Close

Rezultati i Sondazhit: A do konkuroni me fotografite tuaja ne kete konkurs?

Votues
41. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Po

  16 39.02%
 • Jo

  13 31.71%
 • Mbase

  12 29.27%
Faqja 2 prej 12 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 223
 1. #21
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga BvizioN Lexo Postimin
  Dikush qe thejsht kalon kohen tek forumi i fotografive do i jepte voten atij krijimi qe do mendonte se i perket X autori dhe jo duke u bazuar ne vlerat e fotografise. Gje qe do rrezonte komplet qellimin tone per te gjetur krijimin/krijimet me te pelqyera ne forum.
  Se kuptoj per ca arsye duhet nje anetar te votoj per arsyen e vetme qe i takon filanit.
  Besoj qe eshte tjeter gje nqs fotografia e dikujt i ngjall nje emocion apo eshte e bukur per syrin e tij/saj.
  Nqs konkurrenti eshte i afte te vazhdoi e ti percjelli te njejta ndienja/emocione atehere bravo i qofte.
  Po kuptohet qe puna e konkuruesve eshte te marrin pjese me foto jashte rutines se tyre qe te jete sa me e ndershme.
  Ndoshta eshte cikez e veshtire sepse kur del jashte rutines edhe nuk jemi aq te zot..por besoj se do ja vlej.

  Besoj se do kete anetar qe bejne foto shume te bukura nga celulari apo aparate te thjeshta..e nuk postojne me sasi si puna ime psh
  Ky konkurs do ishte nje rast edhe per ata qe rrine "ne hije".
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Toffee : 22-10-2012 mė 11:33

 2. #22
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Kompliksitet dhe konspiraci e madhe ketu mer jahu. Dikur kisha shprehur deshire dhe optimizem qe ky konkurs te behej, dhe do merrja pjese for the Love of Photography! Count me out-NO! Suksese pjesemarreseve!
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 3. #23
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Kompliksitet dhe konspiraci e madhe ketu mer jahu. Dikur kisha shprehur deshire dhe optimizem qe ky konkurs te behej, dhe do merrja pjese for the Love of Photography! Count me out-NO! Suksese pjesemarreseve!
  Pink...ske pse je kaq e ashper.
  Personalishte...ne te gjitha ato foto qe kam vene..edhe njera sikur te pelqehej sinqerishte nga dikush..it would have made my day.
  Keshtu eshte edhe kjo pune...edhe nje vote beson se mjafton per dike qe really love photography.
  Edhe eshte nje menyre per te rritur aftesite tona e te mendojme pertej rutines.
  Une te pakten kshu mendoj...

 4. #24
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Jo mo Toffee. Thjesht mu duk sh e komplikuar. Une jam easy going person. I can't deal with this.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 5. #25
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Jo mo Toffee. Thjesht mu duk sh e komplikuar. Une jam easy going person. I can't deal with this.
  Duhet te kete rregulla nqs do te rrisesh nivelin e konkursit.

 6. #26
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga Toffee Lexo Postimin
  Duhet te kete rregulla nqs do te rrisesh nivelin e konkursit.
  Mire..........
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 7. #27
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  197 falenderime nė 109 postime
  Mire qe cdo kush dha ideja dhe keshilla,por tani ka dikush qe do vendose rregullat definitive dhe ky konkurs te filloj?
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 8. #28
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Citim Postuar mė parė nga Toffee Lexo Postimin
  O admiruese rradhes tjeter fol pa leje : D
  Ja po flas, por do pendohesh kėsaj here qė mė bėre tė flas; ke pėr tė rėnė 1 kile t'u m'lexu
  *
  Postuar mė parė nga Toffe
  Shkurt disa antar kane shqetesime nga individet jo objektiv
  Citim Postuar mė parė nga BvizioN Lexo Postimin
  Nga ana tjeter... nese autoret e fotografive konkuruese do te injoronin vlersimet/votimet hileqare dhe te padrejta, atehere une mendoj qe konkursi nuk do kishe ndonje kuptim!

  Siq e kam thene me pare, une nuk e ve fare ne dyshim se ata qe e kane pasion fotografine do jepnin vleresim te ndereshem, ama votimet nuk do jene te kufizuara vetem tek keta anetare! Dikush qe thejsht kalon kohen tek forumi i fotografive do i jepte voten atij krijimi qe do mendonte se i perket X autori dhe jo duke u bazuar ne vlerat e fotografise. Gje qe do rrezonte komplet qellimin tone per te gjetur krijimin/krijimet me te pelqyera ne forum.
  Edhe pse s'jam nė vendin tuaj si konkurentė, mundohem ta kuptoj kėtė pjesė dhe, jam dakort. Nė fund tė fundit, dikush qė fotografinė e ka pasion, ajo foto qė bėn ėshtė, si ta them si njė vepėr e tij, si krijesė qė i jep frymė me anė tė idesė qė do tė pėrcjellė dhe, kjo ide, ndjesi, mesazh qė do pėrcjellė me anė tė fotos e pranoj qė s'mund tė kuptohet nga tė gjithė, dhe mbase kjo e frenon deri diku tjetrin qė atė foto qė e ka aq pėr zemėr, ta hedh nė konkurim.

  S'ėshtė puna se po preket nė ego nė lidhje me votimin, por nė faktin se a do arrijė ajo foto tė kuptohet nga tė tjerėt, sidomos nė kohėt e sotme ku mbizotėron gjykimi sipėrfaqėsor. Ėshtė njė lloj shqetėsimi qė hasim nė jetė edhe nė gjėrat mė tė thjeshta, psh edhe kur ngurojmė tė shprehim njė mendim tonin me fjalė, sepse, na ndodh aq shpesh tė mos kuptohemi nga bashkėbiseduesit dhe, e marr me mend shumė mirė tani se ēfarė do thotė t'i flasėsh tjetrit me anė tė artit, me anė tė njė fotoje, tė njė vepre tėnden. Pėr ta bėrė njė gjė tė tillė, duhet shumė altruizėm, dmth t'i shfaqėsh tė tjerėve njė foto tė bėra nga ti, nė tė cilėn ti mbart nė tė ndjesi, njė mesazh nė tė, do shumė altruizėm pėr mendimin tim. E, nėse do tregoheni altruistė deri nė kėtė pikė, ky lloj altruizmi do merrte edhe njė trajtė tjetėr mė tė gjėrė, nė atė qė ne kemi shumė nevojė sot: nė edukimin e vlerėsimit tė artit, nė njė kohė ku na ėshtė mbushur syri duke parė art fotografik mediokėr qė rėndėsi nuk ka shumė pasioni, por ta pėlqejė shumica, ku kjo shumicė siē e thashė po priret mė shumė drejt sipėrfaqes.

  Nė pikėpamjen time, do vlerėsoja mė shumė, kur dikush arrin qė me anė tė fotos njė gjė qė mbase e shohin njerėzit ēdo ditė por iu duket e rėndomtė apo pa vlerė, ti t'i japėsh vlerė me anė tė fotos, artit. Ta marr njė shembull shumė tė thjeshtė: njė foto tė bėrė njė luleje tė vyshkur, e cila pėrēmohet nga dikush qė fotografon gjithė kohės veē lule tė bukura. Dhe dikush qė e ka vėrtetė pasion foton, mund tė tė arrijė tė tė bėjė ta vlerėsosh mė shumė njė foto ku paraqet njė lule tė vyshkur duke tė pėrcjellur njė mesazh nė pėrputhje paralelisht me ciklin qė kemi dhe ne njerėzit gjatė jetės sonė. Dikur ajo lule e vyshkur ka qenė dhe ajo si tė tjerat, e bukur, e freskėt, me aromė etj etj... dhe ka ndjekur atė ciklin qė ka ēdo bimė duke u vyshkur mė pas; njėlloj si me jetėn e njeriut ku tė gjithė nė njė farė moshe kemi atė freskinė, gjallėrinė, bukurinė etj etj...derisa na vjen edhe ne ēasti kur plakemi, vyshkemi si ajo lulja dhe kemi nevojė pėr pak vėmendje, njėlloj si ajo lule e vyshkur qė dikur kishte po atė vėmendje qė kanė ato qė tani janė nė lulėzim.

  E mora njė shembull thjesht tė rėndomtė, tė diēkaje tė harruar, tė pa vėnė re nga syri i pėrditshėm ku ti je nė gjendje t'i japėsh jetė me anė tė fotos, merre me mend sesa gjė e bukur do dilte njė foto ku objektivi i marrė ka vetė njė bukuri tė rallė natyrore etj etj... nė tė cilėn ti ke shumė pėr tė thėnė me atė foto. Ka shumė rėndėsi edhe titulli qė i vė pėr mendimin tim.

  Edhe diēka, nėse psh unė nuk i jap njė votė njė fotoje qė mbase ka shumė kuptim me atė tė asaj qė pėrcjell, s'do thotė se ajo foto s'ka vlerė apo s'ėshtė e bukur, por me shumė mundėsi jam unė e paaftė ta vlerėsoj dhe ta kuptoj si e meriton.
  Prandaj them, qė ky konkurs do shėrbente edhe nė edukimin tonė me atė qė pėrēon njė foto e vėrtetė artistike e bėrė me pasion. Na mungon njė edukim i tillė; kemi nevojė pėr njė mesazh qė shkon pėrtej mediokritetit tė pėrditshėm qė fillon qė tek mosvlerėsimi i drejtė i njė libri (ku bestseller-at ta pėrziejnė stomakun), mosvlerėsimi i drejtė i muzikės, ku tregu i kėtij arti ėshtė pushtuar nga ata qė s'ia thonė muzikės etj etj... dhe meqė jemi tek arti fotografik - ju lutem na jepni njė mesazh edukimi tė vlerėsimit dhe ndėrgjegjėsimit edhe tė artit tė fotos.

  Tė gjithė e dimė se as veprat e gjenive nė mbarė botėn tė ēdo zhaneri s'janė mirėpritur dhe vlerėsuar fillimisht nga masa, duke qenė se tejkalonin mediokren me tė cilėn jemi mėsuar ēdo ditė. Sidoqoftė, ju e dini mė mirė se unė a ia vlen tė bėhet apo jo konkursi dhe, e respektoj vendimin e secilit ēfarėdo qoftė. Sinqerisht, e kuptoj mjaft mirė ngurimin qė keni pėr konkursin, por thjesht po mundohesha "t'iu jap pak zemėr"
  Sa pėr rregullat, shumė mirė bėni.
  Edhe s'flas mė tani

 9. #29
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Mire qe cdo kush dha ideja dhe keshilla,por tani ka dikush qe do vendose rregullat definitive dhe ky konkurs te filloj?
  Lexo postimin e Force-Intruder.
  Duke qene se ky anetar me sa kam pare neper postimet e tija eshte nje klas me larte se pjesa tjeter rreth fotografise, personalishte mendoj qe propozimi i tij te shikohet seriozishte nga moderatoret qe do kene mbikeqyrje te ketij konkursi.
  Gjithashtu shpresoj qe vetem Bvizion te merret me kete pune qe mos te kete rrjedhje informacioni rreth fotove edhe pjesmarrsve. (se kjo eshte nje nga shqetesimet baze te disa anetarve).
  Duke e mbyllur mendoj te shqyrtohet edhe nje mundesi qe anetaret qe skane DSLR (i bie qe ska raw file dhe eshte me e veshtire per tu analizuar qe fotoja eshte origjinal) te stimulohen te marrin pjese ne kete konkurs.
  Sepse sic kam thene edhe me siper...edhe PP (post processing) eshte nje menyre per tu shprehur nepermjet fotos.

 10. #30
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Reiart Lexo Postimin
  Doja te beja nje sugjerim per votimin. Duke marre shkas nga konkurset e meparshme dhe duke vizituar temat e fotografive ne te cilat komentet, me duken si puthjet e plakave qe te lene nje kile peshtyme ne faqe, te behen ne perfundimin e raundit te rradhes ku mund te thone cfare te duan duke mos ndikuar ne vendimin e votuesit pasardhes. Votimi te jete i fshehte pa treguar anetaret qe kane votuar, deri ne perfundimin e konkursit.
  Ke tė drejtė pėr punėn e votimit tė fshehtė. Pashė votimet nė konkurset e kaluara dhe vura re se ca anėtarė ndikoheshin nga komentet dhe votat e tė tjerėve. Janė ca anėtarė qė mendojnė gjithnjė njėsoj, e mundohen qė edhe shijet t'i kenė njėsoj. Ndoshta njė fotografi nuk mund t'i pėlqejė, por e voton se e ka votuar mikja, se kėshtu e forcon edhe mė shumė "miqėsinė".

  Diēka tjetėr qė vura re ishte numri i vogėl i votuesve, gjithsej nja 30 votues. FSH-ja ka qindra vizitorė nė ēdo orė tė ditės, por me sa duket tė paktė janė ata qė vizitojnė forumin fotografik dhe janė tė interesuar pas kėtij forumi.

  Pėr 30 votues gjithsej, qė votojnė 10 konkurrues qė mund tė ketė, mendoj se konkursi nuk ia vlen.

 11. #31
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Ja po flas, por do pendohesh kėsaj here qė mė bėre tė flas; ke pėr tė rėnė 1 kile t'u m'lexu
  Mos ki merak se e kullufita shkrimin tende brenda minutes.

  PS: Vallahi te ishte per mua..fol sa te duash.
  Per Zotin qe shkruan, e di te shprehesh bukur.

 12. #32
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Mire qe cdo kush dha ideja dhe keshilla,por tani ka dikush qe do vendose rregullat definitive dhe ky konkurs te filloj?
  Ide e bukur, vetem se ka nje problem te vogel Me 4 anetare qe jane te gatshem te konkurojne (deri tani) nuk ja vlen mundimi. Shpresoj te kete me teper.

  Fleur Blanche, une bie plotesisht dakor me mendimet e tua por me duket se vetem ne nje pike ama nuk jemi kuptuar. Mua personalsiht (besoj dhe konkuruesve) nuk me shqeteson fakti qe dikush voton nje fotografi qe nga pikpamja ime psh mund te mos kete aq vlera sesa nje foto tjeter por nga pikpamja e saj/tij eshte e perkryer. Ne fakt kjo eshte e gjitha cfare kerkojme. Ajo qe me shqeteson mua eshte vlersimi i krijimit ne baze te autorit apo mardhenieve virtuale me autorin. Si pozitivisht ashtu dhe negativisht. Ideja eshte per te gjetur krijimin me te pelqyer dhe nese votimet nuk do ishin te ndershme atehere e gjithe ideja apo puna do deshtonte. Eshte tjeter ceshtje se si do ndjehej x apo y autor ne lidhje me vlersimin e krijimit te saj/tij.

  PINK, take it easy kompleksitetet i krijojne njerezit dhe besoj qe te dy kemi aq kohe ne forum per ta kuptuar qe nuk eshte konspiracion por realitet. Une besoj qe cdo problem ka nje zgjidhje, prandaj dhe diskutojme se si mund ta organizojme kokursin ne menyre sa me te drejte e sa me pak komplikime.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 13. #33
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Une propozoj vete me modesit te luaj rolin e Zotit edhe te jem e gjithe juria vete.
  Keshtu nuk ka nevoje as per votues. Konkursi funksionon si tip diktature ku ajo qe them une eshte ligj. C'i do votuesit?

  He me se nuk eshte edhe ndonje gje kaq e re per ne...

 14. #34
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Pse keni frik nga sa "fans"/miq ka tjetri?

  Mos e shikoni ashtu si se sdo fitoni Ndonje gje kush e di se cfare. Shikojeni si argetim, nje gar argetuese, edhe Konkurese sigurisht. Une per veten time nuk do mbaja anen e askujt.

  Besoj se problemi nuk eshte tek votuesit si "shok/shoqe" por me teper sa te mire Jane ne vleresimin/gjykimin fotografite

 15. #35
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Bardhi, kur thashe konspiraci , eshte e nivelit 0 ama. Qe mos keqkuptohemi. Kur lexoj budalliqe tip hilesh nga lart, e mesazhe private qe " Hej o burraaaa beni me hile" e miq virtual votojne se cfare votoi Miku do votoj dhe mikja etc etc crap like that; Nuk ka miq virtual . Kush e shef me ate sy 2 bad. Psh ta marr si shembull - toffeen e gjeta ne rruge , kish humbur rrugen ( lol) e solla une ketu.stilin pak a shume ja di. Por prape mund te me befasoje. Nuk eshte absolute. Tani se e kam ' friend' cfare kujton ai se do votoj ate bie fjala? Nese Reiart e zeme paraqitet me dicka qe mua do me pelqej merr voten. There's no such thing as friendship online! No one gives a damn! konkursi behet per fun, caktohen rregullat edhe aq. Fundja duhet pare si shtytje pozitive per tu improve si fotograf! Anyway good luck nese zhvillohet te gjitheve.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 23-10-2012 mė 09:41

 16. #36
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Citim Postuar mė parė nga BvizioN Lexo Postimin
  Fleur Blanche, une bie plotesisht dakor me mendimet e tua por me duket se vetem ne nje pike ama nuk jemi kuptuar. Mua personalsiht (besoj dhe konkuruesve) nuk me shqeteson fakti qe dikush voton nje fotografi qe nga pikpamja ime psh mund te mos kete aq vlera sesa nje foto tjeter por nga pikpamja e saj/tij eshte e perkryer. Ne fakt kjo eshte e gjitha cfare kerkojme. Ajo qe me shqeteson mua eshte vlersimi i krijimit ne baze te autorit apo mardhenieve virtuale me autorin. Si pozitivisht ashtu dhe negativisht. Ideja eshte per te gjetur krijimin me te pelqyer dhe nese votimet nuk do ishin te ndershme atehere e gjithe ideja apo puna do deshtonte. Eshte tjeter ceshtje se si do ndjehej x apo y autor ne lidhje me vlersimin e krijimit te saj/tij.
  Jo mė kot thashė qė jam dakort me rregullat, por s'u zgjata shumė nė kėtė pikė duke qenė se iu pėrket mė shumė konkurentėve kjo pjesė sesa mua. Madje qė kur lexova nė fillim ato qė pat thėnė Bato, po mė haheshin gishtat tė shprehesha, por ngurova nga idea se mos vallė po fus hundėt aty ku s'mė pėrket, kėshtu qė mė pas vendosa tė shprehem nė rolin e njė vėzhgueseje dhe ato qė shpreha, ndėr tė tjera- e kisha edhe mė shumė qė tė ndėrgjegjėsohemi tė gjithė qė tė jemi sa mė drejtė, pra pėr ne qė jemi thjesht votues. Prandaj dhe ngula kėmbė, qė tė vlerėsohet njė foto si art qė rrjedhimisht kjo nėnkupton tė lihen mėnjanė ato miqėsirat apo armiqėsirat virtuale, sepse nėse iu intereson kjo pjesė ka tema boll nė forum ku mund t'ia pėrkėdhelin sedrėn njėri tjetrit apo ta cėnojnė.

  Gjithashtu, jo pa qėllim solla nė postin tim tė parė, edhe shembullin e njė fotoje qė mua mė ka pėlqyer shumė, sė pari sepse paraqita njė foto tė dikujt qė as e njoh fare, madje as qė ia kam shprehur admirimin tim as nė temėn e tij me foto nė forum, dhe, sė dyti tė nisemi edhe nga bukuria qė shpreh fotoja. Tek kjo e fundit desha tė ndalem sėrish pak, sepse mbrėmė pėr kureshtje po shihja konkurset mė pėrpara, ku, mė bėri pėrshtypje qė disa foto janė votuar shumė ngaqė kanė parė aty njė park tė bukur, apo pamje natyre tė bukur, ku nė tė vėrtetė ajo s'quhet foto e bukur, por thjesht natyrė e bukur.

  Foto e bukur, ėshtė kur atė pamje, ose atė park, e merr nė njė plan tė atillė qė tregon fantazi, krijimtari dhe origjinalitet nga ai qė shkrep apo fantazia qė ka kur luan me ngjyrat dhe, jo si me qenė ndonjė foto qė e gjen kollaj nė google image tė njė pamje natyre dhe kėta mahinten dhe bėjnė "uaaaa sa foto e bukur!"
  Kjo sėrish ishte pėr ndėrgjegjėsimin e votuesve ku futem dhe unė. Dhe, kur them qė tė nisemi nga tė kuptuarit e idesė qė po na jep fotoja, veēantisė, krijimtarisė qė po pėrcjell autori, me kėtė sigurisht dua tė them indirekt tė lėmė mėnjanė simpatitė dhe antipatitė forumore personale qė kemi me autorin. Madje, citova qė nėse duam tė jemi subjektiv le tė shprehemi po deshėm edhe nė temėn me foto, se bie fjala unė e pranoj qė nė temėn personale me foto - jam subjektive kur mė paraqiten foto tė Shkodrės, por nė konkurs t'i shmangem kėsaj. Pra sėrish biem dakort dhe kėtu.

  Gjithashtu, iu kuptoj ju qė konkuroni edhe nė shqetėsimin qė keni lidhur me egon e disa qė mund tė fillojnė tė bėjnė marrėveshjet tyre parapaskene me anėtarėt e tjerė, apo vetė konkurentėt mes tyre. U binda edhe mė tepėr, kur mbrėmė pėr kureshtje, pashė konkursin e 2009. Sė pari, egoja e disave dhe konkretisht e sam1r arrinte nė atė pikė, sa votonte nė fazėn kualifikuese veten e tij http://www.forumishqiptar.com/poll.p...ts&pollid=2406

  Meditim nen perendimin diellit..!!
  Alma07, Altina Bojaxhiu, arjeta3, atdhemulaj, autotune, Biondina,cuca, durim1, egzongashi, eldushka, EnRy, Fittox, ino89, new-man,NoName, ReaLFan, Ribery, RiLLzI, SaFeT-v, sam1r, sweetshejtone,Tupalla

  dhe po ashtu nė tė njėjtėn linjė ecte edhe fittox.

  3-Pamje e Bukur ne Alpbach (Austri)
  Dardanius, Dar_di, ekonatyra, Fittox, hope31, Inteligjentja, km92,RiLLzI, sam1r, shkumbin husaj, strange, Tupalla, [LoTi]
  http://www.forumishqiptar.com/poll.p...ts&pollid=2478

  Prap kėta tė dy, jo vetėm qė votojnė veten e tyre nė fazėn kualifikuese, por votojnė njėri tjetrin. Shiheni edhe mė lart nė fazėn kualifikuese, por votojnė njėri tjetrin nė finale:
  sam1r - Meditim nen perendimin diellit..!!
  -delvina-, ajzberg, albert.ts, Alvlora, anjolf, Argjendii, atdhemulaj,bijevllase, CrAzY-BoY, durim1, egzongashi, embelsiraa, Fittox, Foleja_,Gzimos, Leonard1-, Marya, Midja, no-name, Ribery

  Fittox - Pamje e Bukur ne Alpbach (Austri)
  km92, sam1r, The_Capital, [PaRTiZoNi]

  Meqė ra fjala, ajo fotoja qė ka fituar nė finale ky sam1r, mua s'mė pėlqen fare, s'ka ide tė re, duket si me qenė nė buda i lodhur, si hije e zezė para perėndimit tė diellit!

  A tė bėn tė dyshosh pėr ato qė thamė, marrėveshjet para krahėve qė bėjnė anėtarėt nė njė konkurs tė tillė qė bėhet pėr qejf? sigurisht qė tė bind pėr kėtė dyshim.

  Po ashtu, u habita qė (mė duket ishte foto nė 2008), njė foto "La mia musa" (Frymėzimi im) qė kur e pashė mbrėmė unė shtanga duke e parė sepse mė pėrpiu, kishte marrė shuuuuuuuuumėėėėėė pak vota, dhe shumica kishin votuar ndonjė park a kasolle nė pyllė qė s'pėrcjell ndonjė mesazh kushedi se ē'a, dhe po ashtu ishte njė prirje qė disa votonin ashtu si thotė Batoja, pra shohin nga ku anon shumica nė votim qė ta votoj dhe unė, me idenė se mos dukem si pa shije po votova atė qė e votojnė pak. Ėshtė shqetėsuese, sepse, vihet re kjo dhe nė temat e forumit, ku disa tema me shumė vlerė diskutohen nga njė pakicė anėtarėsh, tė cilėt madje shpeshherė vetėm qė t'i japin vlerė diskutimit, kundėrshtojnė njėri tjetrin edhe nėse parimisht janė dakort, me qėllim qė t'i japin shumė kėndvėshtrime temės qė diskutohet. Ndėrsa nė disa tema pambuku, janė ato qė kanė mė shumė pjesėmarrje anėtarėsh dhe, janė tė tipit: ohh sa e mrekullueshme je, s'kam njohur njė si ty, je shumė i/e dashur pėr mua, tė kėrkova nė qiell por tė gjeta nė forum etj etj...

  Fakti qė po diskutojmė, po e bėj dhe unė qė s'do konkuroj, e bėj pikėrisht edhe qė tė ndėrgjegjėsohemi pėr atė qė e kam stėrthėnė, qė nėse duan t'i shprehin dashuritė e miqėsitė virtuale apo e anasjellta ndaj antarėve, le ta bėjnė nė temat e tjera; kėtu ėshtė diēka artistike dhe le tė shohim kėtė anė tė medaljes, le tė edukohemi me kėtė pjesė!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 23-10-2012 mė 09:46

 17. #37
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  toffeen e gjeta ne rruge , kish humbur rrugen ( lol) e solla une ketu.
  Skam faj..lagjia eshte e madhe, ka shume rruge. Edhe mund te humbim.

  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  stilin pak a shume ja di. Por prape mund te me befasoje.
  Kam faj une qe postoj ketrat me shumice..

  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Tani se e kam ' friend' cfare kujton ai se do votoj ate bie fjala? Nese Reiart e zeme paraqitet me dicka qe mua do me pelqej merr voten.
  Ashtu eee??
  Pink po sme votove do ta marr ate nikon qe ke e sdo ta kthej me.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Toffee : 24-10-2012 mė 00:07

 18. #38
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Nqs me lejohet do te terhiqja disa verejte subjektive.

  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Meqė ra fjala, ajo fotoja qė ka fituar nė finale ky sam1r, mua s'mė pėlqen fare, s'ka ide tė re, duket si me qenė nė buda i lodhur, si hije e zezė para perėndimit tė diellit!
  Fleur..mund te mos pelqej por ama edhe duke e nencmuar deri diku nenvlereson voten e anetarve qe e kane votuar.


  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Po ashtu, u habita qė (mė duket ishte foto nė 2008), njė foto "La mia musa" (Frymėzimi im) qė kur e pashė mbrėmė unė shtanga duke e parė sepse mė pėrpiu, kishte marrė shuuuuuuuuumėėėėėė pak vota, dhe shumica kishin votuar ndonjė park a kasolle nė pyllė qė s'pėrcjell ndonjė mesazh kushedi se ē'a,
  Nje tingull, nje mendim, nje fjal, nje fotografi...shkaktojne ndienja te ndryshme te cdo person...
  Kshu qe ska arsye te presesh qe cdo person do ndiej, ate qe perjeton ti.

  Me respekte!

 19. #39
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Citim Postuar mė parė nga Toffee Lexo Postimin
  Lexo postimin e Force-Intruder.
  Duke qene se ky anetar me sa kam pare neper postimet e tija eshte nje klas me larte se pjesa tjeter rreth fotografise, personalishte mendoj qe propozimi i tij te shikohet seriozishte nga moderatoret qe do kene mbikeqyrje te ketij konkursi.
  Si me paska shkare pa lexuar kete koment.

  Nuk jam i sigurte ne ke perdorur sarkazme apo e ke seriozisht, sidocofte ne te dyja variantet gjerat nuk funksionojne ne menyre te tille ne nje sistem demokraktik Mendimet e te gjitheve vlejne njelloj, pa dallim nivelesh, klasash apo kadegorish.

  PINK: Meqe ra fjala (dhe meqe nuk do marresh pjese ne konkurs) a mund te marresh persiper organizimin e tij dhe ne te njejte kohe me jep mundesine mua qe te konkuroj (te pakten behemi 5 konkurues)
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 20. #40
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Citim Postuar mė parė nga Toffee Lexo Postimin
  Fleur..mund te mos pelqej por ama edhe duke e nencmuar deri diku nenvlereson voten e anetarve qe e kane votuar.
  Tė jem e sinqertė, unė mė shumė e kisha jo pėr tė nėnvlerėsuar votat e tė tjerėve sepse, jo mė kot jam shprehur qė nė fillim qė shijet s'diskutohen por, si ta them... kur e shikoja atė foto se ē'mė pėrcillte njė ndjesi fallciteti qė tek pėrpunimi qė i ka bėrė, madje edhe ajo idea ngjan siē thashė - s'kishte asnjė ide tė re qė tė kalisifikohej finalishte pėr konkurs... Por sinqerisht, kur pashė pastaj qė autori i fotos nė atė konkurs, ishte paraqitur nė muajt pasardhės me disa foto dhe jo vetėm votonte foton e tij, por menjėherė sapo ishin hedhur fotot nė konkurim, bėnte edhe komentimin e fotos qė kishte votuar, gjasme se nuk dinte se ishte fotoja e tij dhe arrinte deri aty sa ta ngrinte nė qiell foton e vet dhe fyente idenė e tė tjerėve; e, rrjedhimisht njė gjė e tillė ndikon dhe tek votuesit mė pas. Ja sa pėr shembull po marr veē njėrėn, por po deshe ta shohėsh konkursin e 2009, njė gjė tė tillė e ka bėrė nė ēdo muaj tė konkurimit:
  http://www.forumishqiptar.com/showpo...9&postcount=14
  Kjo zonjusha fotografe, ka dalė edhe nė finale dhe ėshtė foto e tij. atėherė pse e komenton menjėherė duke thėnė qė ka sjellur risi kjo foto, ndėrsa fotoja e dikujt tjetėr ėshtė ide out?! Ēfarė shije tė lė ty ky veprim, nga dikush qė foton e ka thjesht pėr pasion tė tijin??
  S'po tė tregoj linket tjera mė mirė...

  Aty pastaj thashė me vete: ja pse s'mė tėrhiqte mua fotoja fituese, sikur e parandjeja ... dhe e shpreha mendimin lidhur me kėt fakt nė tėrėsi pastaj. Gjithashtu, votuesit s'kanė pse tė ndihen tė nėnvlerėsar nga shijet e mia, s'ka pse i prek njė gjė e tillė, aq mė tepėr qė po flas pėr njė konkurs qė ka 3 vite qė ėshtė bėrė. Mua mė shumė, mė nxitėn mė shumė veprimet qė kishte bėrė. Taniiiiiiiii, qė mbase u tregova pak e ashpėr, e pranoj


  Nje tingull, nje mendim, nje fjal, nje fotografi...shkaktojne ndienja te ndryshme te cdo person...
  Kshu qe ska arsye te presesh qe cdo person do ndiej, ate qe perjeton ti.
  Unė s'e kisha qė tė tjerėt tė ndjejnė atė qė ndjej unė, por e kisha me idenė qė meqė fotoja ėshtė njė art qė pėrcjell ndjesi, atėherė para se tė hedhim votėn, tė ndalemi nė kėtė pjesė... se edhe mua bie fjala mė pėlqen shumė natyra, madje edhe ato shtėpiat e drurit nė male (vdesssssss) por mos nisemi "ohhhh sa mė pėlqen natyra nė park apo mali" e ku di unė... por tė nisemi nga mesazhi qė do japė fotoja, meqė ėshtė art, duhet tė jetė e veēantė...

  Me respekte!
  Gjithashtu :-)
  Sidoqoftė, me vend i kishe vėrejtjet nė mėnyrėn sesi tė kishin ardhur ato qė kam shkruar unė dhe i citove :-)

  P.S: Mė shkrive me ato ketrat, dje i mbarova lajthitė qė mė kishin mbetur... shih ketra unė nė forum, dhe pėrfundoja duke thyer lajthi :P
  Citim Postuar mė parė nga BvizioN Lexo Postimin
  PINK: Meqe ra fjala (dhe meqe nuk do marresh pjese ne konkurs) a mund te marresh persiper organizimin e tij
  Kjo ėshtė si t'i japėsh bisturinė e kirurgut njė muratori. Aq mė tepėr qė personi nė fjalė, pat arritur sa pėr inate personale t'ia fshinte njė herė gjithė temėn e Batos, dhe u desh ndėrhyrja e stafit qė t'ia rikthente temėn me foto tė Batos. Mos flas pėr mė tej... se s'ia vlen t'i jap rėndėsi sinqerisht.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 24-10-2012 mė 05:04

Faqja 2 prej 12 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •