Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 42
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-09-2012
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ku te fitoj azil politik ne Evrope?

  Cili vend eshte me i pershtatur per te kerkuar azil,,,,,ne fakt jam Shqiptar nga Maqedonia,por kam arsye pse dua te kerkoj azil(sesht ekonomik),,,,,ju lutem per pergjigje te shpejta,,,,flm

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime
  ne ks o shqiperi. gjuhen e di nuk do kesh probleme
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 3. #3
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga taipan Lexo Postimin
  Cili vend eshte me i pershtatur per te kerkuar azil,,,,,ne fakt jam Shqiptar nga Maqedonia,por kam arsye pse dua te kerkoj azil(sesht ekonomik),,,,,ju lutem per pergjigje te shpejta,,,,flm
  Se pari duhet te dihet arsyeja e azilit dhe munde te bisedohet ku eshte vendi me i pershtatshem per azil

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  taipan

  Citim Postuar mė parė nga taipan Lexo Postimin
  Cili vend eshte me i pershtatur per te kerkuar azil,,,,,ne fakt jam Shqiptar nga Maqedonia,por kam arsye pse dua te kerkoj azil(sesht ekonomik),,,,,ju lutem per pergjigje te shpejta,,,,flm
  NJE mundesi e ke eja ne kosove por mundesisht me dokumente si minoritetit serb je i sigurt me shpi me nje pag te sigurt ....kosva esht gjeneti i minoriteteve se pse shumices shqiptare ne ks ju..... q.......n

 5. #5
  Antar i PDK-s Fitimtar. Maska e Boy_XL
  Anėtarėsuar
  24-10-2010
  Vendndodhja
  n'PDK
  Postime
  688
  Faleminderit
  36
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
  NJE mundesi e ke eja ne kosove por mundesisht me dokumente si minoritetit serb je i sigurt me shpi me nje pag te sigurt ....kosva esht gjeneti i minoriteteve se pse shumices shqiptare ne ks ju..... q.......n
  Taipan, ja ky minoriteti te paska treguar shum mir, ky e din se qfar dhe qka i afrohen minoritetit , ku edhe paska tregu vet se sa marrin.
  Vv - Palaēo+LISBA :D

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Tani qe Shqiptaret kan investuar ne Maqedoni me ate qendren tregtare me pula dhe vica, nuk ke ce do te vish ketej.

  Do behet jet me e mire atje

  Xhori

  Mos na terhiq emigrante ketej te lutem se shtohen votat per Saliun pastaj

 7. #7
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga taipan Lexo Postimin
  Cili vend eshte me i pershtatur per te kerkuar azil,,,,,ne fakt jam Shqiptar nga Maqedonia,por kam arsye pse dua te kerkoj azil(sesht ekonomik),,,,,ju lutem per pergjigje te shpejta,,,,flm
  kam degjuar ne suedi eshte lehte. good luck!
  I LOVE GOD

  j&g

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-09-2012
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga xhori Lexo Postimin
  ne ks o shqiperi. gjuhen e di nuk do kesh probleme
  ti mendon se une jam duke luajtur ktu?I papjekur

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-09-2012
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kam punuar si polic dhe kan ndodh disa probleme,,,,kaq shkurt muj me ju pergjigj,,,,,

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-09-2012
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  azil

  Citim Postuar mė parė nga TetovaMas Lexo Postimin
  Se pari duhet te dihet arsyeja e azilit dhe munde te bisedohet ku eshte vendi me i pershtatshem per azil
  kam punuar ne polici para disa vite,,,ka pas disa mallverzime politike atje,,ashtu qe ende po gjykohem me MVR-ne e Maqedonise,,,,,rasti jem ka dal edhe ne gazete,,,,,flm

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-09-2012
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
  kam degjuar ne suedi eshte lehte. good luck!
  Faleminderit

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-09-2012
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
  NJE mundesi e ke eja ne kosove por mundesisht me dokumente si minoritetit serb je i sigurt me shpi me nje pag te sigurt ....kosva esht gjeneti i minoriteteve se pse shumices shqiptare ne ks ju..... q.......n
  o shoq,une ne kosove jam tu jetu ce sa vite,,,,,,dhe mos me krahaso me ata shkavellat e juj,,,,,

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Bajraku
  Anėtarėsuar
  29-02-2012
  Postime
  499
  Faleminderit
  4
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
  kam degjuar ne suedi eshte lehte. good luck!
  A je vete apo me familje?

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga taipan Lexo Postimin
  ti mendon se une jam duke luajtur ktu?I papjekur
  i papjekur pse te dhash nje keshille, dhe tjetri qe te tha per suedi na qenka i papjekur, bravo te qofte,duket qe nuk qenka problem ekonomik
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Vdekja
  Anėtarėsuar
  20-06-2007
  Postime
  270
  Faleminderit
  10
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga taipan Lexo Postimin
  Cili vend eshte me i pershtatur per te kerkuar azil,,,,,ne fakt jam Shqiptar nga Maqedonia,por kam arsye pse dua te kerkoj azil(sesht ekonomik),,,,,ju lutem per pergjigje te shpejta,,,,flm

  Shkurt , mendoj Belgjika .
  Nuk jam unė qė ju thėrras ,por jeni ju qė vini tek unė!

 16. #16
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga taipan Lexo Postimin
  kam punuar ne polici para disa vite,,,ka pas disa mallverzime politike atje,,ashtu qe ende po gjykohem me MVR-ne e Maqedonise,,,,,rasti jem ka dal edhe ne gazete,,,,,flm

  Skandinavia munde te jete nje shprese per ju ,ne vendet e tjera te Be ,nuk e dije .

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-08-2011
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  taipan ne france e ke nje mundesi.merr sa ma shume dokumente ēe vertetojn historin tende.ne qoftese je me familje ke mundesi ma shume qe ta pranojne kerkesen per azil se sa vetem.por pergatitu mire se qa do te thushe po ashtu edhe gruan ne qoftese je i martum.se shume njerez kan ardhe me histori te verteta e skan fitu gja.sepse nuk din te tregojne si duhet ngjarjet qe i kan ndodhe.po te me ndigjosh mu duhet te kerkosh azil ne nje qytet te vogel sepse shancet i ke ma te mdhaja qe te pranojn.po te duash te vishe ne france shkruaj dhe do te sugjeroj ku te shkosh ne nje qytet te vogel ku i ke mundesit ta fitosh azilin aty ke edhe 2 familje nga kumanova.po deshte te dishe me shume shkruaj dhe te tregoj

 18. #18
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Anėtarėsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  34
  Postime
  3,452
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime
  ne gjermani jo i her nuk ke shanc fare.... per venet e tjera nuk edi po me sa kam ndigju nuk esht mo aq kollaj me ardh ne EU dhe me kerku azil
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-09-2012
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga xhori Lexo Postimin
  i papjekur pse te dhash nje keshille, dhe tjetri qe te tha per suedi na qenka i papjekur, bravo te qofte,duket qe nuk qenka problem ekonomik
  o manjak,por cfare problemi mendon ti pra?o qorr,shife se atij qe me tha per Suedi i shkrujta ''FALEMINDERIT'',,,,,lexo pak,,,dhe mos ofendo se sme njeh personalisht qe te me thuash se ''sqenka problem ekonomik'',,,,lop njeri

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-09-2012
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bajraku Lexo Postimin
  A je vete apo me familje?
  jam i martum,dhe e kam nje vajze 5,5 vjece,,,,,

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •