjeçe, nxënëse në klasën e dytë të shkollës fillore në fshatin Krane, atëherë kur bisedat për të duhet të ishin librat dhe filmat vizatimorë, ka përjetuar makthin më të frikshëm të jetës së saj. Dy ditë më parë, e mitura i ka treguar së ëmës episodin e ' çuditshëm' që i kishte ndodhur me bashkëjetuesin e saj, kur ajo nuk ishte në shtëpi. " Xhaxhi Pandeliu më ka puthur e shtrënguar fort, pastaj u shtrimë të dy për të fjetur, por ai nuk më la të flija", - mësohet t'i ketë rrëfyer së ëmës, e mitura. Nisur nga këto fjalë, e ëma ka kuptuar abuzimin që kishte ndodhur me vajzën, dhe ka kërkuar nga burri, të dijë të vërtetën. Sipas dëshmisë së saj, 47- vjeçari pinte gjithmonë dhe ditën e shtunë ka shkuar sërish i dehur në shtëpi. Pasi e ka pyetur se çfarë kishte bërë me vajzën, ka marrë përgjigjen më të paturpshme nga ai. " Desha dhe e bëra", ka thënë 47vjeçari. Menjëherë gruaja ka lajmëruar policinë e Delvinës, e cila ka mbërritur në shtëpinë e saj, ku ka marrë edhe kallëzimin për përdhunimin e 8- vjeçares. Vajza ka qenë në gjendje tepër të rëndë psikologjike dhe e traumatizuar. Ajo gjithë kohën rrinte e mbyllur në dhomën e së ëmës. Ndërsa autori është larguar nga banesa ku jetonte, për t'u shpëtuar uniformave blu.

    HETIMI

    Pas ngritjes së postblloqeve, Policia ka mundur të arrestojë 47- vjeçarin, në orët 2: 00 të mëngjesit të së dielës, në fshatin Mesopotam të Delvinës. Ndërkohë që ekspertiza mjeko- ligjore ka konfirmuar përdhunimin e 8- vjeçares. Autori, pas marrjes në pyetje, ka pranuar për policinë se ka pasur marrëdhënie seksuale me vajzën e mitur. Nga ana e uniformave blu të Policisë së Sarandës, po vijojnë hetimet për të zbardhur rrethanat në të cilat është kryer krimi, nga 47- vjeçari Pandeli Anagnosti. Ky i fundit është dërguar në ambientet e paraburgimit të Policisë së Sarandës. Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë për ndjekje të mëtejshme, për veprën penale " Marrëdhënie seksuale me të mitur", parashikuar nga neni 100/ 1 i Kodit Penal.

    Gazeta Shqiptare
    22-10-2012
    Zgjidhja me e mire per keta tipa eshte te krijohet SKUADRA E PASTRIMIT ,
    Vrasja e ketyre mostrave pa gjyq e ne rrethana misterioze, do i trembte e do i tmeronte te gjithe ata qe do tentonin serish.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anëtarësuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419
    Citim Postuar më parë nga anita340 Lexo Postimin
    Pajtohem me ilian kesaj radhe. Nena ka faj. Le tia preke nje fije floku dikush vajzes sime, e bej therime, therime per fare.......

    E paska denoncu ne polici?! I behet nje nder i tille dikuj qe te lendon femijen?!
    Ajshja skishte nene ta mbronte, po kjo...

    As kafshet sbejne keso gjerash...


    puna eshte ta ruash para se ti preket fija e flokut.........
    "Më e mira është armike e së mirës"

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •