Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 28 prej 28
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e bebi im
  Anėtarėsuar
  03-07-2012
  Postime
  121
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  nqs. ka vesh per muzike te keshilloj piano.

  kitarren e meson dhe ne kohe te lire Prude
  per mendimin tim femija nuk eshte e thene te kete patjeter vesh per muzike apo dore per pikture... le ti provoje te gjitha(atje ku ka qejf) per hobi, per kenaqesi ...
  vajza ime nuk ka fare vesh per muzike, por i pelqen te luaje ne pjano, le ta mesoje pjanon nuk ka asgje te keqe... nuk eshte nevoja ta lidhim profesionin qe do te beje neser kur te rritet me keto kurse... mjafton qe femija ben dicka me deshire, jane edukative (pra e kalojne kohen ne menyre te edukuar) dhe ne mos shume, ata mesojne dicka...

 2. #22
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Cuni im fillon not kete jave. Po shikoja disa swimming schools qe ofrojne private lessons- te gjithe 30 mins e Kane session. C'eshte Kjo 30 min? Shume pak. Se marr vesht pse kaq pak? Te pakten 1 ore. Uee. Lol. Ju nga Europa si I keni? Mendoj qe I keni programet me mire se ketej nga USA ( mos flas per $$$).
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Cuni im fillon not kete jave. Po shikoja disa swimming schools qe ofrojne private lessons- te gjithe 30 mins e Kane session. C'eshte Kjo 30 min? Shume pak. Se marr vesht pse kaq pak? Te pakten 1 ore. Uee. Lol. Ju nga Europa si I keni? Mendoj qe I keni programet me mire se ketej nga USA ( mos flas per $$$).
  45 minuta e kane ketu ku i coj une femijet,por me zvaritjet e rastit u shkon edhe 1 ore.
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,776
  Une e kam dergu vajzen time ne kurs noti me 7 jave. Kursin e organizonte materniteti dhe ne kemi ndjekur vetem 20 ore.
  Pranonin femijet prej 8 javesh , por bene perjashtim per vajzen time meqe oret i mbante mamia qe ka asistu gjate lindjes vajzes. Natyrisht qe vajza nuk mesoi not aty, por gjithsesi i beri mire. Ne thellesi te vogla zhytet vet pa problem madje edhe ben not ne menyren e saj.

  Tani kam ndare mendjen per ta regjistru ne shkollen e baletit se nanjehere me duket qe ka prirje per vallezim, por me duket ende heret. Le te kenaqet njehere me lojen , se obligime do te kete tere jeten.
  AUTOCHTHONOUS

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Une tani per tani e kam regjistruar ne Mad Science! E ka shume me qejf. Me vone pas ketij kam qejf notin.
  Feelings change - memories don't.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e bebi im
  Anėtarėsuar
  03-07-2012
  Postime
  121
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Cuni im fillon not kete jave. Po shikoja disa swimming schools qe ofrojne private lessons- te gjithe 30 mins e Kane session. C'eshte Kjo 30 min? Shume pak. Se marr vesht pse kaq pak? Te pakten 1 ore. Uee. Lol. Ju nga Europa si I keni? Mendoj qe I keni programet me mire se ketej nga USA ( mos flas per $$$).
  pink une e kam pas vajzen ne not dhe e kishte 1 ore e 30 min
  15 min bente nxehmjen rreth e qark pishines pjesa tjeter not..
  kete vit e kam diku tjeter edhe ato e kishin 1 ore...
  per mua 1 ore eshte mjaftueshem
  se me shume vajza bezdisej

 7. #27
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Ketu te une se marr vesht pse te gjithe e Kane 30 mins?! Anyway cuni im nga defense qe luante soccer ( which I didn't like lol) coach e vuri offense. Dhe Sikur po me pelqen, po dhe atij I vjen si me per mbare ky pozicion. Ngaqe I Kane bashku 6 vjec e 7 vjec bashke, I was being a little bit hard on him. Kujtoja se shumica ishin 6 vjec, kur pyeta prinderit shumica Jane 7 e gjysem. I feel bad now po it's ok push him to the limit nuk I Ben keq . Po qef ama kam portier . . Nje sport tjeter qe me duket intersant lol eshte - Hockey! Who knows maybe ... Po gocat ama konsideroni dhe ice skating .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e bebi im
  Anėtarėsuar
  03-07-2012
  Postime
  121
  goca ime pervec te tjerave ka shume qejf patinazhin...
  sa here kemi kohe, kur mbaron shpejt mesimet e cojme te patinoje...
  tani ka fillu ben rrotullime te papara, eshte tip sportiv, i pelqejne sportet...
  cfare shikon neper televizor do ti beje edhe ajo, kishte ca kohe qe na lutej ta fusnim ne cirk... po cfare cirku mi mami i thoja une, edhe cirkun ke manget ti...
  edhe ajo qe te me mbushte mendjen mua, gjithe veren mesoi te bente fleten, vertikalen, e ku di gje une ca numra te tjera...
  nuk eshte e fiksuar fare mbas televizorit dhe kompjuterit, i pelqejne lojrat ne natyre...
  i vijne ato gocat e lagjes edhe i luten aty tek citofoni qe te dali, se ka dite qe ka shume mesime edhe nuk ka kohe te dali te luaje jashte...

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •