Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 21
  1. #1
    Xp Maska e Vista
    Anëtarësuar
    30-01-2008
    Vendndodhja
    Mbi dhe
    Postime
    582

    Eksluzive: Dijetari MUSLIMAN MEXHID Zendani ka arrit të zbulojë ilaçin kundër HIV-it

    Dijetari MUSLIMAN ABDUL MEXHID Zendani ka arrit të zbulojë ilaçin kundër HIV-it !

    E hëne 17 Shtator 2012 10:40

    Zyrtarisht i është dorëzuar certifikata WIPO.
    - Ilaçin e ti e ka regjistruar pranë OKB-së


    Për ketë zbulim epokal,ky dijetar i njohur islam,u certifikua nga institucioni me i njohur ndërkombëtar për certifikime intelektuale,e i cili institucion është i lidhur me kombet e Bashkuara-WIPO.
    Ketë ilaç ky dijetar thotë ta ketë bërë sipas mjekësisë profetike !Shpresojmë qe myslimanet t'i kthehen fesë së tyre më fuqishëm,e në ketë mënyrë t'i bëjnë dobi vetës së tyre dhe të tjerëve.
    Një prej problemeve më të mëdha të shoqërisë moderne janë sëmundjet e shumta qe e kanë kapluar njerëzimin,dhe sot e kësaj dite ka sëmundje qe nuk kanë shërim.
    Njëra prej këtyre sëmundjeve te pashërueshme ka qenë edhe AIDS-i, deri sa dijetari jemenas Abdulmexhid Zendani e zbuloi ilaçin e kësaj sëmundje moderne te kohës së amoralitetit.
    E Verteta është e Perkryer,ajo nuk ka dy fytyra (anë)

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    In the last few decades, Abdul Majeed al-Zindani has been accused of scientific fabrications.
    Several reliable sources have exposed him as fraudulent and unprofessional. Some of them are Muslims among properly qualified doctors and scientists.

    One such Muslim individual to have exposed al-Zindani's fraudulence was Dr. Jamil al-Mughales, the head of the Clinical Immunology Services of King Abdulaziz University.
    Al-Mughales has vehemently refuted all of al-Zindani's wild claims to a cure for AIDS/HIV.
    Al-Zindani claimed that he had "successfully" treated his AIDS/HIV patients who he said were now completely "cured".
    Contrarily, when al-Mughales went to examine Zindani's treated patients and inspect their blood tests, he was alarmed to discover the opposite of what Zindani claimed. Zindani's treated AIDS/HIV patients were still UNCURED of the intractable virus.
    Up to this day, more than half of Zindani's patients have all died still uncured of AIDS - and yet, Zindani has casually and callously told that they are all immediately "cured".

  3. #3
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185
    Mos hapni tema palidhje !

    Kjo eshte njesoj sikur te kishit hapur nje tem, kinse Papa e paska zbuluar po te njejtin medikament !

  4. #4
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar më parë nga Vista Lexo Postimin
    Dijetari MUSLIMAN ABDUL MEXHID Zendani ka arrit të zbulojë ilaçin kundër HIV-it !

    E hëne 17 Shtator 2012 10:40

    Zyrtarisht i është dorëzuar certifikata WIPO.
    - Ilaçin e ti e ka regjistruar pranë OKB-së


    Për ketë zbulim epokal,ky dijetar i njohur islam,u certifikua nga institucioni me i njohur ndërkombëtar për certifikime intelektuale,e i cili institucion është i lidhur me kombet e Bashkuara-WIPO.
    Ketë ilaç ky dijetar thotë ta ketë bërë sipas mjekësisë profetike !Shpresojmë qe myslimanet t'i kthehen fesë së tyre më fuqishëm,e në ketë mënyrë t'i bëjnë dobi vetës së tyre dhe të tjerëve.
    Një prej problemeve më të mëdha të shoqërisë moderne janë sëmundjet e shumta qe e kanë kapluar njerëzimin,dhe sot e kësaj dite ka sëmundje qe nuk kanë shërim.
    Njëra prej këtyre sëmundjeve te pashërueshme ka qenë edhe AIDS-i, deri sa dijetari jemenas Abdulmexhid Zendani e zbuloi ilaçin e kësaj sëmundje moderne te kohës së amoralitetit.
    Per mua si besimtar me mire mos i gjindet ilaci fare AIDS.

    Gjynah ata qe e zene kete semundje aksidentalisht por ata qe bejne kurveri mire tu behet.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  5. #5
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    Mos hapni tema palidhje !

    Kjo eshte njesoj sikur te kishit hapur nje tem, kinse Papa e paska zbuluar po te njejtin medikament !
    lol edhe po nuk ka zbuluar ilacin ka zbuluar si te lyesh floket hahha.
    I LOVE GOD

    j&g

  6. #6
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Per mua si besimtar me mire mos i gjindet ilaci fare AIDS.

    Gjynah ata qe e zene kete semundje aksidentalisht por ata qe bejne kurveri mire tu behet.
    Une per vete AIDSin e konsideroj si semundje tipike amorale qe gjembat vdekjeprurese i drejton pikerisht ndaj atyre qe merren me prostitucion. Keshtu qe ne keto arsye s'ja vlen te zbulohet ndonje kurë sepse si e tille e bene pastrimin e planetit tone nga keta preverz te ndyte.
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student Lexo Postimin
    Une per vete AIDSin e konsideroj si semundje tipike amorale qe gjembat vdekjeprurese i drejton pikerisht ndaj atyre qe merren me prostitucion. Keshtu qe ne keto arsye s'ja vlen te zbulohet ndonje kurë sepse si e tille e bene pastrimin e planetit tone nga keta preverz te ndyte.
    Po ata qe u infektuan permes transfuzionit te gjakut ,neper ordinancat stomatologjike ,femijet permes nenave apo grate e pafajshme permes burrave ,meritojne edhe keta te vdesin?!!

  8. #8
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Po ata qe u infektuan permes transfuzionit te gjakut ,neper ordinancat stomatologjike ,femijet permes nenave apo grate e pafajshme permes burrave ,meritojne edhe keta te vdesin?!!
    Fisniku e ka fjalen per ato qe bejne imoralitet, kuptoje mire qellimin e tij se e ka shprehur fare qarte.

    Sigurisht qe askush nuk eshte pro vdekjes se te pafajshmeve.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  9. #9
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    Citim Postuar më parë nga Vista Lexo Postimin
    Ketë ilaç ky dijetar thotë ta ketë bërë sipas mjekësisë profetike !Shpresojmë qe myslimanet t'i kthehen fesë së tyre më fuqishëm,e në ketë mënyrë t'i bëjnë dobi vetës së tyre dhe të tjerëve.
    ky eshte kulmi i injorances..sinqerisht nuk arrij ta imagjinoj nje injorance te tille ne perdoruesit e ketij nenforumi..si arrijne forumnistet e dashur te besojne termin '' mjekesi profetike ''..si arrijne njerezit te shprehen me te tilla terma..si arrijne te thone '' shpresojme se muslimanet ti kthehen fese se tyre ''..o injorante nuk ka mjeksi profetike por mjeksi..ai qe shpik dicka ne fushen mjeksore quhet shkencetar e jo dijetar muslima..cka do themi per nje te krishtere qe shpik nje ilaq per x semundje..do themi dijetari i krishtere ??..nuk ka nevoje ti vendosim tituj te tille dikujt vetem e vetem pse eshte musliman..pastaj o injorant muslimanet nuk kthehen drejt fese se tyre pse u shpik ilaqi kunder sides jo..ata e ndjekin fene e tyre pse keshtu ju thote mendja dhe zemra..po te kthehej popullsia drejt nje feje sa here shpiket nje ilaq do ishte bere kaq laramane ( ne te vertete eshte ) sa do kishim qeshe te gjithe..

    nuk e di por kur degjoj te tilla budalliqe them sa poshte ka rene feja islame ..
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar më parë nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    ky eshte kulmi i injorances..sinqerisht nuk arrij ta imagjinoj nje injorance te tille ne perdoruesit e ketij nenforumi..si arrijne forumnistet e dashur te besojne termin '' mjekesi profetike ''..si arrijne njerezit te shprehen me te tilla terma..si arrijne te thone '' shpresojme se muslimanet ti kthehen fese se tyre ''..o injorante nuk ka mjeksi profetike por mjeksi..ai qe shpik dicka ne fushen mjeksore quhet shkencetar e jo dijetar muslima..cka do themi per nje te krishtere qe shpik nje ilaq per x semundje..do themi dijetari i krishtere ??..nuk ka nevoje ti vendosim tituj te tille dikujt vetem e vetem pse eshte musliman..pastaj o injorant muslimanet nuk kthehen drejt fese se tyre pse u shpik ilaqi kunder sides jo..ata e ndjekin fene e tyre pse keshtu ju thote mendja dhe zemra..po te kthehej popullsia drejt nje feje sa here shpiket nje ilaq do ishte bere kaq laramane ( ne te vertete eshte ) sa do kishim qeshe te gjithe..

    nuk e di por kur degjoj te tilla budalliqe them sa poshte ka rene feja islame ..
    Nuk do mbetej asnje musliman mbi toke

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Fisniku e ka fjalen per ato qe bejne imoralitet, kuptoje mire qellimin e tij se e ka shprehur fare qarte.

    Sigurisht qe askush nuk eshte pro vdekjes se te pafajshmeve.
    Po a nuk tha nuk ia vlen te shpiket ilaqi kunder sides?!

  12. #12
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Po a nuk tha nuk ia vlen te shpiket ilaqi kunder sides?!
    Ate e them dhe une , perderisa kjo semundje ne 99% te rasteve prek imoralet dhe homoseksualet atehere hak e kane kete semundje.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  13. #13
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    23-09-2011
    Vendndodhja
    Dardanë
    Postime
    1,813
    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Nuk do mbetej asnje musliman mbi toke
    Me te vertete ke fituar nje semundje te rende psiqike e cila quhet fobi-Islame dhe ke nevoj te konsulltohesh me ndonje psikiater per kete gje..


  14. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar më parë nga Gon! Lexo Postimin
    Me te vertete ke fituar nje semundje te rende psiqike e cila quhet fobi-Islame dhe ke nevoj te konsulltohesh me ndonje psikiater per kete gje..

    Kjo "semundja" ime te rafte edhe ty sa me shpejt inshallah

  15. #15
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    23-09-2011
    Vendndodhja
    Dardanë
    Postime
    1,813
    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Kjo "semundja" ime te rafte edhe ty sa me shpejt inshallah
    Tash po i lutesh Allahut?! Edhe ate per gjera negative!!

  16. #16
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Ate e them dhe une , perderisa kjo semundje ne 99% te rasteve prek imoralet dhe homoseksualet atehere hak e kane kete semundje.
    Me cfare di une shume jane infektuar edhe me blood transfusion njerez te pafajshem apo i fut te gjithe ne nje grupe ti????? Rasti i fundit ne shqiperi ishte nje femij rreth 10 vjec ne elbasan. Je mesuar te flasesh/shkruash kot ti!
    I LOVE GOD

    j&g

  17. #17
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Kjo "semundja" ime te rafte edhe ty sa me shpejt inshallah
    Pse, te pelqen te jetosh e ndare nga nje pjese e familjes ???

    pfffffffffff !!!
    albanish by nature

  18. #18
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar më parë nga loneeagle Lexo Postimin
    Me cfare di une shume jane infektuar edhe me blood transfusion njerez te pafajshem apo i fut te gjithe ne nje grupe ti????? Rasti i fundit ne shqiperi ishte nje femij rreth 10 vjec ne elbasan. Je mesuar te flasesh/shkruash kot ti!
    ...ashtu eshte, kjo semundje e tmershme, qe ne fakt dermueshem i kap te pafajshmit (ne afrike sidomos), kerkon nje rruge shpetimi sa me shpejte.

    Pikerisht perverzet qe e perhapin ne vendet perendimore i kane dale ne kry, nuk vdes ketu asnje nga aids, se me kombinime te terapive te ndryshme jetojn nje jete normale !!!

    tung
    albanish by nature

  19. #19
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    ...ashtu eshte, kjo semundje e tmershme, qe ne fakt dermueshem i kap te pafajshmit (ne afrike sidomos), kerkon nje rruge shpetimi sa me shpejte.

    Pikerisht perverzet qe e perhapin ne vendet perendimore i kane dale ne kry, nuk vdes ketu asnje nga aids, se me kombinime te terapive te ndryshme jetojn nje jete normale !!!

    tung
    Ata ne perendim e kane mundesin ti blejne ilacet, por ata te shkretet ne afrike sngopen dot me buke. Ne afrike lindin femijet me side nga prinder te infektuar cfare faje ka femija??? Cdo gje e keqe gjithmon godet me rende te paditurin, te pafajshmin edhe te varferin!
    I LOVE GOD

    j&g

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Pse, te pelqen te jetosh e ndare nga nje pjese e familjes ???

    pfffffffffff !!!
    Cila pjese e familjes mer ,cka flet ..ups harrova je Nuhi ,eshte ne natyren tende te derdellitesh kot se koti...

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •