Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  rasti.xhemail mustafa

  dalin zera se rasti xhemaijl mustafa essht nje luft psikologjike e partive te mdha LDK PDK kjo e dyta pdk pra kur kuptoj se po i rrezikohet pushteti nga LDK. kur keru i ldk-s isa putini beri nje thirrje per bashkim te disa partive ne at moment PDK- dhe SHI-KU hapi nje dosje per vrasjen e te ndjerit xhemaijl mustfa e cila esht perfol 12 vjet pas lufte se kush mund te ket vra dihet se SHIKU. ESHT CILSUAR si nje org, kriminale nje pariake kjo org..eshte akuzuar per shum te kqia ndaj vendit dhe qytetarve te vendit tash kjo org.shiku ben nje luft tipike staliniste psikologjike duke mbajt qytetarin te habitur duke deklaruar se vrasesi potencial na qenka ne kuvend dhe ne polici

 2. #2
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: rasti.xhemail mustafa  A e vrau Xhemajl Mustafėn “SIA” e Ibrahim Rugovės…?  Dosja e “SIA-s”, nr.2005/02

  * Kush ishte “SIA”?
  * Perse kurrė Ibrahim Rugova nuk u distancua nga “SIA”?
  * Si e organizoi Ibrahim Rugova atentatin kunder tij dhe kush ishte organizatori?
  * Kush e hodhi bomben ne oborrin e Ibrahim Rugoves?
  * Si u zune arme ilegale,bomba teledirigjuese dhe para nga punet e pista (afro njemilione euro).ne shtepinė e pistė te Ibrahim Rugoves?
  * A filloi te dridhet Perandoria e vogel e ish titistit,Ibrahim Rugova?
  * TE GJITHA KETO MARREZI U BENĖ VETEM PER TE NJOLLOSUR UĒK-ĖN,POR DESHTUAN TURPSHEM!  Reshat Badallaj

  Dihet boterisht se ne Kosoven e pas luftes vepruan shume organizata terroriste per te likuiduar shqiptaret vetem per bindje politike (perjashto spiunet dhe tradhtaret se ata nuk jane shqiptare). Kosova ishte lare ne gjak nga bandat gjaksore te kasapit te kasaphaneve,Sllobodan Milosheviqit. Ne Kosove pihej “gjaku me lugė”, qe theren me hanxhar e prene me sakice,koka femijesh e shqiptare te ri shtalb,forcat e hordhive ēetnike te Drazh Mihajlit,te Zhelko Razhnjatoviqit-Arkanit, te kriminelit Sreten Lukiē, e mercenareve rus…
  Shih per ketė, ne Kosoven e pas luftes pollen organizata ilegale si;”SHIK-U”,”SHQIPONJAT E ZEZA” dhe “SIA”. Perpos atyre organizatave te huaja e Serbe ne Kosovė…
  Kush eshtė “SIA” ?
  “SIA” do te thote:SIGURIMI I ATDHEUT. Kjo bande terroriste e antishqiptare,vepronte nen kulmin e LIDHJES DEMOKRATIKE TE KOSOVES, qe drejtohej nga Dr. Ibrahim Rugova. SIA, perdori edhe emblemen e LDK-es, me dijenine e Ibrahim Rugoves, i cili kurre nuk u distancua nga aktet terroriste.Kete bandė vrastare terroriste antishqiptare, e perbenin njerzit e KOS-IT E TE UDB-ES SERBIANE.Lidhjet e tyre me udbashet e deridjeshem datojne shume heret per te cilat kemi shkruar me parė me fakte e faksimile origjinale.
  Eshtė per te ardhur shumė keq,se perse keta shqiptarshitur,keta gjakpishur nuk u ngopen me gjakun e derdhur lum te shqiptareve,me token e djegur,me dhunimet e vajzave shqiptare…?
  Perse u bene keto vrasje?
  Duke pare se po dridhen themelet e Perandorise te pushtetareve,prene koka shqiptaresh krejt me qellim qe t“ia lene “KEMBET E ARUSHES” USHTRISE ĒLIRIMTARE TE KOSOVES, per te njollosur dhe per te futur shqiptaret ne vellavrasje. Por, deshtuan turpshem karshi UĒK-es, te udhehequr nga komandanti Legjendar,Adem Jashari. Nuk mund te njolloset lufta e paster si loti e UĒK-es, qe luftoi kunder ushtrise gjakatare serbe,per te mbrojtur KOMBIN QE ISHTE BUZĖ VDEKJES,per te mbrojtur nderin dhe pragun e shtepise…
  Perse nuk zbulohen vrasjet? Nuk zbulohen sepse jane te perlyere deri ne bryll me gjak. Si eshte e mundur te mos dihen pushkagjinjt,se kush qendron prapa tyre… Duhet zbuluar te gjitha vrasjet nga kush do qofshin nga “SHIK-U”,”SHQIPONJAT E ZEZA”, “SIA”…?

  Ne po japim nje dosje shtese:

  Personi vrasės qė e jep “Sigurimi i Atdheut” Driton Zh., thuhet se ka lidhje shumė miqėsore me kėshilltarin pėr siguri tė Ibrahim Rugovės, tė dyshuarin me bazė tė fortė pėr organizimin e shumė vrasjeve politike tė pasluftės, Ramė Marajn.

  Opinionit i ėshtė i njohur fakti se Maraj u bė kėshilltar pėr siguri nė kabinetin e Ibrahim Rugovės vetėm pas vrasjes sė ish-shefit tė FARK-ut, Tahir Zemaj

  Dosja e “Sigurimit tė Atdheut” e dorėzuar ditė mė parė nė EULEX, e titulluar si Dosja 2005/02/SIA, pėrveē qė paraqet tė dhėna shumė interesante dhe shqetėsuese pėr opinionin publik dhe vendin, nė njėrin nga raportet e spiunimit nga ana e punėtoreve operativė tė “Sigurimit tė Atdheut”, flet gati nė detaje edhe pėr zbulimin e vrasėsve tė intelektualit dhe bashkėpunėtorit tė Ibrahim Rugovės, Xhemajl Mustafės.

  Raporti qė flet pėr vrasjen dhe vrasėsit e Xhemajl Mustafės mban datėn 18 tetor 2002. Raporti fillimisht pėrshkruan gjendjen e pėrgjithshme nė Kosovė dhe mundėsinė e rebelimit gjithėqytetar, tė pėrgatitura nga grupe tė ndryshme anekėnd Kosovės. Pastaj, nga tė dhėnat e raportit tė datės 18 tetor 2002 jepet edhe emri i njė personi nga qyteti i Podujevės, pėr tė cilin thuhet se ka organizuar dhe vrarė Xhemajl Mustafėn nė hyrje tė banesės sė tij nė qendėr tė Prishtinės.

  Personi Driton Zh. Nga Podujeva ėshtė person i cili merret me akte kriminale (likuidime tė njerėzve nė Prishtinė dhe mė gjerė). Driton Zh. ka lidhje tė ngushta me oficerėt A. SH. dhe D. G. nga Shqipėria, njėri prej tė cilėve konsiderohet si shumė i rrezikshėm dhe tashmė i ėshtė ndaluar hyrja nė Shqipėri. Nė raport konkretisht thuhet se personi Driton ZH. ka dorė nė vrasjen e Xhemajl Mustafės dhe ekipin e ka nė Shqipėri, pėr ku edhe udhėton shpesh.

  Personi vrasės qė e jep “Sigurimi i Atdheut”, Driton Zh. thuhet se ka lidhje shumė miqėsore me kėshilltarin pėr siguri tė Ibrahim Rugovės, tė dyshuarin me bazė tė fortė pėr organizimin e shumė vrasjeve politike tė pasluftės, Ramė Marajn. Opinionit i ėshtė i njohur fakti se Maraj u bė kėshilltar pėr siguri nė kabinetin e Ibrahim Rugovės vetėm pas vrasjes sė ish-shefit tė FARK-ut, Tahir Zemaj.

  Pėr Ramė Marajn, ky kėshilltar i Ibrahim Rugovės, tashmė ka tė dhėna se qėndron pas rrėmbimit dhe pastaj karbonizimit tė patriotit Shaban Manaj, hedhjen e bombės nė oborrin e shtėpisė, krimit dhe haremit tė Ibrahim Rugovės. Sipas burimeve nga Klina, Ramė Maraj qėndron edhe pas vrasjes sė kryetarit tė Kuvendit Komunal tė Klinės, njeriut tė urtė, Ismet Rraci.

  Maraj gjithashtu tanimė dihet nga tė gjithė vendorėt e ndėrkombėtarėt se ka organizuar edhe shpėrthimin me bombė teledirigjuese ndaj eskortės sė Ibrahim Rugovės mė datė 15 mars tė kėtij viti, nė qendėr tė Prishtinės.

  Ndėrsa KFOR-i, UNMIK-u dhe SHPK-ja, duke pasur tė dhėna tė sigurta se nė shtėpinė e Rugovės nė Velani po pėrgatitej diēka e keqe pėr Kosovėn, reaguan. Njė burim ndėrkombėtar thekson se i inkriminuari Ramė Maraj “na ka shpėtuar pėr 20 minuta”.

  Rama kishte ikur, por kishin mbetur armėt ilegale, bombat teledirigjuese, para nga punėt e pista, rreth njė milion euro, nė shtėpinė e pistė tė Ibrahim Rugovės.

  A thua e ka kuptuar dhe ndien Ibrahim Rugova se themelet e perandorisė sė tij tė vogėl tė krimit kanė nisur fuqishėm tė dridhen.

  Organe e Siguris, kėtė strehė tashmė jo tė sigurt pėr kriminelėt shumėngjyrėsh, duhet ta pastrojnė deri nė themel.

  Por i dyshuar kryesor pėr vrasjen e Xhemajl Mustafes pėr dy javė nė arrest ishte mbajt Sinan Rexhepi ( Zhegra) ish polic nga Gjilani, qė pas lirimit pėr befasinė e tė gjithėve kishte filluar me punėn te Sigurimi i Atdheut, shėrbimi informativ i LDK-sė…
  Dhe krejt ne fund, ne kerkojm te zbardhet vrasja e Xhemajl Mustafes dhe te shohim se ēka po del,se kush eshte kjo dorevrastare dhe kush qendron prapa kurrizit te kesaj vrasje!!!
  Reshat Badallaj,Zhur,krahina e Lumės,Shqiperi,03 kallnor 2014

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •