Close

Rezultati i Sondazhit: Sistemi hekurudhore eshte thuajse inekzistent. Jemi vendi i vetem ne Ballkanin (bashk

Votues
28. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Rrjet hekurudhor

  10 35.71%
 • Rruge (dhe nje sistem efikas linjash autobuzi)

  9 32.14%
 • Aeroport

  1 3.57%
 • Port

  0 0%
 • Tjeter

  8 28.57%
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 38
 1. #-19
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882

  Cfare do i duhej me shume Shqiperise?

  Dihet qe infrastruktura eshte mangesia numer nje qe pengon ne zhvillimin e turizmit ne Shqiperi.
  Sistemi hekurudhore eshte thuajse inekzistent. Jemi vendi i vetem ne Ballkanin (bashke me Kosoven) qe nuk eshte ne InterRail. Nuk lidhemi fare me vendet fqinje.
  Rruget edhe pse jane permiresuar ndjeshem, jane akoma shume larg standarteve perendimore.
  Kemi nje aeroport te vetem. Per te shkuar nga Rinasi ne jug apo ne veri te Shiperise kerkon shume kohe etj etj etj.
  Cfare mendoni se eshte me e nevojshme per Shqiperine?
  Vasudhaiva Kutumbakam

 2. #-18
  Mjedisor Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,671
  Hekurudhat e trenat duhet tė jenė prioritet urgjent pėr Shqipėrinė. Fatkeqsisht, interesat pėr tė shitur makina e bileta avioni, kanė ēuar qė hekurudhat jo vetėm tė mos ndėrtohen, por tė shkatėrrohen edhe ato qė ishin.

 3. #-17
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,883
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  Dihet qe infrastruktura eshte mangesia numer nje qe pengon ne zhvillimin e turizmit ne Shqiperi.
  Sistemi hekurudhore eshte thuajse inekzistent. Jemi vendi i vetem ne Ballkanin (bashke me Kosoven) qe nuk eshte ne InterRail. Nuk lidhemi fare me vendet fqinje.
  Rruget edhe pse jane permiresuar ndjeshem, jane akoma shume larg standarteve perendimore.
  Kemi nje aeroport te vetem. Per te shkuar nga Rinasi ne jug apo ne veri te Shiperise kerkon shume kohe etj etj etj.
  Cfare mendoni se eshte me e nevojshme per Shqiperine?
  Nuk i mblidhje te gjitha keto i uruar me fjalen Infrastrukture, se jo per gje po ke harruar rrugica apo kalldreme.

  Shqiptaret kane me shume nevoje se per gjithcka me ndershmeri dhe drejtesi.

 4. #-16
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927
  Teme shume e bukur dhe aktuale per gjendjen e komunikacionit ne Shqiperi.

  Mendoj se duhet vene dore urgjentisht ne sistemin hekurudhor ne Shqiperi.

  Mos valle mundesia per te vjedhur eshte e limituar ne krahasim me rruget qe asnje qeveri deri me tani si ka dhene interes sistemin hekurudhor?
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 5. #-15
  Prof. Dr. Kristal fare!
  Anėtarėsuar
  18-09-2012
  Vendndodhja
  Aziatik prej Hallit!
  Postime
  329
  Do i duhej me shume Europe dhe me pak Orient!

 6. #-14
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  Dihet qe infrastruktura eshte mangesia numer nje qe pengon ne zhvillimin e turizmit ne Shqiperi.
  Sistemi hekurudhore eshte thuajse inekzistent. Jemi vendi i vetem ne Ballkanin (bashke me Kosoven) qe nuk eshte ne InterRail. Nuk lidhemi fare me vendet fqinje.
  Rruget edhe pse jane permiresuar ndjeshem, jane akoma shume larg standarteve perendimore.
  Kemi nje aeroport te vetem. Per te shkuar nga Rinasi ne jug apo ne veri te Shiperise kerkon shume kohe etj etj etj.
  Cfare mendoni se eshte me e nevojshme per Shqiperine?
  ti don me ba demek kritikun ( me shit pordh ) ,por ne fakt haberin s'ja paske...nje vend tjeter krahason uren e shkodres me te dubrovnikut,pfff krahasim banal...ik e shiko njihera per rreth shqiperise,perjashto greqine qe ishte ne BE,se ku ishin ato shtete e sa kan arrit me u ndertu tash 20 vite.

  na e sill ketu na e sill ate foton me ura,qe ke postu ne nje tem tjeter


  a ishe shkodrono ti me demek a cka ishe ?
  Njerezit qe kafshojne doren e atij qe i ushqen,zakonisht lepijne kepucet e atyre qe i godasin.

 7. #-13
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422
  per hekurudhat votoj...

 8. #-12
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  Citim Postuar mė parė nga POKO Lexo Postimin
  ti don me ba demek kritikun ( me shit pordh ) ,por ne fakt haberin s'ja paske...nje vend tjeter krahason uren e shkodres me te dubrovnikut,pfff krahasim banal...ik e shiko njihera per rreth shqiperise,perjashto greqine qe ishte ne BE,se ku ishin ato shtete e sa kan arrit me u ndertu tash 20 vite.

  na e sill ketu na e sill ate foton me ura,qe ke postu ne nje tem tjeter

  a ishe shkodrono ti me demek a cka ishe ?
  po. shkodran jam. pse?
  pse nuk ja paskam "haberin"??? me sqaro pak. cili eshte gabimi im ne kete teme qe te beri ty zotrote te arrish ne ate perfundim?
  apo te zgjova nga gjumi, sepse ti mendoje se je i barabarte me luksemburgun?

  aty ku permenda uren e bunes dhe e krahasova me ate ne dubrovnik (kroaci) dhe podgorice (mal i zi)? ate postim do?
  pse ishte krahasim banal? per cilen arsye? ura ne podgorice eshte perfunduar ne 2005. ajo ne shkoder ne 2011. kane kushtuar afersisht njelloj. hap syte dhe shiko ndryshimin.
  http://www.forumishqiptar.com/showpo...5&postcount=15

  a nuk eshte per rreth shqiperise mali i zi???
  thashe ma i zi, jo malejzi... hap harten.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 9. #-11
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  ja harta interrail... shqiperia nuk ekziston fare.
  mendoj se duhet t'i jepet nje perparesi absolute nderimit te nje rrjeti hekurudhor.

  http://www.interrailnet.com/sites/al...aymap-2012.pdf
  Vasudhaiva Kutumbakam

 10. #-10
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  po. shkodran jam. pse?
  pse nuk ja paskam "haberin"??? me sqaro pak. cili eshte gabimi im ne kete teme qe te beri ty zotrote te arrish ne ate perfundim?
  apo te zgjova nga gjumi, sepse ti mendoje se je i barabarte me luksemburgun?

  aty ku permenda uren e bunes dhe e krahasova me ate ne dubrovnik (kroaci) dhe podgorice (mal i zi)? ate postim do?
  pse ishte krahasim banal? per cilen arsye? ura ne podgorice eshte perfunduar ne 2005. ajo ne shkoder ne 2011. kane kushtuar afersisht njelloj. hap syte dhe shiko ndryshimin.
  http://www.forumishqiptar.com/showpo...5&postcount=15

  a nuk eshte per rreth shqiperise mali i zi???
  thashe ma i zi, jo malejzi... hap harten.
  shef andrra ti Admiral?

  ish republikat jugosllave e kan pas infrastrukturen prej vitesh.

  bregdeti kroat ka qene me i preferuari per gjermanet.

  cfare na la enveri ne ?disa barake si shurrtore

 11. #-9
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  shef andrra ti Admiral?

  ish republikat jugosllave e kan pas infrastrukturen prej vitesh.

  bregdeti kroat ka qene me i preferuari per gjermanet.

  cfare na la enveri ne ?disa barake si shurrtore
  ne 2005 mor drague. ne 2005 u ndertua kjo ure ne podgorice e jo ne kohe te titos.
  cila te pelqen me shume? ajo ne shkoder apo ajo ne podgorice?
  Vasudhaiva Kutumbakam

 12. #-8
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,491
  Admiral, a jane urat e Podgorices dhe Dubrovnikut levizese?

  Ndoshta e ke parasysh se ura e Shkodres eshte levizese dhe normalisht qe kosto e ndetimit eshte me e larte.

 13. #-7
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
  Admiral, a jane urat e Podgorices dhe Dubrovnikut levizese?

  Ndoshta e ke parasysh se ura e Shkodres eshte levizese dhe normalisht qe kosto e ndetimit eshte me e larte.
  ajo ne dubrovnik nuk ka perse te levize. eshte shume e larte. ajo ka kushtuar nja 4 here me shume se ura e bunes. eshte edhe shume me e gjate.

  ajo ne podgorice ka kushtuar pak shume njelloj si ajo mbi bune. nuk besoj se eshte e levizshme duke pare si eshte e ndertuar. gjithashtu lumi poshte nuk eshte i lundrueshem.

  e perseris. ura ne shkoder eshte mjaft funksionale, por duke pasur parasysh vendndodhjen eshte dashur te behej dicka me e bukur.
  cdokush qe hyn ne shqiperi nga perendimi kalon ne ate ure. po c'e do?! njerezit kenaqen me aq.
  personalisht do kisha pelqyer dicka tjeter. ajo ure vec e bukur nuk eshte...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 14. #-6
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,491
  Pajtohem qe eshte funksionale dhe jo e bukur.

  PD-ja e ben nje gabim kur i le anash qytetet besnike te saj, duke i llogaritur si qytete pa gjasa per ti humbur dhe duke u munduar qe te terheq votues te ri permes investimeve ne qytetet e tjera. Eshte rasti i Kavajes (nese nuk gaboj), qe ishte bastion tradicional i PD-se, dhe per shkak te neglizhences dhe mungeses se investimeve, sepse e konsideronin si nje bastion besnik...e humbi ne zgjedhjet e fundit.

  Sa i perket temes. Shqiperia ka nevoje urgjente per hekurudha. Me investimet ne hekurudha ju shtohet rendesia edhe (trans)porteve detare. Shqiperia e ka nje pozicion gjeografik qe e lakmojne te gjithe por qe, fatkeqesisht, nuk po shfrytezohet sa duhet.

 15. #-5
  Prof. Dr. Kristal fare!
  Anėtarėsuar
  18-09-2012
  Vendndodhja
  Aziatik prej Hallit!
  Postime
  329
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  ajo ne dubrovnik nuk ka perse te levize. eshte shume e larte. ajo ka kushtuar nja 4 here me shume se ura e bunes. eshte edhe shume me e gjate.

  ajo ne podgorice ka kushtuar pak shume njelloj si ajo mbi bune. nuk besoj se eshte e levizshme duke pare si eshte e ndertuar. gjithashtu lumi poshte nuk eshte i lundrueshem.

  e perseris. ura ne shkoder eshte mjaft funksionale, por duke pasur parasysh vendndodhjen eshte dashur te behej dicka me e bukur.
  cdokush qe hyn ne shqiperi nga perendimi kalon ne ate ure. po c'e do?! njerezit kenaqen me aq.
  personalisht do kisha pelqyer dicka tjeter. ajo ure vec e bukur nuk eshte...
  nejse ja fillove tuj gjujt me top dhe perfundove jo te funsionaliteti por te bukurija e ures! une i njoh shume mire si mali e zi edhe kroacine e sllovenine, dhe po te them se Shqiperia ka ndertuar ndoshta edhe me shume rruge se sa ka ndertuar Kroacia ne 20 vitet e fundit, sa per malin e zi as mos e permend perndyshe nuk do quhej i zi!!
  dihet qe shijet e njerzve jane te ndryshme, mua psh. avatari yt me ban me vjell ndersa ty te pelqen, keshtu eshte jeta!
  Ps. a je perashjan?

 16. #-4
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  Citim Postuar mė parė nga Cen Durimmadhi Lexo Postimin
  nejse ja fillove tuj gjujt me top dhe perfundove jo te funsionaliteti por te bukurija e ures
  cfare cfare??? pse genje kot? qe ne shkrimin e pare qe permenda kete ure thashe:
  nje ure qe eshte funksionale, ok, por ne ate pike te qytetit, shkodra dhe e gjithe shqiperia (sepse ajo ure mund te llogaritet si hyrja ne shqiperi nga perendimi), meritonin shume me teper.

  dihet qe shijet e njerzve jane te ndryshme, mua psh. avatari yt me ban me vjell ndersa ty te pelqen, keshtu eshte jeta!
  Ps. a je perashjan?
  ndoshta nuk e kupton ironine dhe nuk e kupton domethenien e MR BEAN-laden. sdq nese nga shija jote thua qe ajo ure eshte e bukur, tregon qe nuk ke shije.
  p.s. JO
  Vasudhaiva Kutumbakam

 17. #-3
  Heavy Metall Maska e trestenik
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  353
  Funkcionalizmi Shtetror
  High Voltage , Power Supply

 18. #-2
  Prof. Dr. Kristal fare!
  Anėtarėsuar
  18-09-2012
  Vendndodhja
  Aziatik prej Hallit!
  Postime
  329
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  cfare cfare??? pse genje kot? qe ne shkrimin e pare qe permenda kete ure thashe:
  nje ure qe eshte funksionale, ok, por ne ate pike te qytetit, shkodra dhe e gjithe shqiperia (sepse ajo ure mund te llogaritet si hyrja ne shqiperi nga perendimi), meritonin shume me teper.


  ndoshta nuk e kupton ironine dhe nuk e kupton domethenien e MR BEAN-laden. sdq nese nga shija jote thua qe ajo ure eshte e bukur, tregon qe nuk ke shije.
  p.s. JO
  nuk e di se ku e lexove qe shkruajta se ura e bunes asht e bukur!!! nuk ka si me kene a ka financu banka islamike!!!!
  megjithate me perzi groshen me nji mnmth. moot don fantazi ..... po te ftohun!
  ps. shkodran i ri prej puke?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Cen Durimmadhi : 24-09-2012 mė 08:35

 19. #-1
  Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
  Pajtohem qe eshte funksionale dhe jo e bukur.

  PD-ja e ben nje gabim kur i le anash qytetet besnike te saj, duke i llogaritur si qytete pa gjasa per ti humbur dhe duke u munduar qe te terheq votues te ri permes investimeve ne qytetet e tjera. Eshte rasti i Kavajes (nese nuk gaboj), qe ishte bastion tradicional i PD-se, dhe per shkak te neglizhences dhe mungeses se investimeve, sepse e konsideronin si nje bastion besnik...e humbi ne zgjedhjet e fundit.
  Prandaj dhe i humbi dy bastjonet me te medha qe pat..Shijakun dhe Kavajen. Keta qytete jan bere njesh me Kreshnik Spahiun
  Sa i perket temes. Shqiperia ka nevoje urgjente per hekurudha. Me investimet ne hekurudha ju shtohet rendesia edhe (trans)porteve detare. Shqiperia e ka nje pozicion gjeografik qe e lakmojne te gjithe por qe, fatkeqesisht, nuk po shfrytezohet sa duhet.
  Une votova per rruge dhe autobuze. Jane skandal. Te ngushta dhe pa sinjalistika dhe vizime. Ndersa per autobuzet cfar te them ? Turpi i europes, ca shkaterrina qe tymosin kudo qe shkojne. Pa kondisjonere dhe te piset. Pa biletari, biletat priten ne dore. Oraret i vendosin sipas qefit. Ca shofer dhe fatorino rrugecer dhe koklesh te felliqur. Lere pastaj sherbimi me furgona papapaaa fundi i botes lol, jan bere si makina funesrali, vetem se ata nuk percjellin te vdekur , po i vdesin gjat udhetimit
  Revolution 1848

 20. #0
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  Citim Postuar mė parė nga Cen Durimmadhi Lexo Postimin
  nuk e di se ku e lexove qe shkruajta se ura e bunes asht e bukur!!! nuk ka si me kene a ka financu banka islamike!!!!
  megjithate me perzi groshen me nji mnmth. moot don fantazi ..... po te ftohun!
  ps. shkodran i ri prej puke?
  atehere pse me kundershton pra??? qe ne fillim shkruajta qe eshte funksionale, por e pabukur.

  p.s. jo. shkodran nga shkodra. aq shkodran sa gjysherit e mi mund t'i kene mesuar prinderit e tu te shkruajne e te numerojne...
  Vasudhaiva Kutumbakam

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •