Close

Rezultati i Sondazhit: A do konkuroni me fotografite tuaja ne kete konkurs?

Votues
41. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Po

  16 39.02%
 • Jo

  13 31.71%
 • Mbase

  12 29.27%
Faqja 3 prej 12 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 223
 1. #41
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Une e pranoj qe nuk kam qene aktiv ne forum per nje kohe shume te gjate (qe kur u largova nga smod per arsye te kohes se kufizuar) dhe shume gjera mund te kene ndodhur ne forumin e fotografive per te cilat nuk ja kam idene. Gjithmone me mendimin qe stafi ne forumin e fotografive eshte i mjaftueshem.

  Mua do me pelqente te konkuroja vete, nese dikush nga stafi do merrte persiper organizimin e konkursit.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 2. #42
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  197 falenderime nė 109 postime
  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Kjo ėshtė si t'i japėsh bisturinė e kirurgut njė muratori. Aq mė tepėr qė personi nė fjalė, pat arritur sa pėr inate personale t'ia fshinte njė herė gjithė temėn e Batos, dhe u desh ndėrhyrja e stafit qė t'ia rikthente temėn me foto tė Batos. Mos flas pėr mė tej... se s'ia vlen t'i jap rėndėsi sinqerisht.
  Bonsoir Fleur Blanche!
  Kjo eshte nje problem i vogel,nese PINK pranon te organizon konkursin mbase nuk don te mer pjes,e bejm qe mos te voton.
  Dhe mire do ishte kushdo qoft qe e mer persiper kete pune te mos votoje.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 3. #43
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  197 falenderime nė 109 postime
  Ah harova ta ceki,-BATO-, Force-Intruder, musa2710, shigjeta, the admiral, Toffee, qe keni votuar ne sondazh "mbase" hidhuni te po. Tek e fundit eshte vetem nje konkurim mes antarve,fitoj kush fitoj ska rendesi...
  Nuk kuptoj pse e beni aq te madhe kete pune?
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 4. #44
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Bonsoir Fleur Blanche!
  Kjo eshte nje problem i vogel,nese PINK pranon te organizon konkursin mbase nuk don te mer pjes,e bejm qe mos te voton.
  Dhe mire do ishte kushdo qoft qe e mer persiper kete pune te mos votoje.
  Sa mė pėlqen ky naivieti yt dhe, sinqerisht ta kam zili, mė merr malli kur dikur isha dhe unė e tillė.
  Sė pari, mos pjesmarrja e njė mod nė konkurim, s'ėshtė arsye e fortė qė tė lihet njė punė e tillė nė dorė.
  Sė dyti, si mund t'i lihet njė organizimi i konkursit, dikujt qė zgjodhi tė mos marrė pjesė nė konkurs, sepse s'ra dakort qė tė ketė rregulla nė lidhje me konkursin? Aq mė tepėr qė rregullat e propozuara, ishin tejet me vend dhe tė bėra nga anėtarė qė marrin vesh nga kjo punė... madje u shpreh dhe nė formė tallėse ndaj shqetėsimit tė tyre, kur e dimė tė gjithė shumė mirė se ishin "shqetėsime" me vend ato pika qė parashtruan.
  Sė treti, t'i lihet pėr pėrkujdesje puna e anėtarėve dikujt qė jo vetėm ia ka fshirė temėn kot mė kot Batos, por ia ka sharė fotot kot mė kot, madje herėn e fundit arriti qė me aksesin si mod qė ka - tė ndėrhynte nė njė shkrim tė saurės, duke shkruar me fjalė tė vandaleje qė gjasme saura po i thoshte vetes: "po jam femėr e ndyrė dhe sharabajgė por mos ma vini re"
  Ja ku janė perlat:

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=144949

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=141792

  S'po zgjatem nė pika tjera, se siē thashė s'ia vlen...

  Gjithashtu, ishte edhe vetė njė kėrkesė e propozuar kėtu qė tė merrej me organizimin BvizioN, duke i besuar objektivitetit tė tij.
  Pse mendon se ka mė shumė votues tek opsioni: ndoshta? S'kanė votuar pa arsye atė mė shumė.

  Sa pėr votėn, s'ka ngel njeri as pėr timen, as tė kėsajėn, apo tjetrit, ajo qė ka rėndėsi ėshtė qė tė merren parasysh ato rregulla qė propozuan dhe organizohet nga njerėz objektiv. Rrjedhimisht, duke u respektuar kėto rregulla, edhe vota do ishte sa mė e drejtė...

  Sidoqoftė pėr mua bėni ē'a tė doni, t'u pėrgjigja meqė mė citove.

 5. #45
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Ka dy menyra se si mund te ndodhi kjo.

  Nje menyre eshte po te dish emrin e kalimit

  Menyra e dyte eshte sipas ndryshimit postit
  dhe kur ndryshohet posti thuhet nen post Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Plaku me kostum : 24-10-2012 mė 16:35.

  Nese nje moderator ndryshon postimin tim atehere emri i atij moderatori do dal aty nese nuk del atehere nuk ka asnje far nderhyrje nga ana e moderatoreve.

 6. #46
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  197 falenderime nė 109 postime
  Fleur Blanche ndoshta ke te drejt, me naivitetin tim e shof boten ne ngjyre roze.
  Po me sa lexova dhe u informova fal postimeve dhe porovat qe solle,atehere ky konkurim me mire pra mos te filloje.
  Thjesht mua me gezoj ideja vetem sa per tu argetuar.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 7. #47
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
  Ka dy menyra se si mund te ndodhi kjo.

  Nje menyre eshte po te dish emrin e kalimit

  Menyra e dyte eshte sipas ndryshimit postit
  dhe kur ndryshohet posti thuhet nen post Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Plaku me kostum : 24-10-2012 mė 16:35.

  Nese nje moderator ndryshon postimin tim atehere emri i atij moderatori do dal aty nese nuk del atehere nuk ka asnje far nderhyrje nga ana e moderatoreve.
  Pėr fat mė qėlloi ta ndiqja atė debat live. Nuk ndėrhyri tek llogari e saurės, sepse s'ka akeses. Por meqė modėt mund tė ndryshojnė shkrimet e anėtarėve nė temat ku moderojnė, kėtė gjė bėri. Nė shkrimin e saurės, e fshiu, dhe shkruajti ato fjalė gjasme se i kishte thėnė saura pėr veten, dhe nė fund dallohej ajo ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK nė shkrimin e saurės. Kjo jo vetėm qė ishte fyerje e rėndė, jo vetėm qė ishte nė kundėrshtim me rregulloren, por as u zgjidh ai problem nga stafi dhe pėr kėtė arsye anėtarja e fyer, s'merr mė pjesė nė forum.

  Ti tani, mė thuaj diēka sinqerisht, do ia besoje punėn tėnde qė pėr mė tepėr e ke me aq pasion?

  P.S:
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Fleur Blanche ndoshta ke te drejt, me naivitetin tim e shof boten ne ngjyre roze.
  Naiviteti ėshtė virtyt i shenjtė, ka thėnė i madhi Hygo ))
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 24-10-2012 mė 14:48

 8. #48
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Pėr fat mė qėlloi ta ndiqja atė debat live. Nuk ndėrhyri tek llogari e saurės, sepse s'ka akeses. Por meqė modėt mund tė ndryshojnė shkrimet e anėtarėve nė temat ku moderojnė, kėtė gjė bėri. Nė shkrimin e saurės, e fshiu, dhe shkruajti ato fjalė gjasme se i kishte thėnė saura pėr veten, dhe nė fund dallohej ajo ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK nė shkrimin e saurės. Kjo jo vetėm qė ishte fyerje e rėndė, jo vetėm qė ishte nė kundėrshtim me rregulloren, por as u zgjidh ai problem nga stafi dhe pėr kėtė arsye anėtarja e fyer, s'merr mė pjesė nė forum.

  Ti tani, mė thuaj diēka sinqerisht, do ia besoje punėn tėnde qė pėr mė tepėr e ke me aq pasion?
  )


  Cfare ka per besim ketu?

  Choose a theme
  take picture
  post picture
  Let people vote.

 9. #49
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Zėre se s'e thashė... harroj nganjėherė qė ka njerėz tejet tė veēantė...

 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime nė 39 postime
  Sa me cikerrima jeni marre ,tamam si shqiptare qe jemi ,ai keshtu ,ajo keshtu ,jo me votoj mua e jo ate ...Sillni foto te bukura qe te kenaqemi duke i pare se na mbyten temat e hoxhallarve dhe prifterinjve .Po ngeli forumi per marrje haku ne virtualitet ju ka marre lumi te gjithve me gjith mua brenda ...Sa me shume nga keto tema qe te kenaqemi nga e bukuria ,plus Bvizion them qe te filloj prape ajo loja e fotografive qe behej para 2-3 vjetesh ne mos gaboj .Pastaj vota nuk ka shume rendesi mjafton qe fotoja te jete e bukur dhe e vecante ..

  Pale te kishte ndonje vlere materiale ky konkurs cfar do behej ???

  p;s Bvizion edhe pse je organizator mund te marresh pjese ,mjafton qe mos te marri vesh njeri qe fotoja eshte e juaja ....

  Hajde sa me shpejt te behet dhe te shohim kush eshte me i miri

  Intruder ,do marresh se zben pjese me kusht qe fotot ti besh me iphone 5
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga alnosa : 24-10-2012 mė 16:10

 11. #51
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga alnosa Lexo Postimin
  Pale te kishte ndonje vlere materiale ky konkurs cfar do behej ???
  Po hė pra hė

  Aq interesante u bė kjo tema, sa unė po mendoj tė abonohem apo jo

  sado idiotllik pėr mos tu besuar, por ia qė qėnka e vėrtet: disa njerėzve u ka ngelur vetėm virtualiteti pėr ti hedhur aty polat qė nuk arrijnė as ti gjenerojnė dot nė jetėn reale, jo mė ti shesin. E pėr ti bėrė kėto sa mė tė besueshme e sa mė ''WOW-efekt- shkaktuese'', nuk mjaftojnė vetėm gazrat e shkruara por edhe ato tė capture pėrmes objektivit. In dhis kontekst bėrjet si interesantė janė normale, mos i vini re.
  Elegance is an attitude.

 12. #52
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Dikush paska ngrėnė groshė shumė sot dhe, aty ku jeton i qenkan mbushur hundėt me aromėn e efekteve qė i ka dhėnė grosha qė ka ngrėnė, prandaj i jep dhe pasoja anėsore duke ia mbushur hundėt me atė aromė, sa ēdo gjė pėrreth qė nuhat - i duket e tillė.

 13. #53
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 9 postime
  Dua dhe una te marr pjese

 14. #54
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga WALCHIRIA Lexo Postimin
  Dua dhe una te marr pjese
  Do marr une pjese dhe do te nxjerr ty ne fotografi Qe te fitoj ahhaaha

 15. #55
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
  Do marr une pjese dhe do te nxjerr ty ne fotografi Qe te fitoj ahhaaha

  Hajde me fotografo ktu ku jam
  te sigurt e ke fitoren hahahahaha

 16. #56
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga WALCHIRIA Lexo Postimin
  Hajde me fotografo ktu ku jam
  te sigurt e ke fitoren hahahahaha
  po mi dreq haha

 17. #57
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Citim Postuar mė parė nga alnosa Lexo Postimin
  Pale te kishte ndonje vlere materiale ky konkurs cfar do behej ???
  Konkursi i kaluar ka patur nje cmim simbolik prej $100 (sponsorizuar nga une) Interesi ishe me i madh, po ashtu ishe dhe tendenca e votave te pandershme. Tani kur e mendoj them se ishe veprim i gabuar por qellimi ne ate kohe ishe per te rritur interesin. Por si duket ndikoi negativisht. Nje pjese e madhe e konkuruesve ngelen te pakenaqur dhe ne fakt disa pike ne rregullore ishin te gabuara dhe nese konkursi do riorganizohej, do behen ndryshe.

  Prandaj do ishe mire te degjonim mendimin e sa me shume anetareve deri sa te arrinim ne nje vendim (dhe do u lutesha shume ti perqendrohemi vetem temes)

  Une mendoj se po te krahasojme kohen e tanishme me ate te tre viteve me pare, interesi ne lidhje me fotografine eshte rritur dhe po ashtu eshte rritur numri i anetareve qe postojne krijimet e tyre ne forum. Une kam pare krijime mjaft te bukura ne forum dhe do inkurajoja te gjithe ata qe kane pasion fotografine, te marrin pjese ne konkurs.

  Jo pa qellim, koha e votimit ne kete sondazh eshte lene mjaft e gjate (2 muaj) per te na lene kohe te mjaftueshme per te vendosur se si do ta organizojme dhe nese do marrim pjese. Qe te jemi te qarte, konkursi behet fjale te zhvillohet gjate vitit 2013.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 18. #58
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Me sa duket, konkurs nuk do te kete. Vetem 4 "pro" jane shume pak. "Mbase"-t eshte e kote ti llogaritesh, sepse nese kane votuar sic votova une, nuk do te marrin pjese me siguri. Ndoshta ka nevoje per ndonje cmim te vogel? Si thoni per nje shtyse?

  Une per vete per fituesin/it kam bere gati nga koleksioni im personal nje grup te vogel me rreth 60 libra te zgjedhur mbi fotografine. Mbulojne cdo aspekt te imagjinueshem, cdo teknike, ndricimin, portretet, nudot dhe glamour, natyren, boten e eger, makron, jeten urbane, ngjyren, editimin grafik, bazat e ekspozimit, promovimin, printimin, shitjen, etj etj...
  Vlera e kesaj mini librarie duhet te jete dicka mbi $500.


  Edit: Plus 3 Plugine Profesionale fotografike me zgjedhje. Pavaresisht nga cmimi nese kushtojne $20 apo $200. Fituesi zgjedh dhe i merr. Kaq! Me mire keshtu?


  Pra jo para... DIJE! Sa per te patur nje stimul me shume pervec titullit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Force-Intruder : 25-10-2012 mė 04:27

 19. #59
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Tė jem e sinqertė, unė mė shumė e kisha jo pėr tė nėnvlerėsuar votat e tė tjerėve sepse, jo mė kot jam shprehur qė nė fillim qė shijet s'diskutohen por, si ta them...
  Nuk e ve ne dyshim qe se ke pasur per keq..te replikova me shume qe mos te hysh kot ne hak te atyre qe kane votuar tamam.

  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Ēfarė shije tė lė ty ky veprim, nga dikush qė foton e ka thjesht pėr pasion tė tijin??
  Fol mire ose hesht..eshte nje thenie.


  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Unė s'e kisha qė tė tjerėt tė ndjejnė atė qė ndjej unė, por e kisha me idenė qė meqė fotoja ėshtė njė art qė pėrcjell ndjesi, atėherė para se tė hedhim votėn, tė ndalemi nė kėtė pjesė...
  Kot e "akuzon" Xhenet-in qe eshte naive..


  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Sidoqoftė, me vend i kishe vėrejtjet nė mėnyrėn sesi tė kishin ardhur ato qė kam shkruar unė dhe i citove :-)
  Me mire do ishte nje pm ne privat...mendja ime si i thone.

  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Mė shkrive me ato ketrat, dje i mbarova lajthitė qė mė kishin mbetur... shih ketra unė nė forum, dhe pėrfundoja duke thyer lajthi :P
  Me lajthi skam foto se jane shtrenjte edhe po kursejne edhe ketrat...me kikirika kam ama.

 20. #60
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  Pra jo para... DIJE! Sa per te patur nje stimul me shume pervec titullit.
  Besoj se eshte me se i drejte si cmim..

Faqja 3 prej 12 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •