Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  Uriel! Po ti qenke ai q i mbyllke temat fshehurazi,?!!!

  Prshndetje Uriel,
  para pak castesh u kujtova t kthehesha pak nga kjo lagja e Forumit Shqiptar t shihja mos ka shkruar dikush nga miqt dhe pr habi mezi e gjeta, se e kishe mbyllur. Edhe u gzova edhe s'u ndejva mir. U gzova se doli kush sht ai q po i mbyll temat tinzisht, por s'u ndjeva mir q s'arrita pr t'u kthyer prgjigje miqve t mi.

  e lexova edhe mesazhin tnd:

  Nuk ka vend pr drama n kt mes. Askush nuk t mban me zor n forum; aktivizimi sht i lir, si sht dhe largimi pa shum ceremoni. Mos vall pret respektimin e ndonj protokolli zyrtar pr prcjellje? Edhe ky lloj prototipi, q sht i ndrgjegjshm dhe pranon ekzistencn e 700 nofkave, i kishte munguar forumit. Ka ngelur t hapet nofk pr do gjndje emocionale dhe t prdoret n dit t ndryshme t javs, t cilave do i dedikohet prsri nga nj nofk pr prdorim t ndryshm, si Fillimjava stresuese, Mesjava e lodhshme, Fundi i 15 ditshit etj, etj.
  Sa prgjigje e kulturuar, mor aman!

  Po qenkam br pr rekord guinnnesi mos Uriel dhe s'e paskam ditur. 700 nofka!!! Do jem shqiptari i par n librin e guinnesit, - thash me vete. Po ku t l shqiptari t ecsh prpara: 699 m'i ke fshir, o Uriel.

  Shaka ishte. Ti mos u zemro, se nesr na vjen Fundjava Gazmore dhe aty do knaqemi ashtu si u knaqem javn e kaluar. O, m fal. Ti s'do q tjetri t knaqet dhe pikisht kjo Fundjava Gazore u b shkas q t vij puna deri ktu. Dhe e pata sqaruar fare mir, o Uriel djali pse e kam hapur at tem. T knaqeshim pra. Dhe u knaqem.... Nejse...

  Pytje konkrete: ka po t pengojn 4 nofkat e mia ty dhe bashkmendimatrve tu? Kam treguar edhe pr nofkat e mia pse i kam.

  Nj kshill ( nse e pranon ti dhe bashkmendimtart tu) nga prvoja ime: Besoj e di, por po ta rikujtoj. Edhe un jam nj redaktor, bile kryeredaktor i nj radioje t dgjuar. ( verifikoje vizitueshmrin dhe dgjueshmrin e saj. Kemi m shum dgjues se Radio Kosova dhe Radio Dukagjini. Kt e kam shikuar pr kuriozitet). Asnjher nuk ua kam fshir postimet dgjuesve edhe nse na kan shar ( sepse ka ksi spurdhjakesh gjithandej, ose ziliqar q i pengon suksesi i dikujt ). Kan qen dgjuesit e tjer q ia kan dhn pgjigjen adekuate. Po ta them edhe kt: kurr nuk e kam prdorur dik si vegl q t'i prgjigjet dikujt tjetr pr t m mbrojtur mua, por asnjher n jet nuk jam br vegl e dikujt pr t ashar tjerin. Nse e kam shar dik e kam shar nga bindja ime.

  auuuuuuu. e paskam zgjatur tepr, por llafi llafin po e nxjerr, kur thot fjala.

  P.S. Nse je burr hiqja "bllombn" asaj tems tjetr dhe lri lexuesit t shkruajn. I ka kakluar koha censurs e inatcillkut!
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 29-08-2012 m 21:47
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Ore zoteri po pse me 4 nick ti?
  Kerkon te tallesh me antaret e tjere duke perdorur nicke te ndryshem?
  A nuk e dike ti se nuk eshte i lejueshem perdorimi i me teper se 1 nicku nga nje person?
  Pffff dhe vjen e hiqesh si i persekutuar nderkohe qe ke tallur dhe persekutuar me nicke te ndryshem krejt forumin.
  Kjo nuk e ka emrin demokraci sic kerkon ta quash por anarshi, apo abuzim dhe kushdo moderator e ka per detyre qe ti perjashtoje anetaret me me teper se nje nick pas nje paralajmerimi.
  Nuk e paske lexuar kaq vite rregulloren e forumit shqiptar?
  Mund te jesh shume i suksesshem ne punen tende dhe as qe e dyshoj.
  Mund te jesh zoteri i nderuar ne jeten tende reale dhe as qe e diskutoj kete.
  Por prezenca e 4 nickeve ne te njejtin forum nuk eshte aspak serioze nga ana juaj dhe kjo nuk ju nderon ketu.
  Mbec me shendet o rekordmeni i nicknameve te forumit.
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime n 45 postime
  Ta thashe dhe tek tema tjeter Adem je bere personazhi me qesharak i forumit.

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Nuk lejohet t kesh shum nofka me nj IP, por jo me IP t ndryshme. Duket se Adem Gashi ka lidhje t ndryshme interneti n pun dhe n shtpi. Mua nuk m duket ndonj gj e keqe, se fundja ai nuk fshihet pas nofkave, por tregon se kush sht.

  Adem Gashi sht ndr antart m t kulturuar t ktij forumi. Asnjher nuk e kam par t shaj ose fyej dik, bile edhe kur e fyejn, u shmanget. Adem Gashit i duhej dhn posti i moderatorit, por fatkeqsisht ai nuk sht tifoz i Berishs dhe i Janullaqit.

 5. #5
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime n 51 postime
  Bato.

  Se nuk shan apo nuk ofendon nuk do te thote te behesh moderator me patjeter. Une qe jam tifoz i Berishes duhet te jem moderator sipas teje ?

  Perderisa ka nje rregullore te shkruar ne forum,atehere duhet te zbatohet nga te gjithe dhe nje anetar i forumit qe posedon me shume se nje nick name ne forum do te thote qe nuk ka zbatuar rregulloren e forumit.

 6. #6
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime n 19 postime
  T'kishin me e mbyll ate nenforumin Lojra dhe Rebuse

  100.000 postime me the te thash hahaha e hihihi

  Tralala me bishta prasi ngarko kot forumin

 7. #7
  Hierark i lart Maska e Uriel
  Antarsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime n 33 postime
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Prshndetje Uriel,
  para pak castesh u kujtova t kthehesha pak nga kjo lagja e Forumit Shqiptar t shihja mos ka shkruar dikush nga miqt dhe pr habi mezi e gjeta, se e kishe mbyllur. Edhe u gzova edhe s'u ndejva mir. U gzova se doli kush sht ai q po i mbyll temat tinzisht, por s'u ndjeva mir q s'arrita pr t'u kthyer prgjigje miqve t mi.

  e lexova edhe mesazhin tnd:


  Sa prgjigje e kulturuar, mor aman!

  Po qenkam br pr rekord guinnnesi mos Uriel dhe s'e paskam ditur. 700 nofka!!! Do jem shqiptari i par n librin e guinnesit, - thash me vete. Po ku t l shqiptari t ecsh prpara: 699 m'i ke fshir, o Uriel.

  Shaka ishte. Ti mos u zemro, se nesr na vjen Fundjava Gazmore dhe aty do knaqemi ashtu si u knaqem javn e kaluar. O, m fal. Ti s'do q tjetri t knaqet dhe pikisht kjo Fundjava Gazore u b shkas q t vij puna deri ktu. Dhe e pata sqaruar fare mir, o Uriel djali pse e kam hapur at tem. T knaqeshim pra. Dhe u knaqem.... Nejse...

  Pytje konkrete: ka po t pengojn 4 nofkat e mia ty dhe bashkmendimatrve tu? Kam treguar edhe pr nofkat e mia pse i kam.

  Nj kshill ( nse e pranon ti dhe bashkmendimtart tu) nga prvoja ime: Besoj e di, por po ta rikujtoj. Edhe un jam nj redaktor, bile kryeredaktor i nj radioje t dgjuar. ( verifikoje vizitueshmrin dhe dgjueshmrin e saj. Kemi m shum dgjues se Radio Kosova dhe Radio Dukagjini. Kt e kam shikuar pr kuriozitet). Asnjher nuk ua kam fshir postimet dgjuesve edhe nse na kan shar ( sepse ka ksi spurdhjakesh gjithandej, ose ziliqar q i pengon suksesi i dikujt ). Kan qen dgjuesit e tjer q ia kan dhn pgjigjen adekuate. Po ta them edhe kt: kurr nuk e kam prdorur dik si vegl q t'i prgjigjet dikujt tjetr pr t m mbrojtur mua, por asnjher n jet nuk jam br vegl e dikujt pr t ashar tjerin. Nse e kam shar dik e kam shar nga bindja ime.

  auuuuuuu. e paskam zgjatur tepr, por llafi llafin po e nxjerr, kur thot fjala.

  P.S. Nse je burr hiqja "bllombn" asaj tems tjetr dhe lri lexuesit t shkruajn. I ka kakluar koha censurs e inatcillkut!
  Ti duhet t vuash se s'bn nga deliri madhshtis ose nga ndonj 'rregullim personaliteti, q krkon vmendje n do situat e pr tu vetviktimizuar, edhe nga ato m qesharaket e mundshme. Fute thell n kok q shumfishimi i nofkave nuk lejohet n forum; sht kundr rregullores, si sht gjithashtu kundr rregullores replika pa fund pas nj vendimi moderues. Askush nuk e ka pr detyr t merret me 'rregullimet q shqetsojn antar t caktuar; jo m kot ekzistojn psikologt. Nofkat e tjera q do t hapsh, do t prjashtohen, e do t shkrihen n nj t vetme pr t mos krijuar konfuzion lart e posht npr tema. Gjithashtu, temat q dramatizojn ndodhin e jashtzakonshme do t mbyllen; nuk ka nevoj t largohesh nga forumi me megafon. Nse nuk dshiron t marrsh m pjes, resht s shkruari. Zgjidhja sht m e thjesht se sa mendon.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Uriel : 30-08-2012 m 08:24
  relata refero

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •