Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 44
  1. #21
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Mos e ngaterro Ajnshtajnin me Kuranin, ka folur per Biblen dhe jo per Kuranin.
    Same story .

    A jane historite e njejta si tek Bibla njashtu edhe te Kurani ? Te njejtet personazhe , vetem me pak ndryshime , sepse gjyqi hyjnor do ti kishte akuzu per vjedhje idesh dhe shkelje patentash lol

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anëtarësuar
    29-02-2012
    Postime
    498
    Ku te lexojshe hebrejte kunder Krishterve e muslimanve?
    Gjithmone do ti mundon pse e mbyten Hazreti Isen?

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar më parë nga Milkway Lexo Postimin
    Same story .

    A jane historite e njejta si tek Bibla njashtu edhe te Kurani ? Te njejtet personazhe , vetem me pak ndryshime , sepse gjyqi hyjnor do ti kishte akuzu per vjedhje idesh dhe shkelje patentash lol
    Kot mundohesht ti sqarosh .....ne momentin qe ka pranu Muhamedin(duke njohur biografine e tij) si profet dhe kuranin si liber te Zotit(duke njohur permbajtjen) , ka fut trurin ne gjume letargjik.

  4. #24
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Interviewer: To what extent are you influenced by [the teachings of Jesus]?

    Einstein: As a child I received instruction both in the Bible and in the Talmud. I am a Jew, but I am enthralled by the luminous figure of the Nazarene.

    Interviewer: You accept the historical existence of Jesus?

    Einstein: Unquestionably! No one can read the Gospels without feeling the actual presence of Jesus. His personality pulsates in every word. No myth is filled with such life. How different, for instance, is the impression which we receive from an account of legendary heroes of antiquity like Theseus. Theseus and other heroes of his type lack the authentic vitality of Jesus.

    Interviewer: Ludwig Lewisohn, in one of his recent books, claims that many of the sayings of Jesus paraphrase the sayings of other prophets.

    Einstein: No man can deny the fact that Jesus existed, nor that his sayings are beautiful. Even if some them have been said before, no one has expressed them so divinely as he.

  5. #25
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Pse duhet te paguhet kaq shtrenjt nje e vertete e vetekuptueshme?
    Einstaini ishte i mire ne fizike por kjo nuk d.m.th. se ai mund te dije dicka dhe kjo duhet te mirret nga ne si 100 % e vertete.

    Ai ka folur mire edhe per Jezusin dhe nuk e ka mohu ekzistencen e Jezusit, por megjithate nje fjale e Einstainit apo nje shkencetari nuk e ben valide Biblen por nuk e ben gjithashtu edhe si te pa besueshme.

  6. #26
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga daniel00 Lexo Postimin
    Flet vete jeta e tij pse nuk e preferonte Biblen


    - Kur Ajnshtajni u divorcua me Milevën në vitin 1919 (tradhtia cilësohet si një nga shkaqet), ai u martua me kushërirën, Elsa Lowenthal. Në të vërtetë ai donte të martohej edhe me vajzën e Elsës nga një martesë e mëparshme, Ilse, 18 vjet më e re se ai, por ajo e kundërshtoi. Ndryshe nga Mileva, shqetësimi kryesor i Elsës ishte të kujdesej për burrin e saj të famshëm. Ajo i dinte dhe i toleronte tradhtitë dhe lidhjet dashurore të tij, të cilat zbulohen më vonë tek letrat e tij. Fillimisht e tradhtoi me sekretaren, Betty Neumann. Korrespondenca e tij tregon se ishte i lidhur me gjashtë gra, mes tyre dhe një spiune ruse.

    E barazonte monogaminë me monotoninë
    “Të gjitha martesat janë të rrezikshme”, një herë i tha intervistuesit. “Martesa është përpjekja e pasuksesshme për ta bërë diçka të zgjasë nga një incident”. Njihej botërisht se ishte burrë jobesnik, që prirej të binte në dashuri me dikë tjetër pasi sapo kishte shkëmbyer premtimet.
    Po ta marr shembull Muhamedin. Edhe Muhamedi bente imoralitet te madh ne jeten private te tij, qe nga lakmia ndaj gruas se nipit e deri tek kryerja e marrdhenieve seksuale me Aishen e cila ishte shume e re, mos te flasim per martesen e pare qe shihet se e beri per interes material e jo nga dashuria. Por Muhamedi ka folur shume mire per Jezusin, keshtu qe jeta e tij private nuk d.m.th. se ai person e vlereson Biblen apo jo apo Jezusin, se paku ky eshte mendimi im.

  7. #27
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Einstaini ishte i mire ne fizike por kjo nuk d.m.th. se ai mund te dije dicka dhe kjo duhet te mirret nga ne si 100 % e vertete.

    Ai ka folur mire edhe per Jezusin dhe nuk e ka mohu ekzistencen e Jezusit, por megjithate nje fjale e Einstainit apo nje shkencetari nuk e ben valide Biblen por nuk e ben gjithashtu edhe si te pa besueshme.
    a e di pse pjesa me e madhe e shkenctarve jane ateist?

  8. #28
    E dua letërsinë Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anëtarësuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Po ta marr shembull Muhamedin. Edhe Muhamedi bente imoralitet te madh ne jeten private te tij, qe nga lakmia ndaj gruas se nipit e deri tek kryerja e marrdhenieve seksuale me Aishen e cila ishte shume e re, mos te flasim per martesen e pare qe shihet se e beri per interes material e jo nga dashuria. Por Muhamedi ka folur shume mire per Jezusin, keshtu qe jeta e tij private nuk d.m.th. se ai person e vlereson Biblen apo jo apo Jezusin, se paku ky eshte mendimi im.

    Le te mos flasim me kaq pak respekt per figura te tilla si Profeti i Fundit dhe me i perkryer, Muhamedi. Une vet nuk i perkas besimit myslyman, por kam studiuar mbi figuren e ketij njeriu/profeti . Eshte e papranueshme menyra e te folurit per te ne menyren e mesiperme. Ai nuk ka folur as mire as keq per Jezusin, por e ka PRANUAR ate si profet para tij. Bibla eshte nje informacion i drejtuar/shtremberuar me kalimin e kohes.. sic mund edhe te shtremberohet Kur'an-i ne sekte te ndryshme te fese islamike. Nje gje eshte e sigurt: Qe besimi i predikuar nga Profeti i Fundit dhe me i Perkryeri , Muhamedi, eshte totalisht me i perkryeri , gje kjo qe ne fakt mund te vije edhe si rrjedhoje e te qenurit Profeti i fundit. (Mendimi im ky!)
    What goes around---comes around

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anëtarësuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    Nuk e di a jam ne forumin e duhur, por desha t'i pergjigjem Sorkadhes, Bibla mbaron me fjalet:'Kush i shton ketij libri, Perendia do t'i shtoje vuajtjet ne Librin e Jetes, e kush i heq, Perendia do t'i heqe pjese nga Libri i Jetes', keshtu qe mendoje nese Muhamedi eshte profet i fundit apo i rreme....

  10. #30
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    a e di pse pjesa me e madhe e shkenctarve jane ateist?
    Sepse ateistet besojne ne provat fizike te gjerave dhe me kohe ne studime e pranojne evolucionin si nje sqarim te logjikshem. Kur nje njeri i futet ne koke teoria e evolucionit qe nga mosha e re ai normal se del ateist. E pse ne mesjete shumica e shkencetareve ishin te krishtere si p.sh. Isak Njuton e Galileo Galilei, Nikolla Koperniku e shume e shume te tjere, mos te them 99% e tyre megjithese e mohuan fene katolike kishin besim ne Zotin dhe Jezus Krishtin.

    Edhe po te mos jete shkencetar por te jete nje njeri pa 1 dite shkolle nese e beson teorine e evolucionit dhe big bangun ai do te dale ateist. Evolucionistet e mbeshtetin idene se bota eshte e vjeter 'miliarda vite' ndersa Bibla me sa kam njohuri nuk e mbeshtet kete pikepamje (megjithese nuk cakton kohe pervecse nese deshiron me e interpretu vet), ne anen tjeter shumica e shkencetareve ne perendim besojne se toka eshte miliarda vite e vjeter.

    Kjo ide e juaja qe nje njeri qe perfundon me shume shkolle e studime e din nje te vertete nuk mund te mbeshtetet. Profesoresha ime e filozofise ne shkolle te mesme ishte myslimane dhe e mbronte Kuranin me zell dhe ishte 100% e sigurte se ky liber na jep te verteten dhe sillte lloj lloj argumenti, e une qe nuk kam kryer shkolle sa ajo nuk e besoj Kuranin nuk d.m.th. se ajo ka te drejte e une nuk kam te drejte. Cdo gje eshte relative, vetem e verteta nuk eshte relative.

    Mos harro se kurre nuk u gjeten fosile qe do te tregonin se nje kafshe shnderrohet ne nje kafshe tjeter, por kemi peshk-peshk, dinosaur-dinosaur e nuk kemi peshk-gjirafe, apo elefant-dinosaur, keto nuk permenden nga ateistet. Eshte e pamundur gjenetikisht, biologjikisht te shndrrohet nje zeber ne lope p.sh., apo nje gjirafe ne majmun, e le me te shndrrohet nje majmun ne njeri. Ne per cdo dite mund te vrojtojme, prekim e ndiejme qe bota eshte krijuar dhe dizajnuar ne menyre shume komplekse me qellim qe te kete jete ne te, ju perseri thoni se kjo mund te ndodhe edhe pa nje Krijues dhe bota megjithe kompleksitetin e saj mund te krijohet nga nje shperthim i nje atomi, dhe krejt rastesisht bile e pa asnje shkak.

    Te pershendes, ia kalo mire
    Ndryshuar për herë të fundit nga mesia4ever : 13-10-2012 më 21:19

  11. #31
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
    Le te mos flasim me kaq pak respekt per figura te tilla si Profeti i Fundit dhe me i perkryer, Muhamedi. Une vet nuk i perkas besimit myslyman, por kam studiuar mbi figuren e ketij njeriu/profeti . Eshte e papranueshme menyra e te folurit per te ne menyren e mesiperme. Ai nuk ka folur as mire as keq per Jezusin, por e ka PRANUAR ate si profet para tij. Bibla eshte nje informacion i drejtuar/shtremberuar me kalimin e kohes.. sic mund edhe te shtremberohet Kur'an-i ne sekte te ndryshme te fese islamike. Nje gje eshte e sigurt: Qe besimi i predikuar nga Profeti i Fundit dhe me i Perkryeri , Muhamedi, eshte totalisht me i perkryeri , gje kjo qe ne fakt mund te vije edhe si rrjedhoje e te qenurit Profeti i fundit. (Mendimi im ky!)
    Ne te vertete jo, bile kjo eshte feja me injorante qe ka ardhe ne kete bote, nese lexon Hadithet e Kuranin do ta kuptosh kete, nese per kete fe te lavderuar, e per kete Profet te perkryer nuk do te mesoje neper forume apo veb faqe myslimane, apo shikon video te hoxhallareve ne youtube.com atehere Muhamedi do te te dilte jo vetem nje njeri i keq, por bile pervers qe njeriu i shek. 21 nuk do ta pranonte kodin 'moral' te tij.

    Si nuk jane fjale te mira kur Muhamedi Jezusin e ka quajtur Mesih, person i lindur nga nje virgjereshe, nenen e tij e quan grua te moralshme, dhe nje person qe 'Allahu e ka ngrit prane vetes', po shihet qe ske lexu per fe dhe nuk bazohesh ne Kuran e Hadithe, por ke vetem mendimin tend.

  12. #32
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Po ta marr shembull Muhamedin. Edhe Muhamedi bente imoralitet te madh ne jeten private te tij, qe nga lakmia ndaj gruas se nipit e deri tek kryerja e marrdhenieve seksuale me Aishen e cila ishte shume e re, mos te flasim per martesen e pare qe shihet se e beri per interes material e jo nga dashuria. Por Muhamedi ka folur shume mire per Jezusin, keshtu qe jeta e tij private nuk d.m.th. se ai person e vlereson Biblen apo jo apo Jezusin, se paku ky eshte mendimi im.
    C'njeri i semure qe je. Tema flet per Biblen ndersa ti bashke dishepujt e tu merreni me Muhamedin.

    Nuk mbulohen pislleqet e shtepise tende duke zbuluar te komshiut.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  13. #33
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    C'njeri i semure qe je. Tema flet per Biblen ndersa ti bashke dishepujt e tu merreni me Muhamedin.

    Nuk mbulohen pislleqet e shtepise tende duke zbuluar te komshiut.
    Ty po ta citoj Kemal Ata Turkun, i cili e pa me syte e tij dhe e jetoi fene islame e ligjet e saj.

    For nearly five hundred years, these rules and theories of an Arab Shaikh and the interpretations of generations of lazy and good-for-nothing priests have decided the civil and criminal law of Turkey. They have decided the form of the Constitution, the details of the lives of each Turk, his food, his hours of rising and sleeping the shape of his clothes, the routine of the midwife who produced his children, what he learned in his schools, his customs, his thoughts-even his most intimate habits. Islam – this theology of an immoral Arab – is a dead thing. Possibly it might have suited tribes in the desert. It is no good for modern, progressive state. God’s revelation! There is no God! These are only the chains by which the priests and bad rulers bound the people down. A ruler who needs religion is a weakling. No weaklings should rule!3


    Po te mos ishte Ata Turku Turqia nuk do te ekzistonte, e po te mos kishim edhe ne shqiptaret ata turka qe e hoqen praktikat islame do te shkatrroheshim plotesisht. Ndersa Ata Turku edhe pse ateist sipas kesaj thenie, islamin e quajti ' teologji te nje arabi imoral'. Ska shoku fene mbaje per vete, se ka njerez qe nese deshiron me ia imponu fene t'i thyejne hundet.

  14. #34
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Ty po ta citoj Kemal Ata Turkun, i cili e pa me syte e tij dhe e jetoi fene islame e ligjet e saj.

    For nearly five hundred years, these rules and theories of an Arab Shaikh and the interpretations of generations of lazy and good-for-nothing priests have decided the civil and criminal law of Turkey. They have decided the form of the Constitution, the details of the lives of each Turk, his food, his hours of rising and sleeping the shape of his clothes, the routine of the midwife who produced his children, what he learned in his schools, his customs, his thoughts-even his most intimate habits. Islam – this theology of an immoral Arab – is a dead thing. Possibly it might have suited tribes in the desert. It is no good for modern, progressive state. God’s revelation! There is no God! These are only the chains by which the priests and bad rulers bound the people down. A ruler who needs religion is a weakling. No weaklings should rule!3


    Po te mos ishte Ata Turku Turqia nuk do te ekzistonte, e po te mos kishim edhe ne shqiptaret ata turka qe e hoqen praktikat islame do te shkatrroheshim plotesisht. Ndersa Ata Turku edhe pse ateist sipas kesaj thenie, islamin e quajti ' teologji te nje arabi imoral'. Ska shoku fene mbaje per vete, se ka njerez qe nese deshiron me ia imponu fene t'i thyejne hundet.

    Miremengjes si u gdhive mire?

    O usta tema eshte ''Del në ankand letra e Ajnshtajnit: Bibla legjendë primitive''

    P.s Ke plot tema te tjera ku te shfrysh marazin tend shtazarak kundrejt profetit Muhamed a.s .
    Ke dicka per Ajnshtajnin? Nese jo? Udhembare, mos flit idiotlleqe.

    Ti ke probleme serioze sinqerisht te them.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  15. #35
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Interviewer: To what extent are you influenced by [the teachings of Jesus]?

    Einstein: As a child I received instruction both in the Bible and in the Talmud. I am a Jew, but I am enthralled by the luminous figure of the Nazarene.

    Interviewer: You accept the historical existence of Jesus?

    Einstein: Unquestionably! No one can read the Gospels without feeling the actual presence of Jesus. His personality pulsates in every word. No myth is filled with such life. How different, for instance, is the impression which we receive from an account of legendary heroes of antiquity like Theseus. Theseus and other heroes of his type lack the authentic vitality of Jesus.

    Interviewer: Ludwig Lewisohn, in one of his recent books, claims that many of the sayings of Jesus paraphrase the sayings of other prophets.

    Einstein: No man can deny the fact that Jesus existed, nor that his sayings are beautiful. Even if some them have been said before, no one has expressed them so divinely as he.
    C'lidhje ka kjo interviste pacavure qe ti e hodhe ketu? A di ti qe kjo interviste i eshte marre nga nje Nazist ne Amerike, nen pretendimin se ai qe nje Hebre po si Ai? Shume intervista qe i jane marre Einstein jane fryre dhe egragjeruar pa pushim nga mendje-Lopet qe sigurisht i hedhin si bar per te ngopur bagetine! Apo thjeshte e solle ketu per te treguar qe Jesus eshte Zoti, dhe se Einstein e pranon ate historikisht si figure? Lidhje tangenciale? Nuk u ngopet?

    E di ti qe intervista me siper ka shume mundesi te jete nje genjeshter dhe brockull e shpikur, dhe e botuar vetem ne nje reviste naziste?

    Na dhe kete meqe nisi lufta e citateve, ci thua kesaj ti?

    "I seriously doubt that Jesus himself said that he was God, for he was too much a Jew to violate that great commandment: Hear O Israel, the Eternal is our God and He is one!' and not two or three."
    Prit tani kur te leshohen ne sulm muxhahihihihet

    "Sometimes I think it would have been better if Jesus had never lived. No name was so abused for the sake of power!"
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  16. #36
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    C'lidhje ka kjo interviste pacavure qe ti e hodhe ketu? A di ti qe kjo interviste i eshte marre nga nje Nazist ne Amerike, nen pretendimin se ai qe nje Hebre po si Ai? Shume intervista qe i jane marre Einstein jane fryre dhe egragjeruar pa pushim nga mendje-Lopet qe sigurisht i hedhin si bar per te ngopur bagetine! Apo thjeshte e solle ketu per te treguar qe Jesus eshte Zoti, dhe se Einstein e pranon ate historikisht si figure? Lidhje tangenciale? Nuk u ngopet?

    E di ti qe intervista me siper ka shume mundesi te jete nje genjeshter dhe brockull e shpikur, dhe e botuar vetem ne nje reviste naziste?

    Na dhe kete meqe nisi lufta e citateve, ci thua kesaj ti?



    Prit tani kur te leshohen ne sulm muxhahihihihet

    Po e shikova ne internet dhe e pashe se kete interviste e paska bere nje njeri qe nenen e kishte amerikane e babain gjerman, dhe se ky paska qene nazist. Po edhe ky ka te drejte te marre intervista, sic ka te drejte te marre intervista nje ateist, nje mysliman, nje cifut apo nje i krishter. Ky e ka pyetur Ajnshtajnin e nuk ka thene mendimin e vet.

    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    "I seriously doubt that Jesus himself said that he was God, for he was too much a Jew to violate that great commandment: Hear O Israel, the Eternal is our God and He is one!' and not two or three."

    Prit tani kur te leshohen ne sulm muxhahihihihet
    Jezusi pikerisht u vra sepse pretendonte se ishte Perendia dhe e barazonte veten me Perendine, kete s'mund ta qet poshte as ateistet, as Kurani e as evolucionistet e as myslimanet. Dhe po kur e beri kete pretendim cifutet religjioze filluan punen per ta bindur popullin se Jezusi ishte mashtrues dhe se duhej ta vrisnin dhe ne fund arriten saqe kur doli Jezusi para Pilatit krejt populli gati kerkonin qe ta gozhdonin Jezusin. Jezusi kurre nuk ka thene se ka 3 zotera, po te thoshte kete automatikisht do te perkrahte paganizmin. Dhe Jezusi nuk njihet si mashtrues apo njeri imoral por tamam si mesues i etikes dhe moralit te nje besimtari.

    Njerez te mashtruar e te vetmashtruar qe besojne se kur te vdesin do te martohen me 72 vajza te virgjera, qe besojne se bubrrecat flasin dhe kane folur me Solomonin, qe besojne se dikush mund te jete i perkryer e sherbetor i Perendise edhe pse kryen seks me 9 vjecare, qe mohojne historicitetin e vet shkrimeve te tyre fetare per perfitime te momentit jo qe smund ta sulmojne Biblen e besimin krishter, por as mua e askend tjeter.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e user010
    Anëtarësuar
    21-05-2010
    Postime
    1,219
    Po nuk bëjë gabim Ajnshatjni ishte mjaftë i pasionuar/angazhuar me çështjen e hebrenjve, dhe nuk dihet që hebrenjtë të kenë ndonjë dashuri të madhe për kuranin e aq më keq për biblën!

    Tani që ishte kokë e madhe mirë bëri, por në përgjithësi nuk duhet të pranojmë gjëra qorrazi pa i ekzaminuar. Sa për biblën.. është më se e lehtë të shikosh aty ngjashmëri me mitologjitë e lashta.. vdekja prometeut, shkatërrimi i dhefkalionos, vdekja(vet sakrifica) e Sokratit etj. (rastësi apo jo, është tjetër punë)!

    Megjith atë.. përralla apo jo, bibla ka disa gjëra të sakta pavarësisht nga e kanë prejardhjen. Për këtë arsye një rrëzim total i biblës më duket më fëmijërorë se vet bibla!

    Edhe Euler ishte super i madh, mes shumë shumë gjërave që na dha ishte dhe formula më e bukur e matematikës, ai ishte një kristian me besimë shumë të madhë.. pra dua të them që gjërat kanë gjithmonë dy anë! Nuk është vetëm njëra anë (ajo e ajnshtajnit!).

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anëtarësuar
    29-02-2012
    Postime
    498
    Majmuni i vogël që ngjan si Ajnshtajni
    Një fizikan 66-vjeçar ka zbuluar një majmun që ka një ngjashmëri shumë të madhe me shkencëtarin gjeni Albert Ajnshtajn. Professor Mihail Nazarov, ishte duke vizituar parkun kombëtar na Malajzi kur i zuri syri kafshën e vogël, e cila kishte një ngjashmëri të çuditshme me fizikanin e madh dhe shpejtoi të bënte disa foto për të provuar teorinë e tij.



    Që nga flokët e tij të bardhë, te mustaqet, e deri te fytyra e rrudhur, majmuni i vogël duket shumë i ngjashëm me imazhin që kemi nga njeriu i famshëm i historisë së shkencës të të gjitha kohërave, i cili është cilësuar edhe si babai i fizikës moderne.

    25 tetor 2012 (gazeta-Shqip.com)
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura   

  19. #39
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Smile

    Bajraku prej sotit do te mirret si fakt dhe argument i pa mohueshem se evolucioni dhe riinkarnimi jane realitet. Sionit sigurisht do t'i rritet besimi ne evolucionin kur t'i shohe keto foto. Respekt

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Për: Del në ankand letra e Ajnshtajnit: Bibla legjendë primitive

    bibla eshte leter b... higjenike, me te cilen e fshine shenjtoret, transmetuesit, dikur, kurse lypesit shenjtore me kot shohin qiellin sepse nuk paska dot ndonje plan serioz per ne, apo vuajne nga sindroma bllu

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •