Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,937
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Ju lutem te rihapni temen "Vehabizmi - kush e prodhoi dhe kujt i shėrben?

  I lutem stafit te forumit te hape temen ''Vehabizmi- kush e prodhoi dhe kujt i sherben''

  Tema ne fjale nuk ka per qellim te ofendoje Muslimanet dhe nje gje te tille une nuk mund ta beje kurre pasi jam vete Muslimane.

  Muslimanet udhehiqen prej Kuranit , profetit te tyre Muhamed a.s dhe kurrsesi prej individeve qe lene pikepyetje ne biografine e tyre sikurse Abdul Wehab.

  Une nuk dua te hap polemika me asnje Musliman dhe nuk eshte qellimi im ky , kurrsesi .
  Ramazan , Selma apo LinaNur jane vellezerit dhe motrat e mi besimtare qe une i respektoj, por kjo nuk mund te na ndaloje aspak qe ne ceshtje te ndryshme ne te ndajme mendime te kunderta.

  Wehabizmi eshte nje rryme radikale qe i ka rrenjet ne Arabine Saudite ku si qellim nuk ka aspak perparimin e Muslimaneve por lufterat ndermjet Muslimaneve per ceshtjet e besimit te tyre qe shpesh behen dhe qasharake.

  Gjithsesi une mendoj se ne edukaten e Muslimanit eshte dialogu dhe i lutem fillimisht Smth Poetic te hape temen duke treguar qytetarine e tij dhe mos i jape forumit Musliman emrin forumi Diktatorial ku nuk lejohet qe muslimanet te dialogojne per ceshtjet e besimit te tyre.

  Shpresoj qe kerkesa ime te merret parasysh nga stafi drejtues i ForumitShqiptar.

  Me respekte

  Angmokio.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 2. #2
  he he hee... Maska e halla mine
  Anėtarėsuar
  05-01-2011
  Vendndodhja
  brojė
  Postime
  1,485
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 8 postime
  Bravo Angmokio. Ajo tema qe thekson ishte shume interesante. Sa ka te verteta nuk e dij sepse e para here qe degjoj ato spjegime. Intuitivisht mendoj se qendrojne. Klm.
  Asnjė kompromis, kurr asnjėher.. deri n'apokalips!

 3. #3
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,937
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime
  Citim Postuar mė parė nga halla mine Lexo Postimin
  Bravo Angmokio. Ajo tema qe thekson ishte shume interesante. Sa ka te verteta nuk e dij sepse e para here qe degjoj ato spjegime. Intuitivisht mendoj se qendrojne. Klm.
  Faleminderit halla Mine. Sa jane te verteta kjo eshte nje ceshtje qe zgjidhet me diskutime. Aty gjithcka qe flitet eshte e dokumentuar.

  Gjithsesi nuk mendoj se mbyllja e nje teme eshte zgjidhja e duhur. Toleranca duhet te mbizoteroje tek Muslimanet , nese nuk e pelqejme dicka hajde ta diksutojme. Nuk mendoj se zgjidhja e problemeve eshte duke i thene tjetrit ''STOP'' Mos fol me.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Aman more S-mod hapeni ate teme

  ...dhe mos e mbyllni deri sa ti japim nje zgjidhje punes se whabisteve

  ah kolere o kolere , si ta gjeten sherimin ty, se shum kend do ta kishe rehatuar

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
  Anėtarėsuar
  09-03-2009
  Postime
  928
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 16 postime
  CITIM........dhe mos e mbyllni deri sa ti japim nje zgjidhje punes se whabisteve

  ...dhe deri sa tė zhduken nga Trojet Shqiptare .

  Pėrshėndetje Vetem pėr Shqiptar

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,128
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime
  Tema u rihap. Moderatori kish ngritur nje shqetesim me vend, materialet propagandistike, por nuk kish vepruar mire qe kish mbyllur temen. Mund te fshinte materialet propagandistike qe nuk kane lidhje me temen, por jo te frenoje debatin.

  Albo

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •