Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 34
  1. #1
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anėtarėsuar
    02-02-2009
    Postime
    3,456
    Postimet nė Bllog
    1

    Moderatorja PINK me ofendon e kercenon

    Ilia ti o je GOMAR ose pervert. Zgjidh e merr! Dhe ke guxim thua; 'merruni me argumentet' . Ato qe ti quan " argumente" Jane idiotlliqe te thena nga 1 GOMAR qe sdi c'pellet ose te 1 perverti. Ligji ne mbare boten te denon nese tenton apo kryen marredhenie seksuale me minorene. Nese nuk e kupton duhet marre masa ndaj teje ; konsiderohesh njeri I rrezikshem per shoqerine!
    pra kemi fyerje dhe kercenim,... a zbatoni drejtesine te dashur moderatore
    Duaje te afermin tend si veten

  2. #2
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga ilia spiro Lexo Postimin
    pra kemi fyerje dhe kercenim,... a zbatoni drejtesine te dashur moderatore
    Ne kete forum ska vend per injorante dhe perverts! Pa Provo thuaji ato mendime qe ke ne public/ realitet dhe shiko cte pret. Ti duhet te perjashtohesh fare se je I neveritshem! 14 vjec je minorene - ne tetevjecare. Ketej nga jam une dhe ne shkolle te mesme te provojne perverts si Ty ta rregullojne mire qefin! Njeri I neveritshem . Kercenim thote ?! Pfff nuk zgjidhje dot mes gomarit dhe pervertit he?! tsk tsk.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,347
    Postimet nė Bllog
    17
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Ne kete forum ska vend per injorante dhe perverts! Pa Provo thuaji ato mendime qe ke ne public/ realitet dhe shiko cte pret. Ti duhet te perjashtohesh fare se je I neveritshem! 14 vjec je minorene - ne tetevjecare. Ketej nga jam une dhe ne shkolle te mesme te provojne perverts si Ty ta rregullojne mire qefin! Njeri I neveritshem . Kercenim thote ?! Pfff nuk zgjidhje dot mes gomarit dhe pervertit he?! tsk tsk.
    Pink, jo te gjithe jetojne ne Amerike dhe jo te gjithe mendojne si ty. Ka vende te botes, Shqiperia mes ty, ku vajzat martoheshin edhe 14 vjec jo me larg se brezi i gjyshit tend.

    Fyerja tende ishte e pavend per anetarin ne fjale. Mund ti lije nje pershtypje negative anetarit ne fjale per mendimin qe shprehu per ti treguar qe ti je ofenduar nga mendimi i tij, por nuk ke te drejte te ofendosh dike pasi nuk mendon si ty ne forum.

    Duke qene se je moderatore, duhet te tregosh me shume durim e kujdes kur shpreh mendimin neper tema. Je e lire te shprehesh mendimin tend ashtu sic e mendon e gjykon, por nuk ke te drejte te ofendosh anetaret e tjere qe nuk mendojne apo gjykojne si ty.

    Albo
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 21-10-2012 mė 20:35

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Po ai paska te drejte te quajve kurve cdo femer qe ka mendim ndryshe nga ai? Qesharake ankesa e tij. Jo cdo mendim ndryshe duhet lejuar. Fakti qe ai i perket je brezi tjeter s'do te thote te flasi para mbrapa se na paska qene normale ne ate kohe pervesiteti, pedofilizmi. Brezi i ri nuk eshte rritur me ato norma dhe as nuk duhet ushqyer me ato norma, se po i shikojme si po dalin brezat e rritur ne ate kohe, Frutet e kalbura, vrasesit, te shthururit, kriminelet, pedofilet nuk i krijoi demokracia, por regjimet e meparshme qe joqe deshtuan ti luftonin keto kalbesira, por i ushqyen ne heshtje.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 21-10-2012 mė 20:10
    Feelings change - memories don't.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    moderatort duhet te durojn , se perndryshe i shkarkojn ... bile nganjehere edhe pa faj ...

    pra Pink , mos u bo Rebele..

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Bravo Albo qe e pastrove teme se ilia u be per humor kendej
    Jetė e rėndė.......!!!

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Pse eshte lene hapur tema njehere ap opo prisni autokritiken e Pinkut, LOL
    Feelings change - memories don't.

  8. #8
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
    Pink, jo te gjithe jetojne ne Amerike dhe jo te gjithe mendojne si ty. Ka vende te botes, Shqiperia mes ty, ku vajzat martoheshin edhe 14 vjec jo me larg se brezi i gjyshit tend.

    Fyerja tende ishte e pavend per anetarin ne fjale. Mund ti lije nje pershtypje negative anetarit ne fjale per mendimin qe shprehu per ti treguar qe ti je ofenduar nga mendimi i tij, por nuk ke te drejte te ofendosh dike pasi nuk mendon si ty ne forum.

    Duke qene se je moderatore, duhet te tregosh me shume durim e kujdes kur shpreh mendimin neper tema. Je e lire te shprehesh mendimin tim ashtu sic e mendon e gjykon, por nuk ke te drejte te ofendosh anetaret e tjere qe nuk mendojne aspo gjykojne si ty.

    Albo
    Te perkrahesh mendimet e nje peveresi, i cili ka dite rrjeshte qe shan nje vajze te gjore, qe u perdhunua nga nje monster. Ky Ilia qe s'mush mire po ashtu mendon qe perdhunimi mund te shuhet sepse plaku ka pohuar qe mbas perdhunimit "vajza ka ardhur me deshire". Mendimet e ketij peveresi me emer Ilia perkah ti Albo?? Nje forum i gjithe, i ka folur me dite rrjeshte qe eshte gabim!! Kurse ti besoj qe as s'ke lexuar shkrimet e tij!!!! Se ti lexoje do mbaje qendrim ndryshe. Fyerja e Pink eshte teper pak, ne krahasim me fyerjet qe ka bere ky me dite rrjeshte!

  9. #9
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,347
    Postimet nė Bllog
    17
    Citim Postuar mė parė nga s0ni Lexo Postimin
    Te perkrahesh mendimet e nje peveresi, i cili ka dite rrjeshte qe shan nje vajze te gjore, qe u perdhunua nga nje monster. Ky Ilia qe s'mush mire po ashtu mendon qe perdhunimi mund te shuhet sepse plaku ka pohuar qe mbas perdhunimit "vajza ka ardhur me deshire". Mendimet e ketij peveresi me emer Ilia perkah ti Albo?? Nje forum i gjithe, i ka folur me dite rrjeshte qe eshte gabim!! Kurse ti besoj qe as s'ke lexuar shkrimet e tij!!!! Se ti lexoje do mbaje qendrim ndryshe. Fyerja e Pink eshte teper pak, ne krahasim me fyerjet qe ka bere ky me dite rrjeshte!
    Nese mendimi i nje anetari te duket fyes apo i pavend, jepi pershtypje negative. Por forumi shqiptar nuk eshte hapur qe ti beje gjithe shqiptaret te mendojne njesoj, eshte hapur qe shqiptaret te levrojne lirine e tyre te fjales. Dhe ne nje vend te lire, gjithmone do te degjosh mendime nga me te ndryshmet, si mendime qe te vijne ty per shtat, si mendime qe nuk te vijne ty per shtat.

    Ilia gezon te drejten e tij te shpehi ate qe mendon per ngjarjen, ashtu si ti mund te shprehesh mendimin tend, pa qene nevoja qe ti te ofendosh ilian apo ai ty.

    Moderatoret e forumit nuk jane "policia e mendimit te lire".

    Albo

  10. #10
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Albo, Forumi Shqiptar perbehet nga shoqeria Shqiptare. Nje shoqeri ka normat e saja, ka rregullat e saja. Nuk mund te lejohen mendimet e cdo idioti i cili shan femren si k... i cili justifikon perdhunimet njehere te Ajshes, pastaj te vajzes se mitur 8-vjecare.

    Liria e tjetrit ndalon kur kercenohet liria ime!

    Ti qe ke kete forum duhet te marresh masat qe liria ime mos te kercenohet. Tek liria ime mund te fusesh te gjithe anetaret te cilet e kan kundershtuar keto dite.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Thumbs up

    Citim Postuar mė parė nga s0ni Lexo Postimin
    Albo, Forumi Shqiptar perbehet nga shoqeria Shqiptare. Nje shoqeri ka normat e saja, ka rregullat e saja. Nuk mund te lejohen mendimet e cdo idioti i cili shan femren si k... i cili justifikon perdhunimet njehere te Ajshes, pastaj te vajzes se mitur 8-vjecare.

    Liria e tjetrit ndalon kur kercenohet liria ime!

    Ti qe ke kete forum duhet te marresh masat qe liria ime mos te kercenohet. Tek liria ime mund te fusesh te gjithe anetaret te cilet e kan kundershtuar keto dite.
    S'po i leviz asnje presje.
    Feelings change - memories don't.

  12. #12
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
    Pink, jo te gjithe jetojne ne Amerike dhe jo te gjithe mendojne si ty. Ka vende te botes, Shqiperia mes ty, ku vajzat martoheshin edhe 14 vjec jo me larg se brezi i gjyshit tend.

    Fyerja tende ishte e pavend per anetarin ne fjale. Mund ti lije nje pershtypje negative anetarit ne fjale per mendimin qe shprehu per ti treguar qe ti je ofenduar nga mendimi i tij, por nuk ke te drejte te ofendosh dike pasi nuk mendon si ty ne forum.

    Duke qene se je moderatore, duhet te tregosh me shume durim e kujdes kur shpreh mendimin neper tema. Je e lire te shprehesh mendimin tend ashtu sic e mendon e gjykon, por nuk ke te drejte te ofendosh anetaret e tjere qe nuk mendojne apo gjykojne si ty.

    Albo
    Nuk eshte e thene te jetosh ne USA te mendosh ashtu sic eshte e drejte. Shqiperia nuk eshte han me shume porta qe nuk merret vesht se kush e hyn del. Mesa di une atje funksionon ligji si ne gjithe boten e qyteteruar. Ne ketu nuk po diskutonim sesi funksiononte 'ligji' para 90-100 vjetesh. Nese dicka ishte normale atehere, sot mbase denohet me ligj. Cdo kush duhet ti permbahet ligjit dhe rregullave morale. Dhe Shqiperia ka ligjet e saj, si gjithe bota. E ti sillen tjetrit ketu, ti paraqitet se cfare thote ligji dhe neni per abuzim dhe dhunim minorenesh, e prape te nguli kembe si mushka e te na paraqese teorine e pafajsise te nje 80 vjecari qe dhunon nje femije 14 vjece nuk eshte normale. Te paraqese pa pushim dhe me pasion se te perdhunosh sot nje femije qenka OK te perdhunohet dhe te abuzohet, as long as femija pavarsisht traumes qe peson dhe psikologjise te atij femije te dhunuar; vajtja prape te ai plakush na i fshin aktin e dhunimit dhe perdhunimit ( pavarsisht me deshire apo jo tentimi apo dhuna seksuale te minorenet ) ligji ne Shqiperi te DENON! Nuk ka justifikim ndaj ketij akti!!! Nese se kupton une kam mendimin tim dhe te drejten time ta quaj Pervert. Shume e thjeshte. Neser pasneser ai me ate mendim qe ka mund ti duket ok te shkoj te kapi gocen tende bie fjala (larg qofte) apo femijen e dikujt tjeter sepse mendon se perdhunimi fshihet me pas. Keto nuk jane mendime normale qe mund te tolerohen. Per mua vetem nje sick mind i mendon. KAQ!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 21-10-2012 mė 20:57
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  13. #13
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar mė parė nga psychoz Lexo Postimin
    Albo deri diku ke te drejt per sa i perket mendimit te lire, por te ofendosh te gjithe femrat sic thot ilia qe jan kurva kjo stolerohet, lexoja postimet ne temen e 14 vjecares me kujdes...shpresoj mos te jen fshire.
    Ja se jan ketu disa shkrime te tij

    Citim Postuar mė parė nga ilia spiro;
    po kush te kerkoi ty te me mbushesh mua.....jam me komplekse morale jo kurverore si puna jote,....
    Citim Postuar mė parė nga ilia spiro
    si e fakton qe jam i tille d.mth kurvar?deri me sot nuk kam qene une te thashe se ke mendime kurverore, po ti qeke fare debile dhe s`ke turp per fyerjet qe ben....une nuk thashe se ti je kurve...di te lexosh ti apo jo.... s`ma kercet fare nga keto qe thua, duhesh perjashtuar ti me shoqet e tua, ju po i prishni femijet me mendimet qe jepni,...se po u thoni nuk ka faj kjo le te kete dashnor,...ju paraqisni rrezik dhe ju e keni prishur shoqerine tone me imoralitetin tuaj
    juve se keni problem kurverine e vajzes suaj, prandaj mos u shqetesoni...
    femra imorale,.....dhe ju e keni per nder kete

  14. #14
    New York Maska e mario_kingu
    Anėtarėsuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    Ha Kjo Fjala e Lire ka mar ne qaf shum e shum veta
    Cdo gje Ka Kufizim cfare shkruan ne nje forum qe ka te pakten 50000 user
    Partizoni

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    flm qe i solle s0ni. A te hap dhe une nje teme ankese ndaj tij se ka dale dhe ne mode, kohet e fundit.
    Feelings change - memories don't.

  16. #16
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308
    Citim Postuar mė parė nga s0ni Lexo Postimin
    Ja se jan ketu disa shkrime te tij
    nje citim i drejte dhe i sakte do ishte ku citimi te con drejt e tek tema.


    Tani tek kjo tema per te cilen po flet Ilia nuk ishte ai qe ofendoi i pari, ishte shumica.

    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=145901&page=21
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Plaku me kostum : 21-10-2012 mė 21:31

  17. #17
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,347
    Postimet nė Bllog
    17
    Citim Postuar mė parė nga s0ni Lexo Postimin
    Albo, Forumi Shqiptar perbehet nga shoqeria Shqiptare. Nje shoqeri ka normat e saja, ka rregullat e saja. Nuk mund te lejohen mendimet e cdo idioti i cili shan femren si k... i cili justifikon perdhunimet njehere te Ajshes, pastaj te vajzes se mitur 8-vjecare.

    Liria e tjetrit ndalon kur kercenohet liria ime!

    Ti qe ke kete forum duhet te marresh masat qe liria ime mos te kercenohet. Tek liria ime mund te fusesh te gjithe anetaret te cilet e kan kundershtuar keto dite.
    Po te shpenzoje ca me shume kohe te lexoje ate qe ilia po shkruan per ngjarjen, para se ta paragjykosh ate pa e lexuar fare ate qe ai po mundohet te thote, nuk do te keqkuptoheshe e indinjoheshe ne ate pike sa te mbushesh faqe ne forum. Ilia dhe ti po bini dakord ne thelb ne ate qe shprehni per te ndeshkuar krimin, por kini dy kendveshtrime shume te ndryshme.

    Ilia nuk po shfajeson krimin e kryer apo demonizon viktimen e krimit. Ai po thote qe sa here qe ti e shume femra si ty reagoni ne kete menyre duke akuzuar dhunuesin e duke shfajesuar vajzen qe ishte plot 18 vjec ne diten qe nderroi jete, jeni duke u dhene mesazhin e gabuar atyre qindra mijera vajzave shqiptare ne fshatrat e qytetet e Shqiperise: mesazhin qe eshte OK te kesh te dashur kur je ne moshe minorene pa dijeni te prinderve. Kete ilia e quan "morali kurveror", dhe nuk ishte nje sharje per ty apo per femrat shqiptare, perkundrazi.

    Albo

  18. #18
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,347
    Postimet nė Bllog
    17
    Nuk eshte e thene te jetosh ne USA te mendosh ashtu sic eshte e drejte. Shqiperia nuk eshte han me shume porta qe nuk merret vesht se kush e hyn del. Mesa di une atje funksionon ligji si ne gjithe boten e qyteteruar. Ne ketu nuk po diskutonim sesi funksiononte 'ligji' para 90-100 vjetesh. Nese dicka ishte normale atehere, sot mbase denohet me ligj. Cdo kush duhet ti permbahet ligjit dhe rregullave morale. Dhe Shqiperia ka ligjet e saj, si gjithe bota. E ti sillen tjetrit ketu, ti paraqitet se cfare thote ligji dhe neni per abuzim dhe dhunim minorenesh, e prape te nguli kembe si mushka e te na paraqese teorine e pafajsise te nje 80 vjecari qe dhunon nje femije 14 vjece nuk eshte normale. Te paraqese pa pushim dhe me pasion se te perdhunosh sot nje femije qenka OK te perdhunohet dhe te abuzohet, as long as femija pavarsisht traumes qe peson dhe psikologjise te atij femije te dhunuar; vajtja prape te ai plakush na i fshin aktin e dhunimit dhe perdhunimit ( pavarsisht me deshire apo jo tentimi apo dhuna seksuale te minorenet ) ligji ne Shqiperi te DENON! Nuk ka justifikim ndaj ketij akti!!! Nese se kupton une kam mendimin tim dhe te drejten time ta quaj Pervert. Shume e thjeshte. Neser pasneser ai me ate mendim qe ka mund ti duket ok te shkoj te kapi gocen tende bie fjala (larg qofte) apo femijen e dikujt tjeter sepse mendon se perdhunimi fshihet me pas. Keto nuk jane mendime normale qe mund te tolerohen. Per mua vetem nje sick mind i mendon. KAQ!
    Moderatoret nuk mund te ofendojne anetaret e forumit ne ate menyre, pasi nuk mendojne si ty. KAQ. Je e lire te jesh anetare e thjeshte e forumit e shprehesh sic te te vije per mbare, por per aq kohe sa do jesh moderatore ne forum, je duke dhene shembullin e gabuar per gjithe anetaret e forumit: eshte OK te ofendosh nje anetar tjeter qe nuk mendon si ty.

    Albo

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
    Po te shpenzoje ca me shume kohe te lexoje ate qe ilia po shkruan per ngjarjen, para se ta paragjykosh ate pa e lexuar fare ate qe ai po mundohet te thote, nuk do te keqkuptoheshe e indinjoheshe ne ate pike sa te mbushesh faqe ne forum. Ilia dhe ti po bini dakord ne thelb ne ate qe shprehni per te ndeshkuar krimin, por kini dy kendveshtrime shume te ndryshme.

    Ilia nuk po shfajeson krimin e kryer apo demonizon viktimen e krimit. Ai po thote qe sa here qe ti e shume femra si ty reagoni ne kete menyre duke akuzuar dhunuesin e duke shfajesuar vajzen qe ishte plot 18 vjec ne diten qe nderroi jete, jeni duke u dhene mesazhin e gabuar atyre qindra mijera vajzave shqiptare ne fshatrat e qytetet e Shqiperise: mesazhin qe eshte OK te kesh te dashur kur je ne moshe minorene pa dijeni te prinderve. Kete ilia e quan "morali kurveror", dhe nuk ishte nje sharje per ty apo per femrat shqiptare, perkundrazi.

    Albo
    E shoh qe po perpiqesh te mbrosh ate me cdo kusht e injorosh ofendimet e tij ndaj meje. Cuditerisht e prisja kete lloj pergjigje. Flm per "respektin'. Rendesi ka ta mbash mire me orthodoksin. Me zhgenjeve vetem per faktin se je vet baba i nje femije. Uroj ta kuptosh mendimin "ndryshe" te tij por jo ne hard way. Imagjino nje plakush shwiptar qe i varvitet femijes tend. A thua do e justifikosh sjelljen e tij ndaj femijes tend me mendimin se i perket nje brezi tjeter mentaliteti? Hmmm, se besoj. Do te duash ta vrasesh me duart e tua. Nuk eshte OK te kesh te dashur ne ate moshe, por eshte kafsheri te mohosh femijen pse ishte viktime e pedofilizmit. Eshte primitivizem ta trajtosh gruan si pronen tende. Kjo eshte absutisht jo OK. Ju kete nuk arrini ta kuptoni. Shani Profetin e muslimaneve qe ishte pedofil edhe pse pedofilizmi ishte dicka e pranueshme ne ate kohe, dhe ju po i justifikoni vet perdhunuesit. Boll na bete moral!! Nuk behet moral me viktimen!
    Feelings change - memories don't.

  20. #20
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
    Po te shpenzoje ca me shume kohe te lexoje ate qe ilia po shkruan per ngjarjen, para se ta paragjykosh ate pa e lexuar fare ate qe ai po mundohet te thote, nuk do te keqkuptoheshe e indinjoheshe ne ate pike sa te mbushesh faqe ne forum. Ilia dhe ti po bini dakord ne thelb ne ate qe shprehni per te ndeshkuar krimin, por kini dy kendveshtrime shume te ndryshme.

    Ilia nuk po shfajeson krimin e kryer apo demonizon viktimen e krimit. Ai po thote qe sa here qe ti e shume femra si ty reagoni ne kete menyre duke akuzuar dhunuesin e duke shfajesuar vajzen qe ishte plot 18 vjec ne diten qe nderroi jete, jeni duke u dhene mesazhin e gabuar atyre qindra mijera vajzave shqiptare ne fshatrat e qytetet e Shqiperise: mesazhin qe eshte OK te kesh te dashur kur je ne moshe minorene pa dijeni te prinderve. Kete ilia e quan "morali kurveror", dhe nuk ishte nje sharje per ty apo per femrat shqiptare, perkundrazi.

    Albo
    Albo, je mire apo jo? Plaku e ka perdhunuar kur ka qene 13 vjece. Nje vit mbasi i vdiq e ema. Kurse ky tipi Ilia, tha fjale per fjale qe perdhunimi shuhet mbasi vajza me vone ka ikur me deshiren e saj. 13 vjece!! E di c'do te thote 13 vjece, dhe cfare demi ka bere ne psikologjine e saj dicka e tille??? 13 vjece!!

    Jam e sigurte qe mban mend c'ndodhi me ate vajzen bjonde ne Utah para ca vitesh, Elizabeth, e cila u rrembye nga nje monster....Ndejti me ate gati tek 1 vit, dhe pse kur kishte mundesine te merrte ne telefon policine, nuk e bente nga frika. U gjet per arsye se prinderit nuk ndaluan se kerkuari!! Dua te them, qe kur ka te bej me femije/adoleshente, 100% fajin e kane monstrat. Nuk mendon, nuk psikologjon nje femije i cili eshte abuzuar sic thua ti qe duhet te mendoje!



    Perfundimisht, per ty forumi eshte biznes. Per ta mbajtur dhe kultivuar kete biznes duhet ta manaxhosh mire. Dihet qe manaxhimi i keq do ti largoj njerezit. Me konsidero mua te ikur. Nuk mund te jem anetare e nje shoqerie virtuale ku manaxhimi perkrah njerez me mendime peverese.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •