Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 41
 1. #1
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Armando Sadiku

  Djaloshi Elbasanas qe po cmend Zvicren me golat e tij!


  Armando Sadiku ėshtė transferuar te skuadra e Luganos sė Kategorinė e dytė tė Zvicrės e njohur ndryshe si Challenge League.

  Shqiptari nėnshkroi njė kontratė 3-vjeēare ku do tė paguhet rreth 200 mijė franga nė sezon (afro 165 mijė euro), ndėrsa Lugano derdhi nė arkat e klubit tė Locarnos njė shumė prej 500 mijė frangash. Nėse bėn njė llogari totale duke pėrfshirė vlerėn e kartonit dhe pagėn vjetore tė lojtarit pėr tri sezone, i gjithė operacioni i ka kushtuar rreth 900 mijė euro, shkruan panorama.

  Nėse pėrfshihen kėtu edhe bonuset pėr fitore, apo pėr arritje objektivash, shuma shkon afro 1 milionė euro. Sadiku ka pranuar ofertėn e Luganos, duke refuzuar ofertat mė pak serioze si ato tė Torinos, Servetes dhe Union Berlinit.
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 2. #2
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime nė 61 postime
  je shume vone me kete lajm. Sadiku ka disa muaj aty dhe para dy ditesh shenoi gol ne kupen e Zvicres.

 3. #3
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime  Armando Vajushi dhe Armando Sadiku kanė qenė dje protagonistė absolutė nė ndeshjet e skuadrave tė tyre, teksa kanė shėnuar nga dy gola. Liteks Loveē ėshtė treguar i pamėshirshėm kundėr Slavia Sofjes, duke fituar me rezultatin e thellė 5- 0. Heroi i kėsaj ndeshjeje ka qenė shkodrani Vajushi, i cili ka shėnuar dy nga golat e Liteksit. Pjesa e parė u mbyll pa gola, por vendėsit kanė shpėrthyer nė tė dytėn, duke gjetur pesė herė rrjetėn. Milanov shėnon golin e parė nga pika e penalltisė dhe mė pas Vajushi “mbyll” ndeshjen me dy gola tė tjerė. Ai shėnon me njė gjuajtje tė bukur nė minutėn e 57-tė, ndėrsa 12 minuta mė pas kombinon me Milanov dhe shėnon me kokė duke e ēuar nė 3-0 rezultatin. Mė pas shėnuan Tsvetkov dhe Isa, tė cilėt fiksuan rezultatin e thellė 5- 0. Vajushi u zėvendėsua nė minutėn e 81-tė dhe u duartrokit nga tifozėt vendės pėr paraqitjen e tij tė mirė nė kėtė ndeshje. Sulmuesi sakrifikoi, pasi gjatė javės kishte pėsuar njė dėmtim. Ndėrkohė, Luganos nuk i mjaftoi dopieta e Sadikut pėr tė fituar ndaj kryesuesve tė kampionatit zviceran (kategoria e dytė), Aarau. Ndeshja pėrfundoi 3-3, ku si fillim ishte Sadiku qė hapi serinė e golave nė minutėn e 25-tė. Mė pas barazoi Romano nė tė 33-ėn. Sulmuesi shqiptar kaloi sėrish nė avantazh skuadrėn e tij nė minutėn e 41-tė, por shqiptari i Aaraut, Sheholli, barazoi nė tė 65-ėn dhe mė pas kaloi nė avantazh miqtė. Nė fund, Pierro vulosi barazimin pėr Luganon.
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 4. #4
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga murik Lexo Postimin
  je shume vone me kete lajm. Sadiku ka disa muaj aty dhe para dy ditesh shenoi gol ne kupen e Zvicres.
  Kush tha qe jam ne koh per kte lajm.Gjths na e bo hallall per vonesen,po te kerkoj ndjese personalisht ty
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Eshte ne lige te dobet dhe veshtire te gjykohet. Duhet te shkoj ne nje kampionat tamam dhe te shifet pastaj a shenon a jo. Me U21 ishte i suksesshem ama.

 6. #6
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Edhe ndeshjen e pare me kombetaren A deputoi ne menyren me te mire te mundshme duke shenuar nje gol kundra Qipros,dhe beri nje ndeshje mjaft te mire.Eshte lojtar me potence te lart dhe nuhates i golave.E pret nje e ardhme e mire perpara e me siguri qe karriera e tij do te vije ne ngritje e siper duke luajtur ne nje nga klubet prestigjoze Europiane.
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Citim Postuar mė parė nga [HD] Lexo Postimin
  Edhe ndeshjen e pare me kombetaren A deputoi ne menyren me te mire te mundshme duke shenuar nje gol kundra Qipros,dhe beri nje ndeshje mjaft te mire.Eshte lojtar me potence te lart dhe nuhates i golave.E pret nje e ardhme e mire perpara e me siguri qe karriera e tij do te vije ne ngritje e siper duke luajtur ne nje nga klubet prestigjoze Europiane.
  Potencial sigurisht ka, por duhet te luaj ne kampionat te forte dhe te shenoje aty qe te konsiderohet si sulmus kryesor per kombetare.

 8. #8
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
  Potencial sigurisht ka, por duhet te luaj ne kampionat te forte dhe te shenoje aty qe te konsiderohet si sulmus kryesor per kombetare.
  Sigurisht qe po.Momentalisht eshte vetem 20 vjec,dhe per te eshte favor qe luan ne nje kampjonat te tille seic eshte Liga 2 Zvicerane.
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 9. #9
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Armondo Sadiku ka shenuar nje triplete ne miqesoren e zhvilluar dje ndrmjet Kombetares A dhe ekipit modest te Olimpikut te Tiranes.

  Kombetarja e fitoi kte ndeshje me rezultatin e thelle 9-0 dhe Sadiku me tripleten e tije tregoi dhe njehere vlerat e tij e qe eshte sulmuesi me ne forme per momentin ne Kombetare.


  Bravo Sadiku!
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 10. #10
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime  Fiorentina e interesuar pėr Armando Sadikun ♥, qė tė jetė pasardhėsi i Luca Tonit !!!
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 11. #11
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Seria A/ Catania, Siena e Chievo nė garė pėr sulmuesin shqiptar Armando Sadiku


  Armando Sadiku vazhdon tė tėrheqė vėmendjen e klubeve tė ndryshme nga disa prej ligave mė tė rėndėsishme nė Europė. Sulmuesi 21-vjeēar i Kombėtares shqiptare ėshtė bėrė objekt dėshirat pėr njė numėr tė konsiderueshėm skuadrės, pasi golave qė i shėnon me rregullsi mbrėsėlėse i shtohen edhe paraqitjet e mira.

  Sė fundmi pėr Sadikun po interesohen tre klube tė Serisė A italiane, tė cilat kanė nisur njė garė tė ethshme pėr tė afruar “bomberin” qė nė 10 ndeshje tė Challenge League-s zvicerane ka deri mė tani ka realizuar 8 gola te Lugano.

  Elbasanasi i ka mahnitur tė gjithė edhe me statistikat e njė “bomberi” rrace: prej transferimit nė Zvicėr nė vitin 2011, ai ka shėnuar nė total 36 gola nė 49 ndeshje. Njė mesatare e frikshme dhe qė tregon se tashmė Sadiku ėshtė gati pėr njė sfidė tė madhe.

  Mesatarja e golave tė shėnuar nga kuqeziu, i ka bindur klube si Siena, Catania apo Chievo qė Armando Sadiku ėshtė gati pėr tė hedhur hapin e rėndėsishėm nė karrierė dhe Seria A do tė ishte absolutisht njė vitrinė shumė e rėndėsishme qė ai tė konfirmohej.

  Tre klubet italiane, tė cilat i shtohen Genoa-s, qė ka qenė e para e cila vėzhgonte Sadikun, e kėrkojnė me ngulm lojtarin. Megjithatė, ato duhet tė mposhtin konkurrencėn e klubeve tė tjera europiane.

  Pėrveē interesimit nga skuadrat mė tė rėndėsishme tė futbollit elitar nė Zvicėr, sulmuesi kėrkohet edhe nė Gjermani. Sė fundmi nė garėn pėr shėrbimet e tij ėshtė futur Munich 1860 i Bundesligės II. Kėta tė fundit janė tė gatshėm tė paraqesin njė ofertė tė rėndėsishme pėr ta blerė qė prej janarit.

  Invesimi i klubit tė dytė bavarez do tė vijė pėr tė mposhtur konkurrencėn nga Seria A, por edhe nga Stuttgarti nė Bundesligė dhe Rostov nė Premier League-n, ruse.
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  nga vijne keto informacione aman
  se ne kenaqemi vit per vit duke i ngrit ne piedestal keto yjet tone
  JO SEKS PARA MARTESE

 13. #13
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Sadiku-gol te Lugano, tani ėshtė kryegoleador


  Armando Sadiku shėnoi njė tjetėr gol pėr Luganon nė ligėn e dytė zvicerane, nė njė takim nė fushėn e Vohlenit, por nuk arriti t’u jepte 3 pikėt tė vetėve. Pasi sulmuesi elbasanas realizoi nė minutėn e 32-tė tė pjesės sė parė, Vohlen barazoi nė tė dytėn me anė tė Nenad Bijeliēit kur kishin mbetur vetėm 7 minuta nga fundi. Me kėtė barazim, Lugano ndodhet nė vendin e 5-tė nė Challenge League, me 17 pikė pas 13 takimeve, duke qenė 1 pikė larg vendit tė tretė qė mbahet nga Vil, por qė ka njė ndeshje mė shumė pėr tė luajtur. Ndėrkaq, Sadiku kryeson listėn e golashėnuesve tė kėsaj lige me 8 gola, ndėrsa pas tij janė Koli e Jahoviē me nga 7 gola. Sulmuesi ėshtė vėnė edhe nė qendėr tė merkatos nė ditėt e fundit, ku njė sėrė skuadrash nga Seria A (Katania, Kievo, Fiorentina) kanė kėrkuar shėrbimet e tij. Pėr momentin, sipas informacioneve, oferta mė e mirė ka shkuar nga gjermanėt e Mynih 1860 (Bundesliga 2).
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 14. #14
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga [HD] : 21-10-2012 mė 07:33
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 15. #15
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime  Goli i shenuar ne ndeshjen Shqiperi - Qipro!
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Sadiku: Te Dortmundi shkoj me njė kėmbė

  “Te Borusia e Dortmundit do tė shkoja me njė kėmbė”. Kėshtu thotė Armando Sadiku pas interesimit qė kanė shfaqur kampionėt e Gjermanisė pėr bomberin e pėrfaqėsueses kuqezi. Nė njė intervistė pėr “Panorama Sport”, sulmuesi elbasanas rrėfen edhe disa nga detajet mbi bisedimet me klubin gjerman.

  Armando, kur e morėt vesh pėr interesimin e Borusias sė Dortmundit?
  U njoftova pak ditė mė parė. Mė thanė se ishin interesuar zyrtarisht nė klubin e Luganos dhe mė pas kishin nisur kontaktet edhe me menaxherin tim.
  Ēfarė menduat kur e morėt vesh kėtė?
  U hutova disi, u gėzova, u emocionova… ishte njė pėrzierje ndjenjash qė, pėr njė moment, mė trullosi, por e mblodha veten aty pėr aty. Rregulli numėr 1 pėr mua ėshtė: bėj si duhet punėn qė tė takon, mė pas shohim se ēfarė mund tė ndodhė. Nuk dua tė zhbalancohem tani te Lugano, sepse do tė ishte shumė e rrezikshme.
  Nė ē’fazė janė bisedimet me Borusian?
  Mendoj se janė nė fazėn fillestare. Ata kanė marrė disa DVD tė ndeshjeve tė mia dhe besoj se gjatė kėsaj kohe edhe do tė mė monitorojnė nga afėr. Gjithashtu, njė menaxher i klubit tė Borusias ka nisur kontaktet me menaxherin tim. Kaq mund t’ju them, se kaq kam marrė vesh deri tani, sinqerisht.
  Nėse bisedimet shkojnė mirė, ēfarė do tė bėni?
  Do tė shkoj me njė kėmbė… (qesh). Pyetje ėshtė kjo?! Janė kampionėt e Gjermanisė, si mund tė refuzohen?!
  Po, por pak javė mė parė deklaruat se nuk shkuat te Torino pasi kishit frikė se pėrfundonit nė stol…
  Po, e kam thėnė dhe nuk kam gėnjyer. Unė nuk isha gati qė tė kaloja direkt nga njė klub si Lokarno te Torino, sepse nuk kisha as eksperiencėn e duhur dhe as vetėbesimin e duhur. Tani gjėrat janė mė ndryshe, por po ju them gjithashtu se Torino nuk ėshtė njėsoj me Borusian…
  Ju pėr cilėn skuadėr tė huaj bėni tifo?
  Pėr Interin. Jam njė tifoz i thekur i kėsaj skuadre dhe gjithnjė kam ėndėrruar qė njė ditė tė luaj nė “San Siro” me fanellėn zikaltėr…
  Flitet se kanė shfaqur interes edhe Fiorentina me Sienėn. Nėse zgjidhni njė prej tyre, mund tė luani tė paktėn kundėr Interit…
  Nuk ėshtė kaq e thjeshtė. Ato janė skuadra tė mira, por tė mos e ekzagjerojmė. Interesimi dhe vėzhgimi janė larg me ofertėn dhe me konkretizimin e transferimit.
  Dukeni sikur jeni pak i trembur…
  Jo, jo, nuk jam i trembur. Pėrkundrazi, ideja se mund tė luaj nė njė klub tė madh mė ekzalton pa masė, por duhet tė bėj kujdes. Nėse tė “rrėshqet kėmba” nė njė moment, ėshtė e vėshtirė tė ngrihesh. Unė dua t’i bėj gjėrat me radhė dhe tė eci mirė.
  Tė flasim pak pėr Kombėtaren. Mė 14 nėntor luhet nė Zvicėr, nė Gjenevė, njė miqėsore me Kamerunin…
  Dua tė jem nė atė ndeshje. Besoj se do tė jenė afro 10 mijė shqiptarė, por ndoshta edhe mė shumė. Kėtu qė tani ka nisur interesimi dhe disa tė njohur mė kanė kėrkuar bileta.
  Ua keni gjetur biletat tė paktėn?
  … (Qesh). Jo, jo e kam tė pamundur. Mė duhet tė lė stėrvitjen dhe tė shkoj tė kėrkoj bileta, qė t’i kėnaq tė gjithė.
  De Biazi ju vlerėson shumė, por lojtari qė kritikoi mė tepėr pas fitores me Slloveninė ishit ju… A u mėrzitėt?
  Jo, mua nuk m’u dukėn kritika. Ai tha se Sadiku nuk bėri si duhet atė qė i thashė, sepse kishte shpenzuar shumė energji nė ndeshjen e parė. Nuk mendoj se kėtu ka ndonjė gjė pėr t’u mėrzitur. Nė ekipin pėrfaqėsues unė nuk luaj si sulmues i mirėfilltė, por shumė i tėrhequr dhe mė duhet tė vrapoj tej mase.
  Si ėshtė raporti juaj me De Biazin?
  I shkėlqyer. Fatmirėsisht kėtu nė Zvicėr e kam mėsuar mirė italishten, ēka mė ndihmon ta kuptoj mirė se ēfarė kėrkon ai prej meje. Mua mė bėn tė ndihem i rėndėsishėm dhe, pėr aq kohė sa kam besimin e tij, gjėrat janė nė rregull.
  Po jashtė fushės a keni kontakte me tė?
  Po, ai ka njė interesim konstant. Mė telefonon ose dėrgon mesazhe pas ndeshjeve tė fundjavės dhe mė pyet se si shkoi ndeshja, se si jam me shėndet dhe tė tjera gjėra teknike. E vlerėsoj shumė pėr kėtė, sepse do tė thotė se mė ka nė konsideratė.

 17. #17
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Dortmundi interesohet per Armando Sadikun  Armando Sadiku ėshtė nėn lupėn e Borusias sė Dortmundit. Sulmuesi i Kombėtares shqiptare, i cili prej kohėsh monitorohet nga Siena dhe Mynih 1860, sė fundmi ka tėrhequr vėmendjen e kampionėve tė Gjermanisė. Lajmin e konfirmon vetė menaxheri i futbollistit 21- vjeēar, Sokol Haxhia, nė njė deklaratė pėr mediat gjermane. “Sadiku ėshtė njė lojtar shumė i kėrkuar pėr shkak tė karakteristikave qė ka. Te Lugano ka ecur mjaft mirė, megjithėse luan aty prej pak kohėsh. Por tė mos harrojmė se ai po ecėn me ritme tė mira edhe nė ekipin kombėtar, ku ka fituar tashmė vendin e titullarit. Pėrveē disa klubeve qė janė pėrmendur deri tani, mund t’ju them se pėr Sadikun ka shfaqur interesim edhe Borusia e Dortmundit”, – ka deklaruar menaxheri i sulmuesit pėr “wa.de”. Armando Sadiku u transferua kėtė verė nga Lokarno te Lugano nė Kategorinė e Dytė tė kampionatit zviceran. Nė 10 ndeshje me ekipin e Luganos, sulmuesi nga Elbasani ka realizuar 8 gola. Ndėrkohė qė nė tri ndeshje me ekipin pėrfaqėsues ai ka shėnuar njė gol. Pak ditė mė parė presidenti i Luganos pohoi se sulmuesi shqiptar me shumė mundėsi do tė largohet nga skuadra nė merkaton e janarit.
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 18. #18
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Me behet shume qejfi qe ky ēun po ecen mire. Nga sa lexova i pelqeka te rrije edhe me kembe ne toke. Nje tjeter plus per te. Do te me pelqente shume t'a shikoja ne Serie A. Nqs eshte golshenues ne Serie A, eshte golshenues ne ēdo kampionat dhe stadium te botes.


  Zoti e ndihmofte !!!
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Dortmundi do ishte fantastike po ky menaxheri Sokol Haxhia e kam ven re qe e ka zakon te permendi emra te medhenj per lojtaret per te kriju interes. Gjithesesi cdo skuader ne Serie A apo Bundesliga do ishte shume mire

 20. #20
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  37
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Super-Sadiku arrin kuotėn e 9 golave


  Armando Sadiku po kalon njė moment tė jashtėzakonshėm te Lugano, edhe pse nuk mund tė thuhet e njėjta gjė pėr skuadrėn e tij. Sulmuesi i Kombėtares shqiptare ka shėnuar sėrish gol dje, duke arritur nė kuotėn e nėntė tė tillėve nė 11 ndeshje. Megjithatė, skuadra e Sadikut nuk ka ditur tė ruajė avantazhin e krijuar nga shqiptari qė nė minutėn e 24-t, pasi ėshtė pėrmbysur nga Uinterturi me 2 gola dhe nė fund e ka humbur ndeshjen. Nė fund tė takimit, sulmuesi kuqezi ėshtė vlerėsuar si lojtari mė i mirė i Luganos jo vetėm pėr golin e shėnuar, por edhe pėr paraqitjen nė tėrėsi, duke marrė nota tė larta pėr shpirtin e sakrificės.

  Situata

  Lugano momentalisht ka 17 pikė dhe ėshtė 16 pikė larg kryesuesve tė kampionatit, Araut dhe ėndrrat pėr t’u ngjitur nė Superligėn zvicerane janė venitur. Kjo mund tė sjellė edhe ndryshime drastike nė klub, qė mund tė prekin edhe sulmuesin e Shqipėrisė, Armando Sadikun. Pėr bomberin kuqezi interesohen disa klube tė njohura tė futbollit perėndimor, pasi ka pasur interesim nga skuadra gjermane, angleze dhe italiane. Emri i tij ėshtė lakuar edhe nė korridoret e Borusia Dortmundit, ku vetė menaxheri i sulmuesit ka pohuar interesimin e kampionėve tė Gjermanisė pėr futbollistin elbasanas. Nga shkurti i vitit 2011, Sadiku ka realizuar 36 gola nė 49 ndeshje nė kategorinė e dytė zvicerane. Vitin e kaluar ai ishte golashėnuesi mė i mirė te Lokarno. Gjatė verės, Lugano pagoi 415 mijė euro pėr kartonin e Sadikut, ndėrsa vetė lojtari pėrfiton rreth 166 mijė euro nė vit.
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •