Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 34
 1. #1
  ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
  Antarsuar
  29-09-2006
  Postime
  965

  Ferizaj: Parulla kundr Thait dhe xhamis

  Nga Express 09 Tetor 2012 17:30

  PARULLA KUNDR THAIT DHE XHAMIS N FERIZAJ

  N paraditen e s marts n Ferizaj n dy vende jan par disa grafite me prmbajtje fyese, ka njoftuar policia rajonale e Ferizajt.

  Burime policore kan thn se grafitet ishin shkruar n dy objektet publike, dy n objektin hekurudhor me prmbajtje "O Hashim turku, Avni Rrustemi ka plumba edhe pr ty" dhe tjetri " Posht xhamia e re", ndrsa n murin e Gjykats komunale grafiti me slloganin "Luft Vahabistave Prokurori".

  Zdhnsi rajonal i policis, togeri Agim Gashi, ka thn se patrullat policore kan dalur n vendin e ngjarjes, ndrsa pr rastin jan njoftuar njsiti i hetimeve si dhe Forenzika e Stacionit Policor t Ferizajt.

  Policia nuk ka br t ditur nse ndokush sht intervistuar pr kto shkrime.

  chrome://newtabhttp//www.gazetaexpress.com/?cid=1,15,93826


  E kan mush kosoven me Xhamia shkolla nuk ka boll mirepo per Xhamia qe nuk ka boll se kam dite.
  Nese keni fluturuar ndonjeher nga aeroporti i prishtines e shihni kosoven si stacion Raketor me ato minare
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 2. #2
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,186
  Mbi 1600 xhamia jan te prishura nga Enver Hoxha ne Shqiperi.

  Mbi 300 xhamia jan te prishura nga Sllobodan Milloshevici ne Kosove.

  Ne shqiperi, as 1 e 10-ta s'jan ndertuar.

  Ne Kosove as 1 e 3-ta nuk jan ndertuar e rinovuar.

  Ka pune. Te paftyrit shkruajn anonimisht me grafiti, le te dalin me ftyr te hapur dhe t'i shpallin luft muslimaneve.

 3. #3
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  45
  Postime
  4,467
  Citim Postuar m par nga Hillirian-zo Lexo Postimin
  Nga Express 09 Tetor 2012 17:30

  PARULLA KUNDR THAIT DHE XHAMIS N FERIZAJ

  N paraditen e s marts n Ferizaj n dy vende jan par disa grafite me prmbajtje fyese, ka njoftuar policia rajonale e Ferizajt.

  Burime policore kan thn se grafitet ishin shkruar n dy objektet publike, dy n objektin hekurudhor me prmbajtje "O Hashim turku, Avni Rrustemi ka plumba edhe pr ty" dhe tjetri " Posht xhamia e re", ndrsa n murin e Gjykats komunale grafiti me slloganin "Luft Vahabistave Prokurori".

  Zdhnsi rajonal i policis, togeri Agim Gashi, ka thn se patrullat policore kan dalur n vendin e ngjarjes, ndrsa pr rastin jan njoftuar njsiti i hetimeve si dhe Forenzika e Stacionit Policor t Ferizajt.

  Policia nuk ka br t ditur nse ndokush sht intervistuar pr kto shkrime.

  chrome://newtabhttp//www.gazetaexpress.com/?cid=1,15,93826


  E kan mush kosoven me Xhamia shkolla nuk ka boll mirepo per Xhamia qe nuk ka boll se kam dite.
  Nese keni fluturuar ndonjeher nga aeroporti i prishtines e shihni kosoven si stacion Raketor me ato minare
  Qy qy....paska ferizaji edhe shkije a ???

  mrekulli.....
  albanish by nature

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,186
  Citim Postuar m par nga Nuh Musa Lexo Postimin
  Qy qy....paska ferizaji edhe shkije a ???

  mrekulli.....
  Ferizaji eshte erdhe e komunisteve. Por megjithate, jan minoritet xhamit do te ndertohen dhe s'ka leje njerzore qe mund t'i stopon ato.

 5. #5
  Musliman Shqiptar Maska e pejani34
  Antarsuar
  18-04-2005
  Postime
  887
  Zdo e pysim kend fare , ky osht shtet i shqiptarve musliman edhe hashimi osht musliman dhe gjith parlamenti 99% jaan musliman
  ANTI : SHKA, RRUS, GREK DHE VLLEZERVE TE TYRE

 6. #6
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927
  Paskan dale lakuriqet e nates ne Ferizaj? Me pesticide shfarosen lehte keta .

  Skemi cti bejme minjve te forumit pa kta lakuriqet e nates heret a vone e nxjerrin koken.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 7. #7
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387
  Shume keq jeni duke bere qe jeni duke e islamizuar vendin. Krejt kqyrin me shku perpara ju sikur me ja dasht te keqen vetes. Pas lufte erdhen hijenat e nates per ta islamizuar edhe me tej

 8. #8
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,186
  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Shume keq jeni duke bere qe jeni duke e islamizuar vendin. Krejt kqyrin me shku perpara ju sikur me ja dasht te keqen vetes. Pas lufte erdhen hijenat e nates per ta islamizuar edhe me tej
  Kcyri punt e tua.
  S'po te kerkohet asgje.

  PS:

 9. #9
  Musliman Shqiptar Maska e pejani34
  Antarsuar
  18-04-2005
  Postime
  887
  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Shume keq jeni duke bere qe jeni duke e islamizuar vendin. Krejt kqyrin me shku perpara ju sikur me ja dasht te keqen vetes. Pas lufte erdhen hijenat e nates per ta islamizuar edhe me tej
  Sa budallic te koke
  ANTI : SHKA, RRUS, GREK DHE VLLEZERVE TE TYRE

 10. #10
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895
  Citim Postuar m par nga Hillirian-zo Lexo Postimin
  Nga Express 09 Tetor 2012 17:30

  PARULLA KUNDR THAIT DHE XHAMIS N FERIZAJ

  N paraditen e s marts n Ferizaj n dy vende jan par disa grafite me prmbajtje fyese, ka njoftuar policia rajonale e Ferizajt.

  Burime policore kan thn se grafitet ishin shkruar n dy objektet publike, dy n objektin hekurudhor me prmbajtje "O Hashim turku, Avni Rrustemi ka plumba edhe pr ty" dhe tjetri " Posht xhamia e re", ndrsa n murin e Gjykats komunale grafiti me slloganin "Luft Vahabistave Prokurori".

  Zdhnsi rajonal i policis, togeri Agim Gashi, ka thn se patrullat policore kan dalur n vendin e ngjarjes, ndrsa pr rastin jan njoftuar njsiti i hetimeve si dhe Forenzika e Stacionit Policor t Ferizajt.

  Policia nuk ka br t ditur nse ndokush sht intervistuar pr kto shkrime.

  chrome://newtabhttp//www.gazetaexpress.com/?cid=1,15,93826


  E kan mush kosoven me Xhamia shkolla nuk ka boll mirepo per Xhamia qe nuk ka boll se kam dite.
  Nese keni fluturuar ndonjeher nga aeroporti i prishtines e shihni kosoven si stacion Raketor me ato minare
  Ferizaj njihet si bastion Enverist.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Antarsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,647
  Turqija i jep keto fonde duke shkelur ligjet e vendit.Me pas ajo keto institucione i quan prona te saj dhe nuk lejon te preken duke u bere pengese ne zhvillimin e komunitetit , jo vetem nga ana arkitektonike.Nje problem i tille u shfaq ne Shkup me ministrine e kultures.Keto jane politika anti shqiptare , qe gjejne mbeshtetje ne njerez me nje ego pragmatiste , ne karrieren e tyre ne politike.Keto gjera do ti kushtojne rende popullit te Kosoves, pasi kulturimi qe do te marrin do ti beje te izoluar nga qyteterimi europian , me te cilin shihet e ardhmja.Ky eshte njelloj vet izolimi , si u be me komunizmin e E. Hoxhes.
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 12. #12
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,186
  Xhamiat jan pron e Zotit.

  Kishat i financon greqia per asimilim. Ne tjetren an, i financon Vatikani qe refuzon ta pranon realitetin e pavaresis se shqiptareve !

 13. #13
  Citim Postuar m par nga Hillirian-zo Lexo Postimin  Nese keni fluturuar ndonjeher nga aeroporti i prishtines e shihni kosoven si stacion Raketor me ato minare


  E madhe fare kjo

  Imagjino ne mengjes ne oren 4 kur shkon ora me thirr ezan , se si gershetohet zeri i embel i pleqve para aparaturave SONY 1000 W

  DJ
  Revolution 1848

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Bajraku
  Antarsuar
  29-02-2012
  Postime
  498
  Citim Postuar m par nga Hillirian-zo Lexo Postimin
  Nga Express 09 Tetor 2012 17:30


  E kan mush kosoven me Xhamia shkolla nuk ka boll mirepo per Xhamia qe nuk ka boll se kam dite.
  Nese keni fluturuar ndonjeher nga aeroporti i prishtines e shihni kosoven si stacion Raketor me ato minare
  Ato minare jon ma te forta se raketat serbo-ruse?

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Antarsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kndej
  Postime
  3,131
  Spaku me grafite le ta shprehin mendimin , le te shajn qashtu , le te zbrazen psiqikisht , ja disa ne forum preferojn me e shpreh mllefin , e dikush neper mure me grafite.

  Gjithsesi xhamite do te ndertohen , ndersa te tjeret do te ankohen ne forume dhe fasada, ngushellime.
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 16. #16
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387
  Citim Postuar m par nga Le dvou Lexo Postimin
  Xhamiat jan pron e Zotit.

  Kishat i financon greqia per asimilim. Ne tjetren an, i financon Vatikani qe refuzon ta pranon realitetin e pavaresis se shqiptareve !
  Budalla e shkurtpames, njeri i prapambetur. Si mund te jeni kaq te verber

 17. #17
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,186
  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Budalla e shkurtpames, njeri i prapambetur. Si mund te jeni kaq te verber
  Te jesh shkurtepames, ndoshta i sheh gjerat me detajisht, dhe kjo permendimin tim s'ka gje te keqe. Po ti oj "drit", na trego se ne cfar je largpames dhe i perparuar ?

 18. #18
  ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
  Antarsuar
  29-09-2006
  Postime
  965
  Po more jo per me etiketu qytete e njerz ne favor te armikut jeni te paret.
  gjat jetoft Ferizaj, vetem Ferizaj do tju tregoj se kush eshte me kombtar. Posht vehabistet frasje Thacit.
  Edhe ju zagart e rusis mbyllne kaqepin.

  Vetem shqiptar dhe as gje tjeter, as fe as Zot as Allah etj. Vetem SHQIPTAR Zoti im eshte KUQ E ZI

 19. #19
  Follow the Light Maska e presHeva-Lee
  Antarsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  toka e shqiponjave
  Postime
  1,019
  Citim Postuar m par nga Hillirian-zo Lexo Postimin
  Nga Express 09 Tetor 2012 17:30

  PARULLA KUNDR THAIT DHE XHAMIS N FERIZAJ

  N paraditen e s marts n Ferizaj n dy vende jan par disa grafite me prmbajtje fyese, ka njoftuar policia rajonale e Ferizajt.

  Burime policore kan thn se grafitet ishin shkruar n dy objektet publike, dy n objektin hekurudhor me prmbajtje "O Hashim turku, Avni Rrustemi ka plumba edhe pr ty" dhe tjetri " Posht xhamia e re", ndrsa n murin e Gjykats komunale grafiti me slloganin "Luft Vahabistave Prokurori".

  Zdhnsi rajonal i policis, togeri Agim Gashi, ka thn se patrullat policore kan dalur n vendin e ngjarjes, ndrsa pr rastin jan njoftuar njsiti i hetimeve si dhe Forenzika e Stacionit Policor t Ferizajt.

  Policia nuk ka br t ditur nse ndokush sht intervistuar pr kto shkrime.

  chrome://newtabhttp//www.gazetaexpress.com/?cid=1,15,93826


  E kan mush kosoven me Xhamia shkolla nuk ka boll mirepo per Xhamia qe nuk ka boll se kam dite.
  Nese keni fluturuar ndonjeher nga aeroporti i prishtines e shihni kosoven si stacion Raketor me ato minare
  Te pakten Muslimanet nuk prishin shkolla per t'maru Xhamija sic bejn Krishteret

  Kur u prish shkolla per Katedrale ne prishtin ti nuk fole asgje, jeni njerz te poshter .
  Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

 20. #20
  ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
  Antarsuar
  29-09-2006
  Postime
  965
  Citim Postuar m par nga presHeva-Lee Lexo Postimin
  Te pakten Muslimanet nuk prishin shkolla per t'maru Xhamija sic bejn Krishteret

  Kur u prish shkolla per Katedrale ne prishtin ti nuk fole asgje, jeni njerz te poshter .
  Mos manipuloni dhe mos ngatrroni gjana sepse ky vend eshte rezervuar qe moti Per katedrale mirepo shkau nok don katolik ne kosove sepse katolikun nuk mund ta manipuloj jo qe jane njerez me te mencur por se klerikun nuk e zgjedh serbia por vatikani dhe vete gjemati i kishes.
  Kurse Hoxhallaret siq dihet qe moti ushtron Rusia me serbine ne shtetet arabe qe i ka apo kishte nen kotroll rusia mirepo me pranveren arabe ndrroi kjo gje(por hoxhallaret jane ende ata te para pranveres arabe) .
  Pse nuk erdhi nje mugjahedin vehabist nga arabia dhe nuk tha ju duhet te mesoni shqip te mbulohen grat me veshjen kombetare dhe me mbulesat qe i ka kombi shqiptar por tha merreni dhe mbuloni femrat me thas edhe gjuha e shenjt eshte Arabishtja e jo shqipja.
  Saher qe te mundohen te huajt sikurse jane tash arabia me turkin qe po mundohen te pervetsojn trojet e shqipes do te deshtojn radikalisht sepse GLUHA SKIPE ESTE AJO GLU E PERENIVE E ZOTIT

  RRNOFT GLUHA E SKIPS DHE SKIPETART MĀ TĀNE FUNIT
  http://www.youtube.com/watch?v=rN_0C...D06C8C11F6B927

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •