Close
Faqja 0 prej 10 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 186
 1. #1

  Nuk e kuptojme trinitetin por duhet qe ta besojme  hahahhahahaha
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 30-09-2012 mė 00:29
  Ndrysho Firmėn

 2. #2
  I paska hor shirit kaseta keti tipit
  Revolution 1848

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Anėtarėsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,658
  Citim Postuar mė parė nga Explorer Lexo Postimin
  E Ne nuk dėnuam askė para se t’ia dėrgojmė tė dėrguarin"(Isra, 15)

  …keshtuqe prej tyre ka qe i pėrgjigjėn ftesės se Allahut, dhe hyjnė ne Xhennet dhe prej tyre ka qe nuk i pėrgjigjėn dhe hyjnė ne zjarre, e familja e Muhamedit (Nena, Babai dhe Gjyshi) te jene prej atyre qe nuk i pėrgjigjėn kėsaj ftese se Allahu !!!!!!
  S’ēarmatosem sa t’jetė jeta!

 4. #4
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  49
  Postime
  5,221
  Citim Postuar mė parė nga Explorer Lexo Postimin
  Nuk e kuptojme trinitetin por duhet qe ta besojme ...hahahaha

  hahahhahahaha
  Medemek ju kuptoni Allahun, qe besoni ne te?!
  Jarigas

 5. #5
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,919
  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Medemek ju kuptoni Allahun, qe besoni ne te?!
  I ruajne gamilet me te ne shkretetire.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 6. #6
  Citim Postuar mė parė nga Pa_doreza2 Lexo Postimin
  E Ne nuk dėnuam askė para se t’ia dėrgojmė tė dėrguarin"(Isra, 15)

  …keshtuqe prej tyre ka qe i pėrgjigjėn ftesės se Allahut, dhe hyjnė ne Xhennet dhe prej tyre ka qe nuk i pėrgjigjėn dhe hyjnė ne zjarre, e familja e Muhamedit (Nena, Babai dhe Gjyshi) te jene prej atyre qe nuk i pėrgjigjėn kėsaj ftese se Allahu !!!!!!
  Ti ke postuar dicka qe e ke lexuar por fatkeqesisht nuk e ke studjuar e kuptuar.

  Ketu ska asnje kundershtim nese ke pak logjike ne koken tende dhe di te lidhish fijet.

  Ben pak gajret dhe do ta gjesh te verteten mes rrjeshtave qe i ke postuar.
  Ndrysho Firmėn

 7. #7
  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Medemek ju kuptoni Allahun, qe besoni ne te?!
  All-llahu eshte i kuptueshem dhe prandaj e besojme.

  Por triniteti eshte shume i pakuptueshem( sic thote edhe dijetari i krishtere ne videon e postuar), dhe prandaj nuk e besojme.

  Krijuesi eshte nje dhe i vetem, nuk eshte tre dhe ju nuk e dini cilit ti besoni por me kokefortesi i besoni.

  PS: Shiko edhe njhere videon qet te te mbushet radakja mire!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Explorer : 29-09-2012 mė 18:24
  Ndrysho Firmėn

 8. #8
  Citim Postuar mė parė nga iliria e para Lexo Postimin
  I ruajne gamilet me te ne shkretetire.
  Gamila eshte nje kafshe shume e persosur, bon vaki ta kalon edhe ty ne persosmeri....heheheh , shaka kjo )
  Ndrysho Firmėn

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Anėtarėsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,658
  Citim Postuar mė parė nga Explorer Lexo Postimin
  Ti ke postuar dicka qe e ke lexuar por fatkeqesisht nuk e ke studjuar e kuptuar.

  Ketu ska asnje kundershtim nese ke pak logjike ne koken tende dhe di te lidhish fijet.

  Ben pak gajret dhe do ta gjesh te verteten mes rrjeshtave qe i ke postuar.
  Nė Hadith (fjalėt dhe veprat e Muhamedit) nė Volumin 5, Libri 58, Numėr 266 thuhet:

  Pėr Allah-un, megjithėse jam Pejgamber i Allah-ut, unė nuk e di se ēfarė do tė bėjė Allah-u me mua
  Atėher nese ndalemi dhe tė bėjmė kėtė pytje; po si shpjegohet qė profeti mė i madh i Allahut, “vula e profetėve” tė mos e dijė se ēfarė do bėjė Allahu me tė?
  S’ēarmatosem sa t’jetė jeta!

 10. #10
  Citim Postuar mė parė nga Pa_doreza2 Lexo Postimin
  Nė Hadith (fjalėt dhe veprat e Muhamedit) nė Volumin 5, Libri 58, Numėr 266 thuhet:

  Pėr Allah-un, megjithėse jam Pejgamber i Allah-ut, unė nuk e di se ēfarė do tė bėjė Allah-u me mua
  Atėher nese ndalemi dhe tė bėjmė kėtė pytje; po si shpjegohet qė profeti mė i madh i Allahut, “vula e profetėve” tė mos e dijė se ēfarė do bėjė Allahu me tė?
  Eh cme ka gjet belaja me ty qe skupton asgje.

  O ti, Vetemse All-llahu xh.sh eshte i gjithdijshem, njeriu ( Muhammedi a.s dhe gjith njerezit e kesaj bote) nuk jane te gjithdijshem.

  A per kete pytje paske qene ne siklet?!!!
  Ndrysho Firmėn

 11. #11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Thorolld ON
  Postime
  224
  Citim Postuar mė parė nga Explorer

  hahahhahahaha
  hahahahahahaha
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Labiiiii : 29-09-2012 mė 22:44

 12. #12
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  49
  Postime
  5,221
  Citim Postuar mė parė nga Explorer Lexo Postimin
  All-llahu eshte i kuptueshem dhe prandaj e besojme.
  Hajt na defto pak se ē'kupton ti ne Allah!!
  Si eshte Allahu, prej ēfare materiali,ku gjendet, pra: ēfare eshte Allahu?!
  S'do te kesh veshtriresi te na e pershkruash, meqe eshte i "kuptueshem", apo jo??!E se mos fillosh me "ēfare ben Allahu"; nuk ta kam kerkuar....!
  Jarigas

 13. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,186
  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Hajt na defto pak se ē'kupton ti ne Allah!!
  Si eshte Allahu, prej ēfare materiali,ku gjendet, pra: ēfare eshte Allahu?!
  S'do te kesh veshtriresi te na e pershkruash, meqe eshte i "kuptueshem", apo jo??!E se mos fillosh me "ēfare ben Allahu"; nuk ta kam kerkuar....!  Allahu ėshtė Zot i Gjithėsis, ėshtė Krijues, MBIZOTĖRUES dhe ėshtė i Plotfuqishmi.


  Eshte i kuptueshem, meqe eshte Njė, dhe nuk ka Zot tjetėr.

  Atij i lutėt i madhe dhe i vogel, i varfer dhe i pasur. Eshte i kuptueshem per te gjithe, sepse eshte 1 Zot, dhe nuk eshte 3, nuk eshte lindur nga nje virgjeresh sic besoni ju. Nuk eshte vrar nga ēifutet siē besoni ju, nuk harron sikurse "zot-njeriu" (zot hibrid) i te krishtereve sic besoni ju. Nuk ndjen lodhje, nuk kundėrshtohet, nuk i lutėt vetvetės, nuk mund te torturohet nga ēdo pismilet romak, jo ! Ky qe ju besoni nuk eshte Zoti jon. Zoti jon eshte Zoti, i cili ju lut vet Jezu KRISHTI ! Ne muslimanet besojm Zotin e Jezu Krishtit, t'Abrahamit, Moisiut, Jonasit, Muhamedit, Solomonit, Davidit e te tjere profet qe u permenden ne Tevrat, Ungjill & Kur'an ! Profet te ngjashem, ka pasur edhe tek shqiptaret qe u derguan nga Zoti, i njejti Zoti qe nuk ishte as bir e as prind !

 14. #14
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,669
  Cdo besimtar Musliman ka per obligim te besoj Ungjillin. Keshtu shkruan ne Kuran.

  A doni deshmi, nese ju vjen veshtire ta kerkoni vet.
  “Kush ėshtė prej jush pa mėkat, le ta gjuajė i pari gurin nė tė!”

 15. #15
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,669
  Myslimanėt nuk duhet tė kenė si shok tė krishterėt ose judenjtė. (El-Maide 5:51). Ata duhet tė luftojnė kundėr tė krishterėve dhe judenjve qė refuzojnė Islamin derisa tė dorėzohen, tė paguajnė taksėn dhe tė poshtėrohen. (Et-tebe 9:29).

  Kur keni shprehje te ashpra ne forum ndaj te Krishterve, a keni bazen te keto dy tri fjali apo me gjere?
  “Kush ėshtė prej jush pa mėkat, le ta gjuajė i pari gurin nė tė!”

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,186
  Citim Postuar mė parė nga Gogi Lexo Postimin
  Myslimanėt nuk duhet tė kenė si shok tė krishterėt ose judenjtė. (El-Maide 5:51). Ata duhet tė luftojnė kundėr tė krishterėve dhe judenjve qė refuzojnė Islamin derisa tė dorėzohen, tė paguajnė taksėn dhe tė poshtėrohen. (Et-tebe 9:29).

  Kur keni shprehje te ashpra ne forum ndaj te Krishterve, a keni bazen te keto dy tri fjali apo me gjere?


  Nuk jan te plota keto ajete.  Lexo me mir dhe na thuaj nese nuk eshte keshtu :

  O besimtarė! Mos i bėni miq e mbrojtės hebrenjtė dhe tė krishterėt! Ata janė mbrojtės tė njėri-tjetrit. Kushdo prej jush qė i bėn ata miq, ėshtė me ata. Vėrtet, Allahu nuk i udhėzon nė rrugė tė drejtė keqbėrėsit.


  Po e marrim shembullin e sodit. Hebrenjt vrajn, masakrojn dhe debojn musliman nga shtepit e tyre, per t'ua vjedhur pasurin. Kjo eshte fakt, qe nuk mund ta mohoj askush. Hebrenjt paraqiten si armiq te muslimaneve, armiq te hapur, kurse te krishteret jo, por megjithate, nuk mund te megjesh asnje te krishter besimtar, i cili do ta mbronte kauzėn palestineze. Ata me te vertet jan aleat mes tyre, bile edhe ne kete forum, nuk mund te gjesh te krishter (besimtar), qe do t'i jepnin te drejt kauzes palestineze. Por do ta mbrojn izraelin, ashtu sic ben perendimi.

  Luftojini ata qė nuk besojnė nė Allahun e as nė Ditėn e Kiametit, qė nuk e marrin pėr tė ndaluar atė qė e ka ndaluar Allahu dhe i Dėrguari i Tij, dhe ata, midis atyre qė u ėshtė dhėnė Libri, qė nuk e pranojnė fenė e vėrtetė, derisa tė japin xhizjen (taksėn)122 me dorėn e tyre, duke qenė tė pėrulur.
  Ketu behet fjal per nje popullesi me mazhoranc muslimane. Juve ju eshte kerkuar qe te adhuroni vetem 1 Zot, sikurse me eshte kerkuar edhe mua. Por nese nuk beson, atehere do te paguash nje taks, e cila do te mundesonte qe t'i perulesh kushtetutes islamike, dhe e cila do te mbante larg betejave te muslimaneve.

  Muslimanet e sodit qe jetojn ne perendim, qe te gjithe i paguajn xhizjėn kishės katolike, si psh; ne franc, zvicerr, itali, spanje etj,. Ku eshte problemi ?

 17. #17
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,669
  46. Ne vazhduam gjurmėt e tyre (tė pejgamberėve) me Isain, birin e Merjemes, vėrtetues i Tevratit qė kishin mė pranė. Atij i dhamė Inxhilin, qė ėshtė udhėzim i drejtė dhe dritė, qė ėshtė vėrtetues i Tevratit qė kishin pranė, qė ishte udhėzues e kėshillues pėr tė devotshmit.

  Kjo me larte, a eshte drejt e shkruar? A eshte sure mga Kurani?
  “Kush ėshtė prej jush pa mėkat, le ta gjuajė i pari gurin nė tė!”

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033
  Citim Postuar mė parė nga Le dévoué Lexo Postimin
  ...

  Luftojini ata qė nuk besojnė nė Allahun e as nė Ditėn e Kiametit, qė nuk e marrin pėr tė ndaluar atė qė e ka ndaluar Allahu dhe i Dėrguari i Tij, dhe ata, midis atyre qė u ėshtė dhėnė Libri, qė nuk e pranojnė fenė e vėrtetė, derisa tė japin xhizjen (taksėn)122 me dorėn e tyre, duke qenė tė pėrulur.
  Ketu behet fjal per nje popullesi me mazhoranc muslimane. Juve ju eshte kerkuar qe te adhuroni vetem 1 Zot, sikurse me eshte kerkuar edhe mua.Por nese nuk beson, atehere do te paguash nje taks, e cila do te mundesonte qe t'i perulesh kushtetutes islamike, dhe e cila do te mbante larg betejave te muslimaneve.

  Muslimanet e sodit qe jetojn ne perendim, qe te gjithe i paguajn xhizjėn kishės katolike, si psh; ne franc, zvicerr, itali, spanje etj,. Ku eshte problemi ?
  Zoti eshte absolut, i pakorruptueshem dhe nuk mund te blehet permes taksave, ryshfetit apo dicka te ngjashme.

  As ata qe besojne ne Zot (Allah) nuk mund te mbledhin taksa ne emer te Allahut, per tua mundesuar jobesimtarve te vazhdojne mohimin e Allahut dhe rregullave te tij absolute ose te vlefshme per te gjithe, cdo gje, ne cdo hapsire dhe ne cdo kohe...

 19. #19
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,186
  Gogi, me jep referencen egzakte te keti ajeti, dhe un do ta verifkoj. Edhe pse duket se eshte krejtesisht normale dhe drejt e then.


  Antiproanti,

  Nuk eshte ne pyetje blerja e "Allahut", ate sun e blen askush, bile nuk eshte as per t'u shitur.
  Por eshte perfshirja e jo-muslimaneve ne nje shoqeri te perbashket me muslimanet.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Le dévoué : 30-09-2012 mė 10:03

 20. #20
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,669
  Kurani:

  46. Ne vazhduam gjurmėt e tyre (tė pejgamberėve) me Isain, birin e Merjemes, vėrtetues i Tevratit qė kishin mė pranė. Atij i dhamė Inxhilin, qė ėshtė udhėzim i drejtė dhe dritė, qė ėshtė vėrtetues i Tevratit qė kishin pranė, qė ishte udhėzues e kėshillues pėr tė devotshmit.

  Bibla:

  Zoti ėshtė dritė dhe nė Tė nuk ka kurrfarė errėsirė.” (1 Gjoni 1:5) Zoti shkėlqeu dritėn nė errėsirė duke e zbuluar vullnetin e tij nėpėrmjet profetėve. Siē ėshtė shkruar, “Fjala jote ėshtė njė llambė nė kėmbėn time dhe njė dritė nė shtegun tim.” (Psalm 119:105)

  Shikoj te njejtat gjera per Jezusin-Zot...
  “Kush ėshtė prej jush pa mėkat, le ta gjuajė i pari gurin nė tė!”

Faqja 0 prej 10 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •