Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 34
  1. #1
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965

    Ferizaj: Parulla kundër Thaçit dhe xhamisë

    Nga Express 09 Tetor 2012 17:30

    PARULLA KUNDËR THAÇIT DHE XHAMISË NË FERIZAJ

    Në paraditen e së martës në Ferizaj në dy vende janë parë disa grafite me përmbajtje fyese, ka njoftuar policia rajonale e Ferizajt.

    Burime policore kanë thënë se grafitet ishin shkruar në dy objektet publike, dy në objektin hekurudhor me përmbajtje "O Hashim turku, Avni Rrustemi ka plumba edhe për ty" dhe tjetri " Poshtë xhamia e re", ndërsa në murin e Gjykatës komunale grafiti me slloganin "Luftë Vahabistave Prokurori".

    Zëdhënësi rajonal i policisë, togeri Agim Gashi, ka thënë se patrullat policore kanë dalur në vendin e ngjarjes, ndërsa për rastin janë njoftuar njësiti i hetimeve si dhe Forenzika e Stacionit Policor të Ferizajt.

    Policia nuk ka bërë të ditur nëse ndokush është intervistuar për këto shkrime.





    chrome://newtabhttp//www.gazetaexpress.com/?cid=1,15,93826


    E kan mush kosoven me Xhamia shkolla nuk ka boll mirepo per Xhamia qe nuk ka boll se kam dite.
    Nese keni fluturuar ndonjeher nga aeroporti i prishtines e shihni kosoven si stacion Raketor me ato minare
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  2. #2
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185
    Mbi 1600 xhamia jan te prishura nga Enver Hoxha ne Shqiperi.

    Mbi 300 xhamia jan te prishura nga Sllobodan Milloshevici ne Kosove.

    Ne shqiperi, as 1 e 10-ta s'jan ndertuar.

    Ne Kosove as 1 e 3-ta nuk jan ndertuar e rinovuar.

    Ka pune. Te paftyrit shkruajn anonimisht me grafiti, le te dalin me ftyr te hapur dhe t'i shpallin luft muslimaneve.

  3. #3
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar më parë nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    Nga Express 09 Tetor 2012 17:30

    PARULLA KUNDËR THAÇIT DHE XHAMISË NË FERIZAJ

    Në paraditen e së martës në Ferizaj në dy vende janë parë disa grafite me përmbajtje fyese, ka njoftuar policia rajonale e Ferizajt.

    Burime policore kanë thënë se grafitet ishin shkruar në dy objektet publike, dy në objektin hekurudhor me përmbajtje "O Hashim turku, Avni Rrustemi ka plumba edhe për ty" dhe tjetri " Poshtë xhamia e re", ndërsa në murin e Gjykatës komunale grafiti me slloganin "Luftë Vahabistave Prokurori".

    Zëdhënësi rajonal i policisë, togeri Agim Gashi, ka thënë se patrullat policore kanë dalur në vendin e ngjarjes, ndërsa për rastin janë njoftuar njësiti i hetimeve si dhe Forenzika e Stacionit Policor të Ferizajt.

    Policia nuk ka bërë të ditur nëse ndokush është intervistuar për këto shkrime.





    chrome://newtabhttp//www.gazetaexpress.com/?cid=1,15,93826


    E kan mush kosoven me Xhamia shkolla nuk ka boll mirepo per Xhamia qe nuk ka boll se kam dite.
    Nese keni fluturuar ndonjeher nga aeroporti i prishtines e shihni kosoven si stacion Raketor me ato minare
    Qy qy....paska ferizaji edhe shkije a ???

    mrekulli.....
    albanish by nature

  4. #4
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185
    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Qy qy....paska ferizaji edhe shkije a ???

    mrekulli.....
    Ferizaji eshte çerdhe e komunisteve. Por megjithate, jan minoritet xhamit do te ndertohen dhe s'ka leje njerzore qe mund t'i stopon ato.

  5. #5
    Musliman Shqiptar Maska e pejani34
    Anëtarësuar
    18-04-2005
    Postime
    887
    Zdo e pysim kend fare , ky osht shtet i shqiptarve musliman edhe hashimi osht musliman dhe gjith parlamenti 99% jaan musliman
    ANTI : SHKA, RRUS, GREK DHE VLLEZERVE TE TYRE

  6. #6
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Paskan dale lakuriqet e nates ne Ferizaj? Me pesticide shfarosen lehte keta .

    Skemi cti bejme minjve te forumit pa kta lakuriqet e nates heret a vone e nxjerrin koken.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  7. #7
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Shume keq jeni duke bere qe jeni duke e islamizuar vendin. Krejt kqyrin me shku perpara ju sikur me ja dasht te keqen vetes. Pas lufte erdhen hijenat e nates per ta islamizuar edhe me tej

  8. #8
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Shume keq jeni duke bere qe jeni duke e islamizuar vendin. Krejt kqyrin me shku perpara ju sikur me ja dasht te keqen vetes. Pas lufte erdhen hijenat e nates per ta islamizuar edhe me tej
    Kcyri punt e tua.
    S'po te kerkohet asgje.

    PS:

  9. #9
    Musliman Shqiptar Maska e pejani34
    Anëtarësuar
    18-04-2005
    Postime
    887
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Shume keq jeni duke bere qe jeni duke e islamizuar vendin. Krejt kqyrin me shku perpara ju sikur me ja dasht te keqen vetes. Pas lufte erdhen hijenat e nates per ta islamizuar edhe me tej
    Sa budallic te koke
    ANTI : SHKA, RRUS, GREK DHE VLLEZERVE TE TYRE

  10. #10
    Peace and love
    Anëtarësuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897
    Citim Postuar më parë nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    Nga Express 09 Tetor 2012 17:30

    PARULLA KUNDËR THAÇIT DHE XHAMISË NË FERIZAJ

    Në paraditen e së martës në Ferizaj në dy vende janë parë disa grafite me përmbajtje fyese, ka njoftuar policia rajonale e Ferizajt.

    Burime policore kanë thënë se grafitet ishin shkruar në dy objektet publike, dy në objektin hekurudhor me përmbajtje "O Hashim turku, Avni Rrustemi ka plumba edhe për ty" dhe tjetri " Poshtë xhamia e re", ndërsa në murin e Gjykatës komunale grafiti me slloganin "Luftë Vahabistave Prokurori".

    Zëdhënësi rajonal i policisë, togeri Agim Gashi, ka thënë se patrullat policore kanë dalur në vendin e ngjarjes, ndërsa për rastin janë njoftuar njësiti i hetimeve si dhe Forenzika e Stacionit Policor të Ferizajt.

    Policia nuk ka bërë të ditur nëse ndokush është intervistuar për këto shkrime.





    chrome://newtabhttp//www.gazetaexpress.com/?cid=1,15,93826


    E kan mush kosoven me Xhamia shkolla nuk ka boll mirepo per Xhamia qe nuk ka boll se kam dite.
    Nese keni fluturuar ndonjeher nga aeroporti i prishtines e shihni kosoven si stacion Raketor me ato minare
    Ferizaj njihet si bastion Enverist.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Turqija i jep keto fonde duke shkelur ligjet e vendit.Me pas ajo keto institucione i quan prona te saj dhe nuk lejon te preken duke u bere pengese ne zhvillimin e komunitetit , jo vetem nga ana arkitektonike.Nje problem i tille u shfaq ne Shkup me ministrine e kultures.Keto jane politika anti shqiptare , qe gjejne mbeshtetje ne njerez me nje ego pragmatiste , ne karrieren e tyre ne politike.Keto gjera do ti kushtojne rende popullit te Kosoves, pasi kulturimi qe do te marrin do ti beje te izoluar nga qyteterimi europian , me te cilin shihet e ardhmja.Ky eshte njelloj vet izolimi , si u be me komunizmin e E. Hoxhes.
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  12. #12
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185
    Xhamiat jan pron e Zotit.

    Kishat i financon greqia per asimilim. Ne tjetren an, i financon Vatikani qe refuzon ta pranon realitetin e pavaresis se shqiptareve !

  13. #13
    Citim Postuar më parë nga Hillirian-zo Lexo Postimin



    Nese keni fluturuar ndonjeher nga aeroporti i prishtines e shihni kosoven si stacion Raketor me ato minare


    E madhe fare kjo

    Imagjino ne mengjes ne oren 4 kur shkon ora me thirr ezan , se si gershetohet zeri i embel i pleqve para aparaturave SONY 1000 W

    DJ
    Revolution 1848

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anëtarësuar
    29-02-2012
    Postime
    498
    Citim Postuar më parë nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    Nga Express 09 Tetor 2012 17:30


    E kan mush kosoven me Xhamia shkolla nuk ka boll mirepo per Xhamia qe nuk ka boll se kam dite.
    Nese keni fluturuar ndonjeher nga aeroporti i prishtines e shihni kosoven si stacion Raketor me ato minare
    Ato minare jon ma te forta se raketat serbo-ruse?

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Spaku me grafite le ta shprehin mendimin , le te shajn qashtu , le te zbrazen psiqikisht , ja disa ne forum preferojn me e shpreh mllefin , e dikush neper mure me grafite.

    Gjithsesi xhamite do te ndertohen , ndersa te tjeret do te ankohen ne forume dhe fasada, ngushellime.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  16. #16
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    Xhamiat jan pron e Zotit.

    Kishat i financon greqia per asimilim. Ne tjetren an, i financon Vatikani qe refuzon ta pranon realitetin e pavaresis se shqiptareve !
    Budalla e shkurtpames, njeri i prapambetur. Si mund te jeni kaq te verber

  17. #17
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Budalla e shkurtpames, njeri i prapambetur. Si mund te jeni kaq te verber
    Te jesh shkurtepames, ndoshta i sheh gjerat me detajisht, dhe kjo permendimin tim s'ka gje te keqe. Po ti oj "drit", na trego se ne cfar je largpames dhe i perparuar ?

  18. #18
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Po more jo per me etiketu qytete e njerz ne favor te armikut jeni te paret.
    gjat jetoft Ferizaj, vetem Ferizaj do t´ju tregoj se kush eshte me kombtar. Posht vehabistet frasje Thacit.
    Edhe ju zagart e rusis mbyllne kaqepin.

    Vetem shqiptar dhe as gje tjeter, as fe as Zot as Allah etj. Vetem SHQIPTAR Zoti im eshte KUQ E ZI

  19. #19
    Follow the Light Maska e presHeva-Lee
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    toka e shqiponjave
    Postime
    1,019
    Citim Postuar më parë nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    Nga Express 09 Tetor 2012 17:30

    PARULLA KUNDËR THAÇIT DHE XHAMISË NË FERIZAJ

    Në paraditen e së martës në Ferizaj në dy vende janë parë disa grafite me përmbajtje fyese, ka njoftuar policia rajonale e Ferizajt.

    Burime policore kanë thënë se grafitet ishin shkruar në dy objektet publike, dy në objektin hekurudhor me përmbajtje "O Hashim turku, Avni Rrustemi ka plumba edhe për ty" dhe tjetri " Poshtë xhamia e re", ndërsa në murin e Gjykatës komunale grafiti me slloganin "Luftë Vahabistave Prokurori".

    Zëdhënësi rajonal i policisë, togeri Agim Gashi, ka thënë se patrullat policore kanë dalur në vendin e ngjarjes, ndërsa për rastin janë njoftuar njësiti i hetimeve si dhe Forenzika e Stacionit Policor të Ferizajt.

    Policia nuk ka bërë të ditur nëse ndokush është intervistuar për këto shkrime.





    chrome://newtabhttp//www.gazetaexpress.com/?cid=1,15,93826


    E kan mush kosoven me Xhamia shkolla nuk ka boll mirepo per Xhamia qe nuk ka boll se kam dite.
    Nese keni fluturuar ndonjeher nga aeroporti i prishtines e shihni kosoven si stacion Raketor me ato minare
    Te pakten Muslimanet nuk prishin shkolla per t'maru Xhamija sic bejn Krishteret

    Kur u prish shkolla per Katedrale ne prishtin ti nuk fole asgje, jeni njerz te poshter .
    Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

  20. #20
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Citim Postuar më parë nga presHeva-Lee Lexo Postimin
    Te pakten Muslimanet nuk prishin shkolla per t'maru Xhamija sic bejn Krishteret

    Kur u prish shkolla per Katedrale ne prishtin ti nuk fole asgje, jeni njerz te poshter .
    Mos manipuloni dhe mos ngatrroni gjana sepse ky vend eshte rezervuar qe moti Per katedrale mirepo shkau nok don katolik ne kosove sepse katolikun nuk mund ta manipuloj jo qe jane njerez me te mencur por se klerikun nuk e zgjedh serbia por vatikani dhe vete gjemati i kishes.
    Kurse Hoxhallaret siq dihet qe moti ushtron Rusia me serbine ne shtetet arabe qe i ka apo kishte nen kotroll rusia mirepo me pranveren arabe ndrroi kjo gje(por hoxhallaret jane ende ata te para pranveres arabe) .
    Pse nuk erdhi nje mugjahedin vehabist nga arabia dhe nuk tha ju duhet te mesoni shqip te mbulohen grat me veshjen kombetare dhe me mbulesat qe i ka kombi shqiptar por tha merreni dhe mbuloni femrat me thas edhe gjuha e shenjt eshte Arabishtja e jo shqipja.
    Saher qe te mundohen te huajt sikurse jane tash arabia me turkin qe po mundohen te pervetsojn trojet e shqipes do te deshtojn radikalisht sepse GLUHA SKIPE ESTE AJO GLU E PERENIVE E ZOTIT

    RRNOFT GLUHA E SKIPËS DHE SKIPETARËT MĀ TĀNE FUNIT
    http://www.youtube.com/watch?v=rN_0C...D06C8C11F6B927

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •